Верховна Рада прирівняла поранених під час Революції гідності до учасників бойових дій.

14.11.2017 Верховна Рада України ухвалила Закон про внесення змін до Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" (№5697) щодо посилення соціального захисту учасників антитерористичної операції, учасників Революції Гідності та членів сімей загиблих таких осіб.

Так, Закон України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" доповнено новим розділом щодо статусу постраждалих учасників Революції гідності, пільг та гарантій їх соціального захисту.

Встановлено, що постраждалими учасниками Революції гідності визнаються особи, які на виконання Закону України "Про встановлення державної допомоги постраждалим учасникам масових акцій громадського протесту та членам їх сімей" включені до переліку осіб, які під час участі в масових акціях громадського протесту отримали тілесні ушкодження (тяжкі, середньої тяжкості, легкі), але такі ушкодження не призвели до інвалідності, та звернулися за медичною допомогою у період з 21 листопада 2013 року по 30 квітня 2014 року.

Такі особи мають право на пільги та інші соціальні гарантії, визначені статтею 12 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту". Зокрема, йдеться про безплатне одержання ліків, лікарських засобів, імунобіологічних препаратів та виробів медичного призначення за рецептами лікарів; 75% знижку плати за користування житлом (квартирна плата) в межах норм, передбачених чинним законодавством.

Водночас, дія цієї статті не поширюється на працівників міліції, осіб, які проходили службу в правоохоронних органах спеціального призначення, військовослужбовців внутрішніх військ, Збройних сил України та інших військових формувань, які отримали тілесні ушкодження (тяжкі, середньої тяжкості, легкі) під час виконання службових обов’язків, пов’язаних з подіями Революції гідності.

Крім того, постраждалим учасникам Революції гідності будуть видаватися посвідчення "Постраждалий учасник Революції гідності".

При цьому, ветеранам війни, які мають право на одночасне отримання посвідчення учасника бойових дій, інваліда війни, учасника війни та постраждалого учасника Революції гідності, видається лише одне посвідчення за їхнім вибором.

Детальніше ознайомитися з внесеними змінами можна ознайомитися за посиланням http://zakon0.rada.gov.ua/laws/show/2203-19.