В Шаргородському районі вживаються заходи з метою ліквідації нелегальної зайнятості.

Так, 08 жовтня 2019 року, районною робочою групою  з питань забезпечення контролю за додержанням законодавства про працю та реалізацію державної політики у сфері зайнятості населення у Шаргородському районі проведено інформаційно - роз’яснювальну роботу серед фізичних осіб – підприємців та споживчих товариств на території Носиківської та Копистиринської територіальних громад з питань, що стосуються оформлення трудових відносин, пенсійного та податкового законодавства.

         В роботі робочої групи взяли участь представники  управління соціального захисту населення Шаргородської РДА та  управління Пенсійного фонду.

         Члени робочої групи відвідали 6 фізичних осіб – підприємців  та споживчих товариств в місцях їх господарської діяльності. 

         Найманим працівникам та фізичним особам-підприємцям під час заходу надані вичерпні відповіді на їхні запитання а також  усіх їх  ознайомлено зі змінами в трудовому законодавстві, наслідками нелегальної зайнятості,  із розмірами штрафних санкцій за порушення трудового законодавства та несплату єдиного соціального внеску.

                   Учасникам заходу були роздані буклети-брошури з інформацією про переваги офіційного працевлаштування та дотримання мінімальних гарантій з оплати праці, про відповідальність за порушення законодавства про працю, за несплату єдиного соціального внеску.