Заступниця Голови Верховної Ради Олена Кондратюк представлятиме Україну на П’ятій Всесвітній конференції спікерів парламентів

Заступниця Голови Верховної Ради Олена Кондратюк представлятиме Україну на П’ятій Всесвітній конференції спікерів парламентів. Друга сесія П’ятої Всесвітньої конференції голів парламентів, організованої під егідою Міжпарламентського Союзу, пройде 7-8 вересня 2021 р. у Відні, Австрія.

Всесвітні конференції спікерів парламентів проводяться кожні п'ять років. Офіційна делегація Верховної Ради України на чолі з віцеспікеркою Оленою Кондратюк вперше з 2005 року братиме участь у Всесвітній конференції спікерів парламентів.

Темами дискусій під час пленарних засідань конференції стануть питання досягнення сталого розвитку і добробуту людини, збереження довкілля та впливу кліматичних змін на економіку. Учасники та учасниці заходу також обговорять подолання викликів і наслідків COVID-19, протидію дезінформації, питання щодо гендерної рівності та недискримінації жінок і дівчат, забезпечення прозорості діяльності парламентів та їхню роль у глобальному врядуванні.

Очікується, що за підсумками пленарних засідань буде ухвалено спільну Декларацію П’ятої Всесвітньої конференції спікерів парламентів.

«Наша участь у роботі конференції продемонструє, що Верховна Ради України як інституція усвідомлює та поділяє необхідність об’єднання міжнародних зусиль для вирішення сучасних проблем глобального порядку денного, а також підвищення ролі парламентів у розв’язанні криз», - прокоментувала захід віцеспікерка Олена Кондратюк.

 У рамках візиту Заступниці Голови Верховної Ради України до Республіки Австрія також заплановані двосторонні робочі зустрічі з керівництвом парламентів країн Європи.

За словами Олени Кондратюк, ключова мета її візиту та участі у заходах Всесвітньої конференції спікерів парламентів - використати цей майданчик і серію двосторонніх зустрічей для донесення інформації про триваючу російську агресію проти України, окупацію Криму та частини Луганської і Донецької областей.

«Я буду говорити про необхідність збереження і посилення санкцій проти Російської Федерації та протидії Північному потоку-2. Надання Україні без зволікань плану дій з членства у НАТО, реальних економічних, енергетичних, інвестиційних та оборонних можливостей і гарантій для стримування російської агресії, яка є безпековим викликом Європі та міжнародному праву», - пояснила ціль поїздки Заступниця Голови Верховної Ради.

На переконання віцеспікерки, новостворена Кримська платформа за участі 46 країн також повинна мати активний парламентський вимір.

«Ми будемо активно використовувати усі можливості, заходи і зв’язки в рамках Міжпарламентського Союзу для того, щоб Кримські платформи були створені в усіх парламентах країн Європи та світу, які поділяють цінності прав людини та непорушність основних принципів міжнародного права», - зауважила Олена Кондратюк, яка також є заступницею Голови Виконавчого комітету Національної парламентської групи в Міжпарламентському Союзі.