Підведено підсумки проведення обласного конкурсу «Рецепти дитячого щастя великої родини» серед вихованців дитячих будинків сімейного типу області, який був оголошений з нагоди Дня захисту дітей.

Сьогодні, 30.05.2018 р.,  Служба у справах дітей обласної державної адміністрації підвела підсумки проведення обласного  конкурсу «Рецепти дитячого щастя великої родини» серед вихованців дитячих будинків сімейного типу області, який був оголошений з нагоди Дня захисту дітей. За результатами конкурсної Комісії були визначені переможці.

 Кожна робота по написанню «Книги рецептів дитячого щастя великої родини» це величезна праця, індивідуальний та креативний підхід, творчість, наполегливість, оригінальність, а кожний рецепт – це сердечні та душевні глибини дитини, які передаються їх діями, почуттями, емоціями.

У зв’язку з тим, що всі роботи заслуговують на увагу та високі оцінки, конкурсна Комісія визначила наступних переможців:

І місце розділили:

ДБСТ Мельника-Аширової (8 вихованців) м.Жмеринка та ДБСТ Єфімових (7 вихованців) с.Педоси Хмільницького району.

         Їх  «Книги» були зроблені в різних техніках, одна виготовлена із натуральної шкіри (ДБСТ Мельника-Аширової), інша - у вигляді вишивки бісером (ДБСТ  Єфімових (7 вихованців). А рецепти дитячого щастя прості  і схожі .  «Я щасливий, що тато повернувся з війни. Він наша гордість..», написав Василь, «Здоров»я+Сім»я+Достаток+Кохання+Улюблена робота=Щастя», а це щастя в розумінні Катрусі.  А ось рецепти від вихованців ДБСТ Єфімових: «Щастя – це коли ти в родині і є чому радіти, це єдність і турбота», так думає Максим.

ІІ місце посіли:

ДБСТ Маліновських (6 вихованців) м.Козятин  та ДБСТ Слободянюків (7 вихованців) с.Чемериси Барські Барського району.

ІІІ місце

ДБСТ Лецьких (6 вихованців) с. Лозова Хмельницького району.

У кожній написаній «Книзі» - дитячі почуття, пережиті в неблагополучні для них часи і сприйняття сьогодення. Ось, наприклад, витримки із роздумів про щастя Максимки із ДБСТ Гавриленко с.Високе Томашпільського району, якому 8 років. « Мені було 3 роки, і якими гріхами я встиг заслужити таку маму. В хаті брудно, голодно, хочеться їсти, але по каструлях годі й шукати, пусто. Тата немає. А потім приїхали якісь люди і нас трьох  забрали. Яна сказала, що тут ми чекаємо своєї долі, що врятувати нас може нова мама. А якщо вона нас не захоче? І ось вона приїхала. Подарунки, солодощі, посмішка. Тепер у мене нова мама, новий дім, нове життя. Я без страху дивлюсь їй у очі, розповідаю про все, що пережив. Ми разом плачемо і я знаю, що більше зі мною нічого поганого не станеться»

А загалом усі рецепти прості і зрозумілі, як ось у родини Малиновських:

«Рецепт щастя.

 Для приготування знадобляться: мама – 1 шт., тато – 1 шт., діти – повний черпак.

Всі інгредієнти змішати. Додати чашу терпіння. Налити повне серце любові, хлюпнути жменю гумору, посипати добром, і додати якомога більше довіри, і все перемішати. Можна додати бажання до успіху – за смаком. Випікати довго. А потім намазати на шматочок відпущеного життя і ділитися з усіма в родині».

Всі переможці будуть нагороджені сертифікатами на відвідування Музею науки у м.Вінниці, а учасники – подяками.