Загалом,  під час наради було розглянуто низку питань, пов’язаних із реалізацією на Вінниччині медичної та освітньої реформи, зокрема, йшлося про готовність закладів вторинного рівня області до підписання угод з Національною службою здоров’я України під час II етапу реформи .

Аналізуючи ситуацію  щодо готовності  медичних закладів ІІ рівня до підписання угод з НСЗУ на  другому етапі медичної реформи Людмила Грабович зазначила: «2019 рік – рік підготовчого періоду до кардинальних змін спеціалізованої медичної допомоги вторинного рівня. На сьогоднішній день структура потреб у різних видах медичної допомоги виглядає наступним чином : 25 %-первинка; 60 % - вторинка , 12 % - третинний рівень та 3 % - державні заклади та НДІ. Згідно до стандартів розвинутих країн ця структура має зовсім інший вигляд і доля первинки складає левову частку надання всієї медичної допомоги – 75 % , вторинка – лише 15 %, третинний рівень поділено відповідно на 7%- обласні ЗОЗ та 3 % - республіканські.

Посадовець підкреслила, що 2020 рік має стати ключовим у зміні даної структури. На фінансування з НСЗУ перейдуть усі види медичної допомоги, на разі – черга за вторинним рівнем.

Як зазначила директор Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації, постановою КМУ № 134 від 27 лютого 2019 р. визначено ключові умови укладання  угод з НСЗУ , основні це втономізація закладу - перетворення в комунальне некомерційне підприємство. Таких в області  48 закладів  охорони здоров’я ІІ рівня – це 100 %.

Комп'ютеризація закладу (встановлення комп'ютерів, закупівля МІС, швидкісний Інтернет) –  забезпечені комп'ютерами та МІС в області  19 ЗОЗ ІІ рівня; в процесі закупівлі - 8, відсутні МІС та комп'ютери – 5).

Також посадовець акцентувала увагу на тому, що держава буде фінансувати не всі види послуг, а лише ті, що затверджені в гарантованому пакеті послуг. Серед гарантованого пакету виділено пріоритетні послуги, на які буде витрачатись 40 % коштів, що виділені на фінансування вторинного рівня.

  • Пологи ( не менше 250 на рік у медзакладі)
  • Неонатальна допомога
  • Інфаркт міокарда
  • Гостре порушення мозкового кровообігу.

Але ці 40 % будуть виплачені тільки тим закладам, які надають допомогу на рівні сучасних протоколів, а для цього потрібно відповідне сучасне обладнання та підготовлені спеціалісти.

Тому чи не найголовнішим завданням вторинного рівня на поточний рік Людмила Грабович назвала забезпечення 100 % рівня комп'ютеризації закладів вторинного рівня, підключення їх до системи Е – HEALTH, подальше планування в місцевих бюджетах коштів на обслуговування МІС та закупівлю додаткових модулів для впровадження електронних інструментів (ведення електронної картки пацієнта, електронного направлення та ін.).