В області проведено навчально-методичний збір з керівниками структурних підрозділів цивільного захисту районів та міст обласного значення

         Відповідно до плану основних заходів цивільного захисту області на 2018 рік, затвердженого розпорядженням голови обласної державної адміністрації від 17 січня 2018 року №20, 5 липня в Департаменті цивільного захисту проведений навчально-методичний збір щодо підсумків роботи з підготовки цивільного захисту у І півріччі та визначення завдань на ІІ півріччя 2018 року.

 

           Мета збору:

 1. Підвести підсумки роботи щодо виконання основних заходів з підготовки цивільного захисту за І півріччя 2018 року.
 2. Вивчити вимоги керівних документів та особливості виконання основних заходів з підготовки цивільного захисту у ІІ півріччі 2018 року.
 3. Визначити єдині погляди та підходи щодо виконання завдань у сфері запобігання надзвичайним ситуаціям техногенного та природного характеру, захисту населення і територій.
 4. Підвищити професійну підготовку осіб, залучених на збір.

 

          До участі в зборі залучалися:

 1. Начальники структурних підрозділів (фахівці) з питань цивільного захисту, оборонної роботи та взаємодії з правоохоронними органами міст і районів.
 2. Керівний склад та фахівці Департаменту цивільного захисту  облдержадміністрації.
 3. Представники обласних спеціалізованих служб цивільного захисту.

         

         При проведенні навчально-методичного збору розглядалися питання:

 1. Підсумки роботи з підготовки цивільного захисту області за І півріччя 2018 року.
 2. Особливості роботи органів управління районної (міської) ланки обласної територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту у ІІ півріччі 2018 року.
 3. Питання організації оповіщення органів управління ЦЗ і населення про загрозу і виникнення надзвичайних ситуацій. Здійснено показ презентації.
 4. Стан проведення технічної інвентаризації захисних споруд цивільного захисту.
 5. Внесення змін до Порядку проведення навчання керівного складу та фахівців, діяльність яких пов'язана з організацією і здійсненням заходів з питань цивільного захисту в НМЦ ЦЗ та БЖД Вінницької області (відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 28 березня 2018 р. N 230).
 6. Стан створення та утримання місцевих матеріальних резервів.
 7. Аналіз виконання пропозицій та усунення недоліків, визначених в ході перевірки КМУ.
 8. Аналіз стану хімічного та радіаційного захисту в області.

 

      Під час навчально-методичного збору відбувся обмін досвідом з ліквідації надзвичайної ситуації в Чечельницькому  районі, заслухано керівників структурних підрозділів з питань цивільного захисту щодо організації діяльності з питань цивільного захисту.

      Фахівцями Департаменту цивільного захисту організовано демонстрацію презентації щодо модернізації системи оповіщення з висвітленням методичних та практичних матеріалів для обміну передовим досвідом.

 

      По завершенню були підведення підсумки збору та наданні практичні рекомендації; фахівцями Департаменту роздані додаткові методичні матеріали, які допоможуть у подальшій роботі з питань цивільного захисту.

Директор департаменту

Вовченко Сергій Дмитрович

 

Адреса: 21100, м. Вінниця, вул. Монастирська (Володарського), 26,
Телефон: (0432) 67-11-38, 67-11-37 (ф),
E-mail: upr_nad_sit@vin.gov.ua