Начальник Вінницької ОВА Сергій Борзов зустрівся сьогодні, 13 вересня,  з представниками місії Червоного Хреста в Україні.  У зустрічі взяли участь: Володимир Руденко- керівник Офісу Національного комітету Центрально-Західного регіону в м. Вінниця, Марія- Паула Паначулі- місцевий координатор Міжнародної федерації Червоного Хреста (МФЧХ) у м. Вінниця, Віолен Дез Розьє - операційний менеджер делегації МФЧХ в Україні.

Під час зустрічі сторони обговорили поглиблення співпраці між організацією та Вінницькою ОВА.

Очільник області подякував присутнім за небайдужість і відданість своїй справі.«Періодично в області виникає гостра потреба у допомозі різного виду,адже  Вінниччина прихистила чи не найбільшу кількість переселенців з територій, де ведуться активні бойові дії. Тож ми співпрацюємо з Міжнародною федерацією Червоного Хреста як з нашими партнерами і друзями аби разом вирішувати нагальні  проблеми»,- зазначив Сергій Борзов.

Перший заступник Начальника ОВА Наталя Заболотна акцентувала увагу на ключових напрямках взаємодії, які розвивалися в процесі зміни ситуації в Україні та в області зокрема.

«Наразі в області проживає 182 тисячі внутрішньо переміщених осіб. За рахунок ВПО населення області збільшилось на 13%. Якщо зараз відносно стабільний період, то на початку війни Вінниччина була величезним транзитом, приймаючи щодня майже 15 тисяч людей. Безумовно, саме тоді наша взаємодія була спрямована на забезпечення першочергових потреб внутрішньо переміщених осіб», - зауважила Наталя Заболотна.

Представники Червоного Хреста зазначили, що залежно від потреб, для кожної області розробляється відповідна програма надання допомоги.

Ще одним напрямом допомоги є покриття комунальних витрат власникам житла, що прихистили переселенців. До речі, з 1 жовтня 2022 року до 31 березня 2023 року ці компенсації зростуть вдвічі. Вони становитимуть близько 900 грн в місяць за кожну особу.Планується, що покриття більшої частини витрат на «Прихисток» буде фінансуватися коштом Міжнародної федерації Червоного Хреста та Червоного Півмісяця (МФЧХ і ЧП/ URCS).

«Вінницька область – одна із небагатьох, яка має актуальне бачення ситуації щодо поточних потреб», - зауважили представники Товариства Червоного Хреста .

У підсумку зустрічі Сергій Борзов зазначив, що вибудовуючи співпрацю, увагу треба зосередити на підтримці як колективних центрів, так і на індивідуальній допомозі внутрішньо переміщеним особам та найбільш вразливих категорій місцевого населення – у грошовій та матеріальній формі.