На Вінниччині посилять заходи щодо недопущення випадків АЧС, нодулярного дерматиту ВРХ та високопатогенного грипу птиці

Сьогодні, під головуванням першого заступника голови облдержадміністрації Андрія Гижка, відбулось засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Вінницькій ОДА.

В рамках засідання обговорювалось питання про посилення заходів профілактики африканської чуми свиней, заразного вузликового дерматиту великої рогатої худоби та грипу птиці.

Андрій Гижко, відкриваючи засідання, зазначив: «Підводячи підсумки минулого року , слід зауважити, що ті випадки захворювання на африканську чуму свиней, які мали місце у Тульчинському районі, були дуже вчасно локалізовані (на відміну від наших сусідів – Хмельницької,Одеської областей, де спостерігались повторні прояви хвороби і масове знищення тварин). Сьогодні ми розглядатимемо питання як запобігти випадкам не лише АЧС, але й нодулярного дерматиту ВРХ та грипу птиці, оскільки ці хвороби є зараз поширеними у світі і пов’язані з великими економічними затратами. Тож міри їх запобіганню є жорсткими, але виправданими».

Начальник Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області Григорій Сидорук поінформував присутніх про ситуацію в світі щодо розповсюдження африканської чуми свиней , заразного вузликового дерматиту великої рогатої худоби та грипу птиці. Він також окреслив ряд профілактично-запобіжних заходів, які необхідно здійснити в області для недопущення занесення збудників даних хвороб.

Заслухавши усіх доповідачів та обговоривши питання порядку денного, Державна надзвичайна протиепізоотична комісія при облдержадміністрації вирішила:

1. Взяти до відома інформації:
Сидорука Г.П. – начальника головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області, про епізоотичну ситуацію щодо африканської чуми свиней (далі АЧС), високопатогенного грипу птиці, заразного вузликового дерматиту великої рогатої худоби.
Бондара А.О. – начальника Вінницького обласного управління лісового та мисливського господарства, про виконання заходів по профілактиці заносу вірусу африканської чуми в лісомисливські господарства області та проведеної роботи щодо доведення до оптимальної чисельності диких кабанів у лісомисливських угіддях.
Терентьєва Ю.В. – заступника начальника з реагування на надзвичайні ситуації Головного управління державної служби України з надзвичайних ситуацій у Вінницькій області, про наявність сил і засобів для виконання заходів з ліквідації, у разі виникнення, особливо небезпечних захворювань тварин та птиці.

2. На виконання Рішення Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Кабінеті Міністрів України від 6 грудня 2016 року (протокол №2) вжити заходів для забезпечення належного фінансування у 2017 році державних установ ветеринарної медицини в межах потреби для ефективного проведення протиепізоотичних заходів.

У рішення також включено пункт щодо створення матеріального резерву підрозділам ДСНС для екстреного розгортання та належних умов функціонування карантинних ветеринарно-поліцейських постів, виконання заходів з ліквідації особливо небезпечних захворювань (кунги, дезбар’єри, спецодяг, паливно-мастильні матеріали, дрова, попереджувальні знаки тощо).

"Гаряча лінія" голови облдержадміністрації з питань запобігання та виявлення корупції 
тел.: (0432) 65-17-61
e-mail: stop_korupcia@vin.gov.ua

Повідомлення про корупційне правопорушення

Архів новин

Лютий 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 1