Поточна ситуація в Україні, передусім в Азовському морі, стане одним з пунктів порядку денного роботи саміту G20, який стартує найближчими днями в Аргентині. Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час виступу в Німецькому товаристві зовнішньої політики. Це одне з найбільших незалежних об’єднань, яке працює з 1955 року з метою надання експертної оцінки в питаннях міжнародної політики, безпеки та економіки. 

Під час виступу Глава Уряду наголосив, що ситуація в Україні матиме вплив на подальший розвиток всього континенту. «З 2014 року ми маємо чітку підтримку Німеччини. Це підтримка цінностей, повага до міжнародного права, суверенної держави визначати вектор розвитку і свого майбутнього, - сказав Володимир Гройсман. - Те, що сталося в Азовському морі – не може залишатися поза увагою. 24 українські військові арештовані. Всі бачили кадри, які обійшли світом… Для нас очевидно, що за незаконною анексією Криму йде окупація Азовського моря… Ми розраховуємо, що в рамках саміту G20 і відбудеться діалог щодо України. Якщо ми зараз не зупинимо режим агресора, далі жертв і нападок буде все більше».

Довідково

28-29 листопада Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман перебував з робочим візитом у Німеччині. В рамках візиту він провів важливі перемовини з Федеральним канцлером ФРН Ангелою Меркель, Федеральним президентом Франком-Вальтером Штайнмайером та іншими урядовцями. Спільно з Ангелою Меркель Глава Уряду відкрив Третій німецько-український діловий форум, який зібрав понад 300 представників великого і середнього бізнесу Німеччини.

Основними темами перемовин стали ситуація в Азовському морі, продовження санкційної політики проти агресії, співпраця в енергетичній сфері, передусім, в рамках розвитку української газотранспортної мережі. Окрему увагу приділено питанням економічної співпраці і посилення інвестиційного співробітництва.

ФРН є найбільшим партнером України серед країн ЄС і входить до п’ятірки найбільших торговельних партнерів України у світі. Питома вага ФРН у зовнішньоторговельному обороті України з країнами ЄC перевищує 17%. За 9 місяців поточного року взаємний товарообіг склав близько 6 млрд доларів, причому експорт зріс на понад 20%. Під час нещодавнього візиту Федерального канцлера Ангели Меркель до України Київ та Берлін на рівні глав урядів домовилися докласти всіх зусиль, аби довести взаємний товарообіг до 10 млрд доларів на рік.