В Україні та на Вінниччині розпочинається черговий (весняний) призов громадян на строкову військову службу.

Військовослужбовці строкової служби до виконання бойових завдань в районі проведення Операції об’єднаних сил  не залучаються.

         Президентом України Володимиром ЗЕЛЕНСЬКИМ видано Указ № 71/2021 «Про звільнення в запас військовослужбовців строкової військової служби, строки проведення чергових призовів та чергові призови громадян України на строкову військову службу у 2021 році».

             Згідно з Указом Президента, призов громадян України на строкову військову службу буде проведено протягом квітня – червня та протягом жовтня – грудня 2021 року.

             Призовні комісії розпочнуть роботу 1 квітня та 1 жовтня 2021 року відповідно.

         В рамках проведення підготовчих заходів до проведення призову Департаментом оборонної роботи, цивільного захисту та взаємодії з правоохоронними органами спільно з Вінницьким обласним територіальним центром комплектування та соціальної підтримки (колишнім Вінницьким обласним військовим комісаріатом) опрацьовується  проєкт розпорядження Голови обласної державної адміністрації, який буде видано найближчим часом.

 

           Проведення призову на строкову військову службу до Збройних сил України забезпечує співвідношення частки військовослужбовців-строковиків до частки військовослужбовців за контрактом 15:85%. Таким чином, частка строковиків у загальній чисельності війська з кожним роком продовжуватиме зменшуватись.

          Відповідно до вимог законодавства України, не підлягатимуть призову та надається відстрочка для здобуття освіти на весь період навчання громадянам призовного віку, які навчаються:

          - у закладах загальної середньої освіти ІІІ ступеня та професійної (професійно-технічної) освіти з денною формою навчання;

          - у закладах фахової передвищої освіти з денною формою навчання, серед іншого під час здобуття початкового рівня (короткого циклу) та першого (бакалаврського) рівня вищої освіти за програмами ступеневої системи освіти;

          - у закладах фахової передвищої та/або вищої освіти з денною формою навчання, серед іншого під час здобуття наступного ступеня освіти;

         - у закладах середньої або вищої духовної освіти з денною формою навчання;

          - в інтернатурі, аспірантурі або докторантурі з відривом або без відриву від виробництва.

          Крім того, відстрочка від призову на строкову військову службу надається громадянам за сімейними обставинами, для продовження професійної діяльності та за станом здоров’я.

          Розгляд питання про призов або надання відстрочки (звільнення) від призову відповідно до законодавства покладається на районні (міські) призовні комісії. Такі комісії найближчим часом буде створено в усіх районних державних адміністраціях.

         Також, згідно з частиною 15 статті 17 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу», у випадках, не передбачених цим законом, відстрочка від призову може бути надана призовникам згідно з рішеннями призовної комісії Автономної Республіки Крим, обласних та Київської міської призовних комісій за поданням районних (міських) призовних комісій.

          Крім того, відповідно до рішення Ради національної безпеки і оборони України від 28 серпня 2014 року «Про невідкладні заходи щодо захисту України та зміцнення її обороноздатності», уведеного в дію Указом Президента України від 24 вересня 2014 року № 744, призвані до Збройних сил України та інших військових формувань військовослужбовці строкової служби до виконання завдань в районі проведення Операції об’єднаних сил не залучаються.

Директор департаменту

Вовченко Сергій Дмитрович

 

Адреса: 21100, м. Вінниця, вул. Монастирська (Володарського), 26,
Телефон: (0432) 67-11-38, 67-11-37 (ф),
E-mail: upr_nad_sit@vin.gov.ua