Гідрометеорологічні умови

Метеорологічна обстановка:  На Вінниччині зниження температурного режиму.               

 В окремі дні опади у вигляді снігу, мокрого снігу та дощу. 

13 листопада вдень:   Хмарно з проясненнями, без опадів.

 Вітер південно-східний, 7-12 м/с.

 Температура 1…6° тепла.

14-15 листопада:  Хмарно з проясненнями, 14.11 вночі невеликий сніг, вдень мокрий сніг та дощ, 15.11 вночі мокрий сніг та дощ, вдень без істотних опадів.

Вітер південно-східний, 7-12 м/с.

Температура 14.11 вночі 0-5° морозу, вдень 0-5° тепла,

 15.11 вночі від 2° тепла до 3° морозу, вдень 0-5° тепла.

За попередніми даними:

16-17 листопада:    Без істотних опадів.      

Температура вночі 2-7° морозу, вдень 1-6° тепла.

Гідрологічна  обстановка:

Річки області перебуватимуть у спокійному осінньому режимі.

Використовувався матеріал прогнозу погоди

Вінницького обласного центру з гідрометеорології

Ймовірність виникнення надзвичайних ситуацій і подій

Враховуючи метеорологічну обстановку керівникам районів, міст, спецслужб ЦЗ, ЗМІ Департаментом цивільного захисту облдержадміністрації рекомендовано продовжувати роз'яснювальну роботу серед населення попереджувального характеру про:

профілактичні заходи проти грипу та ГРВІ;

правила техніки безпеки при користуванні пічним опаленням та нагрівальними приладами;

уникнення переохолоджень організму.

 

 

ПАМ'ЯТКА  НАСЕЛЕННЮ

 

ПОРАДИ ПРИ ОТРУЄННІ

ЧАДНИМ ГАЗОМ 

Чадний газ  не має ні кольору, ні запаху. Дія цього газу призводить до зсідання гемоглобіну крові й у великих концентраціях може остаточно погасити свідомість, а також спричинити летальний наслідок. Дим від куріння тютюну теж є джерелом чадного газу. Чимала кількість цього газу міститься й у вихлопах автомобільних двигунів. Звичайно, обсяги цих джерел недостатні для того, аби “учадіти до смерті”. Незначні дози чадного гази спричинюють головний біль, кисневе голодування, у разі тривалого впливу – виникає розлад серцево-судинної системи, починається розвиток атеросклерозу.

Сільські жителі з дитячого віку знають, що чадний газ (оксид вуглецю – СО) потрапляє у житлове приміщення або лазню, якщо передчасно закрити пічну заслінку. А це може коштувати життя людині. Але, нажаль, трапляються випадки, коли люди нехтують елементарними правилами, тим самим піддаючи себе та інших небезпеці.

Оксид вуглецю утворюється і під час неповного загорання природного газу. Це означає, якщо на кухні чи у ванній (з газовою колонкою) погана вентиляція, смерть може наступити непомітно і швидко. Особливо небезпечно палити газ при поганій тязі в газовій колонці. Отже, рекомендується частіше перевіряти тягу запаленим сірником.

Традиційними, на жаль, можна назвати і трагедії з чадним газом з печей. Тому ніколи не можна забувати правило: поки на вугіллі видно блакитні вогники, закривати заслін смертельно небезпечно. Взагалі, економія тепла ніколи не повинна заважати безпеці, тобто – вентиляції.

 Ознаки отруєння: запаморочення, слабкість, нудота, біль у грудях, іноді сухий кашель, шум у вухах, сльози. При таких ознаках треба негайно залишити приміщення. Важке отруєння призводить до судом, блювоти, непритомності, нарешті – до втрати свідомості та зупинки серця.

 Перша допомога при отруєнні чадним газом:

Терміново викликати машину швидкої медичної допомоги. Дотримуватись принципів надання першої медичної допомоги: вивести постраждалого на свіже повітря; рятувальники не повинні перебувати під впливом чадного газу тривалий час, бо звичайних протигаз (якщо він є) не захищає від дії газу; при зупинці дихання і кровообігу – серцево-легенева реанімація; кращий спосіб лікування – тривале дихання киснем.

 

Памятка  населенню

У В А Г А,    Г Р И П  !

 

Шановні мешканці області!

На території області розпочався сезон захворюваності на грип.

ПАМЯТАЙТЕ:   Г Р И П  - гостре інфекційне захворювання.   Збудником захворювання є вірус, а   джере­лом - хворі на грип.  Збудник захворювання проникає в організм людини повітряно-крапельним шляхом, через заражені предмети загального користування, сто­ловий посуд та ін.

Характер клінічного протікання хвороби:  захворювання починається з ознобу, головного болю, загального недомагання, відчуття розбитості, високої температури. З'являється нежить і кашель, біль в очах, носо­ві кровотечі, зміни зі сторони серцево-судинної системи.

 

ПРОФІЛАКТИЧНІ ЗАХОДИ:

  • активне виявлення, ізоляція, госпіталізація хворих і підозрілих на захворювання;
  • посилення санітарного режиму в школах, дитячих дошкільних закладах, в колективах;
  • проведення специфічної профілактики.

Перенесення грипу "на ногах" може призвести до тяжких ускладнень хвороби. Можливі ускладнення, пов'язані із запаленням мозку і його оболонок (менінгіт). Легене­ві ускладнення спостерігаються головним чином у маленьких дітей і людей похилого ві­ку.

Швидкість поширення грипу значною мірою залежить від свідомості населення. Хворим на грип не можна користуватись спільними речами (рушником, посудом та інше), вітатись за руку, цілувати рідних та близьких, особливо дітей та людей похилого віку. Члени родини, при догляді за хворими, повинні прикривати ніс та рот марлевою маскою, яку можна виготовити в домашніх умовах. Потрібно систематично провітрювати кімнату, в якій перебуває хворий. Приміщення слід прибирати вологим способом, використовую­чи 0,5 % розчин відстояного хлорного вапна або 1 % розчин хлораміну. З метою профілактики вживати часник та цибулю.

ВАКЦИНАЦІЯ ПРОТИ ГРИПУ –

НАЙКРАЩИЙ МЕТОД ПРОФІЛАКТИКИ.

Самолікування небезпечне для здоров’я

 

 

 

 

  

Пам’ятка населенню

 ЯК УБЕРЕГТИСЯ ВІД ОТРУЄННЯ ГРИБАМИ

 

      

 

  

 

Анонси подій

"Гаряча лінія" голови облдержадміністрації Валерія Коровія з питань протидії корупції та додержання законодавства з питань праці і зайнятості населення та захисту прав інвесторів
тел.: (0432) 61-45-26
e-mail: stop_korupcia@vin.gov.ua

Повідомлення про корупційне правопорушення

Архів новин

Листопад 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2