Загальна інформація

Обласна державна адміністрація продовжує розвивати багатовекторне міжнародне та міжрегіональне співробітництво.

На сьогоднішній день Вінницькою областю реалізується 10 Угод про торговельно-економічне, науково-технічне та культурне співробітництво із регіонами Республіки Польща, Чеської Республіки, Румунії, Республіки Білорусь, Республіки Молдова.

Міжрегіональне та транскордонне співробітництво в рамках діючих угод досить динамічно розвивається, зокрема завдяки взаємним офіційним, робочим, навчальним візитам, обміну досвідом та реалізації спільних проектів.

Зокрема, одним із найбільш яскравих прикладів дружби і партнерства є прийняття регіонами-партнерами на оздоровлення і літній відпочинок дітей з Вінницької області, родини яких постраждали під час збройного конфлікту на сході України.

Довідково: Загалом протягом останніх п’яти років у Сьвєнтокшиському воєводстві Республіки Польща оздоровились понад 120 дітей. У Ясському повіті Румунії влітку 2019 оздоровились 80 дітей. Ліберецький край Чеської Республіки влітку 2017 року прийняв на відпочинок 34 дитини. Влітку 2020 року заплановано відпочинок дітей з Вінниччини у Сьвєнтокшиському воєводстві Республіки Польща та Ліберецькому краї Чеської Республіки.

Щороку обласна державна адміністрація проводить ряд заходів з метою сприяння виходу підприємств-експортерів Вінницької області на зовнішні ринки та стимулювання міжнародної торгівлі між регіонами-партнерами та іншими країнами світу. Одним із найбільш популярних заходів  є щорічний Міжнародний інвестиційний форум «Вінниччина – бізнес у центрі України». Він став інформаційним майданчиком для спілкування, нетворкінгу, публічних обговорень та обміну досвідом представників бізнесу, влади і громадськості задля створення передумов до залучення інвестицій у Вінницьку область. Традиційними учасниками заходів є вітчизняні урядовці, представники дипломатичного корпусу іноземних держав, інвестиційні компанії, міжнародні експерти, представники бізнес-місій з регіонів-партнерів та ділових кіл.

Також, Вінницька область вже тривалий час є лідером серед регіонів України з  відзначення Дня Європи. Традиційно на декількох локаціях у центрі міста розташовуються виставки, експозиції, концерти та безліч розваг для містян та гостей Вінниці. А в інформаційному пункті облдержадміністрації усі бажаючі можуть отримати інформаційні матеріали про ЄС та НАТО, сувенірну продукцію із символікою Європейського Союзу та взяти участь у різноманітних майстер-класах і вікторинах.