Під час робочої поїздки до Донецької області Президент, Верховний Головнокомандувач  Збройних Сил України Петро Порошенко відвідав Маріупольський загін морської охорони Державної прикордонної служби України, де взяв участь у проведенні ходових випробувань катера УМС-1000.

Верховний Головнокомандувач разом із Начальником Генерального штабу Віктором Муженком, Головою Державної прикордонної служби Петром Цигикалом, заступником Глави АПУ Валерієм Кондратюком та радником Президента Віктором Назаренком піднявся на борт катера та здійснив вихід у відкрите море.

Під час випробувань морського судна, зокрема було продемонстровано його можливості, про які детально Главу держави поінформував командир Маріупольського загону морської охорони капітан 1 рангу Микола Сирінський.

Під час відвідування загону Морської охорони ДПСУ начальник Східного регіонального управління ДПСУ генерал-майор Сергій Бідило та заступник командира загону капітан 1 рангу Микола Левицький також продемонстрували Главі держави зразки екіпірування та озброєння особового складу підрозділів морської охорони спеціального призначення Держприкордонслужби. Також були продемонстровані водолазне спорядження та техніка, яку використовують прикордонники, в тому числі в зоні проведення антитерористичної операції.

Маріупольський загін Морської охорони є правонаступником Керченського загону морської охорони, історія якого розпочалась в місті Керч Автономної Республіки Крим. 1 серпня 2003 року частина увійшла до складу Азово-Чорноморського регіонального управління Державної прикордонної служби України. Після початку протизаконної окупації території Криму Росією, за рішенням командира загону 28 лютого 2014 року з місця базування у місті Керч вийшов корабельно-катерний склад загону для переходу в Азовське море у Бердянськ, а згодом у Маріуполь, з метою не недопущення захоплення кораблів та катерів загону.

1 квітня 2014 року наказом Адміністрації Державної прикордонної служби України загін було перейменовано в Маріупольський загін Морської охорони, який увійшов у склад Східного регіонального управління.

Кабінет Міністрів України в рамках політики підтримки бізнесу та пожвавлення ділової активності ініціює зміни в системі державного нагляду та контролю і перехід до ризикоорієнтовних методів роботи (здійснення перевірок підприємств виключно на підставі чітких критеріїв визначення ризикованості). Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман. Глава Уряду взяв участь у Щорічних зборах Європейської бізнес-асоціації, яка є одним з найбільших ділових об’єднань України.

«Ми змінимо підходи до державного нагляду та контролю. Я хочу, аби кожен підприємець отримував повагу, - сказав Володимир Гройсман. – Як би це не звучало парадоксально, але  головна допомога від держави – не заважати бізнесу. І ми маємо перейти на ризикоорієнтований підхід в системі нагляду. Це буде нашою ідеологією».

Прем’єр-міністр підкреслив, що запропоновані ініціативи входять у загальний пакет заходів, які Уряд реалізуватиме в рамках побудови сприятливого ділового клімату та запровадження політики системного економічного зростання.

«2018 рік і подальші роки будуть відзначені повагою та шаною до реального сектору економіки та легального бізнесу», - підкреслив Володимир Гройсман.

Сьогодні,16 листопада, голова облдержадміністрації Валерій Коровій, голова обласної Ради Анатолій Олійник та заступник Вінницького міського голови Галина Якубович привітали  представників мас-медіа Вінниччини з професійним святом – Днем працівників радіо, телебачення і зв'язку України.

Вітаючи учасників урочистого зібрання, Валерій Коровій підкреслив, що роль електронних засобів масової інформації та зв’язку в державі і в житті кожної людини стрімко зростає. Без них неможливий суспільний прогрес, економічне зростання, просування до європейських та світових стандартів демократії, адже нині в Україні більше 350 тис. осіб працюють в цій галузі, тим самим забезпечуючи суспільству комфортне життя, надійний зв'язок і високу інформаційну насиченість.

«З особливою пошаною відносимося до вашої праці. Ви є четвертою гілкою влади, яка допомагає нам робити Україну ще кращою,- зазначив очільник ОДА. - Особливу подякую хочу висловити вінницьким журналістам за мужність, толерантність та розуміння щодо ситуації, що склалась на території складу боєприпасів поблизу міста Калинівка. Попри все ми рухаємося вперед. І я вдячний за ваше натхнення та професіоналізм».

Керівники області та міста вручили працівникам телебачення і радіо Вінниччини Почесні грамоти обласної адміністрації та обласної Ради, грамоти Вінницької міської ради та її виконавчого комітету і грошові премії. Побажавши ефективної, плідної роботи доброго здоров’я та творчого натхнення.

Із словами привітань звернувся до медійників Вінниччини представник Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення у Вінницькій області Вадим Мазурик, який вручив грамоти Національної ради кращим працівникам галузі.

З нагоди свята, свої патріотичні концертні номери  учасникам урочистого зібрання представили юні вихованці Вінницького будинку культури «Зоря».

Керівники області та міста із щирими вітаннями, квітами та подарунками  завітали у творчі колективи Вінницьких телерадіокомпаній.

У святковій атмосфері голова облдержадміністрації Валерій Коровій, його заступник Олександр Крученюк та заступник Вінницького міського голови Галина Якубович висловили вдячність колективам філії ПАТ "НСТУ "Вінницька РД "ВІНТЕРА", МКП – ІТА «ВІТА» та МКП Радіокомпанії «Місто над Бугом» за високий професіоналізм, об’єктивність і неупередженість, за вагомий внесок у розвиток інформаційної сфери та з нагоди Дня працівників радіо, телебачення та зв’язку. Колективи нагородили  грамотами та цінними подарунками.

«Дякую  усім присутнім за сумлінну працю та щиро бажаю  позитивного настрою, попри всі проблеми які є у нашому житті. Я пам’ятаю в якому стані була країна три роки тому. Мені здається, за цей час ми всі суттєво подорослішали, подорослішала й сама країна. Вже зовсім по-іншому ми дивимось на речі, які раніше не помічали, зовсім інакше сприймаємо нашу причетність до всього того, що відбувається в країні. Але ми,  як і раніше турбуємось за майбутнє нашої країни. І насправді, від вашої роботи залежить дуже багато. Дозвольте мені в цей святковий день, побажати здоров’я, натхнення та віри. Пам’ятайте, що влада є вашим постійним помічником та дуже цінує наші робочі взаємостосунки», - зазначив Валерій Коровій.

Нагадаємо, що День працівників радіо, телебачення та зв'язку — професійне свято України. Відзначається щорічно 16 листопада. Свято встановлено в Україні «на підтримку ініціативи працівників радіо, телебачення та галузей зв'язку України» згідно з Указом Президента України «Про День працівників радіо, телебачення та зв'язку» від 11 листопада 1994 року .

View the embedded image gallery online at:
http://www.vin.gov.ua/news/131-top-novyny#sigFreeId3c227f6c9f

Сьогодні  перший заступник голови ОДА Андрій Гижко разом з керівниками профільних департаментів та служб облдержадміністрації  і ПАТ Вінницяобленерго провів зустріч  із представниками китайської корпорації CNET, які мають намір інвестувати кошти в реалізацію в регіоні проектів з будівництва сонячних електростанцій.

Проектний менеджер корпорації CNET Вейн Чан та директор департаменту з нових проектів ТОВ «Енерджі Консалтинг» Терче Мітья окреслили наміри китайської сторони: вивчення інвестиційного клімату Вінницької області, моніторинг земельних ділянок для будівництва сонячних електростанцій та умови створення спільного підприємства для реалізації проекту.

В рамках зустрічі, члени китайської делегації переглянули відеоролик про інвестиційну привабливість Вінниччини.

Звертаючись до китайських партнерів, Андрій Гижко охарактеризував Вінницьку область, як лідера у сільськогосподарському виробництві соняшника, цукрового буряка, продукції тваринництва та, зокрема,зазначив: «На Вінниччині реалізовано найбільший в Європі проект по виробництву курятини під торговою маркою «Наша ряба», також у Вінниці знаходиться найбільше підприємство з виробництва соняшникової олії – «ViOil», яке випускає 3% світового виробництва олії. Я це підкреслюю для того,щоб ви розуміли наскільки сприятливим є інвестиційний клімат у Вінницькому регіоні».

Андрій Гижко повідомив, що в області працюють інвестори із 115 країн світу. Найактивніше інвестують: Польща, Румунія, Франція, Іспанія. Усі компанії мають гарантії від держави щодо захищеності своїх інвестицій.

«За останні 5 років ми активізували такий напрямок, як альтернативна енергетика, на рівні держави прийнято закон про  «зелену енергетику», який гарантує до 2030 року закупівлю державою усієї альтернативної енергії, яка вироблятиметься в Україні за спеціальною високою ціною,щоб стимулювати виробіток «зеленої енергії». Наразі в регіоні протягом п’яти років з’явилась 21 гідроелектростанція, більше 20 сонячних електростанцій різної потужності. Всього виробляється альтернативної енергії 113 МГватт, тобто в масштабах України. кожен 4-й кіловат електроенергії виробляється на Вінниччині. Влада підтримує і супроводжує цей напрямок, тож ми дуже зацікавлені у співпраці з китайськими інвесторами».

Перший заступник голови ОДА висловив  зацікавленість не лише у будівництві  сонячних електростанцій в регіоні, але й у вивченні можливості  створення виробництва сонячних батарей на території Вінницької області.

Далі сторони обговорили ключові напрями можливого українсько-китайського співробітництва в електроенергетичному комплексі.

View the embedded image gallery online at:
http://www.vin.gov.ua/news/131-top-novyny#sigFreeId6292802712

Сьогодні, 15 листопада, до Міжнародного дня студентів, що традиційно відзначається 17 листопада, голова обласної державної адміністрації Валерій Коровій провів зустріч зі студентами Вінницького державного педагогічного університету ім. М. Коцюбинського.

«Сьогодні ви маєте змогу поспілкуватися з головою Вінницької облдержадміністрації Валерієм Коровієм та задати йому питання, що вас цікавлять. Це не випадкова зустріч. Це свідчення того, що влада цікавиться вами, тому що саме ви – наше майбутнє», – зазначила, звертаючись до студентів, ректор університету Наталія Лазаренко.

«Студентські роки, без сумніву, найкращий час у житті людини. Це час життєвого вибору. Для вас все лише починається і ваше життя напряму залежатиме від вашого вибору, який ви зробите сьогодні», – відзначив голова облдержадміністрації Валерій Коровій.

Очільник області проінформував присутніх студентів та викладачів ВДПУ ім. М. Коцюбинського щодо соціально-економічної ситуації в області, зокрема, щодо економічного розвитку, реформування судової системи, проведення освітньої реформи, ремонту доріг, вирішення екологічних проблем, залучення іноземних інвестицій, культурного розвитку, а також окреслив орієнтовний план дій на майбутній рік. При цьому Валерій Коровій зазначив, що на сьогодні Вінницька область за оцінкою незалежного агентства федеративного уряду США з міжнародного розвитку USAID займає перше місце серед регіонів України за сприятливістю умов для економічного розвитку та ведення бізнесу. Окрім того, Вінниччина – лідер серед областей по виробництву зерна, м’яса та молока, що свідчить про дієвість політики конкурентоспроможності та важливість залучення в економіку регіону іноземних інвестицій.

Студентський актив мав змогу обговорити з головою облдержадміністрації актуальні питання, зокрема, щодо залучення студентів до участі у різноманітних обласних програмах, створення служби кадрового резерву облдержадміністрації, до якої могли б ввійти студенти, тощо.

Основні тези виступу голови стосувалися популяризації вищої освіти в Україні та залучення кваліфікованих спеціалістів до соціально-економічного життя регіону.

View the embedded image gallery online at:
http://www.vin.gov.ua/news/131-top-novyny#sigFreeId0f12fd270f

Президент Петро Порошенко провів зустріч з Комісаром ЄС з питань Європейської політики сусідства та переговорів з розширення Йоганнесом Ганом.

Комісар ЄС відзначив динаміку реформ в Україні за останній період та підтвердив готовність ЄС і надалі надавати всебічну підтримку на шляху внутрішніх перетворень, спрямованих на подальше зближення з Європейським Союзом.

Сторони також обмінялися думками щодо підготовки до Саміту «Східного партнерства» 24 листопада 2017 року у Брюсселі.

Глава держави поінформував Й.Гана про розвиток безпекової ситуації на Донбасі та привернув увагу до суттєвого погіршення ситуації із дотриманням прав людини на окупованому Кримському півострові.

Президент України подякував Європейському Союзу за незмінну підтримку територіальної цілісності, свідченням чого стало голосування у Третьому Комітеті за проект Резолюції ГА ООН про порушення прав людини в окупованому Криму.

Україна розраховує на серйозну допомогу та підтримку запроваджених реформ та подолання зовнішніх викликів з боку Уряду США. Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час зустрічі з Помічником Держсекретаря США з питань Європи та Євразії Вессом Мітчеллом, який перебуває з візитом в Києві.

«Ми пройшли непростий час, але нам вдалося втримати ситуацію, ми вистояли. І сьогодні нам треба забезпечити внутрішні системні зміни і подолати зовнішні виклики. Дуже приємно, що на цьому шляху ми відчуваємо вашу підтримку і сподіваємося на продовження (цього процесу), - сказав Володимир Гройсман. - Ми вийшли на новий рівень вирішення проблем. І тому нам будуть потрібні дещо інші за обсягом ресурси. Якщо раніше нам потрібні були кошти на стабілізацію ситуації в державі, то сьогодні ми говоримо про підтримку впровадження змін - в освіті, охороні здоров'я в інших сферах. І ми хочемо отримати результат».

Глава Уряду поінформував співрозмовника про деталі ключових реформ, передусім в соціальній сфері, в сфері корпоративного управління та управління державними активами, а також у сфері побудови сировинних ринків, зокрема ринку газу.

У свою чергу Помічник Держсекретаря США підкреслив, що Україна є і залишається пріоритетом для Уряду США. «І ми говоримо про роль України у глобальній перспективі, - сказав Весс Мітчел. - Ми бачимо прогрес ваших реформ і ми його підтримуємо. Дуже важливо, що Ви, як Глава Уряду, демонструєте лідерство в питанні реформ, побудові сприятливого ділового клімату та відкритті потенціалу України. У вас є підтримка США, і ми будемо залучати наших партнерів до цього процесу».

Під час переговорів сторони обговорили питання співпраці з міжнародними фінансовими організаціями – Міжнародним валютним фондом та Світовим банком, а також подальшу реалізацію спільних проектів в енергетиці, транспорті, передусім у виробництві залізничного обладнання та локомотивів з локалізацією в Україні, взаємній торгівлі та інших секторах. За даними Держстату України, за 8 місяців поточного року обсяг торгівлі товарами між Україною та США зріс на 60% - до 2,3 млрд долл., і потенціал цих відносин не вичерпано, зазначили співрозмовники.

«Ми бачимо потенціал серйозного і довгострокового співробітництва. І все, що буде потрібно для підтримки цих проектів з боку Уряду, буде зроблено», - запевнив Володимир Гройсман. 

Сьогодні, 13 листопада, відбулось засідання «круглого столу» щодо реалізація права дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, на виховання в сім’ї шляхом координації зусиль органів державної влади та благодійних організацій.

Основна мета проведення заходу це виявлення нагальних потреб сімей, в яких виховуються діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, та пошук методів їх вирішення, налагодження діалогу між державними  структурами та благодійними організаціями.

В обговоренні взяли участь заступник голови – директор Департаменту освіти та науки Вінницької облдержадміністрації Ігор Івасюк, представники структурних підрозділів облдержадміністрації, обласних закладів, дотичних до питань охорони дитинства, представники зарубіжних та українських благодійних організацій, прийомні батьки, батьки-вихователі.

У вступному слові Уповноважений Президента України з прав дитини Микола Кулеба зазначив: «Сьогодні насправді з одного боку нелегкий час, а з іншого – це час для добрих змін. Я вважаю, що Вінницька область одна з найкращих з областей, яка може продемонструвати впровадження реформ у найкращому вигляді, які стосуються підвищення спроможності батьків щодо виховання та утримання  власних дітей, зменшення кількості дітей в інтернатних закладах та зменшення неблагополуччя у родинах. Реформи, які запроваджуються у нашій державі спрямовані, перш за все, на покращення життя людей, щоб кожна дитина зростала в гідності, могла проживати у власній родині, зростати з повагою і з любов’ю до власної родини і до своєї Батьківщини. Три місяці тому Урядом була підписана Стратегія і був розроблений План дій стосовно реформування закладів інституційного догляду і виховання дітей. Ця реформа стосується того, щоб змінити підходи до роботи державних органів, що стосується роботи з сім’ями та дітьми, зменшити потрапляння дітей до інституцій або розірвання стосунків дітей з сім’ями, щоб діяльність держави була більше спрямована на зміцнення сімей, а не на те, щоб, якщо щось трапилось у сім’ї, то дитину одразу направити до інтернатного закладу. Минулого тижня прийнятий Закон України, де питання збереження сім’ї, захисту та безпеки дитини стало основою Закону про національну безпеку.  Говорячи багато про зовнішні загрози, не потрібно забувати і про внутрішні. Адже досить серйозною внутрішньою загрозою є те, що у нас сьогодні кожна п’ята дитина народжується поза шлюбом, Україна одна з перших країн Європи за кількістю розлучень, адже майже 70% шлюбів закінчуються розлученням. Найбільше сімей розпадається через 2-3 роки після укладання шлюбу. Кожна друга дитина в країні живе з одним з батьків. Сьогодні ми закладаємо фундамент  на законодавчому рівні, щоб діти могли зростати у повноцінних благополучних сім’ях. В Україні 106 тисяч дітей перебуває в інтернатних закладах. За часи незалежності вдвічі зменшилась кількість дитячого населення у державі, але збільшилась кількість дітей в інтернатних закладах, причому вдвічі збільшилась в інтернатних закладах кількість батьківських дітей, не дітей-сиріт. Тому завдання представників івлади,  територіальних громад і неурядових організацій, щоб об’єднувати зусилля заради того, щоб підтримати родини та  дітей. Сьогодні ми маємо досить потужну підтримку  у цих питаннях і від Президента держави, і від Уряду».

Інформуючи про розвиток сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування у Вінницькій області,  Ігор Івасюк зазначив: «Сім'я  - це те первинне середовище, де дитина вчиться робити добро, де відбувається її становлення як особистості. І саме у цьому напрямку роботи були зосереджені зусилля органів влади в області. Як результат, на даний час сімейними формами виховання охоплено 92,05 % дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. На особливому контролі перебувають прийомні сім’ї, які переселилися з окупованих територій. В області функціонує 3 таких сім’ї. Здійснюються заходи для профілактики соціального сирітства. Із 409 дітей, знято з обліку 388 дітей, в тому числі 82,2 % в зв’язку з припиненням підстав узяття дитини на облік».

Ігор Івасюк також зауважив, що у 2017 році облдержадміністрацією визначено ще один напрямок, який направлений на деінституалізацію та розвиток нових видів соціальних послуг, які сприятимуть запобіганню сімейного неблагополуччя та вилучення дитини з родини. Так, в області реалізується проект, який стосується впровадженню сімейного патронату (альтернативний догляд дітей, які тимчасово залишилися без батьківського піклування). Поки що в області є 2 таких родини, підбір кандидатів триває.

 «І, звичайно, ми очікуємо час, коли вступить у дію постанова про забезпечення житлом дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, відповідно до якої область отримає майже 8 млн. грн. на зазначені цілі. На сьогодні в області проживає близько 400 дітей, які не мають власного житла. Тож, роботи багато. І ми прикладемо максимум зусиль для захисту та підтримки наших дітей, а особливо дітей даної категорії», - відмітив Ігор Івасюк.

Про повноваження служб у справах дітей щодо влаштування дітей, які залишились без батьківської опіки, в сім’ї громадян України та контролю за умовами їх проживання та виховання проінформувала учасників «круглого столу» начальник служби у справах дітей облдержадміністрації Тетяна Дорош.

Директор Вінницького обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Олена Стоялова проінформувала про надання соціальних послуг сім’ям опікунів, піклувальників, прийомним сім’ям та дитячим будинкам сімейного типу.

Батько-вихователь дитячого будинку сімейного типу (Шаргородський район Вінницької області) Володимир Білозор наголосив, що задоволення потреб дітей у розвитку та вихованні – основне завдання  батьків – вихователів дитячого будинку сімейного типу. Про життя після усиновлення очима усиновителя поділився батько-усиновитель  з м. Запоріжжя Олексій Іванов. Піклувальник Тетяна Сироїжко з міста Вінниця повідомила про  адаптацію дитини-сироти з особливими потребами в сучасному суспільстві,  інтеграція дітей з обмеженими можливостями, включення їх до активного життя.

View the embedded image gallery online at:
http://www.vin.gov.ua/news/131-top-novyny#sigFreeId91ab8b1aae

Під головуванням керівника Вінниччини Валерія Коровія, у рамках щомісячних зустрічей з актуальних питань життєдіяльності області, 13 листопада відбулася чергова нарада з очільниками райдержадміністрацій та міськими головами міст обласного значення. 

У зібранні взяли також участь Уповноважений Президента України з прав дитини Микола Кулеба, голова обласної Ради Анатолій Олійник, заступники голови облдержадміністрації й керівники окремих департаментів та служб регіону 

Розпочалось засідання з приємної події: керівник ОДА Валерій Коровій вручив Почесні грамоти обласної державної адміністрації та обласної Ради головам Гайсинської та Жмеринської райдержадміністрацій Владиславу Уткіну та Олегу Легезі за сприяння в організації виступів творчих колективів районів у зоні проведення АТО. Затим учасники засідання перейшли до розгляду питань порядку денного. 

Так, Уповноважений Президента України з прав дитини Микола Кулеба інформував присутніх про основні завдання та напрямки процесу реформування інтернатних закладів, закликавши керівників районів приділити максимальну увагу цьому процесу на місцях.

 Також під час наради проаналізовано стан виконання завдань щодо відбору кандидатів на військову службу за контрактом та виділення субвенцій для виконання прийнятих місцевими радами програм військово-патріотичного виховання та оборони області.

Особливу увагу під час наради Валерій Коровій приділив питанню своєчасного освоєння коштів субвенції на соціально-економічний розвиток, аби всі необхідні роботи на заявлених об’єктах були виконані у повному обсязі. 

Окремо голова облдержадміністрації зупинився на впровадженні медичної реформи у Вінницькій області та формування на території регіону єдиного освітнього простору. Керівник Вінниччини наголосив, що реформи галузей охорони здоров’я та освіти є базовими, відтак доручив головам райдержадміністрацій та міським головам зосередити максимальну увагу на їх реалізації та забезпечити широку роз’яснювальну роботу серед населення щодо суті, принципів та мети процесів реформування. 

Низку завдань очільник області озвучив у контексті аналізу діяльності місцевих центрів надання адміністративних послуг, а також заслухав оперативну інформацію щодо проведення відновлювальних робіт у селі Павлівка Калинівського району.

 Крім того, під час наради учасники засідання ознайомилися із проектом оновленого Перспективного плану формування територій громад Вінницької області, проаналізували стан виконання місцевих бюджетів та погашення заборгованості із виплати заробітної плати, а також розглянули низку інших актуальних питань соціально-економічного розвитку Вінниччини.


View the embedded image gallery online at:
http://www.vin.gov.ua/news/131-top-novyny#sigFreeId8a5119c4b1

Сторінка 1 із 48

"Гаряча лінія" голови облдержадміністрації Валерія Коровія з питань протидії корупції та додержання законодавства з питань праці і зайнятості населення та захисту прав інвесторів
тел.: (0432) 61-45-26
e-mail: stop_korupcia@vin.gov.ua

Архів новин

Листопад 2017
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

© Вінницька обласна державна адміністрація.

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International 21050 м. Вінниця вул. Соборна 70 Тел. (0432) 59-21-10, Тел./факс 59-21-28 email: oda@vin.gov.ua