Впровадження Custody Records – це великий крок уперед в галузі дотримання прав людини. Переконаний, що така система має працювати в усіх громадах області, - Сергій Борзов

2 серпня Начальник обласної військової адміністрації Сергій Борзов ознайомився із роботою фронт-офісу Гайсинського районного відділу поліції, де впроваджено систему контролю за дотриманням прав людини Custody Records.

2 серпня Начальник обласної військової адміністрації Сергій Борзов ознайомився із роботою фронт-офісу Гайсинського районного відділу поліції, де впроваджено систему контролю за дотриманням прав людини Custody Records.

Custody Records – автоматизована система обліку дій із затриманими особами. Вона забезпечує  права  громадян, які знаходяться під контролем поліції, а також самих правоохоронців,  відповідно до європейських стандартів.

Це новий рівень дотримання прав людини в поліцейській діяльності, який мінімізує виникнення  конфліктних ситуацій, гарантує надання правової допомоги затриманим особам та убезпечує поліцейських від безпідставних звинувачень.

У презентації проєкту взяли участь начальник Управління дотримання прав людини Національної поліції України Руслан Горяченко, Начальник ГУ НП у Вінницькій області  Іван Іщенко, керівник Вінницької обласної прокуратури Олександр Бутович

 Під час зустрічі Руслан Горяченко, який є одним із розробників проєкту, детально розповів про роботу системи.

Крім цього, присутнім наочно продемонстрували алгоритм дій поліцейських на прикладі змодельованої ситуації з умовним порушником.

Ознайомившись із роботою фронт-офісу та нової системи контролю, Голова обласної державної адміністрації Сергій Борзов зауважив: «Впровадження системи Custody Records – це вже другий проєкт поліції на теренах області. Хочу додати, що Вінниччина однією з перших почала реалізовувати проєкт «Поліцейський офіцер громади» і ми бачимо, що справді є результат. Дуже важливо втілювати таку систему в усіх громадах області, адже це великий крок уперед в галузі дотримання прав людини. Це також допомога поліції та слідчим, адже на сьогодні рівень довіри населення до Нацполіції є найвищим».

У свою чергу, Начальник ГУ НП у Вінницькій області Іван Іщенко зазначив: «У такі важкі часи, які зараз проживає наша країна, Нацполіція реформується. Окрім двох запущених проектів Custody Records, у нас вже завершені проєкти у Могилів-Подільському та Хмільницькому районних відділах поліції. Ми продовжуємо впроваджувати цей проект і в інших базових підрозділах. Ми працюємо над цим, тож я переконаний, що в цьому році більше 50% всіх територіальних підрозділів Вінницької поліції будуть оснащені системою Custody Records. Незважаючи ні на що, ми продовжуємо рухатися вперед та будемо впроваджувати проєкти, які потрібні людям у громадах Вінниччини».

Під час зустрічі очільник області підкреслив, що втілення проєкту Custody Records – це яскравий приклад комунікації та успішної взаємодії  виконавчої влади, органів  місцевого самоврядування, Нацполіції та бізнесу.

Велика перевага Custody Records — це дистанційний нагляд, який може здійснювати уповноважений поліцейський через систему віддаленого відеоконтролю. Він перевіряє дотримання прав затриманих осіб, а також розглядає їх скарги.

Впровадження такої системи – це справді гарний досвід, адже дотримання прав людини є ключовим пріоритетом сьогодення.