Департамент організував та провів семінар для керівників та бухгалтерів сільськогосподарських підприємств

4 березня за участі спеціалістів журналу «АгроPRO» у департаменті відбувся безкоштовний семінар на тему «Збереження земельного банку. Оптимальне оподаткування. Перевірки Держпраці». Семінар проводився для керівників та бухгалтерів сільськогосподарських підприємств.

Спікерами семінару виступили  головний редактор журналу «АгроPRO», експерт з питань оподаткування ГО «Інститут податкових реформ» Ельвіра Ткачова; адвокат з земельного права, радник з земельних питань ГС «Аграрний союз України» Олександр Норочевський та заслужений еколог України Іван Паламарчук.

Основними темами, що розглядались на семінарі, було ліцензування пального та збереження орендованої землі в умовах відкриття ринку землі. Зокрема, розглянуті питання:

- договір оренди землі — основний документ, що забезпечить право користування землею (нові вимоги до договорів, відлік терміну дії та закінчення, особливості складання, як убезпечити свої права користування, тощо);

- зміна виду сільгоспугідь (з пасовища на рілля тощо), відповідальність за нецільове використання землі;

- суборенда земельних ділянок;.

- емфітевзис;

- зміни у правилах користування землею, власники яких померли (відлік терміну на поновлення договорів оренди таких земельних ділянок, судова практика, визнання спадщини від умерлого);

- ризики орендаря у випадках коли орендодавці не отримують орендну плату;

- оподаткування ПДВ, ПДФО та військовий збір, ЄСВ для фермерів, єдиний податок 4 групи, інші податки, актуальні для сільгоспвиробників.