Владислав Скальський: Важливо вибудувати перелік тих компетенцій, які необхідно створити з метою надання всього спектру послуг на рівні територіальних громад

 

Сьогодні, 18 травня, під керівництвом голови ОДА Владислава Скальського відбулась онлайн нарада по формуванню професійних компетенцій в ОТГ.

Участь у дискусії щодо того, яким чином комплексно формувати процес підвищення компетенцій в ОТГ, взяли фахівці з питань проведення реформи децентралізації на Вінниччині та експерти, що мають значний практичний досвід в реалізації реформи.

На початку роботи засідання голова облдержадміністрації наголосив, що для територіальних громад надзвичайно важливою є можливість повною мірою виконувати надані повноваження, а, відтак, з цією метою, і можливість забезпечення кваліфікованими кадрами.

«Реформу децентралізації можна буде вважати завершеною лише тоді, коли усі послуги, які необхідно надавати членам громади, будуть максимально наближені, забезпечені якісним виконанням та відповідним фінансовим ресурсом на рівні територіальної громади. Вдячний всім фахівцям, які надали пропозиції власного бачення щодо основних категорій професійних компетенцій, які необхідно забезпечити в громадах», – зазначив Владислав Скальський.

Керівник регіону підкреслив, що найголовнішим сьогодні є вибудувати перелік тих компетенцій, які необхідно створити для надання всього спектру послуг на рівні територіальних громад Вінниччини.

«Є чимало різних поглядів та підходів до цього питання як наших фахівців, так і незалежних експертів, що мають певний досвід в процесі формування цих компетенцій. Спектр послуг, що надаються в громадах, різноманітний — це сервіси в галузі адміністративних, освітніх послуг, послуг в галузі охорони здоров’я, безпеки громадян та багато  інших. Всі вони дуже важливі. На мою думку, необхідно сформулювати своєрідні розділи цих компетенцій, з якими відповідні організації та служби, дотичні до реформи децентралізації могли б комплексно працювати за відповідними напрямками», – зауважив очільник області.