Під головуванням першого заступника Міністра у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Антона Колумбета відбулась всеукраїнська селекторна нарада.

23.01.2020 року під головуванням першого заступника Міністра у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Антона Колумбета відбулась всеукраїнська селекторна нарада.

Основні питання, що винесені на розгляд, стосувались забезпечення житлом учасників АТО/ООС, а також внутрішньо переміщених осіб. У Вінницькій студії участь у нараді взяли заступник голови обласної державної адміністрації Наталя Заболотна, заступник директора Департаменту соціальної та молодіжної політики ОДА Олександр Мельник та заступник начальника управління у справах ветеранів війни Світлана Зозуля. Як зазначив урядовець, за дорученням Прем’єр-міністра України Мінветеранів утворено робочу групу з розроблення проєкту державної цільової програми забезпечення житлом учасників АТО/ООС, а також внутрішньо переміщених осіб з можливим використанням принципу держано-приватного партнерства та пільгового кредитування. Антон Колумбета детально проінформував про нові креативні підходи до вирішення питання забезпечення житлом даної пільгової категорії громадян. А також дав доручення провести відповідну роботу та поспілкуватись з забудовниками на місцях стосовно того, як вони готові співпрацювати у даному напрямку. Як зазначив перший заступник міністра, головне отримати зворотній зв’язок з забудовниками та напрацювати дієвий механізм співпраці. За словами Наталі Заболотної, на Вінниччині у 2019 році 25 сімей пільгових категорій, з числа учасників АТО/ООС та ВПО за рахунок коштів державного бюджету отримали грошову компенсацію за належне для отримання жиле приміщення відповідно до постанов Кабінету Міністрів України. Станом на сьогодні, відповідно до постанов КМУ (від 16 жовтня 2016 №719 року, від 28 березня 2018 року №214, від 18 квітня 2018 року №280, від 20 лютого 2019 року №206) на Вінниччині 88 сімей пільгових категорій громадян, які мають право на отримання грошової компенсації. Для забезпечення житлом вказаних сімей необхідно 91 335 951 грн. Наталя Заболотна запевнила, що найближчим часом буде організована зустріч з забудовниками області для визначення шляхів співпраці стосовно забезпечення житлом цієї пільгової категорії. «Це питання було і залишається одним з пріоритетних у діяльності обласної влади і, зокрема, профільного департаменту ОДА. Ми повинні використати усі можливості, аби вирішити житлове питання даної пільгової категорії», - підсумувала посадовець.