Валерій Коровій взяв участь у Всеукраїнській селекторній нараді з питання підвищення мінімальної заробітної плати населенню з 1 січня 2017 року

Сьогодні, 29 грудня, під головуванням Віце-прем’єр-міністра Павла Розенка та Міністра соціальної політики Андрія Реви відбулась Всеукраїнська селекторна нарада у режимі відео конференції.

У Вінницькій студії Укртелекому у нараді взяли участь голова облдержадміністрації Валерій Коровій, заступник голови – директор Департаменту освіти і науки ОДА Ігор Івасюк, директори Департаментів та начальники профільних управлінь краю.

Один із основних акцентів було зроблено на питанні дотримання законодавства щодо оплати праці у зв’язку зі встановленням з нового року розміру мінімальної заробітної плати у сумі 3200 гривень. На селекторній нараді акцентували увагу на тому, що в об’єднаних територіальних громадах і громадах обласних центрів з’явилися повноваження щодо контролю за дотриманням законодавства про працю, також право здійснювати перевірки як юридичних, так і фізичних осіб – підприємців, які використовують найману працю. Більше того, в разі виявлення порушень законодавства органи виконавчої влади на місцях мають право накладати на порушників суттєві штрафи. До речі, допуск працівника до роботи без офіційного оформлення загрожує роботодавцю штрафом розміром у 17 тисяч гривень.

Віце-прем’єр-міністр Павло Розенко закликав представників недержавного сектору економіки забезпечити на своїх підприємствах підвищення рівня мінімальної зарплати з 1 січня 2017 року до 3200 гривень. «З 1 січня іде повне підвищення окладів працівників бюджетної сфери по всій тарифній сітці. Оклади зростуть від 350 до 1200 грн в залежності від розряду працівника», - зазначив високопосадовець.

Віце-прем’єр-міністр наголосив, що жодних підстав для переведення на неповні ставки працівників як бюджетної, так і не бюджетної сфери на сьогодні немає. «Я звертаюся до всіх керівників місцевих органів влади - не допустити переведення висококваліфікованих працівників на неповні ставки. Не може бути такого, щоб висококваліфіковані працівники переводилися на 0,5 чи 0,75 ставки. Жодних підстав для кроків щодо переведення працівників бюджетної сфери, так і не бюджетної сфери на сьогодні немає. Адже лише в Державному бюджеті України на 2017 рік ми додатково передбачили на оплату праці у бюджетній сфері 40 млрд. грн.», - підкреслив Павло Розенко.

Як зазначив Міністр соціальної політики України, контролювати дотримання законодавства органам місцевого самоврядування має бути ще й вигідно. Адже до місцевого бюджету зараховуватиметься 60% податку (ПДФО).

Загалом же для держави вигода – у збільшенні мінімальної заробітної плати та дотриманні законодавства у сфері зайнятості, у розширенні кількості платників ЄСВ та збільшенні надходжень до Пенсійного фонду. А для громадянина, котрий легально працює, вигода в тому, що його праця легалізується і завдяки цьому піде страховий стаж.

В свою чергу, Валерій Коровій запевнив профільне Міністерство, що усі зміни та вимоги чинного законодавства стосовно оплати праці на Вінниччині будуть враховані та дотримані.

«На сьогоднішній день ситуація в області стабільна, але незначні недоліки є, і ми працюємо у напрямку їх вирішення. Зокрема, станом на сьогодні прийнято обласний бюджет Вінниччини та 27 районних бюджетів, а також 4 бюджети ОТГ та міст обласного значення. Невирішеними залишаються питання прийняття місцевих бюджетів в ОТГ, де нещодавно відбулись вибори. Але ми працюємо над тим, аби в найкоротші терміни бюджети були прийняті відповідно чинного законодавства, та забезпечено вчасне фінансування соціальної та бюджетної сфери відповідних ОТГ», - повідомив очільник регіону.

"Гаряча лінія" голови облдержадміністрації з питань запобігання та виявлення корупції 
тел.: (0432) 65-17-61
e-mail: stop_korupcia@vin.gov.ua

Повідомлення про корупційне правопорушення

Архів новин

Лютий 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 1