Про порядок повідомної реєстрації колективних договорів.

Про порядок повідомної реєстрації колективних договорів, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2013 №115 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 21 серпня 2019 №768) на підприємствах, в установах і організаціях м. Вінниці йшлося під час спільної робочої зустрічі 23 жовтня представників Департаменту соціальної та молодіжної політики Вінницької ОДА, Департаменту соціальної політики Вінницької міської ради, Управління Держпраці у Вінницькій області та Відділення Національної служби посередництва і примирення у Вінницькій області.

Станом на 01 жовтня 2019 року на підприємствах м. Вінниці  укладено та зареєстровано близько 3,0 тис колективних договорів. Чисельність працівників охоплених колективними договорами складає  понад 95,0 тисяч осіб.

Серед галузей економіки міста найбільша кількість колдоговорів укладена на підприємствах, установах та закладах освіти – 521, у промисловості – 247, будівництві – 225, охороні здоров’я - 250. Найнижчі показники у сфері надання громадських послуг, відпочинку та розваг, культури та спорту

          При реєстрації  обов’язково звертається увага на наявність в  колективних           договорах наступних положень, а саме:

  • заходів щодо забезпечення ефективної зайнятості працівників, у тому числі, спрямованих на зменшення плинності кадрів;
  • створення умов для підвищення кваліфікації працівників;
  • створення умов для сталого скорочення нелегальної та тіньової зайнятості населення, легалізації трудових відносин;
  • забезпечення своєчасної та в повному обсязі виплати зарплати;
  • виплату компенсації працівникам у разі втрати частини доходів у зв’язку з порушенням строків виплати зарплати;
  • забезпечення рівних прав чоловіків та жінок у виробничому середовищі;
  • профілактика ВІЛ СНІДу на робочих місцях;
  • включення до розділу «Охорона праці і здоров’я» зобов’язання роботодавця щодо проведення атестації робочих місць за умовами праці, відповідно до законодавства;
  • проведення періодичних медичних оглядів працівників.

Соціальні партнери домовились сприяти працівникам і роботодавцям у розробці положень колективних договорів з урахуванням норм генеральної, регіональної та галузевих угод, а також визначили пріоритетними завданнями - залучення до колективно-договірного регулювання трудових відносин малого і середнього бізнесу.