На Вінниччині з`явився третій ампліфікатор для виявлення коронавірусу

30 квітня Обласному лабораторному центру передано черговий, вже третій, ампліфікатор для пришвидшення та посилення роботи. Прилад закуплено за благодійні кошти, зібрані спецфондом «СтопВірус».

Голова ОДА Владислав Скальський під час брифінгу повідомив, що Вінниччина лідирує серед інших областей за кількістю проведених ПЛР-тестувань на коронавірусну інфекцію.

«Сьогодні Фонд громади «Подільська громада» і спецфонд «СтопВірус» передали центру потужний прилад — ампліфікатор для ПЛР-досліджень. Хочу висловити подяку і «Подільській громаді», і міському голові Сергію Моргунову, який супроводжував цей процес, і, безумовно, щира вдячність екс-прем’єр-міністру України Володимиру Гройсману за персональну підтримку та організацію процесу, адже, в умовах тотального дефіциту, цей прилад вдалося привезти до нас і встановити в обласному лабораторному центрі. Я сподіваюся, що вже від завтрашнього дня цей ПЛР-аналізатор суттєво посилить можливості нашого лабораторного центру щодо кількості тестувань», — зазначив Владислав Скальський.

Керівник регіону зауважив, що наразі в Обласному лабораторному центрі є два подібних ампліфікатори. Один працює у вірусологічній лабораторії, інший – в лабораторії особливо-небезпечних інфекцій. Відтак, саме завдяки появі ще одного, кількість щоденних ПЛР-тестувань зросте ще більше.

«Для того, щоб повністю контролювати перебіг інфекції на Вінниччині, необхідно стовідсотково перевіряти всі пневмонії, всі виявлені випадки захворювання і всіх контактних осіб. Нещодавно було прийнято рішення періодично перевіряти і медичних працівників, які працюють з Covid-позитивними пацієнтами. Маємо вже перші результати відпрацювання персоналу Вінницької міської клінічної лікарні № 1, працюємо із персоналом Вінницької центральної районної лікарні. В цьому наразі вбачаю головне призначення додаткового ПЛР-аналізатора – контролювати стан здоров`я медиків, які знаходяться на передовій боротьби із коронавірусною інфекцією», – наголосив очільник області.

В ході розмови Вінницький міський голова Сергій Моргунов зазначив: «Ми не повинні забувати, що цей апарат призначений не лише для COVID-діагностики. В майбутньому на ньому можна буде проводити і діагностику грипу, гепатиту, багатьох інших вірусологічних захворювань. Ця річ – не разового використання, а на перспективу. Перемовини щодо купівлі приладу розпочалися ще наприкінці березня, фінансовий ресурс був, але, як завжди в таких випадках, постає ціла низка питань щодо логістики і розмитнення того чи іншого обладнання чи засобів індивідуального захисту. Тому сьогоднішній результат — це спільна робота і центральних органів влади, через централізовану поставку, і обласної державної адміністрації, і міської ради, і бюджетів місцевих рад Вінницької області, і, беззаперечно, дякуючи підтримці спецфонду «СтопВірус». Все це разом і дає таку синергію. На сьогодні, МОЗ і фахівці-вірусологи однозначно вважають роботу команди Вінницької області по боротьбі з коронавірусом чи не найкращою в Україні», – наголосив Сергій Моргунов. 

Головний санітарний лікар Вінниччини Валентина Зайцева, своєю чергою, подякувала обласній та міській владі, і особисто Володимиру Гройсману за допомогу та підтримку. Вона зазначила, що в лабораторному центрі діє чотири вірусологічні бригади. Наразі навантаження на працівників центру величезне – вони працюють по 10-14 годин на добу. За її словами, ампліфікатор – прилад багатофункціональний, він сучасніший від своїх двох попередників, відтак, з його появою кількість досліджень зросте майже вдвічі.

Голова наглядової ради Благодійного фонду «Подільська громада» Андрій Дручинський також подякував усім причетним до придбання ПЛР-аналізатора, зазначивши, що для медиків, надзвичайно важливо – почуватися захищеними і бути впевненими в високій якості обладнання.

Нагадаємо, ампліфікатор — це прилад, який забезпечує періодичну та швидку зміну температури (охолодження і нагрівання) тестових пробірок із розчином, зазвичай з точністю не менше за 0,1 °C. Цей прилад дозволяє швидко і точно проводити дослідження на COVID-19.