Про проведення "круглого столу" на тему "Реалізація державної політики щодо захисту прав дітей, проблемні питання дітей та підлітків з девіантною поведінкою та шляхи її вирішення".

19 листопада 2019 року на базі КЗ «Вінницький обласний центр соціально-психологічної реабілітації дітей» відбувся  «круглий стіл»  на тему «Реалізація державної політики щодо захисту прав дітей, проблемні питання дітей та підлітків з девіантною поведінкою та шляхи її вирішення».                                              У «круглому столі» прийняли участь: депутат обласної Ради Жанна Дмитренко, начальник служби у справах дітей облдержадміністрації Тетяна Дорош, представники Департаментів охорони здоров’я та  освіти і науки облдержадміністрації, практичні психологи, психіатри, батьки – вихователі дитячого будинку сімейного типу.В процесі обговорення  основна увага виступаючих була зосереджена на питаннях захисту прав дітей, які опинились в складних життєвих обставинах, зазнали насилля, проблемах дітей з девіантною поведінкою тощо.

Протягом 9 місяців 2019 року на обліку ССД перебувало 820 дітей з підстав СЖО, які виховуються в 381 сім’ї, що на 239 дітей менше ніж за аналогічний період минулого року. 

  725 дітей перебувало на обліку у зв’язку із проживанням в сім’ях, у якій батьки або особи, які їх замінюють, ухиляються від виконання своїх обов’язків з виховання дитини;

  82 дитини  у зв’язку із скоєнням фізичного, психологічного, сексуального, економічного насильства над дитиною, жорстокого поводження з нею або загрози його вчинення;

  2 дитини у зв’язку із залученням дитини до найгірших форм дитячої праці;

  11  дітей у зв’язку із систематичним самовільним залишенням дитиною місця постійного проживання. 

  90  дітей на обліку служб у справах дітей, що зазнали насилля. В поточному році на облік поставлено 76 дітей із 56 сімей.

Упродовж 9 місяців 2019 року проведено 900 профілактичних заходів (рейдів) «Діти вулиці», «Вокзал», «Неблагополучна сім’я», тощо, під час яких було виявлено 

  408 дітей, з яких вилучено – 32 (10 – з вулиці, 22 –з сім’ї). При цьому до 6 років було виявлено-174 дитини. Згідно поліцейської статистики близько 1500 батьків притягнуто до адміністративної відповідальності за неналежне виконання батьківських обов’язків. 

  275 дітям надано статус дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування, 133 стали сиротами при живих батьках.

  Із  108 дітей, які протягом 10 місяців 2019 року перебували в обласних закладах – Вінницькому  та Жмеринському центрах соціально-психологічної реабілітації дітей,  майже 40%  - діти з девіантною поведінкою.