«Профілактика ВІЛ-СНІДу на робочих місцях»

 

В рамках реалізації Національної стратегії тристороннього співробітництва з протидії ВІЛ/СНІДу у сфері праці та з метою залучення більш широкого кола громадськості у реалізації соціального діалогу на територіальному рівні заступник Директора Департаменту соціальної та молодіжної політики Вінницької облдержадміністрації– начальник управління соціальної підтримки та державних гарантій Наталя Квят та начальник відділу праці та соціально-трудових відносин Департаменту соціальної та молодіжної політики Вінницької облдержадміністрації Інна Курдеша  спільно з керівником Вінницького обласного центру профілактики та боротьби зі СНІДом Ігорем Матковським провели інформаційну акцію «Профілактика ВІЛ-СНІДу на робочих місцях» для трудового колективу ПАТ «Вінницягаз».
В ході заходу працівників ПАТ «Вінницягаз» було поінформовано, стосовно того, що сьогодні ВІЛ/СНІД став вже не тільки загальновизнаною медичною, а й соціальною і трудовою проблемою.

ВІЛ/СНІД негативно впливає на сферу праці, вражаючи найбільш продуктивну частину робочої сили і зменшує прибутки підприємств. Він спричиняє витрати для підприємств усіх галузей економіки – через зниження продуктивності праці, збільшення виробничих витрат і числа випадків втрати кваліфікації та виробничого досвіду.
Негативними наслідками зазначеної проблеми є:

Для ринку праці

  • Зниження продуктивності праці
  • Обмеження та скорочення працездатності частини робочої сили

Для підприємств та організацій

  • Додаткові видатки на пошук, найм та підготовку персоналу
  • Втрата кваліфікованих кадрів
  • Психологічна напруга у колективі, пов’язана з нетолерантним ставленням до ВІЛ-інфікованих працівників, вірогідна дискримінація ВІЛ-інфікованих працівників

 Беручи до уваги такі фактори, як масовість робочих колективів, кількість часу, який людина проводить на роботі, а також зростання кількості хворих на ВІЛ/СНІД серед працюючих людей - сфера праці сьогодні розглядається як один з основних майданчиків протидії поширення епідемії. Відповідальні особи на робочих місцях, як роботодавці, так і представники трудових колективів — мають можливості і потенціал, який можна протиставити проблемі ВІЛ/СНІДу.

 

В кінці заходу було рекомендовано під час укладання колективних договорів і угод включати до них положення щодо профілактики ВІЛ/СНІДу у виробничому середовищі та недопущення випадків дискримінації працівників із таким захворюванням відповідно до Закону України «Про колективні договори і угоди».