Загальна інформація

Обласна державна адміністрація продовжує розвивати багатовекторне міжнародне та міжрегіональне співробітництво.

Так, протягом 2017 року Вінниччину відвідало понад 50 іноземних делегацій. Серед них Надзвичайні і Повноважні Посли: США, Французької Республіки, Королівства Нідерландів, Республіки Молдова, Республіки Індія, Японії, Республіки Корея, Республіки Польща, Латвійської Республіки, Чеської Республіки, Королівства Норвегії, дипломати посольств Великої Британії, США; делегації Представництва ЄС в Україні, Європейського фонду освіти, Міжнародного Трейд-клубу, швейцарського фонду Innovabridge, місія Ради Європи з питань культури, Спеціальна моніторингова місія  ОБСЄ в м.Чернівці, численні іноземні інвестори. Крім того, область відвідали делегації Сьвєнтокшиського та Лодзинського воєводств Республіки Польща, Ясського повіту Румунії, Ліберецького краю Чеської Республіки, району Сороки Республіки Молдова, Слонімського району Республіки Білорусь, Латвійської Республіки.

28 квітня 2017 року відбулось урочисте відкриття Почесного Консульства Республіки Молдова у Вінниці. Одним із основних завдань дипломатичної установи є сприяння розвитку дружніх стосунків, торгово-економічних контактів, культурної і науково-технічної співпраці між двома країнами.

Крім того, у 2017 році підписано два документи, які дали новий поштовх до розвитку міжрегіонального співробітництва: Угода між Вінницькою обласною державною адміністрацією та Урядом Ліберецького краю Чеської Республіки щодо розвитку торговельно-економічного, науково-технічного і гуманітарного співробітництва, а також доповнення до Договору про співробітництво між Вінницькою обласною державною адміністрацією та Ясським повітом щодо співпраці у сфері соціального захисту населення.

Таким чином, на сьогоднішній день Вінницькою областю реалізується 10 Угод про торговельно-економічне, науково-технічне та культурне співробітництво із регіонами Республіки Польща, Чеської Республіки, Румунії, Республіки Білорусь, Республіки Молдова.

Протягом 2017 року в області відбувся ряд заходів з метою сприяння виходу підприємств-експортерів Вінницької області на зовнішні ринки та стимулювання міжнародної торгівлі між регіонами-партнерами та іншими країнами світу.

17-19 травня - заходи в рамках програми нідерландської торгової місії, організовані Посольством Королівства Нідерланди в Україні, Вінницькою облдержадміністрацією та міською радою. До складу місії увійшли понад 30 представників із 17 голландських компаній у сферах харчової, обробної промисловостей, рослинництва і тваринництва, логістики та транспорту. Протягом трьох днів для учасників місії та місцевого бізнесу були проведені: круглий стіл «Вінниччина – територія безпечного ведення бізнесу», семінар: «Співробітництво із Нідерландами», голландсько-український форум «Фрукти та ягоди: тенденції світового та українського ринку».

8 вересня 2017 року відбувся V Міжнародний інвестиційний форум «Вінниччина – бізнес у центрі України», в якому взяли участь представники бізнес-середовища області та регіонів-партнерів, Надзвичайні і Повноважні Посли Королівства Норвегії та Республіки Корея в Україні, делегації Посольства Великої Британії в Україні, Міжнародного трейд-клубу за участю економічних радників та торгових аташе 12 іноземних посольств, представників 6 міжнародних організацій.

Спільно з ГО «Вінницький Бізнес Клуб» організовано та проведено 6 тематичних інформаційних семінарів з питань організації та ведення бізнесу на внутрішніх та зовнішніх ринках.


З метою підвищення іміджу області за кордоном відбувались наступні заходи:
- 20-23 березня 2017 року презентовано сільськогосподарський потенціал області в рамках 15-ї Міжнародної виставки сільського господарства, сільськогосподарського машинобудування та технологій рослинництва у м.Конья, Турецька Республіка;

- 27 травня - 02 червня 2017 року організовано візит представників потужних підприємств Вінниччини до Сполучених Штатів Америки;

- 15-18 жовтня 2017 року – представлення області на X Європейському Економічному Форумі - ŁÓDZKIE 2017 (м.Лодзь, Республіки Польща).

- 17-24 листопада - виїзна економічна місія підприємців Вінниччини до м.Пекін, КНР. Представники провідних підприємств області взяли участь у ІХ ярмарку зарубіжних інвестицій COIFair, представивши власний стенд із пропозиціями для співпраці, Українсько-Китайському форумі зі співробітництва в сфері виробничих потужностей та інвестицій.

Що стосується зовнішньоекономічної діяльності, то у 2017 році суб’єкти господарювання Вінницької області здійснювали зовнішньоторговельні операції з партнерами зі 142 країни світу. Обсяги експорту товарів у 2017 році становили 1217,8 млн.дол. США, а імпорту – 407,0 млн.дол.США. Порівняно із 2016 роком експорт та імпорт збільшились відповідно на 23,9% (на 234,8 млн.дол.) та на 35,9% (на 107,6 млн.дол.). Баланс зовнішньої торгівлі стабільно продовжує залишатись позитивним і становить 810,8 млн.дол.США., що засвідчує перевагу експортних операцій над імпортними. Коефіцієнт покриття експортом імпорту склав 2,99 (за 2016 р. – 3,28).

За попередніми даними зовнішньоторговельний оборот послуг у 2017 році становив 87,3 млн.дол.США, при цьому обсяги експорту та імпорту склали, відповідно, 75,1 і 12,3 млн.дол.США. Проти 2016 року обсяги експорту збільшились на 13,5%, а імпорту зменшились на 17,4%. Баланс зовнішньої торгівлі послугами позитивний і складає 62,8 млн.дол.США.

 

"Гаряча лінія" голови облдержадміністрації Валерія Коровія з питань протидії корупції та додержання законодавства з питань праці і зайнятості населення та захисту прав інвесторів
тел.: (0432) 61-45-26
e-mail: stop_korupcia@vin.gov.ua

Повідомлення про корупційне правопорушення

Архів новин

Вересень 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30