РОЗПОРЯДЖЕННЯ №197 від 05 травня 2014 року

16.05.2014 |

ВІННИЦЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ


РОЗПОРЯДЖЕННЯ




від 05 травня 2014 року № 197



Про організацію відпочинку та оздоровлення дітей, учнівської
та студентської молоді Вінницької області влітку 2014 року

На виконання Закону України “Про оздоровлення та відпочинок дітей”, рішення 24 сесії обласної Ради 6 скликання від 17 квітня 2014 року № 689 “Про обласну цільову соціальну програму оздоровлення та відпочинку дітей і молоді, розвитку мережі дитячих закладів оздоровлення та відпочинку до 2018 року”, з метою якісної підготовки та організованого проведення оздоровлення дітей та молоді влітку 2014 року:

1. Утворити обласний міжвідомчий оперативний штаб з координації проведення оздоровлення дітей, учнівської та студентської молоді влітку 2014 року у складі згідно з додатком 1.

2. Управлінню у справах сім’ї та молоді облдержадміністрації, Департаментам облдержадміністрації: освіти і науки, охорони здоров’я та курортів, Вінницькому обласному відділенню фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, інспекції з питань захисту прав споживачів у Вінницькій області, райдержадміністраціям, виконкомам міських рад міст обласного значення здійснювати контроль за діяльністю дитячих закладів оздоровлення та відпочинку, в тому числі за станом організації та здійснення оздоровчо-виховного процесу, матеріально-технічної бази закладів і забезпечення їх відповідними фахівцями.

3. Райдержадміністраціям, виконкомам міських рад міст обласного значення, на території яких знаходяться позаміські дитячі заклади оздоровлення та відпочинку:

3.1. Забезпечити їх роботу протягом трьох і більше змін.

3.2. Подати до 20 травня 2014 року управлінню з питань фізичної культури та спорту облдержадміністрації заявки на проведення фізкультурно-оздоровчих заходів “Олімпійське літо” та заходів з навчання плаванню із зазначенням термінів.

4. Літинській, Теплицькій, Тульчинській, Шаргородській, Чернівецькій, Ямпільській райдержадміністраціям здійснити контроль за приведенням у відповідність до Закону України “Про оздоровлення та відпочинок дітей” статутних документів позаміських дитячих закладів оздоровлення та відпочинку та включенням їх до Державного реєстру.

5. Тростянецькій райдержадміністрації вжити заходи щодо відновлення роботи дитячого закладу оздоровлення та відпочинку “Сосновий бір”.

6. Райдержадміністраціям, виконкомам міських рад міст обласного значення:

6.1. Забезпечити оздоровленням та відпочинком не менше 70% дітей шкільного віку. Насамперед дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей-інвалідів, дітей, потерпілих від наслідків Чорнобильської катастрофи, дітей, батьки яких загинули від нещасних випадків на виробництві або під час виконання службових обов’язків, дітей із багатодітних та малозабезпечених сімей, дітей, які перебувають на диспансерному обліку, талановитих та обдарованих дітей (переможців міжнародних, всеукраїнських, обласних, міських, районних олімпіад, конкурсів, фестивалів, змагань, спартакіад, відмінників навчання, лідерів дитячих громадських організацій; дитячі творчі колективи та спортивні команди), бездоглядних та безпритульних дітей, дітей працівників агропромислового комплексу та соціальної сфери села, в межах виділених коштів.

6.2. Сприяти:

6.2.1. Залученню підприємств, установ та організацій, благодійних і релігійних організацій до надання фінансової та матеріальної допомоги в організації літнього оздоровлення та відпочинку дітей, учнівської та студентської молоді.

6.2.2. Поліпшенню матеріально-технічного забезпечення дитячих закладів оздоровлення та відпочинку, розташованих на території району (міста), організації оздоровлення, виховного процесу та дозвілля дітей.

6.2.3. Участі дітей у дитячих розважальних заходах під час літніх канікул.

6.2.4. Вирішенню питання придбання високоякісних продуктів харчування для дитячих закладів оздоровлення та відпочинку.

6.2.5. У забезпеченні медичних пунктів територіальних оздоровчих закладів лікарськими препаратами та їх оснащенню медичним обладнанням.

6.3. Вжити заходів щодо розвитку мережі дитячих оздоровчих закладів, не допускати скорочення їх кількості, перепрофілювання та використання не за призначенням.

6.4. Не допускати відкриття дитячих оздоровчих закладів без дозволу санітарно-епідеміологічної служби та посилити персональну відповідальність керівників і працівників оздоровчих закладів за дотриманням санітарних, протипожежних правил, питань медичного забезпечення, порядку проведення екскурсій, купання дітей у водоймах.

6.5. Взяти до відома, що Фондом соціального страхування з тимчасової втрати працездатності для дітей застрахованих осіб будуть здійснюватись витрати на харчування, лікування та культурне обслуговування в оздоровчих закладах.

7. Управлінню у справах сім’ї та молоді облдержадміністрації:

7.1. Забезпечити оздоровлення за рахунок обласного бюджету дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які виховуються у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім’ях; дітей шкільного віку, які знаходяться у Вінницькому та Жмеринському обласних центрах соціально-психологічної реабілітації дітей; Жмеринському обласному соціальному гуртожитку для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування; переможців міжнародних, всеукраїнських, обласних олімпіад, конкурсів, фестивалів, змагань, спартакіад, дитячі творчі колективи та спортивні команди, в межах коштів, виділених на оздоровлення.

7.2. Здійснити розподіл путівок на оздоровлення дітей з районів та міст обласного значення області з числа дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки за рахунок державного і обласного бюджетів відповідно до кількості дітей шкільного віку, що мешкають у районі (місті), в межах коштів, виділених на оздоровлення.

7.3. Розробити та видати збірник законодавчих та нормативно-правових актів України з питань оздоровлення.

7.4. Залучити в установленому порядку дитячі та молодіжні громадські організації до участі у патріотично-виховній, культурно-просвітницькій, спортивній, краєзнавчій та туристичній роботі з дітьми, учнівською та студентською молоддю.

8. Управлінню у справах сім’ї та молоді облдержадміністрації, райдержадміністраціям, виконкомам міських рад міст обласного значення здійснювати відбір та направлення дітей на оздоровлення до Українського дитячого центру “Молода гвардія”. До бази даних дітей пільгових категорій, що потребують оздоровлення та відпочинку у цьому закладі, першочергово включати дітей, які не оздоровлювались в ньому в попередні роки.

9. Департаменту освіти і науки облдержадміністрації:

9.1. Забезпечити:

9.1.1. Відпочинок та оздоровлення дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та дітей інших пільгових категорій з числа вихованців шкіл-інтернатів обласного підпорядкування, в межах коштів, виділених з обласного бюджету.

9.1.2. Організацію відпочинку та оздоровлення учнів професійно-технічних навчальних закладів, перш за все з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

9.1.3. Функціонування літніх шкіл для обдарованих дітей на базі загальноосвітніх навчальних закладів.

9.2. Разом з Вінницьким державним педагогічним університетом ім.М.Коцюбинського, Вінницьким, Барським гуманітарно-педагогічними коледжами підготувати та направити до оздоровчих закладів області кращих студентів для роботи вожатими.

9.3. Сприяти оздоровленню дітей у дошкільних навчальних закладах, сприяти роботі таборів відпочинку на базі загальноосвітніх навчальних закладів.

9.4. Сприяти організації та проведенню туристичних та екскурсійних подорожей регіонами України для ознайомлення дітей з визначними пам’ятками вітчизняної історії.

10. Департаменту соціальної політики облдержадміністрації організувати оздоровлення дітей, потерпілих внаслідок Чорнобильської катастрофи.

11. Департаменту охорони здоров’я та курортів облдержадміністрації організувати направлення на роботу в дитячі літні оздоровчі заклади за територіальним принципом кваліфікованих медичних працівників відповідно до штатного розпису вказаних закладів.

12. Департаменту охорони здоров’я та курортів облдержадміністрації, Головному управлінню Держсанепідслужби у Вінницькій області:

12.1. Організувати медико-санітарне забезпечення літнього оздоровлення дітей та підлітків.

12.2. Забезпечити:

12.2.1. Безоплатне проведення медичних оглядів дітей та обслуговуючого персоналу дитячих закладів оздоровлення та відпочинку.

12.2.2. Своєчасне та безкоштовне проведення санітарно-епідеміологічних обстежень з проведенням лабораторних та інструментальних досліджень у дитячих закладах оздоровлення та відпочинку державної і комунальної форми власності.

12.2.3. Відповідний рівень держсанепіднагляду за ходом підготовки та функціонуванням дитячих оздоровниць, забезпеченням їх якісною питною водою та продуктами харчування. Сприяти забезпеченню медичних пунктів необхідною кількістю лікарських засобів, перев’язувального матеріалу, препаратів невідкладної допомоги, медичним обладнанням.

13. Департаменту фінансів облдержадміністрації забезпечити у повному обсязі своєчасне фінансування оздоровчої кампанії.

14. Управлінню з питань фізичної культури та спорту облдержадміністрації:

14.1. Організувати в дитячих оздоровчих закладах фізкультурно-спортивні заходи, раціонально використовувати для цього наявну матеріально-технічну базу фізкультурно-спортивних закладів та громадських організацій.

14.2. Сприяти роботі в дитячих закладах оздоровлення та відпочинку спортивних секцій та надавати консультативну допомогу оздоровчим закладам щодо придбання спортивного і туристичного інвентарю.

15. Управлінню державної служби України з надзвичайних ситуацій у Вінницькій області:

15.1. Встановити контроль за додержанням у дитячих оздоровчих закладах вимог протипожежної безпеки.

15.2. Сприяти вирішенню питання придбання засобів протипожежної безпеки оздоровчими закладами.

16. Управлінню культури і туризму облдержадміністрації:

16.1. Сприяти проведенню в дитячих закладах оздоровлення та відпочинку культурно-масових заходів, роботі виїзних бібліотек, відвідуванню дітьми театрів, музеїв, виставок, інших закладів культури і мистецтва, навчанню дітей основам народної творчості та ремесел.

16.2. Надавати:

16.2.1. Практичну та методичну допомогу в організації у дитячих закладах оздоровлення та відпочинку роботи тематичних гуртків, клубів з метою творчого розвитку дітей.

16.2.2. Допомогу дитячим закладам оздоровлення та відпочинку у придбанні музичних інструментів, художньої та освітньої літератури, кіно- і відеопродукції для дітей та юнацтва.

17. Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації, Державній організації “Вінницька обласна державна телерадіокомпанія “ВІНТЕРА” забезпечити широке висвітлення у засобах масової інформації заходів з підготовки та проведення літньої оздоровчої кампанії та організувати показ для дітей у літній період пізнавальних і розважальних передач, спрямованих на популяризацію української культури, мови, звичаїв і традицій, історії України.

18. Обласному центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді організувати в оздоровчих закладах роботу мобільних консультативних пунктів з питань формування здорового способу життя дітей та поперед-ження негативних проявів у підлітковому та молодіжному середовищі.

19. Службі у справах дітей облдержадміністрації забезпечити проведення рейдів з метою виявлення безпритульних і бездоглядних дітей та вжити заходів щодо їх влаштування у соціальні заклади для дітей, організації їх оздоровлення та змістовного дозвілля.

20. Рекомендувати:

20.1. Управлінню МВС України у Вінницькій області забезпечити додержання громадського порядку в місцях організованого відпочинку дітей; безоплатний супровід перевезення груп дітей та молоді до місць оздоровлення і відпочинку та у зворотному напрямі, під час екскурсій; перевірку приміщень щодо наявності вибухонебезпечних предметів.

20.2. Вінницькій філії ВАТ “Укртелеком” забезпечити дитячі оздоровниці постійним телефонним зв’язком.

20.3. Головам місцевих рад, на території яких розташовані дитячі заклади оздоровлення та відпочинку, вирішити в межах своєї компетенції питання з надання цим закладам можливих пільг для оплати енергоносіїв, комунально-побутових, транспортних, медичних, торговельних послуг, сплати місцевих податків та зборів.

21. Структурним підрозділам облдержадміністрації, причетним до оздоровлення, Вінницькому обласному відділенню фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, райдержадміністраціям, виконкомам міських рад міст обласного значення:

21.1. Враховувати при розгляді питання щодо першочерговості оздоровлення та відпочинку дітей соціальний статус дитини і матеріальне становище сім’ї, у якій вона виховується.


21.2. Здійснювати протягом оздоровчого періоду, відповідно до компетенції, контроль за ходом літнього оздоровлення.

21.3. Надавати працівникам дитячих оздоровчих закладів, відповідно до компетенції, організаційно-методичну допомогу у забезпеченні оздоровчого процесу.

21.4. Інформувати про підготовку та хід оздоровлення дітей та молоді управління у справах сім’ї та молоді облдержадміністрації до 20 червня, 21 липня, 20 серпня та 22 вересня 2014 року у текстовому та табличному варіантах згідно з додатком 2 для подальшого узагальнення та інформування облдержадміністрації до 01 липня, 01 серпня, 01 вересня та 01 жовтня 2014 року.

22. Контроль за виконанням цього розпорядження покласти на заступника голови облдержадміністрації Щербаківську Л.М.



Голова обласної державної
адміністрації А. ОЛІЙНИК

Додаток 1
до розпорядження голови
облдержадміністрації
від 05 травня 2014 року № 197


С К Л А Д
обласного міжвідомчого оперативного штабу з координації проведення оздоровлення дітей, учнівської та студентської молоді влітку 2014 року

ЩЕРБАКІВСЬКА
Людмила Михайлівна
заступник голови облдержадміністрації, голова оперативного штабу
СОЛЕЙКО
Наталія Петрівна
заступник голови обласної Ради, співголова оперативного штабу (за згодою)
СТОЯЛОВА
Олена Володимирівна
начальник управління у справах сім’ї та молоді облдержадміністрації, співголова оперативного штабу
БАЛИЦЬКА
Валентина Євгенівна
директор обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (за згодою)
БОГДАНОВА
Наталія Миколаївна
заступник начальника управління у справах сім’ї та молоді облдержадміністрації
ДАВИДЕНКО
Віталій Володимирович
директор виконавчої дирекції Вінницького обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (за згодою)
ДІДИК
Сергій Михайлович
начальник управління з питань фізичної культури та спорту облдержадміністрації
ДОРОШ
Тетяна Станіславівна
начальник служби у справах дітей облдержадміністрації
ЗАЙЦЕВА
Валентина Григорівна
начальник Головного управління Держсанепідслужби у Вінницькій області, головний державний санітарний лікар області (за згодою)
ІВАСЮК
Ігор Дмитрович
директор Департаменту освіти і науки облдержадміністрації
КОЛЕСНИК
Микола Павлович
перший заступник голови ради Федерації профспілок області (за згодою)
КОПАЧ
Віталій Миколайович
директор комунальної організації “Вінницький обласний центр фізичного здоров’я населення “Спорт для всіх” (за згодою)
КОПАЧЕВСЬКИЙ
Микола Анатолійович
директор Департаменту фінансів облдержадміністрації
ЛАВРОВСЬКА
Альона Борисівна
перший заступник директора Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації
ПАНЕНКО
Василь Васильович
заступник директора Департаменту охорони здоров’я та курортів облдержадміністрації
ПОЛІЩУК
Віталій Кирилович
заступник голови Вінницького обласного об’єднання міжгосподарських здравниць “Облсільгоспздравниця” (за згодою)
САЛЕЦЬКИЙ
Ігор Олександрович
начальник управління у справах національностей та релігій облдержадміністрації
СИЧЕНКО
Валерій Іванович
начальник інспекції з питань захисту прав споживачів у Вінницькій області (за згодою)
СКРИПНИК
Марія Василівна
начальник управління культури та туризму облдержадміністрації
СОПУН
Анатолій Анатолійович
начальник відділу у справах захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи Департаменту соціальної політики облдержадміністрації
ШЕВЧУК
Руслан Богданович
начальник управління державної служби України з надзвичайних ситуацій у Вінницькій області (за згодою)
ШКОЛЬНИЙ
Олег Михайлович
начальник УМВС України у Вінницькій області (за згодою)

_________________________


doro 197.doc