У січні-травні поточного року в регіоні активізовано роботу районних та міських робочих груп з питань забезпечення контролю за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення.

У січні-травні поточного року в регіоні активізовано роботу районних та міських робочих груп з питань забезпечення контролю за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення. Під час засідань розглядались питання дотримання мінімальних гарантій, питання по недопущенню використання праці найманих осіб без належного оформлення трудових відносин та виплати роботодавцями доходів у вигляді заробітної плати без сплати податків до бюджету.

За результатами вжитих заходів додатково легалізовано працю 2508 фізичних осіб, загальна сума донарахованих податків до бюджету становить 4492,4  тис. грн.

Податковими інспекціями області проводяться перевірки дотримання підприємствами, установами, організаціями, а також фізичними особами-підприємцями чинного законодавства при виплаті заробітної плати та інших доходів. За результатами проведених перевірок органами Державної податкової служби області дотримання підприємствами, установами, організаціями, а також фізичними особами-підприємцями чинного законодавства при виплаті заробітної плати та інших доходів протягом січня-травня поточного року всього донараховано 13519,2 тис. грн (з яких сплачено 2333,6 тис. грн), а саме: податку на доходи фізичних осіб – 8826,6 тис. грн (з яких надійшло 2124,4 тис. грн), військового збору – 217,5 тис. грн (з яких сплачено – 109,3 тис. грн), єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування – 4475,1 тис. грн (з яких сплачено 99,9 тис. грн).

В регіоні продовжується позитивна тенденція щодо зростання рівня заробітної плати.

Середня номінальна заробітна плата штатних працівників (за статистичними даними) у квітні 2020 становила 9516 грн.

Порівняно з квітнем 2019 року розмір заробітної плати збільшилася на 8,0 %.

 

 В рамках соціального діалогу підвели підсумки роботи Вінницького обласного об’єднання організацій роботодавців та Вінницького регіонального відділення Українського Союзу промисловців й підприємців у межах трьохсторонньої територіальної угоди по соціально-економічному розвитку області у 2019.

Визначилися з основними напрямками діяльності у 2020 році.

 Обговорили виконання статутних вимог Вінницького обласного об’єднання  організацій роботодавців та взаємодія з органами місцевого самоврядування по впровадженню реформ у реальному секторі економіки.

Визначили пріоритети діяльністі Вінницького реагіонального віділення  Українського союзу промисловців і підприємців  на сучасному етапі та їх взаємодію з центральним апаратом УСПП та роботодавцями на регіональному рівні з питань енергозбереження.