Згідно п.8 ст.13, п.8 ст.15 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” особи, які мають посвідчення інваліда війни, статус члена сім’ї загиблого, особливі заслуги перед Батьківщиною мають право на безкоштовний капітальний та поточний ремонт житла.
Учасники бойових дій мають право на одержання позики на будівництво, реконструкцію або капітальний ремонт жилих будинків і подвірних будівель, приєднання їх до інженерних мереж, комунікацій, а також позики на будівництво або придбання дачних будинків і благоустрій садових ділянок з погашенням її протягом 10 років, починаючи з п’ятого року після закінчення будівництва (ст. 12, п. 15). Проте порядок надання таких позик НЕ затверджений Кабміном. Дізнатися більше можна, завантаживши пам’ятку.

пільги на ремонт

Ця пам’ятка містить інформацію про порядок отримання статусу учасника війни, члена сім’ї загиблого, та статусу інваліда війни. Також покрокову інструкцію щодо порядку оформлення одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті) або інвалідності волонтера внаслідок поранення (контузії, травми або каліцтва), отриманого під час надання волонтерської допомоги в районі проведення АТО, бойових дій та збройного конфлікту, а також порядок оформлення такої допомоги членам сім’ї загиблих/інвалідів війни»

пам'ятка волонтерам і добровольцям

Сім’я, батьки та утриманці військовослужбовців, які загинули в АТО, мають право на виплату одноразової грошової допомоги, також такі особи мають право отримати допомогу на поховання. Дізнайтеся про порядок виплат, перелік необхідних документів та список корисних контактів у пам’ятці.

виплати сім'ям загиблих

Чинне законодавство Україна гарантує інвалідам війни такі додаткові пільги як право на позачергове безоплатне забезпечення легковим автомобілем, безоплатне паркування та зберігання транспортних засобів на стоянках, податкові пільги, позачергове забезпечення продовольчими товарами поліпшеного асортименту та промисловими товарами підвищеного попиту, пільгове протезування, безоплатну соціальну та професійну адаптацію, працевлаштування.

додаткові пільги

Військовослужбовці, які отримали поранення в районі АТО мають право на одноразову грошову допомогу, залежно від відсотка втрати працездатності внаслідок поранення.

грошова допомога

Інформація щодо соціальних пільг для військовослужбовців, які брали участь в АТО та отримали статус учасника бойових дій: право на проїзд громадським транспортом, знижки на комунальні платежі, ліки та медичне обслуговування.

пільги

"Гаряча лінія" голови облдержадміністрації Валерія Коровія з питань протидії корупції та додержання законодавства з питань праці і зайнятості населення та захисту прав інвесторів
тел.: (0432) 61-45-26
e-mail: stop_korupcia@vin.gov.ua

Повідомлення про корупційне правопорушення

Архів новин

Січень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3