Надання викривачам безоплатної вторинної правової допомоги

Роз’яснення Національного агентства з питань запобігання корупції від 09.07.2020 № 6 “Щодо надання викривачам безоплатної вторинної правової допомоги”

Ці Роз’яснення відображають позицію Національного агентства з питань запобігання корупції  з метою забезпечення однакового застосування положень Закону стосовно надання викривачам безоплатної вторинної правової допомоги, мають рекомендаційний характер і не містять правових норм.

Відповідно до Законом України «Про внесення змін до Закону України «Про запобігання корупції» від 17 жовтня 2019 року  № 198-IX, який набрав чинності з 1 січня 2020 року розширено коло суб’єктів, які мають право на безоплатну вторинну правову допомогу.  Законом внесені зміни до ч. 1 ст. 14 Закону України «Про безоплатну правову допомогу». Зокрема, право на безоплатну вторинну правову допомогу отримали викривачі у зв’язку з повідомленням ними інформації про корупційне або пов’язане з корупцією правопорушення – на всі види правових послуг, передбачені ч. 2 ст. 13 цього Закону.

Для захисту прав та представництва своїх інтересів вони можуть користуватися всіма видами правової допомоги, передбаченої Законом України «Про безоплатну правову допомогу», або залучити адвоката самостійно. Безоплатна вторинна правова допомога включає такі види правових послуг, як захист від обвинувачення; здійснення представництва інтересів у судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами; складення документів процесуального характеру.