Руслан Стефанчук: Діяльність Науково-консультативної ради — це добровільна робота на благо України та українського законодавства

Відбулося перше установче засідання Науково-консультативної ради при Голові Верховної Ради України. Як повідомляв Руслан Стефанчук раніше, до її складу увійшли майже 100 фахових, авторитетних науковців і практиків у сфері права, які допомагатимуть у розробці важливих законопроєктів.

«Сподіваюся, що Науково-консультативна рада стане дуже потужним органом. Це добровільна робота на благо України та українського законодавства. Люди, які зібралися тут, поєднані спільною ідеєю. Ми прагнемо вперше, за 30 років незалежності України, запропонувати суспільству логічний розвиток українського законодавства й підвищити якість законодавчих актів України», — наголосив Руслан Стефанчук.

За його словами, ця ідея поступово втілюється. Спікер Парламенту України нагадав, що насамперед уже прийнято в першому читанні законопроєкт «Про правотворчу діяльність», що стане «абеткою нормотворчості в Україні», та «Про дерадянізацію законодавства України», що є першим проєктом закону на шляху до систематизації та подальшої дерадянізації законодавства незалежної України.

«Ми пропонуємо визнати такими, що не застосовуються на території України, майже 1500 законодавчих актів органів державної влади й управління Союзу РСР, Української РСР (Української СРР)», — розповів Голова Верховної Ради України.

Під час засідання члени Науково-консультативної ради обговорили організаційні питання, обрали заступника голови та вченого секретаря. Руслан Стефанчук висловив сподівання, що діяльність Науково-консультативної ради матиме характер системності.

«Я зацікавлений у тому, щоби це була продуктивна робота, а  не просто галочка для звіту. Нашим пріоритетом було й залишається підвищення якості законодавства», — наголосив Руслан Стефанчук.

Крім того, планується напрацювання наукової концепції розвитку законодавства за різними галузями.