Забезпечення житлом пільгових категорій громадян триває

Діюче законодавство України передбачає надання грошової компенсації на закупівлю житла сім’ям загиблих військовослужбовців, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції, а також інвалідам I - II групи з числа військовослужбовців, які брали участь у зазначеній операції, деяким категоріям осіб, які брали участь у бойових діях на території інших держав, а також членам їх сімей та внутрішньо переміщеним  особам, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, котрі потребують поліпшення житлових умов.

У Вінницькій області триває забезпечення житлом пільгових категорій громадян, а саме:

 

Забезпечення житлом учасників АТО

Забезпечення житлом членів сімей загиблих військовослужбовців та осіб з інвалідністю здійснюється відповідно до постанови Кабінету Міністрів України  від 19.10.2016 №719 «Питання забезпечення житлом сімей загиблих військовослужбовців, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції, а також інвалідів I - II групи з числа військовослужбовців, які брали участь у зазначеній операції, та потребують поліпшення житлових умов».

У 2016 році відповідно до вище зазначеної постанови Кабінету міністрів України  житло придбали для 25 сімей (18 сімей загиблих військовослужбовців, 7 сімей осіб з інвалідністю внаслідок війни) на загальну суму 15559,1 тис.грн.

Так, у минулому році, за рахунок коштів державного бюджету, 7 сімей учасників антитерористичної операції з числа інвалідів I-II групи та 18 сімей загиблих військовослужбовців, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції отримали грошову компенсацію для придбання житла на загальну суму 13,6 млн грн. Свої житлові умови покращили вже 22 сім’ї.

У 2018 році грошову компенсацію за належні для отримання жилі приміщення  отримали 16 сімей (5- сімей загиблих та 11 осіб з інвалідністю внаслідок війни) на загальну суму 15838,1 тис.грн.

Станом на 06.12.2018  житло придбали 13 сімей (4 – сім’ї загиблих та 9 осіб з інвалідністю внаслідок війни) на загальну суму 13749,8 тис.грн. Вибір житла здійснює 3 сім’ї.

 

Забезпечення житлом деяких категорій осіб, які брали участь у бойових діях на території інших держав

 

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 28.03.2018 №214 «Питання забезпечення житлом деяких категорій осіб, які брали участь у бойових діях на території інших держав, а також членів їх сімей» здійснюється забезпечення житлом членів сімей загиблих учасників бойових дій на території інших держав та осіб з інвалідністю I-II групи з числа учасників бойових дій на території інших держав.

 У 2018 році грошову компенсацію за належні для отримання жилі приміщення отримали 9 сімей (1- сім’я загиблого та 8 осіб з інвалідністю внаслідок війни) на загальну суму 8603,3 тис. грн.

Станом на 06.12.2018 житло придбали 6 сімей (1 – сім’я загиблого та 5 осіб з інвалідністю внаслідок війни) на загальну суму 5252,2 тис.грн. Пошук житла здійснює 3 сім’ї.

 

Забезпечення житлом учасників бойових дій з числа внутрішньо переміщених осіб

 

Також здійснюється забезпечення житлом внутрішньо переміщених осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції у період її проведення, та визнані особами з інвалідністю внаслідок війни відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 18.04.2018 №280 «Питання забезпечення житлом внутрішньо переміщених осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України».

Так, у 2018 році грошову компенсацію за належні для отримання жилі приміщення  отримали 4 сім’ї (1- особа з інвалідністю внаслідок війни та 3 сім’ї учасників бойових дій з числа внутрішньо переміщених осіб) на загальну суму

3178,6 тис.грн.

Станом на 06.12.2018 придбали житло 2 сім’ї учасників бойових дій з числа внутрішньо переміщених осіб та 1 особа з інвалідністю внаслідок війни на загальну суму 2389,4 тис. грн. Вибір житла здійснює 1 сім’я.