До уваги виробників сільськогосподарської продукції!

Постановою Кабінету Міністрів України від 19 лютого 2020 року № 109 «Про внесення змін до постанови КМУ від 8 лютого 2017 року 77» визначено напрями державної підтримки на 2020 рік, одним із яких є часткова компенсація вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва.

Механізм надання підтримки за даним напрямом визначено постановою Кабінету Міністрів України від 01 березня 2017 р. № 130 «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для часткової компенсації вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва» (із змінами відповідно постанови КМУ від 03.03.2020 р. № 195).

09.07.2020р. об 12 годині,  в учбовому залі ПрАТ «Уланівський Агромаш», за адресою Вінницької обл. Хмільницький р-н, с. Уланів, вул. Миру, 39, відбулися громадські слухання в рамках процедури оцінки впливу на довкілля   (реєстраційна справа в Єдиному реєстрі з Оцінки впливу на довкілля 20202265399) щодо розташування  стаціонарного заправника газу об’ємом  - 9,9 м3, типу СЗГ-99-ГТРУ (зріджений нафтовий газ пропан-бутан) територія ПрАТ «Уланівський Агромаш», адреса:   вул. Миру, 39, с. Уланів, Хмільницький район, Вінницька область.

 

08 липня 2020 року за участі заступника міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Т. Висоцького представники Департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів Вінницької обласної державної адміністрації взяли участь в онлайн-конференції щодо умов проведення спотової та форвардної закупівлі зерна врожаю 2020 року АТ «Аграрний фонд» та АТ «Державна продовольчо-зернова корпорація України». Також обговорювалися питання взаємодії регіональних операторів ринку з товаровиробниками областей.

Організатор земельних торгів: Вінницька обласна державна адміністрація в особі Департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів облдержадміністрації.

Аукціон № 26129
Лот № 51153
Відомості про земельну ділянку:
Місце розташування : Жмеринський район, Браїлівська селищна рада (за межами населеного пункту);
Площа земельної ділянки: 1,4765 га;
Кадастровий номер: 0521055300:06:001:0407;
Стартовий розмір річної плати: 1170,30 грн.;
Розмір гарантійного внеску: 351,09 грн.

Аукціон № 26131
Лот № 51154

06 липня з директор Департаменту Микола Ткачук та начальник управління прогнозування розвитку АПК та виробництва продукції тваринництва Микола Заїка відвідали з робочим візитом агропромислове науково-виробниче підприємство «Візит» у с.Томашпіль Хмільницького району. Під час візиту ознайомились з організацією робіт з розведення великої рогатої худоби молочних порід.
Підприємство претендує на отримання статусу племінного репродуктора з розведення 3-х порід великої рогатої худоби молочного напряму продуктивності - української червоно-рябої молочної, української чорно-рябої молочної та джерсейської. Документи на отримання відповідних статусів подані регіональною експертною комісією на розгляд експертної комісії Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України.

Департамент агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів Вінницької обласної державної адміністрації оголошує 15 липня 2020 року днем проведення кваліфікаційного іспиту для громадян, що пройшли на базі Вінницького національного аграрного університету у грудні 2019 року навчання на сільськогосподарських дорадників (експертів-дорадників).
Кваліфікаційний іспит буде проходити о 10 та 13 годині у Департаменті агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів Вінницької обласної державної адміністрації (м. Вінниця, вул. Соборна, 15-а, 3 поверх, студія) з додержанням карантинних правил, а саме: соціальної дистанції та обов’язкового носіння маски.
За додатковою інформацією звертатися у відділ розвитку сільських територій Департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів Вінницької обласної державної адміністрації (м. Вінниця, вул. Соборна, 15-а, к. 208, тел. 67-08-32).

Відповідно до ЗУ «Про оцінку впливу на довкілля» 03 липня 2020 року Департаментом проведені громадські слухання в селі Могилівка Жмеринського району щодо функціонування асфальтобетонної, грунтозмішувальної та емульсійної установок на земельній ділянці, що знаходиться у селі Могилівка, провулок Кар´єрний, 10Б.

Громадські обговорення проводились в межах чинного законодавства з дотриманням карантинних вимог відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19.

Сільгоспвиробники Бершадського, Могилів-Подільського, Мурованокуриловецького, Оратівського, та Ямпільського районів Вінницької області розпочали збирання ранньої групи зернових культур. Зокрема, розпочато збирання озимого ячменю.
Станом на 03 липня 2020 року по всіх категоріях господарств обмолочено 1,1 тис.га ранніх зернових культур, що становить 0,2% площ ранніх зернових культур, що підлягають до збирання та 3,4% площ озимого ячменю. Намолочено 4,9 тис. тонн зерна при середній урожайності 44,8 ц/га.

До відома: прогнозована площа збирання ранніх зернових та зернобобових культур - всього становить 414,1 тис. га, в тому числі прогнозована площа збирання озимого ячменю - 32,8 тис. га.

Постановою КМУ від 03.06.2020р. № 447 внесено зміни до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання фінансової підтримки розвитку фермерських господарств, затвердженого постановою КМУ від 07.02.2018 р. № 106.
Фінансова підтримка надається:

Відповідно до ЗУ «Про мисливське господарство та полювання» 02 липня 2020 року працівники відділу оцінки впливу на довкілля, природних ресурсів та поводження з відходами управління оцінки впливу на довкілля, охорони земель та природних ресурсів Департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів Вінницької облдержадміністрації Ткачук Інна Петрівна та Риб´єва Лариса Володимирівна спільно з представниками Віницької міськрайонної організації «Українського товариства мисливців і рибалок» взяли участь в літньо-осінньому обліку пернатої дичини.

Облік водоплаваючих птахів було проведено в вечірні години на території Вінницького району з метою уточнення чисельності та поширення в угіддях качок. Підраховувались також і виводки птахів ( молодих, що не літають), такий вид обліку дозволяє визначити частку отриманого життєздатного потомства до часу підняття молодих птахів на крило.

02 липня 2020 року в Департаменті проведено чергове засідання комісії з визначення переліку фізичних осіб, які мають право  на часткове відшкодування витрат на установку індивідуального доїння або (та) холодильну установку для зберігання і охолодження молока. У червні поточного року 45 фізичних осіб подали документи для отримання часткового відшкодування витрат за закуплену у поточному році,  а також в грудні 2019 року установку індивідуального доїння вітчизняного виробництва. Загальна сума закуплених установок 365,6 тис. грн., сума часткового відшкодування становить 182,8 тис. грн. Членами комісії розглянуто документи та прийнято рішення про включення 45 фізичних осіб до Реєстру фізичних осіб, які мають право на часткове відшкодування витрат за закуплену установку індивідуального доїння або (та) холодильну установку, а також до Відомості про суми часткового відшкодування витрат фізичним особам і подання її Головному управлінню державної казначейської служби України  у Вінницькій області.

01 липня 2020 року проведено засідання експертної комісії з розгляду матеріалів щодо присвоєння відповідних статусів суб’єктам племінної справи у тваринництві. На розгляд комісії подав документи один суб’єкт господарювання, який претендує на присвоєння статусів племінного репродуктора по розведенню великої рогатої худоби української чорно-рябої молочної породи, української червоно-рябої молочної породи, джерсейської породи. За результатами розгляду наданих документів прийнято рішення про відповідність претендента вищезазначеним статусам. Відповідні матеріали будуть направлені на розгляд експертній комісії Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України.

Директор Департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів облдержадміністрації Микола ТКАЧУК та спеціалісти Департаменту 1 липня 2020 року взяли участь у республіканській селекторній нараді, яка проводилась в режимі он-лайн за участю заступника міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тараса Висоцького.
Під час наради обговорювались питання організації проведення збирання ранньої групи зернових в регіонах України, проведення оцінки якості зерна урожаю 2020 року.
Крім того, було відмічено про хід реалізації державних програм підтримки аграрного сектору в 2020 році. Наразі, завершується процес підготовки нормативної бази по напрямах підтримки розвитку тваринництва та фермерських господарств.

26 червня Департаментом агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів облдержадміністрації спільно із Інститутом кормів та сільського господарства Поділля НААН України проведено вебінар щодо проблем і перспектив збереження та ефективного використання угідь Вінницької області.
В роботі заходу також взяли участь голови районних, сільських, селищних рад, представники агроформувань, представники Асоціації органів місцевого самоврядування. Під час вебінару обговорено питання охорони ґрунтів та збереження продуктивності земель в умовах подальшої інтенсифікації сільського господарства.
У виступах доповідачів розглянуто науково-організаційні аспекти збереження природних ландшафтів, створення захисних агроценозів на еродованих землях, використання державних земель переданих у комунальну власність та інші питання, що стосуються ефективного використання угідь.

25 червня у приміщенні ДП «Вінницький науково-досдіний та проектний інститут землеустрою» проведено земельні торги з продажу права оренди земельних ділянок водного фонду разом з водними об’єктами для рибогосподарських потреб (аукціон № 25174, 25171). Організатор земельних торгів - Вінницька обласна державна адміністрація в особі Департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів облдержадміністрації.

На земельні торги були виставлені лоти:

25 червня відбувся ЕКО ФОРУМ Вінниця 2020, організований ГО "Соціальна перспектива". Форум - це громадсько-освітній проєкт щодо участі громадськості у збереженні навколишнього середовища, його метоює формування активної громадянської позиції завдяки ділогу екосвідомого бізнесу, влади, громадського сектору та ЗМІ, а також презентація суспільно значущих екопроєктів. Зокрема був презентований проєкт "Озеленення України" (координатор у Вінницькій області - Ольга Маліновська), який реалізується у рамках глобальної ініціативи з висадження 100 млн дерев, проєкт "Зелена школа" (керівник - Лариса Степанець), еко-проєкт «Мандрівний Еко-шатл» (проєкт представлений Турклубом "Бідняжка"). Також презентований досвід реалізації екоініціатив у Іллінецькій міський ОТГ.

Продовжується обговорення реалізації Проєкту децентралізованого співробітництва міста Вінниці та Вінницької області із Французькою Республікою.
23.06.2020 року відбулась скайп-конференція за участю зацікавлених сторін проекту: представників Вінницької області, компанії BETEN Ingenierie та французького агрокластеру VITAGORA. Участь у скайп-конференції прийняв директор Департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів облдержадміністрації разом з спеціалістами департаменту.
На заході були обговорені напрямки співробітництва та стратегія Проекту. Учасниками Проекту здійснюється розробка дорожньої карти Проекту та формування подальших етапів її реалізації. Зокрема, в сфері агропромислового виробництва передбачається ознайомлення з роботою агропромислового комплексу Вінницької області та, безпосередньо, з підприємствами - потенційними учасниками агрокластера. Французька сторона пропонує більш детально ознайомитись з роботою агрокластеру VITAGORA.

Шановні колеги!

Прийміть найщиріші вітання з професійним святом – Днем державної служби.

Нехай завжди вистачає сил та творчого натхнення, а робота приносить задоволення.

Бажаємо Вам міцного здоров'я, наснаги та витримки на складному шляху творення нашої держави, тепла і злагоди у Ваших родинах та підтримки від колег.

Пам'ятаємо про нашу високу відповідальність - вірно служити Українському народові, охороняти права, свободи і законні інтереси людини і громадянина, честь держави, щоб із гідністю нести високе звання державного службовця.


З повагою,
Директор Департаменту агропромислового
розвитку, екології та природних ресурсів
Вінницької облдержадміністрації                                                                                                         Микола ТКАЧУК

22 червня в с.Джулинка Бершадського району на базі Всеукраїнського аграрного кооперативу «Поділля» відбулося вручення доїльних апаратів для членів кооперативу, що не мають фінансової змоги закупити для себе їх самостійно.
7 доїльних апаратів надаються безкоштовно Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках проекту «Агросільрозвиток» за підтримки Асоціації тваринників України. До кожного апарата входить: роторний насос на основі роботи вакууму, алюмінієвий бідон на 20 літрів, міцні стакани із пластику й металу – 4 штуки. За одну годину цей доїльний апарат дозволяє зібрати молоко у п’яти корів. Використання доїльних апаратів дозволить селянам покращити якість і показники молочної сировини, адже молоко отримуватиметься способом безконтактного доїння.

Організатор земельних торгів: Вінницька обласна державна адміністрація в особі Департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів облдержадміністрації.

Сторінка 1 із 28