Коронавірус – це вже не просто медична проблема, це загроза національній безпеці України.  На цьому під час Погоджувальної ради депутатських фракцій та груп наголосила Заступниця Голови Верховної Ради України Олена Кондратюк.

За її словами, по всій країні спостерігаються одні й ті самі симптоми можливого краху медичної системи: нестача лікарень та ліжко-місць, лабораторій та фахівців для оперативного тестування, брак захисних костюмів для лікарів, ліків, кисню, а головне - нестача медиків, медичного  персоналу.

«Про все це ми говорили і на початку року, але вже очевидно, що влада провалила підготовку країни до другої хвилі пандемії. Тому я підтримую внесену постанову народними депутатами, де піднімаються питання необхідності координації чи створення Національного штабу протидії коронавірусу.

До нього під егідою Президента мають увійти всі інституції: РНБО, Уряд, Парламент, провідні науковці, представники органів місцевого самоврядування», - підкреслила Олена Кондратюк.

Вона додала, що такий штаб має терміново здійснити комплекс заходів та дій для стримування другої хвилі пандемії, починаючи від тестування, фінансування лабораторій, науки і завершуючи оплатою праці та страхування медичних працівників, вакцинації та інших питань.

Заступниця Голови парламенту вкотре закликала народних депутатів і всіх громадян дотримуватися соціальної дистанції та маскового режиму. Вона також звернути увагу що Уряд подав два законопроекти про збільшення відповідальності та штрафів для фізичних та юридичних осіб за порушення маскового режиму в громадських місцях. На її переконання, важливо, щоб здійснювався контроль за відповідними заходами.

«Зараз відповідальне ставлення кожної людини до носіння медичної маски – це і є наш колективний захист та імунітет», - підкреслила Олена Кондратюк.

Вона також звернулася до Голови Верховної Ради Дмитра Разумкова з проханням розглянути можливість видання окремого розпорядження, яке б запровадило штрафи для народних депутатів, які не носять маску в приміщеннях Верховної Ради та перебувають без маски на робочому місці в сесійній залі.

«Маємо досвід Німеччини, де голова Бундестагу видав відповідне розпорядження. Штраф для німецьких депутатів за порушення маскового режиму - до 5000 євро. Стягнуті з народних депутатів штрафи пропоную направляти на допомогу медичним працівникам», - зауважила Заступниця Голови Верховної Ради Олена Кондратюк.