Вимушені переселенці, які знайшли прихисток у Яришівській територіальній громаді, отримали необхідну допомогу від обласного гуманітарного штабу

14 травня народний депутат України Ірина Борзова разом із Першим заступником начальника ОВА Наталею Заболотною передали гуманітарний вантаж для вимушених переселенців, які нині проживають у Яришівській територіальній громаді.

Окрім засобів гігієни, продуктових наборів, дитячого харчування, сьогодні у громаду привезли крісла колісні та ходунки для переселенців з інвалідністю, відповідно до заявленої потреби.

«Ми намагаємось забезпечити допомогою, яку ми отримуємо від міжнародних фондів, кожну громаду, адже станом на сьогодні на Вінниччині проживає понад 170 тисяч біженців – це більше 10% населення області до війни», - зазначила Наталя Заболотна.

За словами очільника Могилів-Подільської РДА Юрія Яцука, всього в районі зараз близько 15 тисяч внутрішньо переміщених осіб, тільки в Могилів-Подільській міській громаді розмістили 5 тисяч переселенців. У Ямпільській – 4 тисячі, а всі інші пропорційно розподілені по громадах в межах 1000 і більше ВПО.

«Ресурсів вистачає, всі люди забезпечені, з районного гуманітарного штабу постійно надаємо допомогу, особливо багатодітним сім’ям. Проте, ми вдячні Вінницькій ОВА за додаткову допомогу, відповідно до потреб, які ми надаємо онлайн», - зазначив Юрій Яцук.

Він також запевнив, що діти шкільного віку мають можливість у громадах району долучитись до  дистанційного навчання.

Спілкуючись із вимушеними переселенцями, Ірина Борзова та Наталя Заболотна поцікавилися, в яких умовах проживають люди та якої саме допомоги вони ще потребують.

«Сьогодні міжнародні партнери допомагають Україні і для нас важливо, щоб ця допомога надійшла до кожної громади для забезпечення потреб вимушених переселенців», - підкреслила Ірина Борзова.

У свою чергу, Наталя Заболотна поінформувала про особливості механізми роботи з громадами.

«Ми працюємо таким чином: громада, відповідно до потреб вимушених переселенців, заповнює відповідну онлайн таблицю. Але ми розуміємо, що інколи можуть бути особливі індивідуальні потреби, тож нам важливо знати, якої допомоги ви ще потребуєте», - додала Наталя Заболотна.

Переважна кількість вимушених переселенців, які проживають у Яришівській громаді, прибули з Київської області.  Частина людей уже повернулися додому.

Протягом кількох останніх тижнів сюди приїхали родини з Херсонської області.

На сьогодні в громаді проживає майже 260 дітей, є багатодітні родини – їх 15.

За словами керівника громади, багато родин вирішили залишитися у громаді на постійне проживання.

Обласний гуманітарний штаб і надалі надаватиме підтримку вимушеним переселенцям у громадах Вінниччини.