Начальник управління у справах національностей та релігій Вінницької облдержадміністрації Ігор Салецький та громадська організація «Рада національних товариств Вінниччини» привітали зі святом Нового Року керівників та представників української діаспори й громадських об’єднань за кордоном.

03-04 грудня у Києві відбувся масштабний дводенний захід, що спрямований на обмін ідеями та досвідом, формування рекомендацій щодо розробки регіональних планів заходів на виконання Стратегії сприяння реалізації прав і можливостей осіб, які належать до ромської національної меншини, в українському суспільстві на період до 2030 року, затвердженої розпорядженням Кабінету Міністрів України від 28 липня 2021 р. № 866-р.

26 листопада 2021 року у приміщенні Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації відбулось засідання Громадської ради облдержадміністрації щодо обговорення проєкту Плану заходів з реалізації Стратегії сприяння реалізації прав і можливостей осіб, що належать до ромської національної меншини, в українському суспільстві до 2023 року, який було розроблено на підставі розпорядження Кабінету міністрів України від 21 липня 2021 року № 886-р «Про схвалення Стратегії сприяння реалізації прав і можливостей осіб, що належать до ромської національної меншини, в українському суспільстві на період до 2030 року».

З початку осені на території Вінницької області спостерігається різке зростання захворюваності на гостру респіраторну хворобу СОVID-19, спричинену коронавірусом SARS-СоV-2. Згідно протоколу позачергового засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 15 листопада № 45, з 18 листопада усі адміністративні території Вінницької області віднесені до «ЧЕРВОНОГО» рівня епідеміологічної небезпеки. 16 листопада відбулось й засідання обласної комісії з питань ТЕБ та НС.

З 1 по 30 листопада 2021 року в Україні проводиться масштабна інформаційна кампанія „Місяць цифрової грамотності”. Дана ініціатива реалізується в межах проєкту Мінцифри ,,Дія. Цифрова освіта”. Проєкт охоплює національний портал з розвитку цифрової грамотності Дія.

06 листопада 2021 року в обласній філармонії ім. М.Леонтовича відбувся ХХІІ  регіональний фестиваль польської культури «Єнаймось, радіймо, співаймо разом!», присвячений 103-й річниці Незалежності Польщі.

Кабмін уповноважив компанію «Нафтогаз Трейдинг» укладати договори постачання природного газу релігійним організаціям за фіксованою ціною з жовтня 2021 року і до кінця 2022 року.

Цей захід був започаткований управлінням культури i мистецтв, у справах національностей, релігій та міграції облдержадміністрації  та обласним центром народної творчості з 1998 року як фестиваль, спрямований на популяризацію традиційної культури України через призму культур національних меншин, а також на пропагування міжнаціональної єдності, толерантності до представників різних національностей, які проживають на Вінниччині.              

Меморіал пам’яті євреїв міста Вінниці та Вінниччини, які загинули від рук нацистів під час окупації Вінниці, відкрили сьогодні у обласному центрі на древньому  500-річному єврейському цвинтарі на Старому Місті.

8 жовтня у рамках тижня Патріарха Любомира Гузара, у Вінницькій науковій бібліотеці ім. К. А. Тімірязєва відбувся круглий стіл: «Бути Людиною». У заході взяв участь начальник управління у справах національностей та релігій Вінницької облдержадміністрації Ігор Салецький.

З нагоди відкриття першого в світі пам’ятника Любомиру Гузару,  з 4 жовтня, у Вінниці розпочався «Тиждень Патріарха Любомира Гузара».

21 вересня у Вінницькому обласному краєзнавчому музеї було відкрито виставку «Зневажений геноцид», головна тема якої  - доля ромів у зоні німецької окупації під час Другої світової війни. Організаторами виставки виступили Спілка «Освіта заради миру» (Берлін) та Український центр вивчення історії Голокосту (Київ). Проєкт покликаний донести до широкої української та європейської аудиторій історію геноциду ромів України за часів нацизму. На Вінниччині виставка за такою тематикою вперше.

28 вересня 2021 року  виповнюється 80 років від початку трагедії Голокосту на українській землі. Катастрофа Голокосту десятиліттями замовчувалася, викривлювалася за часів тоталітарного режиму і навіть до сьогоднішнього дня до кінця не розкрита. Практично на всій території сучасної України є місця, пов’язані зі знищенням нацистами єврейського населення. Тривалі роки після війни чимало таких місць, розташованих у віддалених ярах, лісах, полях та піщаних кар'єрах, залишаються непозначеними та занедбаними. За часи своєї діяльності благодійний фонд «Християни за Ізраїль – Україна» профінансував встановлення більше 50 меморіальних знаків на місцях масових поховань євреїв, перетворюючи їх на місця інформації та пам'яті.

19 вересня 2021 року, напередодні єврейського свята Суккот, біля пам’ятника «Пам’яті тисяч євреїв по звірячому закатованих фашистами» у місті Вінниця по вул. Максимовича, вінницька єврейська громада провела мітинг-реквієм з вшанування пам’яті невинно закатованих євреїв нацистами у роки Другої світової війни. Мітинг відкрив директор музею Голокосту м. Вінниця - Леонід Трахтенберг, який зазначив: «Цього річ 29 вересня весь світ буде згадувати трагічну 80 –ту річницю початку одного з найвідоміших епізодів Голокосту на території України - розстрілу євреїв у Києві в Бабиному Яру. За 10 днів до цієї страшної трагедії людства у м. Вінниця по вул. Максимовича було знищено біля 12 тис. євреїв, а в цілому  по області - біля 40 тисяч євреїв. Зберегти пам'ять про страшну трагедію – обов’язок  сучасного покоління».

В урочистих заходах з нагоди Дня знань взяв участь начальник управління у справах національностей та релігій Вінницької облдержадміністрації Ігор Салецький, який привітав дітей та вчителів із початком навчального року та побажав першокласникам успіхів та захоплюючих мандрів до Країни знань.

Збереження історичної пам’яті є важливою складовою гуманітарної політики України.

Тому до 90-х роковин Голодомору 1932-1933 років буде добудована друга черга Національного музею Голодомору-геноциду. Також важливим є гідне вшанування пам’яті жертв трагедії в Бабиному Яру, 80-ті роковини якої відзначатимуть цьогоріч у вересні. Про це сказав Президент України Володимир Зеленський на відкритті Всеукраїнського форуму «Україна 30. Гуманітарна політика» в Києві.

Національні спільноти в Україні повинні бути невід’ємною частиною українського суспільства, не втрачаючи своєї самобутності.

З цією метою зараз іде робота над розробкою законопроекту про національні спільноти України, розповів Президент Володимир Зеленський на відкритті Всеукраїнського форуму «Україна 30. Гуманітарна політика» в Києві.

Сторінка 1 із 14