Інформація про діяльність Відділу допомоги учасникам антитерористичної операції станом на 30 червня 2017 року

СТАТУС:

У Вінницькій області, з числа осіб, які перебували в зоні АТО, отримали статус:

 «Учасник бойових дій»  - 12955 осіб,

 «Інвалід війни» - 297 осіб,

 «Учасник війни» - 19 осіб.

 

З початку проведення АТО, із числа уродженців  Вінницької області, які безпосередньо брали участь у проведенні АТО нараховується

207 загиблих.

З них: 141 військовослужбовців - загинули,

  60 військовослужбовців - померло,

  6 - родин загиблих, які переїхали на постійне місце проживання у Вінницьку область.

 

Зниклих безвісти з числа уродженців Вінницької області обліковано 3 військовослужбовці.

 

Статус «Член сім’ї загиблого» встановлено 189 сім’ям загиблих та видано 326 посвідчень і 60 довідок неповнолітнім дітям, які дають право на користування пільгами відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

 

МАТЕРІАЛЬНА ДОПОМОГА:

 

Державний бюджет (Виплата добровольці) 

2016 рік

2  членам сім’ї загиблим (Барський р-н,  м. Жмеринка) виплачено по 609 000 грн відповідно до рішення міжвідомчої комісії з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій та виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті) або інвалідності волонтера і деяких інших категорій осіб, відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»

Обласний бюджет

Допомога сім’ям загиблих

2015 рік

168 сім’ям загиблих осіб виплачено одноразову матеріальну допомогу на суму 5 млн. 40 тис. грн. (на виконання Програми)

 

15 вдовам загиблих учасників АТО (до Дня пам’яті захисника Донецького аеропорту) надано матеріальну допомогу в сумі 7,5 тис. грн.

 

20 сім’ям загиблих осіб під час бойових дій (в м. Дебальцево Донецької області) надано одноразову допомогу на суму 10 тис.грн..

2016 рік

36 сім’ям загиблих (померлих) учасників АТО виплачено одноразову матеріальну допомогу на суму 1млн. 80 тис. грн.

(на виконання «Обласної комплексної цільової програми підтримки часників АТО, членів їх сімей та членів сімей загиблих (померлих) учасників АТО на 2016-2018 роки (затверджена рішенням 7 сесії Вінницької обласної ради 7 скликання від 30.06.2016 року №123), п. 1.1 «Надання одноразової матеріальної допомоги сім’ям загиблих, сім’ям померлих, демобілізованих військовослужбовців та особам, які отримали поранення під час проходження АТО в східних областях України»)

2017 рік

3 сім’ям загиблих (померлих) учасників АТО виплачено одноразову матеріальну допомогу на суму 180 тис. грн..

 

 

Допомога пораненим/особам, які отримали захворювання (травму, контузію, каліцтво)

Під час проведення АТО в східних областях України отримали поранення та захворювання 678 осіб (з них: 603 -  поранення, 75 – захворювання)

2015 рік

571 особі, які отримали поранення виплачено грошову допомогу на суму 5 млн. 710 тис. грн..

2016 рік

129 особам, з числа учасників АТО, які отримали поранення (травму, контузію, каліцтво) виплачено одноразову матеріальну допомогу на суму 1млн. 290 тис. грн..

(на виконання «Обласної комплексної цільової програми   підтримки часників АТО, членів їх сімей та членів сімей загиблих (померлих) учасників АТО на 2016-2018 роки (затверджена рішенням 7 сесії Вінницької обласної ради 7 скликання від 30.06.2016 року №123), п. 1.1 «Надання одноразової матеріальної допомоги сім’ям загиблих, сім’ям померлих, демобілізованих військовослужбовців та особам, які отримали поранення під час проходження АТО в східних областях України»)

2017 рік

11 особам, з числа учасників АТО, які отримали поранення (травму, контузію, каліцтво) виплачено одноразову матеріальну допомогу на суму 220 тис. грн..

 

 

Обласна КОМПЕНСАЦІЯ ЗА НАВЧАННЯ СТУДЕНТІВ-УЧАСНИКІВ АТО ТА ЇХ ДІТЕЙ:

2017 рік

Рішенням 17 сесії обласної Ради 7 скликання від 24.03.2017 року №321 затверджено Порядок використання коштів обласного бюджету для здійснення компенсаційної виплати за навчання учасників антитерористичної операції та їх дітей протягом І та ІІ семестру 2016-2017 навчального року на контрактній формі навчання денного відділення вищих навчальних закладів Вінницької області І-ІІ та ІІІ-ІV рівнів акредитації, незалежно від форми власності закладу.

Зазначеним Порядком визначено механізм здійснення компенсаційної виплати студентам (уродженцям Вінницької області та особам, які на час подачі документів до навчального закладу офіційно були зареєстровані на території Вінницької області, з числа осіб, визнаних учасниками бойових дій, та їхніх дітей, дітей, один із батьків яких загинув (пропав безвісти) у районі проведення антитерористичної операції, бойових дій чи збройних конфліктів або помер внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних у районі проведення антитерористичної операції, бойових дій чи конфліктів, а також внаслідок захворювання, одержаного в період участі в антитерористичній операції за навчання протягом І та ІІ семестру 2016-2017 навчального року на контрактній формі навчання денного відділення вищих навчальних закладів Вінницької області І-ІІ та ІІІ-ІV рівнів акредитації, незалежно від форми власності закладу, які вперше здобувають певний освітньо-кваліфікаційний рівень, ступінь, в межах коштів, виділених з обласного бюджету на вказані цілі.

 

2016 рік

У 2016 році  відповідно до рішення 13 сесії обласної Ради 7 скликання від 20.12.2016 року №241 Про одноразову компенсаційну виплату студентам, з числа осіб, визнаних учасниками бойових дій, та їхніх дітей, дітей, один із батьків яких загинув (пропав безвісти) у районі проведення антитерористичної операції, бойових дій чи збройних конфліктів або помер внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних у районі проведення антитерористичної операції, бойових дій чи конфліктів, а також внаслідок захворювання, одержаного в період участі в антитерористичній операції) за навчання протягом другого семестру 2015-2016 навчального року на контрактній формі навчання денного відділення вищих навчальних закладів Вінницької області І-ІІ та ІІІ-ІV рівнів акредитації, незалежно від форми власності закладу, в межах коштів, виділених з обласного бюджету компенсаційну виплату отримали 170 осіб на загальну суму 687 945,91 грн (вартість навчання від 680 грн до 12,6 тисяч грн).

 

ОЗДОРОВЛЕННЯ:

 

2017 рік

Станом на 3 травня поточного року на черзі для  забезпечення санаторно – курортним лікуванням перебувало 903 учасники АТО( 850- учасники АТО, 53- особи з інвалідністю). Державною службою України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції Департаменту соціальної та молодіжної політики у Вінницькій області доведено обсяги асигнувань у розмірі 1 млн 089 тис 900 грн. 2 травня 2017 року.

У 2017 році 6 дітей учасників антитерористичної операції оздоровлено у МДЦ «Артек» та 12 дітей учасників антитерористичної операції оздоровлення в УДЦ «Молода гвардія».

 

2016 рік

На Вінницьку область відповідно до розподілу санаторно-курортних путівок для надання послуг санаторно-курортного лікування учасників бойових дій та інвалідів війни, затверджених Мінсоцполітики, у 2016 році було розподілено 254 путівки (з них: 234 - для учасників бойових дій та 30 - для інвалідів війни (в т.ч. 1 - спинального профілю) до 14 санаторіїв:

Путівками на санаторно-курортне лікування забезпечено 234 осіб ,а саме: 212-  учасників бойових дій та 24 - інваліди війни.

             ПСИХОЛОГІЧНА РЕАБІЛІТАЦІЯ:

Організація психологічної реабілітації учасників антитерористичної операції здійснюється відповідно до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення заходів щодо психологічної реабілітації постраждалих учасників АТО (постанова КМУ від 31.03.2015 року №221)

 

Розподілено на Вінницьку область

Планова орієнтовна чисельність учасників АТО для направлення на психологічну реабілітацію, яка визначена Державно службою України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції, складає 80 осіб.

У зв’язку із закінченням 31.03.2017 року  терміну дії договорів, укладених між Державно службою України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції та реабілітаційними установами, які надавали послуги з психологічної реабілітації учасникам учасників антитерористичної операції у 2016 році, останні припинили прийом на психологічну реабілітацію учасників антитерористичної операції.

Роз’яснення щодо подальшої реалізації напрямку бюджетної програми будуть надані органам соціального захисту населення та громадянам у встановленому законом порядку після прийняття Урядом проекту постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення заходів психологічної реабілітації учасників антитерористичної операції.

   

Проходження курсу ПР

Курс психологічної реабілітації з 01.01.2017 року по 05.05.2017 року пройшли 63 учасника антитерористичної операції.

 

Грошова компенсація вартості проїзду до реабілітаційних установ та назад(постанова КМУ від 23.08.2016 року №528 «Про затвердження Порядку виплати грошової компенсації вартості проїзду учасникам АТО до реабілітаційних установ та назад»)

 

На здійснення грошової компенсації вартості проїзду до реабілітаційних установ учасників антитерористичної операції Вінницькій області відповідно до розподілу коштів на 2017 року виділено 94 тис.241грн.

 

СОЦІАЛЬНА ТА ПРОФЕСІЙНА АДАПТАЦІЯ:

Організація соціальної та професійної адаптації учасників антитерористичної операції  здійснюється відповідно до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення заходів із соціальної та професійної адаптації учасників антитерористичної операції (постанова КМУ від 31.03.2015 року №179(зі змінами).

 

Фінансування програми

З державного бюджету на 2017 рік відповідно до розподілу коштів області передбачено 1млн. 456 тис. 011 грн.

 

Укладені договори у 2017 році

Кількість укладених договорів органами соціального захисту населення з надання послуг професійної та соціальної реабілітації  станом на 05.06.2017 року – 35 договорів.

Кількість учасників антитерористичної операції, які проходять професійну адаптацію – 76 осіб.

 

КВАРТИРНИЙ ОБЛІК/ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЖИТЛОМ:

У 2015 році придбано житло для 32 сімей загиблих та поранених військовослужбовців на загальну суму майже 17 млн. грн., в тому числі:

для 27 сімей загиблих військовослужбовців, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції;

для 2-х інвалідів І-II групи з числа учасників антитерористичної операції;

для 3-х сімей інвалідів, які втратили функціональні можливості нижніх кінцівок під час проведення антитерористичної операції.

 

У 2016 році за КПКВК 2505140 «Забезпечення житлом осіб, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції та/або у забезпеченні її проведення і втратили функціональні можливості нижніх кінцівок» Департаменту цивільного захисту профінансовано 1562,974 тис.грн., використано  1487,974 тис. грн. Придбано житло для 3-х учасників антитерористичної  операції, які втратили функціональні можливості нижніх кінцівок, а саме:   для Сальника А.В., Федчишена О.В., Гудзя О.В. За даною програмою забезпечені житлом усі особи, які перебували на квартирному обліку. 

 

У 2016 році в області на  квартирному обліку для поліпшення житлових умов перебувало 25 сімей загиблих військовослужбовців, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції, а також інвалідів І-ІІ групи з числа військовослужбовців, які брали участь у зазначеній операції.

Для забезпечення житлом вказаних сімей Вінницькій області в грудні минулого року з державного бюджету були виділені кошти у розмірі 13 млн 694 тис грн., які 100% були перераховані на спеціальні рахунки заявників.

Станом на 29.06.2017 року 21 сім’я придбала житло на загальну суму 11 млн 108 тис 737  грн.

 

За інформацією районних, міських органів соціального захисту населення станом на 29.06.2017 року на квартирному обліку перебуває 17 сімей (8 – сім’ї загиблих військовослужбовців, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції та 9 - інвалідів І-ІІ групи з числа військовослужбовців, які брали участь у зазначеній операції, та потребують поліпшення житлових умов).

Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України  від 07.06. 2017 року № 375-р  «Про розподіл  субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на виплату грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення для   сімей загиблих осіб, визначених абзацами 5-8 пункту 1 статті 10, осіб з інвалідністю  І-ІІ групи, визначених пунктами 11-14 частини другої статті 7 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», та осіб, які втратили функціональні можливості нижніх кінцівок, інвалідність яких настала внаслідок поранення, контузії, каліцтва, або захворювання, одержаних під час безпосередньої участі в антитерористичній операції, та потребують поліпшення житлових умов, на 2017 рік» області передбачено кошти субвенції в сумі 7 188,217 тис. грн. для забезпечення житлом 13 сімей (7– сім’ї загиблих військовослужбовців, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції та 6- інвалідів І-ІІ групи з числа військовослужбовців, які брали участь у зазначеній операції, та потребують поліпшення житлових умов).

 

ЗЕМЕЛЬНІ ПИТАННЯ:

Станом на 29.06.2017 року до Головного управління Держгеокадастру у Вінницькій області та сільських, селищних, міських рад звернулося 11887 учасників антитерористичної операції з клопотанням про отримання земельних ділянок. З них, 10464 громадян вже отримали накази про надання дозволів на розробку проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок на загальну орієнтовну площу 14414,74 га для ведення індивідуального садівництва, особистого селянського господарства, для будівництва та обслуговування житлового будинку.

Головним управлінням, сільськими, селищними та міськими радами підготовлено та видано накази про затвердження проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок та передачу їх у власність 4561  учасникам антитерористичної операції на загальну площу 5792,7323 га на території області для вищезазначених потреб.

Крім того, Головним управлінням видано накази про надання дозволів на розроблення документації із землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність 126 членам родин загиблих під час військових дій на загальну орієнтовну площу 178,85 га. Затверджено документації із землеустрою та передано у власність земельні ділянки 67 вищезазначеним громадянам загальною площею 107,72 га на території Вінницької області.

 

МЕДИЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ:

Станом на 16.06.2017 року за весь період проведення антитерористичної операції за медичною допомогою в заклади охорони здоров’я області звернулось 2688 осіб (поранені та хворі, в тому числі демобілізовані), з них:

1620 військовослужбовців у обласний клінічний госпіталь ветеранів війни (продовжують лікування – 42 особи);

215  військовослужбовців в обласній психоневрологічній лікарні ім. акад. О. І. Ющенка (продовжують лікування – 4 особи).

140 поранених військовослужбовців бригадами СШМД перевезено з аеропорту «Гавришівка» до Військово-медичного клінічного центру.

Демобілізовано – 7285 військовослужбовців, з них: 5478 - оглянуто лікарями ЗПСМ; 2295 - надана медична допомога.

 

СОЦІАЛЬНІ СТИПЕНДІЇ СТУДЕНТАМ ВНЗ І-ІV РІВНЯ АКРЕДИТАЦІЇ:

Відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», Закону України «Про вищу освіту» та постанови Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2016 року №1045 «Деякі питання виплати соціальних стипендій студентам (курсантам) вищих навчальних закладів» з 1 січня 2017 року право на отримання соціальних стипендій мають студенти (курсанти)  вищих невійськових навчальних закладів І-ІV рівня акредитації, які навчаються за денною формою за державним замовленням та не отримують академічну стипендію в тому числі:

- особи, визнані учасниками бойових дій відповідно до пункту 19 частини першої статті 6 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», та їх дітей;

- діти, один із батьків яких загинув (пропав безвісти) у районі проведення антитерористичної операції, бойових дій чи збройних конфліктів або помер внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних у районі проведення антитерористичної операції, бойових дій чи збройних конфліктів, а також внаслідок захворювання, одержаного в період участі в антитерористичній операції.

Станом на 29.06.2017 року соціальна стипендія виплачена по травень включно 413 особам, визнаними учасниками бойових дій відповідно до пункту 19 частини першої статті 6 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», та їх дітям та 9 дітям, один із батьків яких загинув (пропав безвісти) у районі проведення антитерористичної операції, бойових дій чи збройних конфліктів або помер внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних у районі проведення антитерористичної операції, бойових дій чи збройних конфліктів, а також внаслідок захворювання, одержаного в період участі в антитерористичній операції.