Анонс:
       

Новини районів

оберіть на мапі необхідний район

всі новини

Архів новин


Андрій Парубій: "Бачу великий потенціал для співпраці у рамках тристоронньої Асамблеї Україна-Польща-Литва"

27.03.2017 |

Голова Верховної Ради України А.Парубій наступного тижня візьме участь у роботі тристоронньої Парламентської Асамблея Україна – Польща – Литва. Про це він повідомив в інтерв’ю телеканалу «Рада» у п’ятницю.
А.Парубій зазначив, що «під час зустрічей обговорюватимуться питання міжнародної політики, виклики і глобальні загрози, які є в світі, співпраця міжрегіональна і в міжнародному вимірі, співпраця з Польщею і Литвою, які мають чудовий майданчик безпекової співпраці через наш спільний військовий підрозділ імені князя Острозького, але, в першу чергу, - російська агресія та її засудження».
Голова Верховної Ради повідомив, що має намір запропонувати ідею, «щоб парламенти країн Асамблеї – Польщі, Литви, України звернулись з ініціативою до парламентів інших країн Балто-Чорноморського регіону, звернулись до Європи, до США щодо загрози Російської Федерації та путінського режиму і нагадати їм, що таке російська загроза і які вона може мати наслідки не тільки для наших країн, а й для всього цивілізованого світу». Таке звернення парламентів, на думку А.Парубія, було б «дуже важливим кроком, який продемонструє солідарність наших сусідів під час війни проти російської агресії».
«Я приділяю цій Асамблеї особливу увагу, оскільки вона є чудовим майданчиком для тієї ідеї, яку я виношую багато років: про створення в тому чи іншому форматі Балто-Чорноморського союзу, який би міг об’єднати країни Балто-Чорноморського регіону. Це є, звичайно, країни Балтії, Польща, Румунія, це може бути Грузія, ці сім держав, які знаходяться на межі з Росією, які добре розуміють та добре знають, яка небезпека є від путінського режиму і теперішньої Російської Федерації», - сказав А.Парубій.
Голова Парламенту підкреслив, що бачить великий потенціал у співпраці в рамках тристоронньої Асамблеї: транзитний, економічний, і, «найголовніше - оборонний і безпековий». "Асамблея є майданчиком для обговорення як цих ідей, так і, можливо, для підготовки формального оформлення союзу держав Балто-Чорноморського регіону», - сказав А.Парубій.