У 1997-1998 роках до святкування Дня Європи залучилися держави-кандидати на вступ до ЄС. У цих країнах святкування набуло певного політичного забарвлення і було спрямоване на формування громадської думки стосовно підтримки вступу до Євросоюзу. Проводилися регіональні конференції та круглі столи; публічні дебати, виступи на телебаченні та радіо громадських діячів; широка інформаційно-роз’яснювальна кампанія; культурно-розважальні програми та спортивні змагання тощо.
Україна – єдина держава не член ЄС, в якій на державному рівні відзначається День Європи(цей день святкують також у країнах-кандидатах – Македонії, Туреччині).
Щорічне відзначення згаданого заходу в нашій державі започатковано Указом Президента України від 19 квітня 2003 р. № 339, яким встановлено третю суботу травня датою святкування в Україні Дня Європи.

Традиційно, урочиста церемонія відкриття Дня Європи проходила в м. Київ на вул.Хрещатик, де облаштовувалося так зване «Європейське містечко», яке складалося з павільйонів, що представляють Україну, кожну державу-члена ЄС і міжнародні організації. Проводилися концерти, публічні дебати з представниками української влади та послами держав-членів ЄС, вікторини з європейської тематики, облаштовувалися «куточки національних страв» держав-членів ЄС тощо. Широкомасштабні святкові заходи проходили в регіонах України.

День Європи_2011.docДень Європи 2012.doc
День Європи 2013.docДень Європи_2014.doc
День Європи 2015.docДень Європи 2016.doc

День Європи 2017.docДень Європи 2018.doc

День Європи 2019.doc