У рамках відзначення 500-річчя Реформації голова обласної державної адміністрації Валерій Коровій разом зі своїм заступником Олександром Крученюком та начальником управління у справах національностей та релігій ОДА Ігорем Салецьким 11 липня відвідав молитовний будинок «Святої Трійці» Церкви Християн Віри Євангельської та завітав на гостину до християнського табору «Джерело любові».

Вже традиційно 8 липня духовенство та віряни хресною ходою йдуть до храму, що збудований на місці Калинівського хреста, аби поклонитися святині та звершити спільну молитву.

Вперше у Вінниці Донецький національний університет імені Василя Стуса та Вінницька єпархія Української Православної Церкви за підтримки управління у справах національностей і релігій облдержадміністрації успішно реалізували спільну освітню програму «Основи християнського богослов’я». 

4 липня у м. Вінниці відбувся виїзний регіональний семінар «Методологія роботи з сім’ями на парафіях». Організаторами якого  виступили Місії Синодального відділу у справах сім’ї та Вінницька єпархія УПЦ. На захід зібралися понад 300 учасників – сім’ї священиків Вінницької, Тульчинської та Могилів-Подільської єпархій, представники духовенства, які займаються питаннями сім’ї та виховання молодого покоління в інших регіонах, зокрема, м. Києві та Львівській області. Семінар направлений на покращення роботи єпархіальних відділів у справах сім’ї та допомогу духовенству у налагодженні активної роботи з сім’ями на парафіях.

 Участь у заходах взяв начальник управління у справах національностей та релігій ОДА І.Салецький, який окрім того провів низку зустрічей з представниками української діаспори, в ході яких підписано Угоду про співробітництво між інституціями громадського суспільства, зокрема, між громадською організацією «Рада національних товариств Вінниччини» (Україна) та «Християнським товариством українців в Італії» (Італійська Республіка). Зі сторони ГО «Рада національних товариств Вінниччини»   угоду підписав заступник голови – голова Вінницької обласної грузинської общини «Арго» - Мерабі Нарсіа та з іншої сторони - голова «Християнського товариства українців в Італії» Олесь Городецький.

28 червня у день Конституції України відбувся ІІІ благодійний фестиваль польової кухні пам’яті вінничанина Тараса Сича - пацифіста, який служив кухарем у батальйоні «Київська Русь» та загинув у «Дебальцевському котлі» 13 лютого 2015 року.

Сьогодні, під час щопонеділкової апаратної наради з керівниками департаментів та служб області начальником управління у справах національностей та релігій обласної державної адміністрації Ігорем Салецьким представлено карту пріоритетів з основними завданнями та результатами роботи за 2016 рік. Також, керівник детально проінформував про пріоритетні напрямки діяльності на довгострокову перспективу роботи управління.

16 червня в рамках українсько-польського проекту «Школа молодих спікерів – дебатні клуби у Вінницькій області», у Центрі національних культур Вінниччини відбулась зустріч керівництва управління у справах національностей та релігій облдержадміністрації, представників польських організації м. Вінниці з делегацією Лодзинського воєводства на чолі з уповноваженою із справ місцевих органів влади Лодзинського воєводства Іолантою Хелмінською та спеціаліста Департаменту промоцій і закордонної співпраці Маршалковської управи Лодзинського воєводства.

     В Центрі національних культур Вінничини 15 червня  відбулась зустріч начальника управління у справах національностей та релігій ОДА Ігоря Салецького та голови громадської організації "Вінницьке національно-культурне товариство німців Відергебурт"  Зінаїди  Ільницької щодо виконання Угоди між Україною та Федеративною Республікою Німеччина про співпрацю у справах осіб німецького походження, які проживають в Україні.       

13 червня у місті Одесі відповідно до домовленостей між Офісом Верховного Комісара ОБСЄ у  справах національних меншин та Міністерством культури України відбувся практичний семінар на тему: «Інтеграція на базі поваги до розмаїття: правові стандарти і передові практики в регіоні ОБСЄ".

9 червня 2017 року у приміщенні Центру національних культур Вінниччини відбулося засідання секретаріату обласної Ради Церков і релігійних організацій, яка діє при голові обласної державної адміністрації. Зібрання було присвячене розгляду актуальних питань у сфері державно-церковних відносин.

    30 травня 2017 року у м. Калинівка, сс. Іванів та Пиків Калинівського району відбулись траурні мітинги, присвячені 75 роковинам масового розстрілу євреїв у роки ІІ Світової війни. Саме 30 травня 1942 року у день єврейського свята Шаувот фашисти одночасно розстріляли 600 жителів єврейського походження у Калинівці, більше тисячі євреїв у сс. Іванів та Пиків Калинівського району.

26 травня шаргородську католицьку родину з пасторським візитом відвідав Апостольський Нунцій в Україні архиєпископ Клаудіо Ґуджеротті.

В цей день тут відбулися урочисті заходи з нагоди проголошення  костелу святого Флоріана у м. Шаргород та Хресної Дороги, що будується на околицях міста, санктуарієм Страстей Господніх.

Сьогодні, голова обласної державної адміністрації Валерій Коровій провів зустріч з активом Подільської Конференції Церкви Адвентистів Сьомого Дня в рамках  відзначення 500-річчя Реформації. Зустріч проведено у форматі прес-туру з відвіданням молитовного будинку АСД та ознайомленням з роботою навчально-виховного комплексу «Джерело мудрості» в с. Парпурівці Вінницького району.

В рамках конкурсу «Співпраця з Полонією та поляками за кордоном у 2017 р.», за підтримки Генерального Консульства Республіки Польща у Вінниці 21 травня 2017 року у приміщенні Вінницького Національного технічного університету відбувся IV Всеукраїнський диктант з польської мови, у якому взяли участь учні загальноосвітніх закладів м. Вінниця, Вінницького, Барського, Козятинського, Жмеринського та Хмільницького районів, які вивчають польську мову, а також слухачі недільних шкіл, що діють при громадських об’єднаннях польської спільноти.

 

На протязі 2015-2017 року Європейський Центр з Питань Меншин, офіс якого знаходиться у м. Фленсбургу  (Німеччина) реалізовував Програму Східного Партнерства «Національні меншини та етнокультурні питання: Білорусь-Молдова-Україна». В реалізації проекту на протязі трьох років брала активну участь Вінницька область. 17-18 травня у м. Києві відбулась фінальна конференція на тему: «Існуючі механізми протидії дискримінації та захист національних меншин в країнах східного прикордоння Європейського Союзу та їх ефективність на місцевому рівні». У конференції взяла участь заступник начальника управління у справах національностей та релігій облдержадміністрації Алла Ратинська, яка під час реалізації проекту була членом робочої групи по напрацюванню висновків щодо стану міжнаціональної ситуації в Україні та заключних рекомендацій. 

      Офіційна делегація Ліберецького краю Чеської Республіки, яка на запрошення Вінницької облдержадміністрації взяла участь у святкуванні   Дня Європи  у Вінниці, 21 травня завітала до Центру національних  культур Вінниччини. З міжнаціональною ситуацією в області та  роботою Центру гостей ознайомила заступник начальника управління у справах національностей та релігій облдержадміністрації Алла Ратинська, зазначивши про позитивні напрацювання у створенні належних умов для вільного та гармонійного розвитку культур національних спільнот  Вінниччини як результат плідній співпраці та підтримки національно-культурних товариств  органами місцевої влади. Під час огляду приміщення увагу чеських гостей привернув яскравий фотостенд, який представляє міжнаціональний колорит, багато чисельних культурно-мистецьких заходів в області та творчих колективів національних спільнот, у тому числі етнофольклорний ансамбль «Студанка» чеської спільноти, яка компактно проживає у с. Миколаївка Козятинського району. 

Сьогодні, в приміщенні обласної державної адміністрації відбулось засідання організаційного комітету з підготовки та відзначення 500-річчя реформації відповідно до розпорядження голови облдержадміністрації від 21 вересня 2016 року №694 «Про відзначення на Вінниччині 500-річчя реформації».

  1. Члени обласної Ради Церков визначили переможців конкурсів на духовну тематику, які проводилися в загальноосвітніх школах
  2. Валерій Коровій зустрівся з представниками Ради Церков та релігійних організацій – членами організаційного комітету з відзначення на Вінниччині 500-річчя Реформації.
  3. Міжконфесійна хода «На захист життя та сім’ї» відбулася на Вінниччині
  4. Фестиваль польської культури «Єднаймося, браття!» у м. Бар
  5. Презентація виставки про життя і діяльність Йосифа Сліпого
  6. Свято мечеті в українському форматі відбулося у м. Вінниці
  7. Міжконфесійна хода: «За здорову сім’ю» відбудеться на Вінниччині
  8. У Вінниці духовенство, науковці та громадськість  стали на захист традиційної родини
  9. На Вінниччині відбулось чергове засідання обласної Ради Церков
  10. Відбулось засідання Секретаріату обласної Ради Церков і релігійних організацій

Сторінка 1 із 2

© Вінницька обласна державна адміністрація.

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International 21100 м. Вінниця вул. Соборна 70 Тел. (0432) 59-21-10, Тел./факс 59-21-28 email: oda@vin.gov.ua