Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман у понеділок зустрівся із представниками наглядової ради YES та обговорив прогрес у здійснення реформ в країні та плани Уряду щодо стратегічних завдань на поточний рік. У зустрічі взяли участь Президент Польщі (1995-2005) Александр Квасьнєвський, Президент Європейського Парламенту (2002-2004) Пет Кокс, Міністр закордонних справ Швеції (2006-2014), Прем’єр-міністр Швеції (1991-1994) Карл Більдт, Високий представник зі спільної зовнішньої та безпекової політики Європейського Союзу (1999-2009) Хав’єр Солана, Віце-президент Havas Group та виконавчий співпрезидент Havas Worldwide Стефан Фукс, засновник YES, Групи EastOne Віктор Пінчук.
Члени наглядової ради YES передали Главі Уряду офіційне запрошення взяти участь у конференції, що відбудеться у вересні поточного року, яке він із задоволенням прийняв.
"Переконаний, що роботу, яку ви робите для України, є надзвичайно важливою, необхідною. Я з задоволенням прийму запрошення участі в YES (Ялтинська Європейська Стратегія) у вересні. Такі заходи, як YES, є дуже важливими, дуже гарний майданчик для обговорення і обміну думками", - зазначив Володимир Гройсман.
Глава Уряду поінформував співрозмовників про досягнення Уряду упродовж минулого року щодо макроекономічної стабілізації та відновлення економічного зростання, продовження співпраці із МВФ, збільшення удвічі мінімальної заробітної плати в країні. Він також окреслив стратегічні завдання, які стоять перед Урядом на 2017 рік, зокрема щодо пенсійної реформи, що була нещодавно презентована громадськості та передбачає підвищення пенсій для 9 з 12 млн пенсіонерів, реформ освіти та охорони здоров'я, а також публічної приватизації. У цьому напрямку Уряд планує започаткувати продаж малих підприємств через електронну систему публічних закупівель ProZorro, зауважив Прем’єр-міністр.
Сторони також торкнулися питання ситуації на Донбасі, де не припиняються обстріли підтримуваними країною-агресором бойовиками. Володимир Гройсман підкреслив, що Україна віддана виконанню Мінських домовленостей та наголосив, що санкції відносно російської сторони мають бути збережені, допоки вона не виконуватиме взяті на себе у рамках угод зобов'язання.