Зовнішньоторговельний обіг продукції АПК склав 619,2 млн. дол. США, що на 12 % більше аналогічного періоду минулого року Підприємства даного сектору  експортували  сировини та готових продуктів харчування на суму 588,4 млн. дол. США, що в порівнянні з минулим роком на 11,4 % більше. У загальній структурі експорту Вінницької області продукція агропромислового комплексу займає 78,2 %. Такі дані надала статистика.

 Імпортовано  усього продукції АПК на 30,8 млн. дол. США.

Позитивне сальдо - 557,6 млн. дол. США, або експорт перевищує імпорт у 19 разів.

Структура експорту продукції АПК це -  жири та олії тваринного або рослинного походження - 47 %, продукти рослинного походження – 29,2 %, готові харчові продукти – 16,7 %, живі тварини й продукти тваринного походження – 7,1 %.

У розрізі товарних позицій за даний період експортовано:

- зернових культур – 748,8 тис. тонн, або на 39% більше за відповідний період минулого року;

- олії соняшникової – 350,7 тис. тонн, більше на 6,6%;

- цукру та кондитерських виробів з цукру – 64,6 тис. тонн, або на 41,4% менше ніж у відповідний період минулого року;

- молока та молочних продуктів – 16,4 тис. тонн, або на 34,7% більше за відповідний період минулого року;

- масла вершкового – 2,5 тис. тонн, на 13,3 % менше ;

- м’яса ВРХ – 1,9 тис. тонн, або на 32,5% менше ;

- сирів – 396,2 тонн, або на 8,9 % більше.

 

         7 фахівців Вінницької ОДА, в тому чисті й працівники департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів переймали досвід дніпровських колег із запровадження технологій електронного врядування. Вони на розбудову системи вклали 5 млн грн., левову частку коштів отримали від європейських програм підтримки. В результаті створили мобільний центр, який виїздить у найвіддаленіші куточки області та до людей з інвалідністю. Діє єдиний зведений кол-центр всіх служб, 56 ЦНАПів. Окрім віртуального офісу, що надає широкий спектр електронних послуг, запровадили ще й такі опції як відкритий бюджет, оцінка якості доріг, соціальний інспектор, центр допомоги учасникам АТО, центр міжнародного грантрайтінга.

19 вересня у рамках виїзного засідання координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові обласної ради учасники заходу ознайомилися з роботою підприємства «Брацлав», яке спеціалізується на виготовленні доїльних залів, стійлового обладнання, молокопроводів та кормозмішувачів для великих ферм і доїльних апаратів для селянських домогосподарств. Подібне  обладнання даного бренду та інших вітчизняних виробників і купують селяни , при цьому використовують 50%  компенсації із обласного бюджету.

19 вересня відбулося виїзне розширене засідання координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові обласної ради у Тульчині. Головна тема обговорення  – розвиток в області інфраструктури аграрного ринку та програми розвитку особистих селянських, фермерських господарств, кооперації та дорадництва на 2016-2020 рр. Основним спікером був директор департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів, який охарактеризував стан інфраструктури аграрного ринку на Вінниччині:

Цукровий буряк викопали на площі 6 тис. га, що становить 11 % . Заготовлено 301 тис. тонн солодких коренів, урожайність яких сягає 497 ц/га.

На відповідний період минулого року аграрії викопали  цукристі на 5 тис 363 га,  або трохи більше 9%, накопано 237,577 тонн солодких коренів, урожайність яких складала 443 ц\га.

Україна приєдналася до трьох міжнародних угод, які зобов`язують охороняти всі види рукокрилих, які мешкають на нашій території. До речі, їх у нас 26 різновидів і належать вони до двох родин – підковоносих та гладеньконосих. Декілька цікавих фактів про цих втаємничених тварин:

 • кажани не сліпі, а у темряві можуть «бачити» вухами, тобто аналізують ультразвукові відлуння;
 • усі кажани нашої фауни комахоїдні і впродовж ночі з`їдають кілька тисяч комарів. Крім того, вони поїдають до 70% комах, які є шкідниками сільгоспкультур та лісів;
 • не будують собі жител, а використовують скельні тріщини, дупла, порожнини під корою, підвали, горища та вентиляційні ходи;
 • зимують у підземеллях в стані оціпеніння;
 • кажани накопичують жирові запаси на зиму, а також знижують температуру тіла до 10 – 1градуса.

     Усі види кажанів занесені до Червоної книги України і їхня популяція впродовж останніх 10-ти років значно знизилась. Тож, якщо кажани поселилися у вашому будинку, не варто панікувати. Вони не гризуть проводку чи меблі, не претендують на продукти, що зберігаються в домі. Але разом з тим, необхідно знати декілька правил поведінки під час зустрічі з кажаном. Не варто брати тварину голіруч, адже захищаючись, вона може укусити. А деякі види цих рукокрилих переносять вірус «некласичного» сказу. Вивести із приміщення домашніх тварин(котів, собак). Відкрити вікна, щоб кажан міг вилетіти з кімнати. Брати тварину можна в товстій рукавиці і обережно винести на вулицю.

     Кажани потребують уваги та охорони, адже вони невеличкі: найдрібніший представник виду поміщається у сірникову коробку, а найбільший – вечірниця велетенська – трохи більша горобця.

      14 вересня у приміщенні і за сприяння департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів пройшов семінар на тему «Актуально про орендну плату за землю, податок на додану вартість, касові операції, працю.» Головний спікер – доктор економічних наук, заступник виконавчого директора Федерації аудиторів, бухгалтерів і фінансистів АПК України Володимир Метелиця.

       14 вересня у Департаменті агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів Вінницької облдержадміністрації відбулось засідання оргкомітету форуму "Розвиток сільських територій об`єднаних територіальних громад", який проходитиме на Вінниччині  20-21 жовтня за підтримки Вінницького центру розвитку місцевого самоврядування.

       12 вересня на землях Стадницької сільської ради Вінницького району, які обробляє господарство «Ольга», пройшов Нічний день поля компанії «КВС –Україна». В його роботі взяли участь начальник управління організації виробництва продукції рослинництва та технічної політики департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів Вінницької ОДА Василь Темченко й начальник відділу інженерно-технічного забезпечення та безпеки праці Павло Черниш.

      13 вересня в департаменті агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів обговорили спільно з представниками  «Приватбанку» та «Ощадбанку», а також казначейством механізми співпраці виплат дотації за молодняк ВРХ.

7 вересня в селі Ладиги Староконстянтинівського району Хмельницької області пройшов Нічний день поля. В його роботі взяли участь начальник управління організації виробництва продукції рослинництва та технічної політики департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів Вінницької ОДА Василь Темченко й начальник відділу інженерно-технічного забезпечення та безпеки праці Павло Черниш.

Питання покращення якості підготовки спеціалістів робітничих професій аграрного профілю розглядалось на семінар-нараді, скликаній 6 серпня цього року департаментом освіти та науки  на базі Вищого  професійного  училища  №42 м. Погребище.

     6 вересня Мінагрополітики  провело селекторну нараду з керівниками структурних підрозділів з питань агропромислового розвитку  щодо стану реалізації державних програм підтримки агропромислового виробництва.

      За підтримки департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів Вінницької облдержадміністрації пройшли Дні поля на базі фермерського господарства «Золотий колос» Могилів-Подільського району та ТОВ «Ольга» Вінницького району. Його учасниками стали компанії «Euralis», «Ecoorganic», «Timacagro», «KWS», «Pioneer», «DEKALB», «Brevant», «RAGT» та «Сади України». Представники компаній продемонстрували демо-посіви соняшника, кукурудзи з інноваційними технологіями посіву та догляду за ними. А також більше ста сортів, як іноземної так і вітчизняної селекції.

Запустилися три цукроварні -  Томашпільська, Городківська ( Крижопільський район) та Жданівська (Хмільницький район) . Нині проходять пуско-налагоджувальні роботи і завозять сировину. Всього планує працювати в нинішньому сезоні 6 заводів.

 Цукровий буряк копають у 4 районах: Томашпільському, Тростянецькому, Тульчинському та Ямпільському  на площі 0,9 тис. га, що становить 1,7 % від прогнозованої  площі 55,4 тис. га

Заготовлено 52,8 тис. тонн солодких коренів при урожайності 571,9 ц/га

   4 вересня в актовій залі департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів облдержадміністрації пройшов третій земельний аукціон у 2018 році. На ділянку площею 6,0455 га  Мальчовецької сільської ради Барського району претендували 4 учасника торгів: ТОВ «Династія», ФО Скопчак Ярослав Васильович, ФО Козловський Віталій Володимирович, ФО Арчаківський Роман Миколайович.

30 серпня  обласний центр місцевого самоврядування при підтримці департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів провели тренінг на тему «Бізнес-планування у кооперативах». Серед спікерів – директор Національної асоціації сільськогосподарських дорадчих служб України Юрій Бакун, директор Вінницького ЦРМС Олег Левченко, радник із регіонального розвитку Вінницького ЦРМС Юрій Войціцький, заступник директора департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів Валентина Кирилюк, начальник відділу розвитку сільських територій Віктор Гайдей.

      Основні теми дискусії: вибір кооперативної моделі відповідно до передумов розвитку громади; внутрішні ресурси та інструменти залучення фінансування через програми підтримки сільгоспвиробників та сільських громад, досвід львівського регіону у створенні молочних кооперативів; бізнес- планування; ринок збуту та конкуренція; складові собівартості та розподіл витрат; індикатори успішності проекту тощо.

   29 серпня у Ямполі пройшло загальнообласне свято «Обжинки-2018». Даний район один із перших розпочав жнивну кампанію і відповідно її завершив. Учасники -   сільськогосподарські колективи району - представили  світлиці з презентаціями продукції, а також виставку сучасної техніки.

Серед гостей свята були: голова Вінницької облдержадміністрації  Валерій Коровій, директор департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів Микола Ткачук, а також голова Сорокського району Республіки Молдови Геннадій Мунтян.

28 серпня  відбулося засідання координаційної ради громадської організації «АСОЦІАЦІЯ ФЕРМЕРІВ ТА ПРИВАТНИХ ЗЕМЛЕВЛАСНИКІВ ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ». В її роботі взяв иучасть начальник управління організації виробництва продукції рослинництва та технічної політики департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів Темченко В.В.

28 серпня 2018 року відбулось чергове засідання конкурсної комісії з питань визначення переліку суб’єктів господарювання агропромислового комплексу для здійснення фінансової підтримки заходів в агропромисловому комплексі через механізм здешевлення кредитів. За наслідками розгляду документів наданих сільгосптоваровиробниками до реєстру підприємств, які мають право на отримання відшкодування включено 4 підприємства .

     21 серпня на базі господарства «Авангард» с.Сільниця Тульчинського району за підтримки департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів облдержадміністрації  провели науково-практичний семінар для аграріїв на тему «Демонстрація вітчизняної селекції зернових та технічних культур ТОВ АФ «Сади України».

 1. Директор департаменту ознайомився із станом підготовки до навчального року шкіл Липовецького району
 2. Прозорість процедури надання в оренду водних об`єктів
 3. Стан посівів сільськогосподарських культур та хід проведення жнив
 4. Про проведення відбору виконавців землевпорядних, землеоціночних робіт
 5. Інформація Вінницької обласної державної адміністрації про проведення земельних торгів у формі аукціону з продажу права оренди земельних ділянок водного фонду для рибогосподарських потреб
 6. Часткове відшкодування вартості закуплених установок індивідуального доїння або холодильних установок із обласного бюджету
 7. Підсумкова колегія департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів за І півріччя 2018 р
 8. Адаптація харчового законодавства України до європейських стандартів
 9. Проект «Аграрні розписки в Україні»
 10. Конференція «Ефективне управління агрокомпаніями»

Сторінка 1 із 14