Розпорядження №379 від 18 вересня 2009 року

05.10.2009 |


ВІННИЦЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ


РОЗПОРЯДЖЕННЯ




від 18 вересня 2009 року № 379



Про внесення змін до розпорядження голови
облдержадміністрації від 13 квітня 2007 року № 146

Відповідно до пункту 9 частини першої статті 39 Закону України “Про місцеві державні адміністрації” та пункту 3 протоколу від 18 листопада 2008 року № 8 засідання Міжвідомчої комісії з питань протидії протиправному поглинанню та захопленню підприємств:

1. Внести до розпорядження голови облдержадміністрації від 13 квітня 2007 року № 146 “Про утворення обласної робочої групи з питань протидії протиправному поглинанню та захопленню підприємств” такі зміни:

Затвердити Положення про обласну робочу групу з питань протидії протиправному поглинанню та захопленню підприємств у новій редакції, що додається.

2. Контроль за виконанням цього розпорядження залишаю за собою.


Голова обласної державної
адміністрації О. ДОМБРОВСЬКИЙ





ЗАТВЕРДЖЕНО
Розпорядження голови
облдержадміністрації
від 18 вересня 2009 року № 379


П О Л О Ж Е Н Н Я
про обласну робочу групу з питань протидії
протиправному поглинанню та захопленню підприємств

1. Робоча група з питань протидії протиправному поглинанню та захопленню підприємств (далі – Робоча група) є дорадчим органом, що постійно діє при облдержадміністрації.

2. Робоча група створюється розпорядженням голови облдержадміністрації з метою забезпечення взаємодії місцевих органів виконавчої влади у сфері протидії протиправному поглинанню та захопленню підприємств, підготовки пропозицій стосовно вдосконалення законодавства, що регулює корпоративні правовідносини та спрямоване на унеможливлення протиправного поглинання і захоплення підприємств, а також з метою оперативного виявлення фактів та ознак протиправного поглинання та захоплення підприємств на території області.
Робоча група підзвітна Міжвідомчій комісії з питань протидії протиправному поглинанню та захопленню підприємств (далі – Міжвідомча комісія).

3. Основні завдання Робочої групи:
збирання і моніторинг інформації про методи протиправного поглинання та захоплення підприємств, що порушують гарантоване Конституцією України право власності та призводять до погіршення інвестиційного клімату в регіоні;
сприяння взаємодії державних органів, зокрема, правоохоронних органів і органів державної виконавчої служби, на обласному рівні з питань посилення протидії протиправному поглинанню та захопленню підприємств;
реалізація на обласному рівні комплексу заходів щодо протидії протиправному поглинанню та захопленню підприємств, а також удосконалення механізму реалізації корпоративних прав учасників господарських товариств та інвесторів;
підготовка пропозицій щодо вдосконалення законодавства, що регулює корпоративні відносини та спрямоване на унеможливлення протиправного поглинання та захоплення підприємств;
проведення оперативного обміну інформацією між місцевими органами виконавчої влади та громадськими організаціями.

4. Робоча група відповідно до покладених на неї завдань:
організовує роботу зі збирання і моніторингу інформації про факти та ознаки протиправного поглинання та захоплення підприємств;
інформує Міжвідомчу комісію про виявлені факти та ознаки протиправного поглинання і захоплення підприємств;
вносить Міжвідомчій комісії пропозиції щодо вдосконалення механізму протидії протиправному поглинанню та захопленню підприємств;
розглядає на своїх засіданнях звернення щодо протиправного поглинання та захоплення підприємств, які надходять до Робочої групи, здійснює відповідні заходи щодо протидії цим проявам;
заслуховує на своїх засіданнях інформацію посадових осіб підприємств, установ та організацій, представників місцевих органів виконавчої влади з питань, що належать до її компетенції;
інформує правоохоронні органи на обласному рівні про виявлені ознаки вчинення злочину або іншого правопорушення;
співпрацює з представниками державних органів, громадськими організаціями, підприємствами, установами та організаціями з питань, що належать до її компетенції;
інформує громадськість про факти протиправного поглинання та захоплення підприємств.

5. Робоча група має право:
одержувати в установленому порядку від місцевих органів виконавчої
влади інформацію, необхідну для виконання покладених на неї завдань;
вносити на розгляд Міжвідомчої комісії пропозиції щодо внесення змін до законодавства з питань протидії протиправному поглинанню та захопленню підприємств, а також удосконалення механізму регулювання корпоративних правовідносин;
у разі необхідності звертатися до Міжвідомчої комісії з приводу вжиття заходів, повноваження щодо яких належать до компетенції центральних органів виконавчої влади.

6. Робоча група діє у складі голови робочої групи, двох його заступників, членів та секретаря Робочої групи згідно з відповідним розпорядженням голови обласної державної адміністрації.
Головою Робочої групи є голова облдержадміністрації.
До складу Робочої групи входять керівники або заступники керівників відповідних структурних підрозділів облдержадміністрації, територіальних органів центральних органів виконавчої влади, правоохоронних органів, а також за згодою депутати обласної Ради.

7. Голова Робочої групи:
організовує роботу Робочої групи;
скликає та веде засідання Робочої групи;
підписує листи, звернення та інші документи, підготовлені Робочою групою за результатами її роботи.

8. Засідання Робочої групи проводяться не рідше ніж один раз на два місяці. Члени Робочої групи мають право ініціювати проведення позачергового засідання.

9. Пропозиції щодо розгляду питань на засіданнях Робочої групи вносять голова, заступники голови та члени Робочої групи, а також голова Міжвідомчої комісії.

10. Член Робочої групи може делегувати свої повноваження щодо його участі у засіданні іншому члену Робочої групи.

11. До участі у засіданні Робочої групи можуть залучатися представники інших органів державної влади, підприємств, установ та організацій, громадських організацій (за погодженням з їх керівниками).

12. За результатами розгляду на засіданні Робочої групи з конкретного питання приймається рішення.
Рішення Робочої групи приймаються простою більшістю голосів членів Робочої групи, що присутні на засіданні.
У разі рівного розподілу голосів вирішальним є голос голови Робочої групи або головуючого на її засіданні.

13. Рішення Робочої групи мають рекомендаційний характер, оформлюються протоколом, який підписує голова Робочої групи.
Протокол надсилається відповідним органам виконавчої влади, іншим заінтересованим особам у триденний строк після проведення засідання.

14. Робоча група проводить моніторинг реалізації відповідними органами виконавчої влади рішень, прийнятих на засіданнях Робочої групи.

15. Доручення Міжвідомчої комісії Робочій групі щодо конкретного звернення розглядаються на засіданні Робочої групи в першочерговому порядку.
Про результати розгляду такого звернення Робочою групою і прийняте рішення голова Робочої групи в триденний строк після проведення засідання повідомляє Міжвідомчій комісії.

16. У разі необхідності на відповідний запит Робоча група надає матеріали для розгляду Міжвідомчою комісією.

17. Про результати своєї діяльності Робоча група щомісяця до 10 числа інформує Міжвідомчу комісію.
_________________________________