Могилів-Подільський медичний коледж  – потужний навчальний заклад, який протягом більше  восьми десятиліть свого існування та діяльності має свої освітні, фахові медичні та виховні традиції, спрямовані на підготовку високопрофесійних кадрів зі спеціальності «Медсестринство».

Медсестринство  – це покликання, – переконана Валентина Лаврік, заступник медичного директора з медсестринства КНП «Вінницького обласного клінічного високоспеціалізованого ендокринологічного центру ВОР». –  Сестра  медична – не просто професія, це стан душі, найгуманніша з усіх професій. Немає нічого більш гідного, ніж творити добро, полегшувати страждання людини, яка довіряє тобі своє життя у важкі часи недуги.

Нинішній рік оголошений Міжнародним роком працівників сестринських і акушерських служб, тому заходи Всесвітнього дня здоров'я 2020 р будуть присвячені необхідності зміцнення сестринських і акушерських служб.

У Вінницькому обласному клінічному госпіталі ветеранів війни у будь яку пору року затишно та комфортно. Територія закладу облаштована і з надвору і всередині з великою любов’ю до своїх пацієнтів.
Тут у дружньому колективі трудиться 140 медичних сестер, у т.ч. 13 медичних братів.

Володимир Цимбал, головний фельдшер КНП «ТМО Вінницького обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф ВОР» має за плечима солідний стаж у професії.

Медсестринство – особлива ланка медицини, адже неможливо уявити лікаря без надійного помічника, який не лише прийде на допомогу хворому фізично, а й поспівчуває людині, вислухає її, заспокоїть. Саме так про свою команду медичних сестер розповідає головна медична сестра Вінницької обласної клінічної психоневрологічної лікарні імені акад. О.І. Ющенка Оксана Брижата.

 
 

 Алла Петрівна Хмельовська ­ – заступник директора з медсестринства  Подільського регіонального центру онкології загалом на посаді працює майже 30 років, а  заступником головного лікаря (тепер директора КНП) з медсестринства – 17 років. Не зважаючи на сьогоднішнє непросте сьогодення, впевнена що загалом медсестринство не стоїть на місці.

Сьогодні в галузі охорони здоров’я Вінниччини працює близько 12 тис. молодших спеціалістів з медичною освітою. Відчутний відтік кадрів, як лікарів, так і середнього медичного персоналу, за рахунок міграції трудових ресурсів в інші країни.

Більшість працівників охорони здоров’я в усьому світі – це медичні сестри. Проте роль медсестер у суспільстві та навіть в медичному середовищі залишається недооціненою. Для того, щоб змінити цю ситуацію, Україна підтримала резолюцію ВООЗ про Міжнародний рік медсестринства в 2020 році. Про те, з якими проблемами стикаються медсестри в Україні та як їх планується вирішити, розповідає Катерина Балабанова, директор Центру розвитку медсестринства МОЗ України. 

 
 

Наступний, 2020, рік стане роком медсестринства. Більшість працівників охорони здоров'я в усьому світі - це медичні сестри. Проте роль медсестер у суспільстві та навіть в медичному середовищі залишається недооціненою. МОЗ України планує змінити цю ситуацію  та запровадити європейські стандарти медсестринства.