120-річчя з дня народження отамана Якова Гальчевського

В понеділок 3-го листопада ряд патріотичних активістів з м. Вінниці організували вшанування 120-річчя від дня народження повстанського отамана, керівника повстанських сил Правобережної України, майора війська польського – Якова Гальчевського. Відбулась подія у селі Малинівка (колишня Гута-Літинська), Літинського району.


«Я знав, що новий повстанчий рух, який буде мною викликаний, не матиме виглядів на позитивні наслідки,..З переферій ми України не створимо, окупантів не проженемо, а з іншого боку не згинемо безславно, як барани, а зі зброєю в руках - по-козацьки... Кожна нова жертва – цеглина в наш національний будинок, бо ніколи людська кров не ллється марно!», - говорив у березні 1921 року Яків Гальчевський (отаман Орел).Тому, відкриваючи урочисте зібрання, отаман Крайового Товариства «Вінницький козацький полк імені Івана Богуна» Володимир Воловодюк підкреслив, що саме повстанські отамани національно-визвольних змагань у 20-х рр. ХХ століття були попередниками сьогоднішніх воїнів, які захищають територіальну цілісність України. До речі, минулого року організатори святкування ювілею за власний кошт відкрили пам’ятний знак подільському отаману Орлу.
Також на урочистому заході, були присутні: відомий письменник Олександр Дмитрук, заступник директора Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Вінницької облдержадміністрації Володимир Лазаренко, голова «Подільського центру прав людини» Михайло Бардин, прикрасив подію гість із Києва – заслужений артист України, кобзар Тарас Силенко. Дипломатично і політкоректно підкреслив головний редактор газети «Слово Польське» Юрій Войціцький, який теж відвідав вищезгаданий захід: «Ми повинні взаємовибачитись – це найкращий шлях для взаємопорозуміння між польським та українським народом, а головне задля закриття білих плям в історії між дійсно братніми народами».
Не зважаючи на початок робочого тижня, до Малинівки приїхали козаки із Меджибожа, отаман Петро Шуляк подякував за запрошення та проведений захід, що додає сил кожному свідомому українцеві.
Родзинкою цього дня стало посвячення дітей у козачата, до лав Вінницької обласної громадської організації «Молода Подільська Січ». Цього разу Січ поповнили козачата із Селищенської школи, завдяки патріотичній наставниці-педагогу Наталій Лозній, адже школярі ще й підготували сценарій і щоразу зривали оплески аудиторії. У зв’язку з цим, організатори вдячні Літинському районному відділу освіти за сприяння у проведенні заходу. Хоча мусимо підкреслити, нажаль жодного представника Літинської райдержадміністрації на урочистість не прибуло. Можливо за януковичів – посіпак проросійської політики, такі дії були б «не угодні», однак чому на сьогодні продовжується обструкція патріотичних заходів – не відомо.