19 вересня 2021 року, напередодні єврейського свята Суккот, біля пам’ятника «Пам’яті тисяч євреїв по звірячому закатованих фашистами» у місті Вінниця по вул. Максимовича, вінницька єврейська громада провела мітинг-реквієм з вшанування пам’яті невинно закатованих євреїв нацистами у роки Другої світової війни. Мітинг відкрив директор музею Голокосту м. Вінниця - Леонід Трахтенберг, який зазначив: «Цього річ 29 вересня весь світ буде згадувати трагічну 80 –ту річницю початку одного з найвідоміших епізодів Голокосту на території України - розстрілу євреїв у Києві в Бабиному Яру. За 10 днів до цієї страшної трагедії людства у м. Вінниця по вул. Максимовича було знищено біля 12 тис. євреїв, а в цілому  по області - біля 40 тисяч євреїв. Зберегти пам'ять про страшну трагедію – обов’язок  сучасного покоління».

В урочистих заходах з нагоди Дня знань взяв участь начальник управління у справах національностей та релігій Вінницької облдержадміністрації Ігор Салецький, який привітав дітей та вчителів із початком навчального року та побажав першокласникам успіхів та захоплюючих мандрів до Країни знань.

Збереження історичної пам’яті є важливою складовою гуманітарної політики України.

Тому до 90-х роковин Голодомору 1932-1933 років буде добудована друга черга Національного музею Голодомору-геноциду. Також важливим є гідне вшанування пам’яті жертв трагедії в Бабиному Яру, 80-ті роковини якої відзначатимуть цьогоріч у вересні. Про це сказав Президент України Володимир Зеленський на відкритті Всеукраїнського форуму «Україна 30. Гуманітарна політика» в Києві.

Національні спільноти в Україні повинні бути невід’ємною частиною українського суспільства, не втрачаючи своєї самобутності.

З цією метою зараз іде робота над розробкою законопроекту про національні спільноти України, розповів Президент Володимир Зеленський на відкритті Всеукраїнського форуму «Україна 30. Гуманітарна політика» в Києві.

28 травня, у приміщенні Польського дому м. Бар відбувся Міжнаціональний Форум Вінниччини «Україна – наш спільний дім», присвячений 30-й річниці Незалежності України.

14 травня, за підтримки  управління у справах національностей та релігій Вінницької облдержадміністрації, представники єврейської спільноти Вінниччини на чолі з директором Вінницького музею Голокосту Леонідом Трахтенбергом та президентом благодійного фонду  «Християни за Ізраїль - Україна» Куном Карлієром привітали 93-річну вінничанку-рятівницю, Валентину Михайлівну Галкіну, яка у роки Другої світової війни разом зі своїми батьками переховувала євреїв.

14 травня 2021 року Україна вперше відзначатиме День пам’яті українців, які рятували євреїв у роки Другої світової війни. Пам’ятна дата запроваджена  постановою Верховної Ради від 09 лютого 2021 року.

4 травня 2021 року у Спасо-Преображенському кафедральному соборі м. Вінниці відбулося урочисте богослужіння на честь Пасхи Христової та з нагоди 25-річчя архієрейської хіротонії керуючого Вінницько-Барською єпархією ПЦУ митрополита Вінницького і Барського Симеона.

22 квітня 2021 року відбулася зустріч Голови обласної  державної адміністрації Сергія Борзова з членами обласної Ради Церков і релігійних організацій, у якій взяли участь: керівник робіт з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, заступник Голови  обласної державної адміністрації Сергій Здітовецький, завідувач відділу епідеміологічного нагляду та профілактики інфекційних захворювань Державної установи «Вінницький обласний лабораторний центр МОЗ України» Степан Томин, начальник головного управління Національної поліції у Вінницькій області Іван Іщенко.

8 квітня у світі відзначають Міжнародний день ромів. Свято приурочене до дня проведення I-го Всесвітнього конґресу ромів у Лондоні 1971 року та «дня коней» у Трансильванії (північ Румунії) - ромського свята, коли коней виводили з їхніх зимових стаєнь та прикрашали вінками.

УПРАВЛІННЯ У СПРАВАХ НАЦІОНАЛЬНОСТЕЙ ТА РЕЛІГІЙ

ВІННИЦЬКОЇ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

 інформує :

У зв’язку зі збільшенням захворюваності на COVID-19,

прийом документів  від релігійних організацій

буде здійснюватися

лише за попереднім записом

за телефоном  (0432) 66-12-71

 

 

10 жовтня в обласній філармонії ім. М.Леонтовича відбувся ХХІ фестиваль польської культури «Єднаймось, радіймо, співаймо!», присвячений 25-й річниці створення громадської організації «Спілка поляків Вінниччини» голова – Алла Ратинська.

Указом Президента України від 21 серпня 2020 року № 335/2020 державною нагородою України орденом «За заслуги» ІІІ ступеня нагороджено голову Вінницького відділення громадської організації «Асоціація євреїв – колишніх в’язнів гетто та нацистських концтаборів», колишню ув’язнену гетто нацистського концтабору Краснер Цілю Аронівну.

Сторінка 1 із 13