4 сім’ї внутрішньо переміщених осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України у Вінницькій області забезпечені житлом за рахунок коштів державного бюджету

Забезпечення житлом внутрішньо переміщених осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України здійснюється відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 18.04.2018 №280 «Питання забезпечення житлом внутрішньо переміщених осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України».

Вказаною постановою затверджено механізм надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на виплату грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення для внутрішньо переміщених осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції у період її проведення, та визнані інвалідами внаслідок війни III групи відповідно до пунктів 11-14 частини другої статті 7 або учасниками бойових дій відповідно до пунктів 19 і 20 частини першої статті 6 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, та які потребують поліпшення житлових умов і перебувають протягом року на обліку в Єдиній інформаційній базі даних про внутрішньо переміщених осіб.

Так, у 2018 році свої житлові умови за рахунок вищеназваної субвенції, яка була виділена Вінницькій області, покращили 4 сім’ї, які перебували на квартирному обліку в органах місцевого самоврядування.

Вказані сім’ї отримали грошову компенсацію для придбання житла на загальну суму 3399010 грн.

Це 1 сім’я внутрішньо переміщеної особи з інвалідністю внаслідок війни ІІІ групи та 3 сім’ї внутрішньо переміщених осіб з числа учасників бойових дій.

Станом 22.02.2019 за інформацією органів соціального захисту населення на квартирному обліку перебуває 15 сімей, які потребують поліпшення житлових умов. З них 2 сім’ї внутрішньо переміщених осіб з інвалідністю внаслідок війни ІІІ групи та 13 сімей внутрішньо переміщених осіб з числа учасників бойових дій. Для забезпечення житлом цієї категорії громадян потрібно понад 16 млн грн.