Прем’єр-міністр дав завдання створити робочу групу з реалізації проекту облаштування закладів освіти захисними укриттями

Під головуванням Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля 15 вересня відбулася нарада щодо забезпечення закладів середньої освіти захисними спорудами цивільного захисту.

Під головуванням Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля 15 вересня відбулася нарада щодо забезпечення закладів середньої освіти захисними спорудами цивільного захисту.

У нараді взяли участь Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет, представники Міністерства внутрішніх справ, Міністерства розвитку громад та територій, Міністерства фінансів та Державної служби з надзвичайних ситуацій.

Очільник Уряду підкреслив, що потрібно невідкладно будувати або облаштовувати укриття за новими стандартами в тих школах, де їх ще немає.

«Всі школи повинні бути обладнані надійними укриттями. Там де укриття всередині шкіл, і за даними ДСНС, потребують укріплення — укріпити. Де неможливо укріпити — збудувати поряд нові», — наголосив Денис Шмигаль.

Прем’єр-міністр підкреслив, що необхідно розробити загальну концепцію безпеки в освітніх закладах із чіткими вимогами щодо сховищ, аби там можна було забезпечити повноцінне навчання.

«Потрібно створити робочу групу, результатом діяльності якої стануть чіткі параметри, необхідні зміни в проектну документацію, виділення коштів і реалізація проекту», — відзначив очільник Уряду.

Як повідомив Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет, на сьогодні 68% закладів середньої освіти забезпечені укриттями. Станом на 5 липня цей показник складав 11%. Також Сергій Шкарлет зазначив, що на наступний рік у бюджеті запланована субвенція в розмірі 1,5 млрд грн на облаштування спеціальних споруд або укриттів у закладах загальної середньої освіти.