На Вінниччині з робочим візитом перебуває делегація Лодзинського воєводства Республіки Польща

У рамках домовленостей про співпрацю польські партнери прибули до Вінницької області, аби намітити можливі шляхи подальшого співробітництва.

Сьогодні, 11 січня, в приміщенні обласної державної адміністрації відбулася офіційна зустріч керівників області та міста, представників бізнесових структур Вінниччини з директором регіонального офісу Лодзинського воєводства в Брюсселі Марчіном Подгурські та президентом компанії «Медикосистем» Збігневом Зінкевичем.

В ході зустрічі голова обласної державної адміністрації Валерій Коровій інформував іноземних гостей про поточну економічну ситуацію в Україні та області.

Керівник ОДА відзначив, що Вінниччина має специфічну структуру, оскільки 65 % доданої вартості продукується в харчовій промисловості і галузі АПК. «Аграрний бізнес сьогодні є локомотивом економічного зростання. Нам вдалося створити в області умови для залучення потужних інвестицій в галузь переробки. Разом з тим, ми працюємо над диверсифікацією бізнесу. Для нас дуже важливо залучати інвестиції і в інші сфери індустрії», - повідомив Валерій Коровій.

Голова облдержадміністрації інформував про низку проектів, які успішно реалізуються на території регіону, в тому числі й за участю іноземного капіталу, а також акцентував увагу на змінах у Податковому кодексі, що стосуються діяльності малого бізнесу.

«Ми прийняли нову програму стимулювання розвитку малого бізнесу, передбачили кошти в обласному бюджеті і відновлюємо практику компенсації на рівні облікової ставки відсотків, які суб’єкти малого бізнесу будуть отримувати в комерційних банках», - зауважив очільник ОДА.

Валерій Коровій наголосив, що область дуже зацікавлена у формуванні нових інструментів, які б давали можливість доступу до структурних фондів ЄС, та підкреслив: все нове, яке дозволяє регіону розвиватися та рухатися вперед, цікаве для обласної команди.

Зацікавленість у досвіді Лодзинського воєводства та Польщі загалом в питаннях регіонального розвитку, підвищення конкурентоспроможності малого і середнього бізнесу висловили і голова обласної Ради Анатолій Олійник та заступник Вінницького міського голови Владислав Скальський. Відтак запевнили, що як область, так і місто мають потужний потенціал для подальшого розвитку взаємин з польськими партнерами.

Відзначивши позитивні показники розвитку Вінниччини, директор регіонального офісу Лодзинського воєводства в Брюсселі Марчін Подгурські, у свою чергу, підкреслив, що Європейський Союз – це насамперед певна концепція, проект, спосіб реалізації задумів. «Дилема полягає в тому, яку модель прийняти, щоб вона була успішною і дала задоволення для мешканців області», - наголосив він.

Марчін Подгурські акцентував увагу на важливості міжнародного співробітництва як у системі торговельних відносин, так і у сфері інтелектуального обміну. «Ми можемо реалізовувати спільні проекти, але повинні знати, що з десяти виграє один. Це європейська реальність – конкуренція. Щоб виграти ту конкуренцію треба створювати кластери у вигляді потрійної спіралі, де адміністрація, підприємства і навчальні заклади відіграють ключові ролі», - зауважив директор регіонального офісу Лодзинського воєводства в Брюсселі.

Президент же компанії «Медикосистем» Збігнев Зінкевич висловив готовність допомогти з контактами польських фірм, які мають бажання інвестувати в Україну, та озвучив сподівання, що їхній візит стане поштовхом до зміцнення співпраці й обміну контактами як на рівні адміністрацій, так і на рівні окремих фірм.

Також іноземні гості передали керівникам області та міста перелік можливих напрямів співпраці на перспективу.

На завершення зустрічі голова облдержадміністрації Валерій Коровій запевнив: команда регіону дуже зацікавлена в конкретних справах, змістовних кроках та конкретних рішеннях.

"Гаряча лінія" голови облдержадміністрації з питань запобігання та виявлення корупції 
тел.: (0432) 65-17-61
e-mail: stop_korupcia@vin.gov.ua

Повідомлення про корупційне правопорушення

Архів новин

Лютий 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 1