Денис Шмигаль: За підтримки ЄБРР розраховуємо створити якісну інфраструктуру фондового ринку протягом наступних двох років

Розвиток інфраструктури фондового ринку, посилення банківського сектору та реалізацію проектів з енергоефективності обговорив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль із Віце-президентом Європейського банку реконструкції та розвитку з питань банківської діяльності Аленом Пію та Віце-президентом Європейського банку реконструкції та розвитку з питань політики та партнерства Марком Боуменом.

Глава Уряду України наголосив, що подолання наслідків пандемії COVID-19 є одним з пріоритетних завдань держави і вимагає постійного реагування на потреби бізнесу, сприяння відновленню його економічної активності.

«Ми зацікавлені в інвестиціях і в посиленні банківського сектору. Сьогодні ми бачимо й розуміємо запит бізнесу на доступний і якісний кредитний фінансовий ресурс. Уряд приділятиме особливу увагу цьому питанню», — зазначив Денис Шмигаль.

Прем’єр-міністр також відзначив важливість створення в Україні якісної інфраструктури фондового ринку. Він подякував ЄБРР за підтримку в започаткуванні цього проекту.

«Сьогодні маємо дорожню карту з розвитку ринку капіталу в Україні. І щодня послідовно рухаємося в цьому напрямку. Розраховуємо створити відповідну якісну інфраструктуру протягом наступних двох років», — підкреслив очільник українського Уряду.

Сторони також обговорили продовження співпраці у сфері інфраструктури з використанням механізму концесії. Прем’єр-міністр зазначив, що в Україні готується до реалізації перший проект концесійного автобану. Крім того, попереду є плани будівництва ще шести таких доріг.

Денис Шмигаль також наголосив, що Україна за ініціативи Президента Володимира Зеленського з наступного року посилить напрямок енергоефективності.

«Спільно з партнерами в Україні створений фонд енергоефективності, який працює з об’єднаннями багатоквартирних житлових будинків. Цього року він повноцінно запрацював, ми маємо перші договори, перші виконані угоди з утеплення будинків. Ми маємо намір активізувати цю роботу й наразі напрацьовуємо програму співпраці з муніципалітетами», — сказав Прем’єр-міністр.

Представники Європейського банку реконструкції та розвитку під час зустрічі відзначили прогрес України у впровадженні реформи судової системи, боротьбі з корупцією та посиленні незалежності НБУ. У ЄБРР зазначили, що банк і надалі планує інвестувати в Україну, продовжувати співпрацю з чинних проектів і долучатися до реалізації нових напрямків співробітництва.