Поромний перехід із України до Румунії за 10 хвилин

Мінус 200 кілометрів в дорозі, плюс зручність і доступність. Дістатися з України до Румунії стало можливо за 10 хвилин – приблизно стільки часу займає поромна переправа через Дунай Орлівка – Ісакча.

Ця переправа відкриває транспортний коридор Україна – Південна Європа, і забезпечує зручний вихід з Одеської області до причорноморських районів Румунії, Болгарії та навіть Греції.

Раніше, до того як пором запрацював, Румунію було видно з українського берега. Але потрапити туди можна було лише в об’їзд, через Молдову.

Першими переваги нового сполучення, з серпня 2020 року, оцінили перевізники вантажів: прямий вихід до Румунії не тільки прибрав зайві сотні кілометрів, але й скоротив час оформлення приблизно на 10 годин.

Легковим автівкам і пішоходам довелося зачекати ще півроку – це було пов’язано з коронавірусними обмеженнями. Але в лютому 2021 року пороми почали перевозити і їх.

Відкриття паромної переправи через Дунай являє собою практичний результат двосторонньої співпраці між Україною та Румунією. А також успішної взаємодії між державним та бізнес секторами обох країн – адже проєкт вартістю 12 мільйонів євро фінансували приватні компанії.

Українська держава отримала інфраструктуру для міжнародного пункту пропуску. Інвестори – можливість заробляти на перевезеннях. Українці отримали ще одне швидке сполучення з Європейським Союзом.

Це є хорошим прикладом того, як взаємні інтереси реалізуються завдяки співпраці, приносячи користь всім. І якщо стиснути ідею європейського проєкту у два слова, то цими словами будуть: win-win.

Це – євроінтеграція!

P.S. До речі, для пішоходів вартість переправи всього лише 1 євро.

Мета інформаційної кампанії #EUКраїна, яка проходить з ініціативи Віцепрем’єр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольги Стефанішиної, за підтримки Представництва ЄС в Україні та проєкту ЄС Association4U – показати «секторальний» вимір євроінтеграції. Те, як європейські цінності та принципи втілюються в різних сферах і змінюють на краще життя українців.

Детальніше про урядову інформаційну кампанію EUкраїна тут https://association4u.in.ua/