Сьогодні,14 квітня, члени регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій в режимі відео конференції взяли участь у засіданні Державної комісії з питань ТЕБ та НС під головуванням Віце-прем'єр-міністра – міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадія Зубка.
В студії відеозв’язку ГУ ДСНС України у Вінницькій області в засіданні також взяли участь: голова ОДА Валерій Коровій, заступник голови - Василь Броварник та керівники профільних департаментів ОДА.
Засідання Державної комісії з питань ТЕБ та НС було присвячене питанням запобігання та протидії масовим пожежам лісів у літній період 2017 року.
Про ситуацію в Україні по дотриманню протипожежної безпеки у природних екосистемах доповідав голова Державної служби з надзвичайних ситуацій Микола Чечоткін.
Запобігання і реагування на пожежі в лісах, на торфовищах , в сільгоспугіддях керівник ДСНС назвав пріоритетними завданнями служби на сьогоднішній день.
«Крім причин, які стосуються необережного або недбалого ставлення до пожежної безпеки, є й декілька речей, які становлять реальну загрозу,- зазначив Геннадій Зубко.- Це можуть бути навмисні підпали, замасковані під необережне поводження з вогнем. Тож після Балаклії. Авдіїки та інших серйозних речей нам дуже серйозно треба думати про превентивні заходи і систему моніторингу»,- зазначив урядовець.
Щодо ситуації у Вінницькій області, то за словами голови облдержадміністрації Валерія Коровія, з настанням найбільш критичного пожежонебезпечного періоду, в області спостерігалась велика кількість пожеж, які виникають на полях фермерських господарств та на полях приватних осіб внаслідок спалювання стерні, післяжнивних залишків, в 2016 році - 70 випадків. Внаслідок яких вогнем знищено пожнивні залишки на загальній площі 180 гектарів та 10 га посівів на корені.
Завдано матеріального збитку на загальну суму 1,5 млн. грн. Нерідко об’єктами виникнення пожеж являються території лісів.
В 2016 році на території Вінницької області виникло 9 пожеж на торф’яниках на загальній площі 2,5 га. З початку 2017 року пожеж на торфовищах не зареєстровано.
Питання щодо запобігання в області та протидії масовим пожежам лісів, сільгоспугідь, сміттєзвалищ, а також забезпечення реалізації заходів пожежної та техногенної безпеки при підготовці об’єктів та населених пунктів області до роботи у весняно-літній пожежонебезпечний період 2017 року, розглянуті районними та міськими комісіями з питань ТЕБ та НС.
Зазначене питання розглянуто на обласній комісії з питань ТЕБ та НС, де було заслухано начальника Головного управління ДСНС України у Вінницькій області Руслана Шевчука.
В ході проведення профілактичних заходів щодо недопущення виникнення пожеж в природних екосистемах з початку 2017 року співробітниками ДСНС України у Вінницькі області разом з представниками місцевих органів влади було проведено відповідну роботу в населених пунктах області.
З метою запобігання протидії пожежам у природних екосистемах та забезпечення постійного моніторингу за станом пожежної безпеки, а також проведення роботи з їх запобігання Головним управлінням ДСНС України у Вінницькій області проводилася попереджувально-профілактична робота, спрямована на формування у населення бережливого ставлення до навколишнього природного середовища та недопущення пожеж у лісовому фонді.