В Україні наразі створено 705 об’єднаних  територіальних громад фактично в усіх областях, і надалі цей  процес набиратиме обертів, адже об’єднання – це новий рівень розв’язання  нагальних питань, які турбують людей.  Про це в ефірі «5» каналу сказав  Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.

«Важливо усвідомлення  людьми цінності об’єднання – при збереженні сіл та самобутності. Це дає  можливість вийти на новий рівень розв’язання питань, які людей цікавлять  – освіти, охорона здоров’я, дороги тощо. Ми, як держава, допомагаємо», -  сказав Прем’єр-міністр.

Він наголосив, що процес об’єднання пришвидшує розвиток території. «Сьогодні створено 705 громад. В 2014 році мені закидали, що цього ніколи не буде. А сьогодні ми бачимо результат», - зазначив Володимир Гройсман.

За  його словами, наразі є багато механізмів об’єднання – навіть на  території Луганської та Донецької областей, де працює військово-цивільна  адміністрація. Чекати з об’єднанням, впевнений Глава Уряду, не потрібно,  адже спільна робота на благо свого регіону і його мешканців дозволяє не  тільки примножувати наявні можливості, а й уникати будь-яких політичних  ризиків, приміром безпідставного передвиборчого популізму.  

«Три  кити децентралізації – повноваження, фінансовий ресурс і  відповідальність. За державою закріплюється функція контролю.  Законодавчі основи всіх процесів ми вже (частково) маємо і надалі  опрацьовуємо. Наше прагнення - аби вся Україна складалася з сильних,  самодостатніх, розвинутих громад. Це змінить життя українців у кращий  бік. Люди будуть свідками цього», - наголосив Володимир Гройсман.

Він  також звернув увагу, що об’єднання, усвідомлення проблем регіону  дозволяє переходити від планів розвитку «сьогодні – на сьогодні» до  розвитку за принципами середньострокового планування.

«Сьогодні треба  формувати стратегії розвитку громад. Люди краще знають, що їм потрібно.  А ми, в рамках пріоритетів держави, будемо це підтримувати, - сказав  Володимир Гройсман. –  Зараз повністю перебудовуємо роботу Кабінету  Міністрів. Ми затвердили програму роботи на 5 років – з пріоритетами та  завданнями… Ми бачимо, куди маємо дійти і що зробити».