EUКраїна:Відновлення популяризації чорноморської устриці

Ще десяток років тому словосполучення «українська устриця» могло викликати скептичну посмішку. Хоча устриці на території України їдять з часів античності, відколи давні греки засновували на північному узбережжі Чорного моря свої міста.

До початку ХХ століття збір чорноморської устриці досягав 11-12 млн екземплярів на рік. А українське узбережжя було серед найбільших світових експортерів. Проте хижацький вилов, поширення рапанів та раковинної хвороби устриць призвели до майже повного зникнення чорноморської устриці – відновлення її популяції в природних умовах стало неможливим. Занепало і споживання цього корисного морського продукту в Україні.

Ситуація почала змінюватися менше як десять років тому завдяки приватній ініціативі, коли в Україні з’явилася перша устрична ферма і почалося промислове вирощування молюсків.

Розвиток марикультури в Україні загалом - вирощування мідій і устриць, є перспективним напрямом. Наприклад, мідії допомагають морю очищатися від шкідливих бактерій та хімічних речовин. Збереження і захист навколишнього середовища є важливою частиною Угоди про асоціацію, де Україна співпрацює з Європейським Союзом.

Водночас українці зможуть купувати якісні і доступні морепродукти від національних виробників.

Вже сьогодні експерименти по відновленню популяції устриць приносять перші результати. В Україні поступово формується національна устрична культура та справжня гастрономічна мода - не в останню чергу, завдяки доступній ціні. До речі, Україна входить в п’ятірку європейських країн, які найбільше споживають устриці.

Раціонально і турботливо ставитися до довкілля, повертати в Україну гастрономічні традиції, спільні з європейськими країнами, та споживати якісні продукти – це теж євроінтеграція!

#ЦеЄвроінтеграція

Мета інформаційної кампанії #EUКраїна, яка проходить з ініціативи Віцепрем’єр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольги Стефанішиної, за підтримки Представництва ЄС в Україні та проєкту ЄС Association4U – показати «секторальний» вимір євроінтеграції. Те, як європейські цінності та принципи втілюються в різних сферах і змінюють на краще життя українців.

Детальніше про урядову інформаційну кампанію EUкраїна тут

https://association4u.in.ua/