Інформація про виконання Програми економічного і соціального розвитку Вінницької області за 2018 рік

Програма економічного і соціального розвитку Вінницької області на 2018 рік (далі – Програма) затверджена рішенням 27 сесії обласної Ради 7 скликання від 20 грудня 2017року №508.

Програма розроблена структурними підрозділами обласної державної адміністрації відповідно до реалізації Стратегії розвитку Вінницької області на період до 2020 року (далі – Стратегія) (затверджена рішенням 38 сесії 6 скликання Вінницької обласної Ради від 24 червня 2015 року №893), в якій визначено ключові заходи, що необхідно вжити для виконання пріоритетних завдань розвитку Вінниччини у 2018 році.

Програма передбачає забезпечення узгоджених спільних дій місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування задля втілення єдиної державної регіональної політики розвитку області. Водночас, враховує оптимальні способи сприяння сталості, соціальну інтеграцію, доступність і захист довкілля з урахуванням збереження природних, культурних, історичних ресурсів та надбань.

Головна мета повністю узгоджена з метою Стратегії –підвищення якості життя та добробуту населення на основі реалізації обґрунтованих структурних реформ, зростання конкурентоспроможності економіки області, впровадження інноваційно-інвестиційної моделі сталого розвитку на сучасній технологічній основі, комплексного економічного і соціального розвитку міст, районів, селищ і сіл області, розвитку громадянського суспільства, підтримання стабільного та задовільного стану навколишнього природного середовища

Досягнення поставленої мети здійснювалось через реалізацію пріоритетів у визначених цілях, а саме: забезпечення територіальної цілісності та зміцнення обороноздатності держави, збереження миру та спокою на території області; соціально-гуманітарна; економічна; природокористування та безпека життєдіяльності людини, а також розвиток громадянського суспільства.

 

Основні показники, що характеризують економічний та соціальний розвиток області (за 2018 рік до відповідного періоду 2017 року):

 • зростання надходжень до зведеного бюджету області (загальний і спеціальний фонди) – на 22,9%;
 • надходження до загального фонду бюджетів об’єднаних територіальних громад зросли на 185,5 млн. грн. (+ 22,8%);
 • надходження до бюджетів усіх рівнів від діяльності суб’єктів малого підприємництва збільшилися на 24,8%;
 • обсяги експорту товарів у 2018 році збільшились 17,4%;
 • обсяги капітальних інвестицій збільшились на 42,4% станом на 1 жовтня 2018 року (2 місце серед регіонів України);
 • індекс будівельної продукції в 2018 року становив 142,6 % (1 місце серед регіонів України);
 • роздрібний товарооборот області у порівнянних цінах у 2018 році збільшився на 11,1% (5 місце серед регіонів України);
 • індекс споживчих цін у 2018 році становить 109,0% (3 місце серед регіонів України);
 • індекс реальної заробітної плати у 2018 році становив 115,5% (3 місце в рейтингу регіонів України);
 • індекс промислового виробництва – 101,2%;
 • І місце серед регіонів України - за обсягом виробництва валової продукції сільського господарства та на 1 особу, за обсягами виробництва цукрових буряків, картоплі, плодово-ягідних культур, м’яса та молока, по чисельності поголів’я ВРХ, в т.ч. корів та птиці;
 • ІІ місце за валовим збором зернових культур;
 • ІІ місце за кількістю наданих адміністративних послуг в Україні;
 • ІІ місце серед регіонів України за темпом приросту прямих іноземних інвестицій (станом на 1 жовтня 2018 року);
 • збільшення кількості закупівель через електронну систему ProZorro (ІІІ місце серед обласних державних адміністрацій України).

 

Ціль 1. РЕАЛІЗАЦІЯ ДЕРЖАВНОЇ ПОЛІТИКИ В ОБОРОННІЙ ТА ПРАВООХОРОННІЙ ДІЯЛЬНОВСТІ.

 

Пріоритет 1. Здійснення визначених чинним законодавством повноважень в галузі оборонної роботи.

 

З метою реалізації державної політики в оборонній сфері протягом 2018 року в області проводилось виконання наступних завдань:

 1. Проведення заходів щодо підготовки до територіальної оборони.
 2. Надання шефської допомоги військовим частинам Збройних Сил України, Національної гвардії України та Державної прикордонної служби України шляхом реалізації заходів Комплексної оборонно-правоохоронної програми Вінницької області на 2016-2020 роки «Безпечна Вінниччина – взаємна відповідальність влади та громад».
 3. Організації та проведення призову громадян України на строкову військову службу.
 4. Сприяння реалізації планів Генерального штабу Збройних Сил України щодо обсягів відбору громадян на військову службу за контрактом.

Виконання цих заходів дозволило ефективно реалізовувати державну політику з питань оборонної роботи, забезпечувати виконання відповідних завдань Президента та Уряду України.

 

1. Проведення заходів щодо підготовки до територіальної оборони

 

Відповідно до Указу Президента України, наказу начальника Генерального штабу - Головнокомандувача Збройних Сил України проведено ряд організаційних та практичних заходів щодо підготовки до територіальної оборони області.

Впродовж року облдержадміністрацією спільно з органами військового управління Збройних Сил України організовано та взято участь у низці командно-штабних навчань і тренувань з територіальної оборони, зокрема проведено:

- п’ять командно-штабних тренувань та навчальні збори з резервістами і військовозобов’язаними, призначеними до роти територіальної оборони Жмеринського ОМВК;

- командно-штабне тренування щодо відпрацювання планів територіальної оборони в зонах відповідальності та підготовки військовонавчених ресурсів, управління підготовкою і перегрупуванням військових частин (підрозділів);

- три спільні штабні тренування та одноденні збори за темою: «Порядок формування підрозділів територіальної оборони. Проблемні питання щодо ведення територіальної оборони» та інше.

В період дії воєнного стану з 05 по 11 грудня 2018 року здійснено призов військовозобов’язаних та резервістів оперативного резерву другої черги для проходження семиденних навчальних зборів у складі управління та одного з підрозділів бригади територіальної оборони.

З метою матеріально-технічного забезпечення бригади територіальної оборони облдержадміністрацією виділено кошти з резервного фонду обласного бюджету в сумі 1 млн. грн., за які здійснено процедуру закупівлі речового майна, засобів зв’язку, інших матеріально-технічних засобів, оплати транспортних послуг для підрозділів територіальної оборони під час проведення навчальних зборів в грудні 2018 року.

 

2. Проведення заходів з шефської допомоги

 

Заходи з шефської допомоги в області проводились відповідно до Указу Президента України «Про шефську допомогу військовим частинам Збройних Сил України, Національної гвардії України та Державної прикордонної служби України» та розпорядження голови облдержадміністрації, якими встановлено шефство над усіма військовими частинами, розташованими на території області.

З метою виконання зазначених заходів облдержадміністрацією:

- розроблено та укладено угоди про організацію шефства, відпрацьовані та затверджені плани шефства над військовими частинами;

- внесено зміни та доповнення до Комплексної оборонно-правоохоронної програми Вінницької області на 2016-2020 роки «Безпечна Вінниччина – взаємна відповідальність влади та громад», що дозволили підвищити рівень обороноздатності держави, забезпечити виконання завдань, поставлених Президентом та Урядом України в оборонній сфері (на виконання заходів було спрямовано 21,8 млн. грн.).

 

Найбільший обсяг шефської допомоги у 2018 році був наданий військовим частинам Збройних Сил України, а саме:

- військовій частині А1619 м. Гайсин, яка безпосередньо перебуває на лінії зіткнення в зоні проведення операції об’єднаних сил на сході України, виділено 3,1 млн. грн., які використано для капітального ремонту казарми, медпункту; облаштування Алеї слави на території військової частини для увічнення пам’яті загиблих військовослужбовців;

- військовій частині А1119, м. Калинівка, виділено 1,6 млн. грн., за рахунок яких проведено процедуру закупівлі та безоплатної передачі військовій частині спеціалізованого автонавантажувача (типу МФ50н) із спеціальним обладнанням для проведення навантажувально-розвантажувальних робіт в ході операційно-складської діяльності військової частини; закуплено засоби малої механізації (подрібнювач гілок АМ-І20 БД-К (в комплекті з ножами) та два кущорізи для забезпечення необхідного рівня вибухопожежобезпеки військової частини); проведено капітальний ремонт клубу військової частини.

- військовій частині А1231 виділено 900 тис. грн., які використано для проведення ремонту казарми військової частини (замінено вікна, встановлено автономне опалення, відремонтовано покрівлю та внутрішні приміщення); приміщень контрольно-технічного пункту військової частини та асфальтного покриття під’їзних доріг та території автомобільного парку;

- Військово-медичному клінічному центру Центрального регіону виділено 900 тис. грн., які спрямовано на створення належних умов для лікування та реабілітації військовослужбовців, постраждалих під час проведення антитерористичної операції на сході України (основна частина коштів витрачена на придбання обладнання та матеріалів для лікувальних корпусів Центру);

- військовій частині А1445 (с. Гущинці) – 800 тис. грн. на придбання спеціального обладнання для обслуговування та ремонту озброєння та військової техніки та проведення капітального ремонту гуртожитку в пункті постійної дислокації;

- Вінницькому обласному військовому комісаріату – 800 тис. грн., за рахунок яких проведено:

облаштування та підготовки обласного збірного пункту до проведення чергових призовів на строкову службу,

забезпечення зв'язку для здійснення управління силами та засобами, що плануються залучатись до територіальної оборони та мобілізації;

проведення поточного ремонту приміщень та будівлі;

оплату транспортних послуг для перевезення громадян, призваних для проходження військової служби за контрактом до навчальних центрів;

- Вінницькому зональному відділу військової служби правопорядку – 200 тис. грн. на облаштування приміщення гауптвахти зонального відділу ВСП у   м. Вінниці згідно нормативних документів та Європейських стандартів та проведення поточного ремонту приміщень контрольно-пропускного пункту;

- Командуванню Повітряних Сил Збройних Сил України – 300 тис. грн. для будівництва пам’ятника на території комплексу «Вшанування пам’яті захисників Вітчизни» та закупівлю будівельних матеріалів для вдосконалення матеріальної бази території;

- військовим частинам Національної гвардії України для здійснення комплексу заходів, спрямованих на створення умов підвищення рівня боєготовності військових частин виділено кошти:

 • військовій частині 3008 – 1,26 млн. грн. на поточний ремонт:

пункту технічного обслуговування і ремонту автомобільної та бронетанкової техніки у військовому містечку № 4 м. Вінниця;

казарми № 1 військової частини (закуплено і встановлено металопластикові вікна);

приміщень казарми військового містечка № 1 (м. Вінниця) та казарми, будівель, споруд у військовому містечку № 2 (с. Тютьки, Вінницького району);

здійснено заходи з поліпшення організації зв’язку військової частини;

 • військовій частині 3028 – 1,2 млн. грн., які використано для будівництва укриття місць зберігання озброєння та військової техніки частини.

- Головному управлінню Національної поліції у Вінницькій області виділено 3,3 млн. грн. для:

придбання трьох спеціальних автомобілів марки "Шкода - Рапід“ та одного “Шкода - Супер Б” для забезпечення участі співробітників ГУНП в антитерористичних операціях (бойових діях), інших заходах, навчаннях та тренуваннях спеціальних підрозділів, спільних груп розрахунку по боротьбі з тероризмом;

утримання службового автотранспорту з метою забезпечення протидії злочинності, охорони публічної безпеки та порядку, профілактики скоєння правопорушень (поточний ремонт на станціях технічного обслуговування, придбання запасних частин);

- Управлінню Служби безпеки України у Вінницькій області - 3,1 млн. грн., за рахунок яких облдержадміністрацією закуплено та безоплатно передано Управлінню спеціальний автомобіль марки “RenaultDuster” (для виконання завдань з контррозвідки, у тому числі в зоні проведення операції об’єднаних сил); також, проведено заходи з матеріально-технічного забезпечення діяльності координаційної групи Антитерористичного центру (АТЦ) при УСБУ, а також її ситуаційного антитерористичного центру; придбано військове майно та інші матеріально-технічні засоби для потреб оперативно-службової діяльності регіональної оперативної групи УСБУ, що діє в районі проведення операції об’єднаних сил. Крім того, придбано паливно-мастильні матеріали, комплектуючі до автомобільної, у тому числі спеціальної техніки, що може бути задіяна в антитерористичних операціях та використовується для проведення (за планами координаційної групи АТЦ при УСБУ) тактико-спеціальних та командно-штабних навчань і тренувань з антитерористичної тематики;

- Могилів-Подільському прикордонному загону надана допомога в розмірі 1,7 млн. грн., за рахунок яких здійснено ремонтні роботи та закупівлі майна. Крім того, з цієї суми проведено закупівлю:

майна для інженерного облаштування державного кордону (човен та причеп до нього);

будівельних матеріалів та устаткування для облаштування службових будівель і споруд управління прикордонного загону та підпорядкованих підрозділів охорони державного кордону (парові котли та комплектуючі до них, будівельні матеріали, металопластикові вікна та двері, насосна станція, бетонозмішувач, жалюзі);

майна зв’язку (радіостанції, АКБ до радіостанцій, кабель, комутатор);

пально-мастильних матеріалів для транспортних засобів;

автозапчастин для транспортних засобів;

Також, за ці кошти профінансовано ремонт джерела безперебійного живлення комплексу радіаційного контролю.

 

3. Призов на строкову військову службу

 

Відповідно Указу Президента України від 15 лютого 2018 року №33/2018 «Про звільнення в запас військовослужбовців строкової служби, строки проведення чергових призовів та чергові призови громадян України на строкову військову службу у 2018 році», розпорядження голови облдержадміністрації від 15 лютого 2018 року №168, в області проводилися визначені заходи із призову громадян України на строкову військову службу.

З метою надання допомоги військовим комісаріатам області у своєчасному здійснені зазначених заходів головою облдержадміністрації видано низку розпоряджень та направлено відповідні листи керівникам структурних підрозділів облдержадміністрації, головам райдержадміністрацій, міським головам міст обласного значення, керівникам територіальних органів міністерств та інших центральних органів виконавчої влади України.

В результаті спільних зусиль обласної та районних державних адміністрацій, військових комісаріатів області завдання, визначені Указом Президента України та відповідним розпорядженням Кабінету Міністрів України щодо призову громадян України на строкову військову службу області план призову у 2018 році виконаний на 100% (план – 1795 чол., призвано – 1795 чол.).

 

4. Військова служба за контрактом

 

З метою сприяння реалізації планів Генерального штабу Збройних Сил України щодо виконання обсягів відбору громадян на військову службу за контрактом на Вінниччині проводився комплекс заходів щодо відбору громадян для проходження військової служби за контрактом, а саме:

розгорнуто інформаційну кампанію щодо супроводження заходів із популяризації та залучення громадян на військову службу за контрактом. Прийнято Спільне рішення військового комісара Вінницького обласного військового комісаріату та голови Вінницької обласної державної адміністрації на організацію виконання заходів щодо комплектування Збройних Сил України військовослужбовцями за контрактом на 2018-2020 роки від 18 січня 2018 року №01.01-18/63;

органами управління освітою в області організовано систематичну роботу з учнями щодо проведення роз’яснювальної роботи, підняття престижу Збройних Сил України із залученням патріотично налаштованих громадян та осіб, які проходили військову службу в зоні проведення антитерористичної операції та операції об’єднаних сил на сході України;

центрами зайнятості області проводиться значний обсяг роботи щодо інформування громадян, які шукають роботу, з питань відбору, прийняття та умов проходження військової служби за контрактом, соціального та правового захисту військовослужбовців та членів їх родин.

В результаті спільних зусиль обласної та районних державних адміністрацій, військових комісаріатів області Вінницьким обласним військовим комісаріатом у 2018 році відібрано та направлено до навчальних центрів 1358 чол., з якими укладено контракти для проходження військової служби, що складає 89% виконання планового завдання.

 

5. Облік інформаційних повідомлень про осіб, уродженців Вінницької області, які загинули (померли) в ході проведення антитерористичної операції та під час проведення заходів об’єднаних сил із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях.

Протягом 2018 року облдержадміністрацією проводився облік отриманих інформаційних повідомлень про вінничан, які загинули, померли, зникли безвісти безпосередньо в ході проведення АТО та ООС.

Відповідна інформація надавались:

- українському інституту Національної пам’яті;

- державній службі України у справах ветеранів війни та учасників АТО;

- структурним підрозділам облдержадміністрації;

 

З початку проведення антитерористичної операції та операції об’єднаних сил, станом на 18 січня 2019 року, із числа уродженців Вінницької області:

загиблих     – 152          

померлих   – 69            

загиблих, сім’ї яких переїхали на Вінниччину          – 6              

ВСЬОГО    – 227          

зниклих безвісти – 2

 

6.Гуманітарна допомога

 

В області ведеться оперативний облік гуманітарної допомоги наданої облдержадміністрацією, районними державними адміністраціями, виконкомами міст обласного значення, волонтерськими, громадськими організаціями, населенням області в зону введення АТО та жителям звільнених від терористів населених пунктів Донецької та Луганської областей.

Станом на 18 січня 2019 року, Вінниччиною надана допомога учасникам АТО, ООС та жителям звільнених від терористів населених пунктів Донецької та Луганської областей на загальну суму 37,4 млн. грн., з них: бронежилети – 1809 штук, шоломи – 837 штук, 3836 пар взуття, технічні засоби – 1637 одиниць, в т.ч. надано в оренду автомобіль швидкої допомоги УАЗ-452,  продукти харчування – 3375 тон.

 

Пріоритет 2. Здійснення визначених чинним законодавством повноважень в галузі забезпечення законності, правопорядку, прав і свобод громадян.

 

Впродовж 2018 року в цілому по області за допомогою поліції звернулось понад 195 тисяч громадян із заявами та повідомленнями про протиправні вчинки або інші події, з яких 25273 - із ознаками кримінальних правопорушень.

До Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено інформацію про вчинення 24351 кримінальне правопорушення. Після прийняття процесуальних рішень щодо закриття кримінальних проваджень на обліку залишилось 12322 кримінальних проваджень, що на 9,9% менше, ніж зареєстровано злочинів за аналогічний період минулого року (13555).

Викрито 3922 особи, що вчинили кримінальні правопорушення, у тому числі 192 неповнолітніх, 469 жінок, 416 осіб, які на момент учинення протиправного діяння перебували у стані алкогольного сп’яніння, 1622 особи, які раніше скоювали злочини, 51 іноземний громадян.

Із числа кримінальних правопорушень, за якими закінчено досудове розслідування 1281 учинено особами, які раніше скоювали злочини, 460 – групою осіб, 567 – у стані алкогольного сп’яніння та 324 – неповнолітніми або за їх участю.

Від злочинних проявів потерпіло 7333 громадянина, що становить 45,7 особи на кожні 10 тис. населення. Жертвами вчинення кримінальних правопорушень стали 153 дитини, 2819 жінок, 1081 пенсіонер, 50 іноземців. Внаслідок вчинення кримінальних правопорушень загинуло 186 громадян.

За заявами і повідомленнями про події некримінального характеру (170038) в 1459 випадках розгляд матеріалів завершено складанням адміністративних протоколів, 162,9 тис. звернень розглянуто відповідно до Закону України «Про звернення громадян».

У поточному році в провадженні знаходилось 53680 кримінальних правопорушень, їх навантаження на одного слідчого складає 147,9.

За звітний період знаходилось у провадженні (без урахування закритих) 38344 кримінальних проваджень.

Зареєстровано до ЄРДР у звітному періоді 12322 (без врахування закритих) кримінальних правопорушення, за якими по 6002 повідомлено про підозру особам, які їх вчинили, що становить 48,7%.

Закінчено досудове розслідування по 6687 (-12,3%, 2017р. - 7622) кримінальних правопорушеннях, у тому числі 1036 (-23,8%, 2017р. - 1359) по злочинах минулих років.

Закрито з початку року 15654 кримінальних проваджень, або 71,1% з числа тих, що знаходились в провадженні.

Із зареєстрованих з початку року (без врахування закритих) 4629 (2017р. - 4974) тяжких та особливо тяжких кримінальних правопорушень, по 2170 (2017р. - 2095) особам, що їх вчинили повідомлено про підозру. Питома вага розкриття з числа зареєстрованих у звітному періоді складає 46,9%.

Зареєстровано (без врахування закритих) 52 умисних вбивства, що на 23,8% більше, ніж у 2017 році (42).

Повідомлено про підозру за 49 фактами вчинення кримінальних правопорушень цієї категорії, що становить 94,2%, у 2017 році – 41 або 97,6%.

Усього закінчено досудовим розслідуванням 41 кримінальне правопорушення, що перебувало в провадженні слідчих.

Не прийнято рішення за 3 фактами умисних вбивств, із них по одному у Вінницькому, Могилів-Подільському та Піщанському підрозділах поліції.

Зареєстровано 72 факти спричинення тяжких тілесних ушкоджень, що на 5,9% більше, ніж у 2017 році (68).

За фактами вчинення 64 таких кримінальних правопорушень особам повідомлено про підозру, що становить 88,9% від загальної кількості зареєстрованих.

Усього завершено розслідування по 68 кримінальних правопорушеннях, які перебували в провадженні слідчих.

Не прийнято рішення по 8 фактах нанесення ТТУ, у яких проводяться слідчі дії (три по Вінницькому, два по Лівобережному та по одному у Томашпільському, Вінницькому районному та Київському підрозділах поліції).

Зареєстровано 31 факт нанесення тяжких тілесних ушкоджень зі смертельними наслідками, що на 19,2% більше, ніж у 2017 році (26).

За 28 фактами кримінальних правопорушень цієї категорії особам, що їх учинили повідомлено про підозру та складає 90,3%.

Закінчено 32 кримінальних проваджень, які перебували в провадженні слідчих.

Обліковано 53 розбійних нападів, що на 41,8% менше, ніж у 2017 році (91).

За фактами вчинення 32 розбійних нападів особам повідомлено про підозру, що становить 60,4%.

Залишається нерозкритими 21 розбійний напад (по Козятинському - три, Вінницькому, Вінницькому районному, Гайсинському, Могилів-Подільському - по два, Барському, Жмеринському, Ладижинському, Лівобережному, Мурованокуриловецькому, Погребищанському, Тульчинському, Липовецькому, Крижопільському, Чернівецькому - по одному).

Розслідувано 54 кримінальних проваджень, які направлено до суду з обвинувальними актами.

До ЄРДР внесено інформацію про 13 зґвалтувань, що на 85,7% більше в порівнянні з 2017 роком (7).

Зареєстровано 295 пограбувань, що на 12,2% більше минулого року (263).

Повідомлено про підозру по 183 кримінальних правопорушеннях цього виду, що становить 62,0%.

Завершено розслідування по 188 кримінальних правопорушеннях.

Зареєстровано 745 шахрайств, що на 25,4% менше, ніж за аналогічний період минулого року (998).

По 149 кримінальних правопорушеннях цього виду особам, причетним до їх учинення, повідомлено про підозру, що становить 20,0%.

Закінчено досудове розслідування по 194 кримінальних правопорушеннях.

Зареєстровано 196 кримінальних правопорушень, пов’язаних з незаконним заволодінням транспортними засобами, що на 6,2% менше, ніж у минулому році (209).

По 89 кримінальних правопорушеннях цього виду особам повідомлено про підозру, що становить 45,4%.

Завершено досудове розслідування по 99 кримінальних правопорушеннях.

Протягом звітного періоду зареєстровано (без урахування закритих) 5134 крадіжки, що на 22,4% менше, ніж за аналогічний період минулого року (6612).

Повідомлено про підозру за фактами вчинення 2323 кримінальних правопорушень цього виду, що становить 45,2%.

Розслідувано 2597 кримінальних правопорушень, розпочатих за фактами вчинення крадіжок.

Серед зареєстрованих 412 - квартирні крадіжки, по 149 особам повідомлено про підозру, що становить 36,2%.

Закінчено досудове розслідування по 157 кримінальних правопорушеннях.

У звітному періоді викрито 189, що на 12,5% менше, ніж у 2017 році (216) фактів незаконного обігу зброї, інформацію про вчинення яких зареєстровано до ЄРДР (без урахування закритих), по яких 160 особам повідомлено про підозру (2017 р. – 180). Питома вага складає 84,7%.

З незаконного обігу вилучено: 20932 шт. набоїв до нарізної зброї, 7 гвинтівок, 5 карабінів, 15 обрізів мисливських рушниць, 33 пістолета, 4 револьвери, 1 саморобний пристрій для відстрілу куль, 57 гранат, 6 РПГ, 180 одиниць інших боєприпасів, 9834 гр. вибухової речовини та 116 одиниць холодної зброї (дубинки, телескопічні палиці, кастети, ножі, арбалет та нунчаки).

Проведено 4 оперативні закупки зброї та боєприпасів (по одній по Калинівському відділі, Козятинському, Теплицькому та Крижопільському відділеннях поліції).

Зареєстровано 11 (2017 р. - 15) фактів створення або утримання місць розпусти і звідництва, з яких по 6 кримінальних правопорушеннях особам повідомлено про підозру в їх учиненні.

Виявлено 4 кримінальних правопорушень, пов’язаних зі сутенерством або втягненням особи в заняття проституцією.

З початку року викрито 3 факти торгівлі людьми.

Станом на 01.01.2018 підрозділами ГУНП розшукувалось 1626 злочинців, протягом поточного року оголошено в розшук – 305 та розшукано - 316.

На початок року розшукувалось 106 безвісно зниклих осіб. Протягом звітного періоду поточного року оголошено в розшук 221 особу, розшукано – 228. Залишається не встановлене місце перебування 99 осіб.

У 2018 році припинено діяльність 6 (2017р. - 2) організованих злочинних угрупувань, два з яких сформовано на етнічній основі та одне з міжрегіональними зв’язками, учасниками яких вчинено 61 кримінальних правопорушення.

За звітний періоду у сфері незаконного обігу наркотиків зареєстровано 969 кримінальних правопорушень (2017р. - 946, +2,4%).

Повідомлено про підозру у 579 (2017р. - 700, -17,3%) кримінальних правопорушеннях у сфері незаконного обігу наркотиків, питома вага становить 59,8%.

Задокументовано 30 (2017р. - 30) кримінальних правопорушень, пов’язаних із організацією та утриманням наркопритонів.

Задокументовано 209 фактів збуту наркотиків (2017р. - 102, +104,9%). Повідомлено про підозру за 110 (питома вага становить 52,6%) кримінальних правопорушеннях цього виду.

Виявлено та припинено діяльність 30 нарколабораторій.

Упродовж 2018 року на території області в публічних місцях вчинено 605 кримінальних правопорушень, з яких по 372 (61,4%) особам повідомлено про підозру.

В свою чергу, в умовах «вулиці» вчинено 365 таких правопорушень, про підозру оголошено – 209 (57,2%).

Найбільшу кількість зазначених правопорушень становлять крадіжки – 34,7%.

Значна увага була зосереджена на забезпеченні публічної безпеки під час проведення масових заходів.

В поточному році на території області відбулось 5552 масових заходів, участь у яких взяли більше 1,5 млн. громадян. Охорону публічної безпеки та порядку забезпечували 16250 працівників поліції та 1265 військовослужбовців НГУ. Завдяки злагодженим діям правоохоронних органів грубих порушень під час їх проведення не допущено.

За 2018 рік неповнолітніми по області вчинено 324 кримінальні правопорушення.

До адміністративної відповідальності притягнуто 3889 осіб, з них 411 неповнолітніх.

Ужитими заходами виявлено та задокументовано 103 факти продажу неповнолітнім алкогольних напоїв та тютюнових виробів, але на території обслуговування Піщанського відділення поліції у 2018 році виявлено лише один такий факт.

Протягом поточного року на території області проведено 2201 тематичне заняття в навчальних закладах.

У 2018 році на автошляхах області сталося 3002 ДТП (-8 %), з яких 651 (31%) з потерпілими. У наслідок ДТП 133 особи (- 13%) загинуло та 865 осіб    (-27%) травмовано.

За вказаний період на території області зареєстровано 16 (+23%) дорожньо-транспортних пригод з важкими наслідками, під час яких 6 осіб загинуло (-33%) та 95 осіб травмовано (+53%) (2017р. - 13/9/62).

Основними причинами вчинення автопригод з потерпілими за 2018 рік стало перевищення безпечної швидкості - 102 випадки, порушення правил маневрування – 54, керування ТЗ в нетверезому стані – 34, виїзд на смугу зустрічного руху – 24, порушення правил проїзду пішохідних переходів – 17, порушення правил проїзду перехресть – 21, недодержання дистанції – 28 та порушення правил обгону – 12 випадків.

Таким чином у 2018 році обласною державною адміністрацією проведено значний комплекс заходів щодо зміцнення обороноздатності держави, дотримання законності, правопорядку, захисту прав і свобод громадян, що дозволило забезпечити проведення державної політики у сфері оборонної роботи та в галузі забезпечення законності, правопорядку, прав і свобод громадян на належному рівні.

 

Ціль 2. ЗАХИСТ НАСЕЛЕННЯ ОБЛАСТІ ВІД НАСЛІДКІВ НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ ТА ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ФУНКЦІОНУВАННЯ РЕГІОНАЛЬНОЇ ПІДСИСТЕМИ ДЕРЖАВНОЇ СИСТЕМИ ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ.

 

Пріоритет 1. Реалізація державної політики у сфері захисту населення і територій області від можливих надзвичайних ситуацій.

 

Діяльність органів управління та сил цивільного захисту області у 2018 році була спрямована на ефективну реалізацію державної політики у сфері захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру в умовах ускладнення соціально-політичної обстановки та проведення ССО (АТО) на сході країни.

За 2018 рік в області згідно Державного Класифікатора зареєстровано 3 (три) надзвичайних ситуації місцевого рівня, з них 2 природного та 1 техногенного характеру.

Порівняно з 2017 роком, в якому було зареєстровано 7 надзвичайних ситуацій, їх кількість зменшилась на 57%.

Загальна сума збитків завданих народному господарству області від наслідків надзвичайних ситуацій склала 945,5 тис. грн. (з них 50 тис. грн. витрати на ліквідацію надзвичайної ситуації техногенного характеру - падіння літака та 895,5 тис. грн. збитки від надзвичайної ситуації природного характеру - захворювання свиней на африканську чуму).

У 2018 році відповідно до завдання - Підвищення готовності органів управління і сил цивільного захисту до ефективних дій в умовах виникнення та ліквідації надзвичайних ситуацій природного та техногенного характеру в мирний час та особливий період в області проведено:

- чотири командно-штабні навчання органів управління та сил цивільного захисту районних ланок територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту у Літинському, Піщанському, Чечельницькому, Хмільницькому районах  та місті Хмільник;

- три штабних тренування органів управління територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту щодо дій:

в умовах паводку, пропуску льодоходу і повені (14 лютого);

в складних умовах осінньо-зимового періоду (10 жовтня);

при переведені територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту з режиму функціонування в мирний час на режим функціонування в особливий період (4-5 грудня);

- два штабних тренування органів управління та сил цивільного захисту Калинівської та Вінницької районних ланок територіальної підсистеми ЄДС ЦЗ на тему: “Дії органів управління та сил спеціалізованих служб цивільного захисту району з організації евакуації населення при загрозі або виникненні надзвичайних ситуацій на арсеналі зберігання ракет та боєприпасів Міністерства оборони України”;

- дев’ять штабних тренувань органів управління та сил цивільного захисту районних ланок територіальної підсистеми ЄДС ЦЗ на тему: “Дії органів управління та сил спеціалізованих служб цивільного захисту району (міста) при загрозі або виникненні надзвичайної ситуації на гідроспоруді ГЕС (ТЕС)” з розгортанням евакуаційних органів у Бершадському, Гайсинському, Теплицькому, Тростянецькому, Муровонокуриловецькому, Могилів- Подільському, Ямпільському районах та містах Ладижин, Могилів-Подільській.

Завдання щодо захисту населення і територій, організація робіт із запобігання і реагування на надзвичайні ситуації природного та техногенного характеру вирішувалась шляхом координації діяльності органів виконавчої влади на території області, з цією метою було забезпечено 26 засідань обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

У 2018 році з резервного фонду обласного бюджету було виділено 485 тис. грн. Департаменту житлово-комунального господарства, енергетики та інфраструктури з метою попередження виникнення надзвичайної ситуації на КП «Вінницяоблводоканал».

Крім цього мешканцям с. Павлівка було надано 630 листів шиферу з складу регіонального матеріального резерву. У жовтні 2018 року була надана допомога мешканцям, що постраждали внаслідок надзвичайної ситуації, яка сталася 09 жовтня 2017 року під час вибухів на території 6 арсеналу МО України для чого було передано 730 листів шиферу та поліетиленову плівку.

На завершення аварійно-відбудовних робіт будинків, які були пошкоджені внаслідок надзвичайної ситуації, що склалася 26 вересня 2017 року в м. Калинівка під час вибухів на 48 арсеналі Міністерства оборони України з обласного бюджету на початку 2018 року було виділено 1,2 млн. грн. для виплати матеріальної допомоги населенню за придбані будівельні матеріали на відновлення пошкоджених домогосподарств та інші цілі.

Крім цього, відповідно до рішення 34 сесії обласної Ради 7 скликання від 19 липня 2018 року №683 «Про внесення змін до рішення 27 сесії обласної Ради 7 скликання від 20 грудня 2017 року №509 «Про обласний бюджет на 2018 рік» (зі змінами)» районному бюджету Калинівського району з обласного бюджету передбачено трансферт за КПКВКМБ 3719770 «Інші субвенції з місцевого бюджету» на завершення аварійно-відновлювальних робіт та інших заходів, пов'язаних з ліквідацією наслідків надзвичайної ситуації, яка склалась 26 вересня 2017 року у м. Калинівка Вінницької області, в сумі 5 млн. грн.

Станом на 01 січня 2019 року 467 мешканцю с. Павлівка надана грошова адресна допомога на загальну суму 4,35 млн. грн. (з них 4,28 млн. грн. – населення; 67 тис. грн. – касові видатки пошти) та оплачено роботи з:

монтажу віконних блоків в житлових будинках с. Павлівка – 320,0 тис. грн.

аварійно-відновлювальних робіт та виготовлення проектно-кошторисної документації – 330,0 тис. грн.

Із запланованих на 2018 рік робіт щодо інженерного захисту відповідних територій області, а саме завершення капітального ремонту захисної дамби урочища “Панасова” протяжністю 4 км. с.Велика Кісниця Ямпільського району на загальну суму 1,2 млн. грн. - завершені повністю.

У 2018 році до регіонального матеріального резерву Комунальної установи "Вінницький обласний центр цивільного захисту та матеріальних резервів" закуплені та встановлено на зберігання наступне майно та обладнання на загальну суму 856,3 тис. грн.:

генератор потужністю 3 кВт. (10 тис. грн);

чотири мотопомпи для забрудненої води потужністю до 70 куб/м (34,8 тис.);

високопродуктивну мотопомпу потужністю більш 80 куб/м (36,5 тис. грн.);

чотири твердопаливних печі для опалення, потужністю 11 кВт (дві) та 27 кВт (дві) (58,4 тис. грн.);

драбина складна трьохсекційна (8,7 тис. грн.);

кутова шліфувальна машина (3,9 тис. грн.);

бензопила (5,9 тис. грн.);

пила дискова (3,7 тис. грн.);

перфоратор (2 тис. грн.);

електромолоток (10,2 тис. грн.);

плівка теплична в рулонах - 5 рулонів (7,5 тис. грн.);

лист азбестоцементний 8-ми хвильовий з кріпленнями (шифер) – 6 тис. шт. (663,0 тис. грн.).

З метою виконання завдання щодо проведення капітального ремонту місць зберігання засобів індивідуального захисту для непрацюючого населення та матеріальних засобів регіонального матеріального резерву активно проводиться робота з забезпечення збереження технічного стану складських будівель Комунальної установи "Вінницький обласний центр цивільного захисту та матеріальних резервів" (далі – Комунальна установа), своєчасного та якісного проведення їх ремонту.

В 2018 році проведений капітальний ремонт складської будівлі на складі №1 (м. Немирів) на суму – 529 тис. грн.

У 2018 році по Комунальній установі відремонтовано 5 складських будівель з 11, що знаходяться в оперативному управлінні Установи.

Таким чином, основні завдання у сфері цивільного захисту населення і територій області від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, заплановані у 2018 році, виконані у повному обсязі.

 

 

Ціль 3. ЗРОСТАННЯ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНОСТІ ЕКОНОМІКИ ОБЛАСТІ, ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ УМОВ СТАЛОГО ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ

 

Пріоритет 1. Розвиток промислового комплексу області, активізація інноваційних процесів та створення сприятливих умов для посилення інвестиційної діяльності в області.

 

За 2018 рік рівень виробництва промислової продукції у порівнянні з 2017 роком складає 101,2% (по Україні індекс промислового виробництва становить 101,1%).

На промислових підприємствах області наразі працює 56094 особи, середньомісячна заробітна плата яких становить 9203,9 грн., що на 29,8% більше ніж у 2017 році.

Найбільше зосереджено трудових ресурсів у харчовій галузі, в ній задіяно 21719 працівників. На другому місці – енергетична промисловість, в якій працює 10331 особа.

У добувній промисловості і розробленні кар’єрів порівняно з 2017 роком обсяги промислового виробництва збільшились на 11,6%.

У переробній промисловості зафіксовано збільшення обсягів виробництва від минулорічного періоду на 5,6% (за рахунок збільшення обсягів виробництва у харчовій галузі – на 7,4%, деревообробній – на 12,4%, виробництві будматеріалів – на 0,6%, машинобудуванні – на 3,2%).

У постачанні електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря скоротилось відставання обсягів проти відповідного періоду 2017 року на 2,4 в. п. і становить 15,6%, проте за грудень 2018 року вдалось збільшити обсяг виробництва електроенергії на 7,8% проти листопада 2018 року, а проти грудня 2017 року – на 12,9 в. п.

У 2018 році підприємствами області реалізовано промислової продукції (товарів, послуг) на суму понад 77 млрд. грн.

Частка області у загальнодержавному обсязі складає 3,1%. Обсяг реалізованої промислової продукції на одну особу населення за звітний період становить 48660,7 грн.

У 2018 році в промисловості реалізовано 35 інвестиційних проектів на загальну суму 4,7 млрд. грн., а це - 3005 нових робочих місць, з них по галузях:

 • харчова та переробна – 16 проектів на суму 2,25 млрд. грн., 1050 робочих місць;
 • машинобудування – 3 проекти, на суму 353 млн. грн., 1500 робочих місць;
 • добувна галузь - 1 проект на суму 9 млн. грн., 45 робочих місць;
 • альтернативна енергетика – 8 проектів на суму 1,01 млрд. грн., 50 робочих місць;
 • деревообробна галузь - 1 проект на суму 962 млн. грн., 300 робочих місць;
 • інші – 6 проектів на суму 113 млн. грн., 60 робочих місць.

 

Найбільші реалізовані проекти:

 1. Реконструкція (розширення) виробничих потужностей ТОВ «Люстдорф» м.Іллінці, вартістю 150 млн. грн, створено 80 нових робочих місць.
 2. Модернізація та розширення виробництва ТОВ "Аграна Фрут Україна" м.Вінниця вартістю 53 млн. грн, створено 50 нових робочих місць.
 3. Введення в дію ІІ черги будівництва цеху по виробництву сухого жому ТОВ «ПК «Зоря Поділля» м. Гайсин вартістю 59 млн. грн, створено 6 нових робочих місць.
 4. Встановлення нового технологічного обладнання ТОВ «Гайсинмолокозавод» м. Гайсин вартістю 60 млн. грн, створено 7 нових робочих місця.
 5. Переобладнання колишньої хутрової фабрики с. Подільське (Леляцька сільська рада Жмеринського району) під завод з промислового вирощування та реалізація креветки ЗЕА «Новосвіт» вартістю 77 млн. грн, створено 35 нових робочих місця.
 6. Введення в дію цеху по виробництву борошна та жиру першого пускового комплексу 2-ї черги ВП «Птахофабрика «Вінницький бройлер» ПрАТ «МХП» м. Ладижин вартістю 282,5 млн. грн, створено 15 нових робочих місця.
 7. Введення в дію забійного цеху другого пускового комплексу 2-ї черги ВП «Птахофабрика «Вінницький бройлер» ПрАТ «МХП» м. Ладижин вартістю 1,413 млрд. грн, створено 815 нових робочих місця.
 8. Введення в дію ІІ черги спільного проекту Державного Підприємства «Електричні Системи» у співпраці з компанією APTIV PLC з будівництва заводу по виробництву автомобільних джгутів для європейських заводів на базі ДП «45 Експериментальний механічний завод» - у 2018 вже працевлаштовано 750 осіб.
 9. Будівництво заводу по виробництву автомобільного електроустаткування в м.Немирів компанії «Фуджикура Автомотів» - створено 500 нових робочих місць.
 10. Будівництво нового заводу по виробництву холодильного обладнання ПАТ «Грін кул» м. Вінниця - у 2018 році вже працевлаштовано 250 осіб.
 11. Промислова розробка Староживотівського родовища гранітів та мігматитів Оратівське ДП ПВКП «Укрпостач», с. Якимівка, Оратівський район загальною вартістю 9 млн. грн., створено 45 робочих місць.
 12. Завершення реалізації проекту компанії "Kness group" за кошти ЄБРР (сума кредиту – 25,9 млн. євро) щодо будівництва сонячних станцій у Іллінецькому (10,87 МВт, на території Дашівської сільської ради), Тульчинському (11,42 МВт, на території Печерської сільської ради) та Погребищенському (11,6 МВт в м. Погребище) районах. Загалом створено 20 нових робочих місць.
 13. ПАТ «Плазма–Тек» (смт.Рудниця, Піщанський район) завершено реалізацію 2-х інвестиційних проектів з модернізації цехів та будівництва складу загальною вартістю 19,5 млн. грн, створено 5 нових робочих місць.
 14. Придбання пилорами та збільшення потужності виробництва паркетної дошки на ТОВ «Барлінек Інвест» м. Вінниця загальною вартістю 962 млн. грн., створено 300 робочих місць.

 

На даний час приватними інвесторами в промисловості реалізується 66 довгострокових інвестиційних проектів (період їх реалізації 2019-2022 роки) на загальну суму 26,36 млрд. грн., що дозволить створити додатково 5965 нових робочих місць, з них по галузях:

 • альтернативна енергетика – 30 проекти на суму 5,53 млрд. грн., 635 робочих місць;
 • харчова та переробна – 23 проектів на суму 18,62 млрд. грн., 2375 робочих місць;
 • машинобудування – 4 проекти на суму 515 млн. грн., 1810 робочих місць;
 • легка промисловість - 1 проект на суму 5,6 млн. грн., 65 робочих місць;
 • інші – 8 проектів на суму 1,69 млрд. грн., 1080 робочих місць;

 

Результатом реалізації промислової політики стануть структурні зміни в промисловому секторі, а саме – збільшення питомої ваги машинобудівної галузі (у 2017 році питома вага галузі 2,4%, у 2018 році – 2,5%).

Структурні зміни сприятимуть досягненню високих темпів економічного зростання, високого рівня зайнятості населення, рівня життя, що в підсумку зробить Вінниччину найбільш конкурентоспроможною.

 

Пріоритет 2. Підвищення конкурентоспроможності агропромислового комплексу шляхом ефективного використання природних та людських ресурсів, впровадження новітніх та енергоощадних технологій у виробництво, переробку та інфраструктуру зберігання продукції

 

В сільському господарстві області темпи обсягів виробництва за 2018 рік складають 110,8% в порівнянні з 2017 роком, в тому числі по сільськогосподарських підприємствах – 117,0%, в господарствах населення – 100,1%.

Питома вага регіону у загальнодержавному виробництві сільськогосподарської продукції за 2018 рік складає 8,4%.

Аграрний сектор області за підсумками господарювання в 2018 році займає перше місце в сільському господарстві України за обсягами виробництва валової продукції сільського господарства всього та на 1 особу, за обсягами виробництва плодово-ягідних культур, цукрових буряків та  картоплі, по виробництву м’яса та молока, по чисельності поголів’я ВРХ, в т.ч. корів та птиці. Також, Вінниччина займає другу позицію за валовим збором зернових культур.

Темпи виробництва продукції рослинництва в 2018 році склали 114,0%, в тому числі по сільгосппідприємствах – 120,7%, по господарствах населення – 102,0%.

По всіх категоріях господарств області в 2018 році було вироблено понад6,0 млн. тонн зернових культур, середня урожайність склала 70,6 ц/га. Накопано понад 3,1 млн. тонн цукрових буряків, середня урожайність - 527,9 ц/га. Виробництво соняшнику становить 819 тис. тонн при середній урожайності 29,5 ц/га, сої – 329,4 тис. тонн при середній урожайності 29,0 ц/га, ріпаку – 241,4 тис. тонн при середній урожайності 31,0 ц/га. Виробництво картоплі склало понад 1,9 млн. тонн, овочів - 487,0 тис. тонн. Плодово-ягідних культур зібрано 342,9 тис. тонн при середній урожайності 150,4 ц/га.

По всіх категоріях господарств під урожай 2019 року посіяно 346,2 тис. га озимих зернових культур, в тому числі озимої пшениці - 312,9 тис. га, озимого ячменю –31,8 тис. га, озимого жита 1,5 тис. га.. Озимий ріпак посіяний на площі 79,7 тис. га. В доброму стані перебуває 90,8% сходів озимих зернових культур, 8,0% - в задовільному, 1,2% - слабкі і зріджені. 82,9% сходів озимого ріпаку знаходиться в доброму стані, 17,1% - в задовільному.

Темпи виробництва продукції тваринництва за 2018 рік становили 104,3%, в тому числі по сільгосппідприємствах – 109,2%, по господарствах населення – 96,5%.

В усіх категоріях господарств вироблено 827,1 тис. тонн молока, 484,5 тис. тонн м’яса (реалізація), 917,5 млн. штук яєць. В порівнянні з 2017 роком, обсяги виробництва м’яса зросли на 9,9%.

В агропромисловому комплексі області успішно проводиться інвестиційна діяльність. За січень-вересень 2018 року обсяги капітальних інвестицій в агропромисловий комплекс області складають 6,59 млрд. грн. Питома вага їх в загальному обсязі інвестицій в економіку регіону становить 62,8%. В тому числі в сільське, лісове та рибне господарство залучено капітальних інвестицій на суму 5,9 млрд. грн., що на 89% більше відповідного періоду минулого року. У виробництво харчових продуктів, напоїв та тютюнових виробів залучено 636,2 млн. грн., що становить 37,3% від усіх капітальних вкладень у промисловість Вінниччини.

Станом на 01.10.2018 року в сільське, лісове та рибне господарство Вінницької області залучено 18,4 млн. дол. США прямих іноземних інвестицій.

Сільгоспвиробниками області в 2018 році було придбано 2026 одиниць сільськогосподарської техніки та обладнання на суму 1820,4 млн. грн., в тому числі 82 зернозбиральних комбайнів та 263 тракторів, з них вітчизняного виробництва 3 зернозбиральних комбайни та 74 тракторів.

В 2018 році в АПК області було завершено реалізацію 36 інвестиційних проектів загальною вартістю 1373,9 млн. грн., створено 225 нових робочих місць. Зокрема, в рослинництві побудовано зрошувальну систему на 140 га. В тваринництві завершено будівництво першої черги молочно-товарного комплексу на 1000 гол./місць та 3 бригади по вирощуванню курчат бройлерів на 35,6 тис. гол./місць. Також проведено реконструкції 3-х приміщень для виробництва молока загальною потужністю 678 гол./місць, 2-х тваринницьких приміщень для відгодівлі ВРХ на 270 гол./місць та свинокомплекс на 10 тис. гол./місць.

Для розвитку інфраструктури зберігання сільськогосподарської продукції побудовано 2 елеватори загальною потужністю 13 тис. тонн, 4 зерносушарки та зерноочисний комплекс, реконструйовано 4 зерносклади на 12,5 тис.тонн. Завершено будівництво 2 овочесховищ загальною ємністю 2,6 тис. тонн та фруктосховища на 100 тонн.

В харчовій та переробній галузі завершено 8 проектів з реконструкції існуючих та будівництва нових виробничих потужностей. В тому числі завершено будівництво цехів по переробці соняшнику потужністю 130 тонн/добу, переробці молока на 70 тонн/рік, а також по розливу мінеральної води. Реконструйовано приміщення по виробництву хлібобулочних та кондитерських виробів на 100 тонн/рік та для промислового вирощування креветок. Встановлено лінію по розливу гірчиці та хрону потужністю 12 тис. бан./год., екструзійну установку на 250 кг/год. та облаштовано місце по виробництву гірчиці з зерна потужністю 1 тонна/год.

З метою забезпечення енергозбереження в аграрній сфері завершено будівництво цеху з виготовлення паливних брикетів на 400 кг/год.

Сільськогосподарськими підприємствами активно здійснюються заходи по переобладнанню та модернізації сушарок та опалювальних котлів на альтернативне пальне. В 2018 році аграріями переобладнано та введено в експлуатацію біля 50 зернових сушарок, що працюють на альтернативних джерелах енергії.

 

Пріоритет 3. Стимулювання розвитку малих форм господарювання та кооперації на селі.

 

В області реалізується Програма розвитку особистих селянських, фермерських господарств, кооперативного руху на селі та дорадництва на 2016-2020 роки, відповідно до якої проводиться підтримка особистих селянських, фермерських господарств, сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів та інших суб’єктів господарювання в сільській місцевості.

В 2018 році суб’єктам малого сільськогосподарського підприємництва надано пільгових кредитів на суму 1,5 млн. грн.. Одержувачами кредитів є 4 фізичних особи – підприємці та 3 фермерських господарства. Пріоритетними напрямками для надання кредитів стали розвиток тваринництва та переробка сільськогосподарської продукції.

Також відповідно до заходів Програми з обласного бюджету здійснюється часткове відшкодування вартості закуплених доїльних установок або холодильного обладнання для особистих селянських господарств, які утримують 3 і більше голів корів, 690 фізичних осіб отримали часткове відшкодування витрат за установку індивідуального доїння або холодильну установку в загальній сумі 2,5 млн. грн. (враховуючи кредиторську заборгованість за 2017р. - 863,7 тис. грн.).

 

Пріоритет 4. Стимулювання розвитку сільськогосподарського дорадництва, навчання, поширення інноваційних розробок.

 

Для забезпечення розвитку сільськогосподарського дорадництва в області в травні 2018 року у Вінницькому Національному аграрному університеті проведено навчання сільськогосподарських дорадників та експертів-дорадників. Кваліфікаційне свідоцтво сільськогосподарського дорадника отримали 25 учасників, на сільськогосподарського експерта – дорадника – 5 учасників.

Облдержадміністрацією постійно проводяться інформаційно-навчальні та консультаційні заходи для сільгоспвиробників різних форм власності та господарювання, а також представників територіальних громад. В 2018 році було проведено інформаційно-практичний семінар «Доступні фінансові ресурси для представників аграрного бізнесу Вінницької області», нараду щодо введення з 01 липня 2018 року ДСТУ 3662:2015 «Молоко – сировина коров’яче. Технічні умови» та підвищення конкурентоздатності молочної продукції, науково-практичний семінар «Насіння+захист+супровід», проведено серію виїзних семінарів у районах області, метою яких була популяризація державних програм підтримки аграрного сектору.

Проведено міжнародну науково-практичну конференцію «Поєднання науки, освіти, практичного виробництва і справедливого продажу якісної органічної продукції» (м. Іллінці), тренінг «Підготовка бізнес-плану для отримання фінансування від УкрДержФонду», семінар-нараду «Догляд за посівами сільськогосподарських культур та дотримання вимог техніки безпеки під час обробітку посівів», «День саду» на базі підприємства ТОВ «Обрій» с.Строїнці Тиврівського району. Організовано робочу поїздку для ознайомлення з досвідом роботи на ТОВ "Білоцерківхлібопродукт" (м.Біла Церква, Київська область) та навчальний візит до Львівської області на тему "Організація роботи молочних кооперативів", науково-виробничий семінар "Підготовка та проведення жнив у 2018 році" на базі ТОВ "Агробуд" (смт Оратів), нараду з питань підтримки сільськогосподарської дорадчої діяльності, науково-виробничий семінар" Демонстрація вітчизняної селекції зернової та технічної групи культур ТОВ АФ "Сади України", (СТОВ "АВАНГАРД" с.Сільниця, Тульчинського району), нараду з керівниками цукрових заводів щодо перспектив роботи підприємств у виробничому сезоні 2018-2019 років, засідання координаційної ради громадської організації "Асоціація фермерів та приватних землевласників Вінницької області".

В 2018 року проведено форум на тему: «Прибуткова біоенергетика: технології та інвестиції», семінар-практикум "Розвиток сільських територій об'єднаних територіальних громад", конференцію "Яблуко у розвитку сільських територій" та фестиваль APPLEBAR (м.Бар), форум «AgroVin 2018», міжнародна науково-практична конференція "Інноваційні технології виробництва та переробки тваринницької продукції", семінар з керівниками та бухгалтерами сільгосппідприємств з актуальних питань бухгалтерського обліку та оподаткування сільськогосподарського виробництва (смт Тростянець), навчальна програма для фермерів "Соя без ГМО. Як ефективно вирощувати та отримувати високі прибутки", семінар-тренінг на тему "Індосамент (передача) аграрних розписок", форум «VinExport 2018», зустріч представників чеської компанії «МЕГА а.s» з керівниками вінницьких молокопереробних підприємств щодо можливої співпраці, семінар-тренінг для фермерських господарств "Управління фінансами сільськогосподарських підприємств".

З метою розвитку сільських територій в області реалізується ряд проектів із залученням міжнародної технічної допомоги та грантових коштів.

Проект «Створення умов для захисту правових і економічних інтересів особистих господарств, а також розширення асортименту молочної продукції для соціальної сфери Томашпільського району» сприятиме налагодженню сталого ринку заготівлі молока та розвитку регіональних продуктів в молокопереробній галузі. З початку реалізації проекту облаштовано 100 га пасовищ, придбано молоковоз, створено юридичну консультацію, організовано поїздку для ознайомлення з роботою подібних кооперативів у Львівській області, проведено семінари, тренінги, навчання, напрацьовано всю нормативну документацію для створення і роботи кооперативу тощо. Документація по створенню кооперативу на стадії подання на державну реєстрацію.

В рамках реалізації проекту в 2018 році на будівельному майданчику з реконструкції міні-цеху з переробки молока в с.Антонівка здійснювались будівельні роботи надземної частини приміщення очисних споруд, завершено підключення до мережі водозабезпечення. На першому поверсі приміщення міні-цеху проводились монтажно-будівельні роботи. За результатами тендерної процедури переможцем на постачання та монтаж  технологічного обладнання для міні-цеху з переробки молока визначено ПП «Лактосервіс». Завершено роботи з виготовлення та здійснення комплектування усіх вузлів технологічної лінії для міні-цеху з переробки молока. Завезено технологічне обладнання.

В області для розширення транскордонного співробітництва в 2018 році громадською організацією «Єврорегіон «Дністер» був реалізований проект «Транскордонна мережа для інноваційного сільського господарства», що проводився в рамках Програми територіальної співпраці країн Східного партнерства Молдова-Україна при співфінансуванні Європейським Союзом. Вартість проекту становить 292,5 тис. євро. В рамках реалізації заходів проведено дослідження ринку сільськогосподарського сектору та вивчено нові сільськогосподарські умови з урахуванням кліматичних змін, організовано навчання зацікавлених сторін та обмін успішною практикою в Республіці Молдова та Україні. Здійснювався випуск щомісячного інформаційного бюлетеня. Запрацював агропромисловий кластер, учасниками якого стали 30 сільськогосподарських товаровиробників.

Працює інтернет-платформа транскордонного кластеру, на якій створюються профілі зацікавлених сільгосптоваровиробників та здійснюється налагодження контактів між виробниками та підприємствами із суміжних галузей. Також в рамках реалізації заходів проекту працює Центр інноваційного сільського господарства, для роботи якого введено в експлуатацію спеціалізоване аналітичне обладнання – автоматичний амінокислотний аналізатор ААА500 та закуплено комплект реактивів для проведення 1000 аналізів. Отримані дослідження щодо складу та безпеки харчових продуктів полегшують малим та середнім товаровиробникам доступ до отримання послуг щодо сертифікації сільгосппродукції, що є умовою виходу на міжнародні ринки аграрної продукції.

Протягом 2018-2019 років у Вінницькій області на території двох об’єднаних територіальних громад реалізується грантовий проект «Яблуневий шлях», який фінансується за кошти ЄС. Метою проекту є створення виробничої одиниці «Северинівське комунальне підприємство» для обробки та зберігання яблук і продуктів їх переробки. Вартість проекту складає 702,9 тис. євро. Передбачається створення комплексного туристичного сервісу в кластері «Яблуневий шлях» з використанням існуючої рекреаційної та виробничої інфраструктури, а також сприяння зайнятості населення громад. В рамках реалізації проекту в 2018 році відбулось 2 прес-конференції щодо впровадження заходу та навчальна поїздка з вивчення зарубіжного досвіду по створенню яблучного кластера до м. Сандомир (Польща). В м. Бар відбувся фестиваль-ярмарок «APPLE BAR», під час якого пройшли мистецький пленер «Відродження Барської кераміки» та форум фермерів «Розвиток сільських територій ОТГ». Також були проведені виставка-ярмарок фруктово-овочевої продукції, дегустації страв із смаком яблук та майстер-класи від народних майстрів.

В області продовжується реалізація проекту „Аграрні розписки в Україні”. Цей фінансовий інструмент аграрії ефективно використовують для здійснення закупівлі матеріально-технічних ресурсів під урожай майбутнього року. З початку реалізації проекту сільгоспвиробниками області оформлено 103 аграрних розписки, що дало можливість залучити додатково понад 230 млн. грн.

 

Пріоритет 5. Здійснення заходів по ефективному використанню водних ресурсів області.

 

З метою ефективного використання водних об’єктів за 2018 рік підготовлено 136 розпоряджень голови облдержадміністрації.

Обласною державною адміністрацією, відповідно до розпорядження голови Вінницької облдержадміністрації від 23.03.2018 р. №237 «Про організаційні заходи щодо ефективного використання водних об’єктів» за 2018 рік укладено 104 договори оренди водних об’єктів.

Станом на 01 січня 2019 року до обласного бюджету надійшло коштів від орендної плати за водні об’єкти (їх частини), що надаються в користування на умовах оренди обласною державною адміністрацією (код 22130000) у сумі 929,6 тис. гривень.

 

Пріоритет 6. Впровадження ресурсо- та енергозберігаючих технологій в системі життєзабезпечення населених пунктів

 

Протягом 2018 року відповідно до «Програми підвищення енергоефективності та зменшення споживання енергоресурсів у Вінницькій області на 2017-2022 роки» виконано енергетичні аудити 50-ти будівель бюджетних та комунальних установ обласного підпорядкування.

Протягом 2018 року створено систему щоденного моніторингу споживання енергоресурсів по 110 закладах охорони здоров’я, освіти, соціального захисту та культури, спільної комунальної власності територіальних громад. Впровадження даної системи дає можливість оперативно виявляти аномальні перевитрати енергоресурсів (аварійні ситуації, пориви інженерних мереж, тощо); покращити культуру енергоспоживання персоналом та відвідувачами закладів.

В комплексі, даний організаційний захід може дати можливість зменшити споживання енергоресурсів бюджетними закладами обласного підпорядкування на 5-10%.

З метою підтримки державної програми пільгового кредитування заходів з енергозбереження у житловому секторі, в області була продовжена робота щодо реалізації заходів «Програми енергозбереження для населення та ОСББ Вінницької області на 2015-2019 роки», відповідно до якої жителям Вінниччини надається компенсація відсоткової ставки у розмірі 8% річних за кредитами, отриманими на виконання енергоефективних заходів у житлових будівлях. На виконання зазначеної програми у 2018 році з обласного бюджету виділено 3,5 млн. грн.. Станом на 10 січня 2019 надано компенсацію відсоткової ставки за кредитами для 2949 фізичних осіб та 17 ОСББ на загальну суму 2,961 млн. грн..

Окрім того, у травні 2018 року підписано Договір про співробітництво щодо відшкодування кредиту на впровадження відновлювальних джерел енергії між структурним підрозділом облдержадміністрації та Вінницькою Дирекцією ПАТ АБ «УКРГАЗБАНК».

В рамках обласної «Програми енергозбереження для населення та ОСББ Вінницької області на 2015–2019 рр.» на відшкодування коштів за встановлення сонячних електростанцій передбачено 500,0 тис. грн.. З обласного бюджету компенсуватимуть 15% від вартості придбаної в кредит приватної СЕС потужністю до 30 кВт, але не більше 25 тис. грн. за одним договором.

Очікуване сумарне річне виробництво електричної енергії приватними СЕС придбаними з отриманням компенсації з обласного бюджету може скласти 195,9 тис. кВт/год., при середній встановленій потужності однієї СЕС на рівні 10 кВт.

 

Пріоритет 7. Подальше формування позитивного інвестиційного іміджу області. Популяризація інвестиційного порталу Вінниччини через соціальні мережі та офіційні веб-портали європейських партнерів.

 

З метою покращення інвестиційного іміджу України на світовому ринку, обласною державною адміністрацією було проведено роботу із розповсюдження інформації щодо проведення спеціалізованих міжнародних виставкових заходів серед голів районних державних адміністрацій, міських голів міст обласного значення та зацікавлених підприємств, установ та організацій області. Протягом 2018 року підприємствам Вінниччини було запропоновано відвідати такі міжнародні виставки та заходи: виставку, присвячену виставковому обладнанню «Stallex 2018» (м. Тегеран (Ісламська Республіка Іран), 23-26.08.2018), Міжнародну торгівельну, туристичну та інвестиційну виставку «APKASI Otonomi Expo - 2018» (м. Джакарта (Республіка Індонезія), 6-8.07.2018), 18-й універсальний регіональний торгово-промисловий виставковий форум ARMENIA EXPO 2018 (м. Єреван (Республіка Вірменія), 07-09.09.2018), Міжнародну виставку напоїв, кави, чаю та суміжних галузей (м. Тегеран (Ісламська Республіка Іран), 15-18.09.2018), Міжнародну онлайн-виставка харчової промисловості на Міжнародному виставковому порталі «ExpoUniverse» (10-11.10.2018), найбільшу імпортну виставку Китаю «ChinaІnternationalImport Expo 2018» у м. Шанхай (5-10.11.2018).

З метою активізації економічної співпраці, презентації інвестиційного, економічного, агропромислового та туристичного потенціалу області, а також встановлення нових партнерських контактів та налагодження взаємовигідного співробітництва 7 вересня 2018 року у м. Вінниці відбувся VI Міжнародний інвестиційний форум «Вінниччина – бізнес в центрі України». Участь у роботі форуму взяли представники бізнес-середовища області та регіонів-партнерів, Надзвичайні і Повноважні Посли Угорщини, Республіки Молдова та Грузії, представники дипломатичного корпусу Литви, Нідерландів, Норвегії, Польщі, Румунії, Швеції, Представництва ЄС в Україні, представники Уряду України, інвестиційні компанії, міжнародні експерти. В рамках пленарного засідання форуму перспективи економічного розвитку України окреслив керівник стратегічної групи радників Прем’єр-міністра України Іван Міклош, успішними кейсами реалізації інвестиційних проектів на Вінниччині поділились керівники Агрохолдингу «МХП» та «UBC Group». В ході панельних дискусій учасники обмінялись думками з питаньпосилення регіональної конкурентоспроможності, розвитку аграрного експорту, джерел та інструментів розвитку сільських територій, розвитку туризму і цифрових технологій, енергоефективностіта формування енергетичної незалежності тощо.

Інвестиційний портал Вінниччини (vininvest.gov.ua) допомагає потенційним інвесторам ознайомитися з потенціалом Вінниччини, пріоритетними напрямками та найважливішими показниками економічного розвитку, інвестиційними об'єктами - вільними земельними ділянками, об’єктами нерухомості, інвестиційними проектами, які можуть зацікавити потенційних інвесторів.

Постійно проводиться поновлення інформації на інвестиційному порталі Вінниччини.

Зайти на сайт можна і через вкладки, які розташовані на офіційному веб-сайті обласної державної адміністрації та веб-сторінці Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку облдержадміністрації.

 

Пріоритет 8. Підвищення якості обслуговування в сфері торгівлі та послуг.

 

Оборот роздрібної торгівлі області у 2018 році склав –25,3 млрд. грн., що більше в порівняних цінах до відповідного періоду минулого року на 11,1%.

За темпами зростання обороту роздрібної торгівлі за 2018 рік область займає 5 місце серед регіонів України.

Частка товарів вітчизняного виробництва в товарообороті продовольчих товарів області становить понад 80,0%.

На внутрішньому ринку області запроваджені заходи із підтримки вітчизняного товаровиробника, які в наступному році є пріоритетними. Зокрема:

- успішно функціонують та розширюються мережеві підприємства торгівлі такі як: ТОВ - НВП «Аргон» (гіпермаркети «Грош», супермаркети «Грош Експрес», «Корона», «К-маркет»), ТОВ «Фоззі - Фуд» (супермаркети «Сільпо»), ДП «Рітейл» (супермаркети «Фуршет»), ТОВ «АТБ-Маркет» (магазини-дискаунтери «АТБ - маркет») та інші;

- активно розвивається мережа фірмової торгівлі місцевих товаровиробників, зокрема: ПрАТ «Літинський молокозавод» ТМ «Білозгар», ТОВ «Літинський м’ясокомбінат» ТМ «ЛМК», ФОП Бондарук Ю.В. ТМ «Бондарукові ковбаси»;

- постійно проводяться круглі столи та семінари, що сприяють впровадженню сучасних методів введення бізнесу в торговельній діяльності.

На території області працюють 7429 об’єктів торгівлі та надають послуги харчування 1266 об’єктів ресторанного господарства.

З метою підвищення якості обслуговування в сфері торгівлі та послуг облдержадміністрацією:

-в червні 2018 року спільно з ГО «Регіональний центр підприємництва» проведено семінар на тему: «Вихід на європейський ринок та відкриття ринків азійського континенту. Проблеми та перспективи для бізнесу регіону». Даний захід сприяв підвищенню рівня обізнаності підприємців та зацікавлених осіб щодо вимог вітчизняного та міжнародного законодавства при здійсненні зовнішньоекономічної діяльності з країнами ЄС та азійського континенту, а також підвищенню експортного потенціалу області;

- з 6 по 9 червня 2018 року прийнято участь у виставці «АГРО-2018» (м.Київ). На заході були представлені експозиції регіонів, спеціалізоване обладнання для польових культур, домашні тварини, овочівництво, садівництво, рибальство. В рамках заходу відбулося більш ніж 50 науково-практичних конференцій, круглих столів, симпозіумів, брифінгів; пройшли презентації, дегустації різноманітної продукції, показ племінних коней та ВРХ. Виставка «АГРО-2018» — найбільша агропромислова виставка в Україні та Східній Європі, виступає ефективною платформою для вдосконалення виробництва, впровадження інновацій, презентацій новинок в усіх сферах АПК України, а також є діловим заходом, що відкриває можливості для співпраці з країнами – лідерами світового аграрного сектору та унікальною нагодою для діалогу між приватним бізнесом і державою, асоціаціями та іноземними представниками. Вінницьку область було представлено підприємствами харчової, переробної та машинобудівної галузей. Даний захід сприяв налагодженню партнерських відносин між суб’єктами господарювання та нарощуванням торгівельного потенціалу регіону.

В області діють 82 ринки та 97 постійно діючих ярмарків.

За 2018 рік в області проведено 5160 ярмарків, в т.ч. традиційних осінніх сільськогосподарських та Великодніх ярмарків на яких реалізується продукція фермерських господарств та підприємств переробної галузі області за цінами нижчими ніж ті, що склалися на ринку області. На даних ярмарках реалізовано товарів на суму 375,0 млн. грн.

 

Пріоритет 9. Створення сприятливих умов розвитку малого та середнього бізнесу.

 

У 2018 році Вінницька область визнана найкомфортнішим регіоном за легкістю ведення бізнесу за результатами дослідження Регіональний DoingBusiness 2018, яке проводили Офіс ефективного регулювання (BRDO) та Спілка  Українських підприємців (СУП) в основу якого покладено методологію Світового банку.

Розвиток малого бізнесу області характеризується:

- збільшенням кількості суб’єктів малого бізнесу;

- збільшенням надходжень до бюджетів усіх рівнів;

- зниженням темпів припинення діяльності суб’єктами малого бізнесу;

- збільшенням фінансової підтримки для розвитку малого підприємництва за рахунок коштів обласного бюджету, в тому числі стартапів;

-збільшенням кількості проведених семінарів та тренінгів для потенційних та діючих підприємців;

-збільшенням кількості та розширенням видів адміністративних послуг наданих через ЦНАП.

На початок 2018 року кількість малих підприємств в області збільшилась на 6,8% або на 552 одиниці і становить 8706 одиниць. На малих підприємствах області зайнято майже 150 тис. осіб, що становить майже четверту частину економічно активного населення області. В середньому на одному малому підприємстві зайнято майже 6 осіб. Питома вага в загальному обсязі реалізованої продукції суб’єктами малого бізнесу області становить 37,4%.

За даними моніторингу протягом 2018 року в області започаткували діяльність 11759 новостворених суб’єктів господарювання, із яких 1334 – юридичних осіб (на 1,9% більше) та 10425 – фізичних осіб-підприємців (на 3,3% менше).

Одночасно припинили господарську діяльність 11167 суб’єктів господарювання (339 – юридичних осіб та 10828 – фізичних осіб-підприємців), що на 44,3% менше ніж у 2017 році.

У 2018 році спостерігається позитивний баланс новостворених і скасованих суб’єктів господарювання + 592 одиниці за рахунок збільшення кількості новостворених юридичних осіб.

При цьому, сума надходжень до бюджетів усіх рівнів від діяльності суб’єктів малого підприємництва у 2018 році становить 4,1 млрд. грн., або 29,3% від загальних обсягів надходжень, що на 24,8% більше ніж у 2017 році.

Сума надходжень до місцевих бюджетів від діяльності суб’єктів малого підприємництва у 2018 році в порівнянні з 2017 роком зросла на 23,4%, або на 434,6 млн. грн. і становить 2,3 млрд. грн., а їх частка в загальній сумі надходжень до місцевих бюджетів складає 29,5%.

Від суб’єктів малого підприємництва, які працювали за спрощеною системою оподаткування (єдиний податок), надходження до бюджету за 2018 рік зросли на 147,1 млн. грн. і вони складають 806,6 млн. грн., або 10,3% від загальної суми надходжень до місцевих бюджетів.

В області діє Стратегія розвитку малого та середнього підприємництва Вінницької області на період до 2020 року (далі - Стратегія МСП), затверджена рішенням 27 сесії обласної Ради 7 скликання від 20 грудня 2017 року №576.

На виконання Плану дій Стратегії МСП з обласного бюджету у 2018 році виділено кошти в сумі 1,8 млн. грн., із яких протягом 2018 року використано 1,7 млн. грн. на наступні заходи:

- надано на конкурсних засадах фінансову підтримку 36 підприємцям-початківцям (стартапам) - 1,4 млн. грн.

- організовано та проведено конкурс бізнес-планів для підприємців-початківців (стартапи) - 99,78 тис. грн.;

- організовано та проведено заходи до Дня підприємця в області – 5,0 тис. грн;

- організовано та проведено ярмарок кредитів галузевого спрямування – 30,0 тис. грн;

- організовано та проведено 22 навчальних семінари-тренінги – 120,0 тис. грн.;

- організовано та проведено щорічний конкурс «Бізнес-еліта Поділля» - 65,0 тис. грн.

В області запроваджено механізм фінансової підтримки підприємництва за рахунок коштів обласного бюджету – конкурс бізнес-планів для підприємців початківців, який дає можливість через прозорі процедури отримати бюджетний грант та розпочати власну справу громадянами або реалізувати власну бізнес-ідею і розширити бізнес підприємцями-початківцями.

В рамках проведеного конкурсу бізнес-планів для підприємців-початківців (стартапи) фінансову підтримку у вигляді грантів отримали 36 учасників в розмірі від 10 до 70 тис. грн. у різних сферах діяльності. Відповідно до бізнес-планів передбачається створення біля 100 нових робочих місць. Загальна вартість бізнес-планів становить понад 9,3 млн. грн. в т.ч. 1,4 млн. грн. кошти обласного бюджету.

В рамках виконання плану дій реалізації Стратегії розвитку малого та середнього підприємництва Вінницької області на період до 2020 року реалізується проект по створенню регуляторного хабу. Основним завданням якого є зменшення існуючих регуляторних бар’єрів та запровадження нових практик регулювання, які враховують інтереси малого бізнесу.

В реєстрі регуляторних актів облдержадміністрації знаходиться 10 розпоряджень голови облдержадміністрації та 1 наказ структурного підрозділу облдержадміністрації, який розміщено на сайті облдержадміністрації в розділі «Економіка та інвестиції/Регуляторна діяльність/ Реєстр регуляторних актів».

В області діє регіональна рада підприємців при облдержадміністрації та інституція бізнес-омбудсмена. У 2018 році інституція бізнес-омбудсмена у Вінницькій області надала36 консультацій суб’єктам підприємництва. В рамках проекту «Створення мережі бізнес-омбудсмена у Вінницькій області» обрано 11 представників бізнес-омбудсмена в районах області.

З метою розширення діалогу «влада і бізнес – партнери» запроваджено новий формат робочих зустрічей голови облдержадміністрації з вінницькими підприємцями «кава з губернатором».

В області діють 35 Центрів надання адміністративних послуг та 9 їх територіальних відділень, в т.ч. 6 – в ОТГ. Роботу ЦНАП забезпечують 295 осіб персоналу, із них: 214 адміністраторів та 81 державний реєстратор.

Протягом 2018 року Центрами надання адміністративних послуг в Вінницькій області надано 1 433 600 різноманітних адміністративних послуг суб’єктам звернення, що на 14,4% більше порівняно з 2017 року.

У 2018 році за надання адміністративних послуг до місцевих бюджетів надійшло майже 98 млн. грн., що на 14,55 млн. грн. або на 17,4% більше порівняно з 2017 роком.

Протягом 2018 року в області створено 3 Центри надання адміністративних послуг в Калинівській, Жданівській та Северинівській ОТГ.

В середньому у Центрах районного значення надається 122 види адміністративних послуг.

Перелік послуг у ЦНАП постійно розширюється.

З травня 2018 року запроваджено надання 76 видів адміністративних  послуг ОДА та її структурних підрозділів через ЦНАП «Прозорий офіс» Вінницької міської ради.

Оформлення та видача паспорта громадянина України та паспорта громадянина України для виїзду за кордон здійснюється в 9 ЦНАП: міст Вінниця, Жмеринка, Козятин, Барської райдержадміністрації, Калинівської міської ОТГ, Немирівської міської ОТГ, Джулинській сільській ОТГ, Якушинецької сільської ОТГ та Агрономічної сільської ради.

З метою наближення місця отримання послуг протягом 2019-2020 років в області планують утворити ЦНАП ще 12 ОТГ (Бабчинецька, Барська, Гніванська, Дашівська, Джулинська, Козятинська, Краснопільська, Лука-Мелешківська, Мельниківська, Студенянська, Томашпільська, Турбівська), в тому числі за підтримки програми «U-LEAD з Європою». Так в рамках 1-го та 2 раундів Фази впровадження в частині створення/модернізації центрів надання адміністративних послуг зазначеної програми переможцями стали 10 проектів від Вінницької області.

В рамках реалізації спільного проекту «Електронне урядування задля підзвітності влади та участі громади (EGAP)» запроваджено роботу 4 мобільних кейсів-офісів для надання адміністративних послуг жителям Немирівського, Погребищенського, Тростянецького районів та м. Віннниці.

З метою підвищення рівня культури обслуговування та здобуття навиків, щодо врегулювання конфліктних ситуацій при обслуговуванні відвідувачів Центрів надання адміністративних послуг проведено 7 тренінгів на тему: «SMILE-філософія сервісу або 10 відтінків цінності усмішки» та «Ефективна комунікація в конфліктному середовищі: актив працівника ЦНАП». Участь у тренінгах прийняли понад 200 працівників Центрів надання адміністративних послуг області.

 

Пріоритет 10. Розвиток транспортної інфраструктури в області.

 

Відповідно до існуючої маршрутної мережі сьогодні в області є 435 внутрішньообласних міжміських, приміських маршрутів, 463 приміських внутрішньорайонних маршрутів, і біля 100 міських маршрутів. Дану кількість маршрутів обслуговує біля 2000 автобусів. Крім того, у Вінницькій області нараховується 47 міжнародних та 94 міжобласних маршрути.

На автобусних маршрутах загального користування працює 86 автобусів пристосованих для перевезення осіб з обмеженими фізичними можливостями, з них: 66 – у м. Вінниці.

Залізничним транспортом у 2018 році відправлено 9,3 млн. пасажирів. Послугами автомобільного транспорту (з урахуванням перевезень фізичними особами-підприємцями) скористалося 79,9 млн. пасажирів, що становить 98,6% до 2017 року. Перевезення пасажирів автотранспортом фізичних осіб-підприємців становили 48,9 млн. пасажирів.

На базі Департаменту житлово-комунального господарства, енергетики, та інфраструктури облдержадміністрації створений Оперативно-диспетчерський центр, далі (ОДЦ). ОДЦ підзвітний та підконтрольний директору Департаменту.

Головною метою створення та діяльності ОДЦ є налагодження ефективного моніторингу, системного аналізу та контролю за транспортними засобами загального користування і задоволення інформаційних потреб Департаменту шляхом створення та впровадження інтелектуальної інформаційної системи та інноваційних GPS-технологій, новітніх розробок як обладнання, так і програмного забезпечення, що сприятиме підвищенню ефективності функціонування, якості та безпеки пасажирських перевезень на міжміських і приміських внутрішньообласних маршрутах та підприємствах галузі.

Основними завданнями оперативного диспетчерського центру є забезпечення моніторингу, аналізу, контролю та координації роботи транспортних засобів підприємств та організацій у галузі житлово-комунального господарства, енергетики та інфраструктури. ОДЦ також співпрацює з приватними пасажирськими перевізниками, які здійснюють міжміські та приміські внутрішньообласні регулярні перевезення.

Станом на кінець 2018 року понад 300 транспортних засобів перебувають під GPS-моніторингом.

Протягом 2018 року за рахунок коштів з державного бюджету здійснено роботи з поточного середнього ремонту автомобільних доріг державного значення на суму 1956,0 млн. грн., а саме:

 • М-12 Стрий – Тернопіль – Кропивницький - Знам’янка, на 7 ділянках протяжністю 60,3 км;
 • М-21 Виступовичі – Житомир – Могилів-Подільський, на 4 ділянках протяжністю 26,6 км.
 • Міст через р. Гнилоп’ятьна а/д М-21Виступовичі – Житомир – Могилів-Подільський, протяжністю 35,5 пог. м.

В рамках митного експерименту з фінансового забезпечення реалізації заходів з розвитку автомобільних доріг загального користування протягом 2018 років на ремонт автомобільних доріг загального користування залучено фінансових ресурсів в сумі 69,1 млн. грн. За рахунок вказаних коштів виконано ремонт 8,3 км автомобільних доріг загального користування, а саме:

 • М-21 Житомир - Могилів-Подільський (через м. Вінницю) на окремих ділянках загальною протяжністю 2,0 км.
 • Р-33 Вінниця - Турбів - Гайсин - Балта - Велика Михайлівка - /М-16/ на окремих ділянках загальною протяжністю 1,2 км
 • Інші дороги державного значення – 5,1 км.

У 2018 році відремонтовано поточним середнім ремонтом 37,9 км автомобільних доріг загального користування місцевого значення на загальну суму – 179,2 млн. грн. Крім того, на роботи з поточного дрібного ремонту та експлуатаційного утримання місцевих доріг спрямовано кошти в сумі 380,0 млн. грн.

 

На будівництво, реконструкцію, ремонт та утримання вулиць і доріг комунальної власності населених пунктів області залучено кошти в сумі 540,9 млн. грн. (103% до плану), в тому числі на будівництво, реконструкцію та капітальний ремонт доріг 388,2 млн. грн, на поточний ремонт- 106,4 млн. грн. та утримання доріг - 46,3 млн. грн.

З метою покращення стану доріг загального користування державного та місцевого значення, забезпечення належного сполучення між населеними пунктами області, підвищення рівня безпеки дорожнього руху розроблено та діють програмні документи:

- Регіональна програма розвитку автомобільних доріг Вінницької області на 2019 - 2023 роки, затверджена рішенням 36 сесії обласної Ради від 04.12.2018 року №714;

- Регіональна програма підвищення рівня безпеки дорожнього руху у Вінницькій області на період до 2022 року, затверджена рішенням 36 сесії обласної Ради від 04.12.2018 року №715.

 

Пріоритет 11. Подальший розвиток міжрегіонального, міжнародного та транскордонного співробітництва.

 

Протягом 2018 року обласна державна адміністрація спрямовувала свою діяльність на розвиток співробітництва з регіонами країн-членів Євросоюзу, близького зарубіжжя та інших країн світу.

Пріоритетними напрямками роботи були:

 • налагодження міжнародного співробітництва регіонів та територіальних громад області з зарубіжними країнами в рамках міжрегіонального і транскордонного співробітництва у сфері зовнішньої торгівлі, гуманітарних питань, соціальної політики;
 • здійснення заходів з поглиблення діяльності органів виконавчої влади та місцевого самоврядування області щодо практичної реалізації Угоди про асоціацію України з Європейським Союзом;
 • сприяння залученню в економіку області іноземних інвестицій шляхом проведення активної інформаційної політики щодо інвестиційного потенціалу області, постійного моніторингу пропозицій з боку інвесторів, налагодження контактів з міжнародними фінансовими інституціями та міжнародними організаціями;
 • сприяння активізації зовнішньоекономічних зв’язків підприємств, установ і організацій, розташованих на території області, та їх виходу на зовнішній ринок;
 • організація економічних місій підприємців Вінниччини до країн Європи та світу з метою перейняття досвіду у формуванні активної інвестиційної позиції, налагодження ділових контактів для подальшого виходу на зовнішні ринки та створення спільних підприємств;
 • формування позитивного інвестиційного іміджу Вінниччини закордоном.

В області реалізується 10 Угод про торговельно-економічне, науково-технічне та культурне співробітництво із регіонами Республіки Польща, Чеської Республіки, Румунії, Республіки Білорусь, Республіки Молдова.

За 2018 рік відбулось: понад 50 зустрічей керівництва області з іноземними делегаціями, Вінниччину з офіційним візитом відвідали 12 Надзвичайних та Повноважних Послів іноземних держав; 14 візитів делегацій регіонів-партнерів, зокрема, делегації Сьвєнтокшиського та Лодзинського воєводств Польщі, Ліберецького краю Чехії, Ясського повіту Румунії, Сороцького району Молдови долучились до святкування Дня Європи та Дня незалежності України разом з вінничанами, організовано понад 20 візитів.

Протягом 2018 року Департаментом міжнародного співробітництва та регіонального розвитку облдержадміністрації було організовано понад 20 візитів делегацій з Вінниччини закордон. Зокрема, делегації фахівців у сфері освіти, охорони здоров’я, культури, соціального захисту населення та молодіжної політики, фахівців з місцевих фінансів та регіонального розвитку, дорожнього господарства відвідали Сьвєнтокшиське, Лодзинське воєводства Республіки Польща, Ясський повіт Румунії, Ліберецький край Чеської Республіки, Сороцький район Республіки Молдова з метою обміну досвідом та налагодження міжгалузевого співробітництва.

Успішно реалізовані спільні заходи в рамках підписаних Планів заходів до 60-річниці співпраці Вінницької області і Сьвєнтокшиського воєводства та до 10-річниці співпраці Вінницької області і Лодзинського воєводства.

Також представники області брали участь у низці міжнародних економічних форумів, конференцій та виставок. Зокрема туристичний потенціал Вінниччини був представлений на X міжнародній виставці сільського та активного туризму AGROTRAVEL&ACTIVE LIFE, взято участь у XІ Європейському Економічному Форумі - ŁÓDZKIE 2018 в м. Лодзь Республіки Польща, Міжнародній виставці «АгрохімЕкспо» в Китайській Народній Республіці, аграрний та інвестиційний потенціали області представлені в ході офіційних зустрічей з муніципальною владою міст Шанхай та Ханчжоу. Відбулись виїзні економічні місії вінницьких підприємців до Королівства Нідерланди, Канади.

Крім того, 20-29 липня 2018 року вчетверте діти з Вінницької області, родини яких постраждали в ході проведення антитерористичної операції на сході України, відповідно до попередньої домовленості очільників регіонів відвідали Сьвєнтокшиське воєводство Республіки Польща. Програма перебування передбачала участь у різноманітних майстер-класах, розваги, екскурсії визначними місцями та відвідування музеїв.

У сфері транскордонного співробітництва відбувається співпраця з районами Республіки Молдова, зокрема, з реалізації спільних грантових проектів.

Так, в рамках Програми територіального співробітництва країн Східного Партнерства Молдова-Україна ЕаРТС на Вінниччині спільно з молдовськими партнерами реалізуються 3 проекти:

- «Транскордонна мережа інноваційного сільського господарства», що впроваджується у 2018 році на території Вінницької області та 16 районів Республіки Молдова, метою якого є підвищення конкурентоспроможності сільськогосподарського сектору за рахунок розширення контактів партнерів по обидва боки кордону, впровадження інноваційних рішень в даній сфері та підвищення ринкової сили сектора шляхом створення сільськогосподарського кластера. В рамках проекту придбано аналітичний аналізатор амінокислот ААА500 чеського виробництва, який дає змогу визначати біохімічний склад речовин та якість усіх видів сільгосппродукції, а також створено Міжнародний агрокластер «Дністер», в якому об’єдналися понад 30 сільгоспвиробників України і Молдови;

- «Сільський туризм – вірний крок на шляху поліпшення транскордонної співпраці між Сорокським районом (Республіка Молдова) і Ямпільським районом (Україна, Вінницька область)»,якийпередбачає зміцнення потенціалу постачальників туристичних послуг і можливостей місцевих органів влади Сороцького і Ямпільського районів, для розвитку і просування сільського туризму за допомогою транскордонної співпраці;

- «Транскордонна співпраця сіл за збереження навколишнього середовища» між Чечельницькою селищною радою, 15 селами Чечельницького району Вінницької області та комуною КерпіненьГинчештського району Республіки Молдова, результатом якого має стати зміцнення транскордонних контактів між місцевими органами влади, шляхом створення транскордонних сільських мереж, що вирішують спільні екологічні проблеми, розробка спільних заходів, щодо підвищення компетенції людських ресурсів у галузі сучасного та стійкого поводження з відходами.

Також 27-28 вересня 2018 року у м. Вінниці відбулось засідання українсько-молдовської Робочої групи з питань транспорту, на якому сторони серед іншого обговорили питання, пов’язані з реалізацією проектів будівництва мосту «Ямпіль-Косеуць» та відкриття пункту пропуску «Бронниця-Унгурь» для міжнародного автомобільного сполучення. Українську делегацію очолив заступник міністра інфраструктури з питань європейської інтеграції Віктор Довгань, молдавську сторону – державний секретар з питань транспорту міністерства економіки і дорожньої інфраструктури Республіки Молдова Сергій Букатару. 28 вересня 2018 року учасники Робочої групи оглянули місце майбутнього будівництва мосту в районі населених пунктів м. Ямпіль і с.Косеуць та підписали Протокол за результатами виїзного засідання.

13 лютого 2018 року в рамках «Експортного дня», організованого Офісом з просування експорту при Міністерстві економічного розвитку і торгівлі України за підтримки Вінницької облдержадміністрації та Вінницької міської ради відбулося виїзне засідання Ради з просування експорту при Мінекономрозвитку. Захід проходив під головуванням торгового представника – заступника Міністра економічного розвитку і торгівлі України Наталії Микольської за участю представників Мінекономрозвитку, Мінагрополітики, Координатора проектів ОБСЄ в Україні, відповідних департаментів облдержадміністрації та міської ради, експортерів Вінниччини та ЗМІ.

13 червня 2018 року за підтримки облдержадміністрації відбулась конференція «Голландські рішення використання енергії з відновних джерел для України». В ході конференції представники консорціуму голландських компаній, науково-дослідних та навчальних центрів і урядових установ PIB – PartnersforInternationalBusiness: BiobasedEnergyUkraine знайомили вінницький бізнес із сучасними технологіями у сфері біоенергетики, зокрема: одержання енергії з відновлювальних джерел, використання залишків сільськогосподарських культур для одержання енергії, енергоефективні рішення для бізнесу, державне регулювання галузі альтернативної енергетики та ін.

21 червня 2018 року облдержадміністрацією спільно з ВОГО «Регіональний центр підприємництва» для представників малого і середнього бізнесу проведено семінар на тему: «Вихід на європейський ринок та відкриття ринків азійського континенту. Проблеми та перспективи для бізнесу регіону». В ході семінару були розглянуті питання перспективних напрямів розвитку регіонального експорту, оподаткування при здійсненні ЗЕД, митного оформлення товарів, що оформлюються в режимі експорту, а також ветеринарно-санітарних та фіто-санітарних вимог країн ЄС та азійського континенту до експорту продукції.

3 жовтня відбулась зустріч керівництва облдержадміністрації з делегацією експертів програми EGAP, в ході якої сторони обговорили пріоритетні завдання впровадження другої фази спільного швейцарсько-української проекту «Електронне урядування задля підзвітності влади та участі громади» (EGAP).

18 жовтня на Вінниччині перебував Почесний Президент Міжнародної ради з охорони пам’яток і визначних місць (ІКОМОС) Густаво Араоз. В ході зустрічі з керівництвом області сторони обговорили ситуацію у сфері охорони та відновлення пам’яток культури і визначних місць Поділля. Також 18-19 жовтня у м. Вінниця відбулась міжнародна конференція «Культурна спадщина у ХХІ столітті: збереження, використання, популяризація».

28 листопада обласною державною адміністрацією спільно з ГО «Фундація креативного бізнесу» організовано круглий стіл на тему: «Механізми інвестиційної привабливості. Структурування бізнесу в ЄС. Досвід Нідерландів». Метою заходу було обговорення питань економічного розвитку,  залучення інвестицій та сприяння виходу місцевих підприємств на ринки Європи, зокрема Нідерландів, а також презентація механізмів співпраці з нідерландськими компаніями представникам бізнесу Вінницької області.

14 грудня відбулась зустріч голови облдержадміністрації з Почесним Консулом України в м. Тарнув Республіки Польща Бартоломеєм Бабушкою. В ході зустрічі сторони обговорили можливості налагодження співробітництва з Опольським воєводством у сферах залучення інвестицій, енергетики, культури, охорони здоров’я.

19 травня 2018 року м. Вінниця відзначила День Європи. Обласною державною адміністрацією на центральній вулиці міста було розгорнуто інформаційний пункт, в якому розповсюджувались брошури та буклети з цікавою інформацією про країни Європи та зовнішня символіка Європейського Союзу, а також проводилось анкетування на тему ставлення мешканців Вінниччини до євроатлантичного вектору розвитку України. Під час святкових заходів з нагоди Дня Європи в Україні свою виставкову поверхню мав регіон-партнер Вінниччини – Сьвєнтокшиське воєводство Республіки Польща. Зокрема, партнерська сторона презентувала свій науковий, спортивний та туристичний потенціали. Також біля будівлі Вінницької облдержадміністрації розмістилась «капсула часу» – 5D кінотеатр, у якому демонстрували пізнавальний фільм про Сьвєнтокшиське воєводство.

Культурно-масові, інформаційні та інші заходи, присвячені відзначенню Дня Європи в області та місті, висвітлювалися у друкованих і електронних засобах масової інформації, на офіційному веб-сайті облдержадміністрації та транслювалася у телевізійних новинах та програмах місцевих телеканалів.

Що стосується зовнішньоекономічної діяльності, то підприємства області у поточному році співпрацювали з суб’єктами підприємницької діяльності із 137 країнами світу.

 

Пріоритет 12. Підвищення рівня доходів населення, посилення боротьби з тіньовою зайнятістю.

 

Важливим напрямом діяльності органів виконавчої влади та місцевого самоврядування є належний захист трудових прав працівників, детінізація заробітної плати та легалізація трудових відносин.

Відповідно до розпоряджень голови ОДА від 01.02.2016 №127 «Про заходи щодо забезпечення детінізації економіки області» та від 13.01.2017 №13 «Про забезпечення в області контролю за дотриманням законодавства про працю та зайнятість населення» в області створені та діють місцеві робочі групи з питань забезпечення контролю за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення.

У 2018 році проведено 279 засідань обласної, районних та міських робочих груп, на яких розглядались питання дотримання мінімальних гарантій, недопущення використання праці найманих осіб без належного оформлення трудових відносин та виплати роботодавцями доходів у вигляді заробітної плати без сплати податків до бюджету, заслухано звіти 1718 керівників підприємств. За результатами вжитих заходів у 2018 році додатково легалізовано працю 7583 осіб, загальна сума донарахованих податків до бюджету становила 15,9 млн. грн.

В рамках виконання Плану спільних заходів з питань детінізації доходів громадян та зайнятості населення, організовано та проведено 37 зустрічей з випускниками навчальних закладів регіону стосовно переваг легального працевлаштування (охоплено 4,5 тис. студентів), 1089 семінарів та «круглих столів» з роботодавцями, під час яких надавалися обґрунтовані роз’яснення щодо обов’язку роботодавця дотримуватись вимог чинного законодавства про працю та недопустимість використання найманої праці без оформлення належним чином трудових відносин.

Систематично проводиться індивідуальна робота з працівниками підприємств, установ та організацій області, відповідальними за ведення кадрового діловодства, керівниками господарюючих суб’єктів, а також фізичними особами-суб’єктами підприємницької діяльності, які уклали трудові договори з найманими працівниками.

На сайті обласної державної адміністрації створено банер «Детінізація доходів та зайнятості населення».

 

Ціль 4. РОЗВИТОК ЛЮДСЬКОГО КАПІТАЛУ ТА ПІДВИЩЕННЯ СТАНДАРТІВ ЖИТТЯ НАСЕЛЕННЯ

 

Пріоритет 1. Забезпечення високих стандартів навчання, активізація співпраці у сфері освіти і науки.

 

2018 рік став роком продовження реформування освіти області. Основним завданням залишається виконання вимог Концепції реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа» на період до 2029 року, затвердженої розпорядженням Кабінету Міністрів України від 14 грудня 2016 року №988-р та Плану заходів на 2018 – 2029 роки із її запровадження, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 13 грудня 2017 року №903-р.

З 1 вересня 2018 року в області за новим Державним стандартом початкової освіти почали працювати 1031 перший клас у комунальних, 8 – у приватних, 22 – в спеціальних закладах освіти (усього 1061) для 18741 учня, відповідно: 18437 – в комунальних, 122 – в приватних, 182 – в спеціальних.

На виконання вимог розпорядження Кабінету Міністрів України від       17 січня 2018 року №17-р «Про додаткові заходи щодо підвищення кваліфікації працівників у 2018 році» Комунальним вищим навчальним закладом «Вінницька академія неперервної освіти» було розроблено навчальну програму, графік та проведено підвищення кваліфікації за очно-дистанційною програмою навчання в обсязі 150 годин для таких категорій: учителі початкових класів – 1163 особи, заступники директорів з навчально-виховної роботи, директори, завідувачі філій – 897 осіб, вчителі англійської мови – 847 осіб, вчителі німецької мови – 45 осіб, вчителі музичного мистецтва – 296 осіб, вчителі образотворчого мистецтва – 37 осіб, вчителі фізичної культури – 201 особа.

Додатково восени 2018 року із числа резерву пройшли підвищення кваліфікації ще 224 педагоги. Усього – 3643.

Протягом жовтня – грудня 2018 року пройшли навчання 1203 вчителі початкових класів, 600 директорів закладів загальної середньої освіти, 157 вчителів англійської мови, 22 директори інклюзивно-ресурсних центрів та 62 асистенти учителів інклюзивних класів. На ці заходи з освітньої субвенції було витрачено 3,6 млн. грн.

Відновлення роботи закладів дошкільної освіти залишається одним з пріоритетних у системі розвитку освіти області.

В області функціонує 785 закладів дошкільної освіти різних форм власності, у яких здобувають освіту біля 55,2 тис. дітей.

Існуюча мережа закладів дошкільної освіти, в основному, забезпечує освітні потреби населення та дозволила охопити освітою 86,4% дітей перед шкільного віку. Охоплення дітей віком від 3-х до 6-ти років усіма формами дошкільної освіти становить 95,4%, п’ятирічного віку – 100%.

Загальноосвітню підготовку в області забезпечує 794 заклади, у яких навчається 161,7 тис. учнів (на 4,3 більше, ніж у 2017 році).

Середня наповнюваність шкіл 203,7 (183,1 - у 2017 році), класів 17,0 (16,6), у тому числі, у містах 25,2 (25,3), в селах 11,3 (11,1).

Для порівняння: середня наповнюваність шкіл в Україні – 218, класів – 18,4, у тому числі: місто – 24,4, село – 12,4 (дані минулого навчального року).

Діє 6 приватних закладів: Дельфін, АІСТ, НВК Святого Миколая, Ор – Менахем, НВК «Джерело Мудрості» СЗШ – ДНЗ (с. Порпурівці Вінницького району), Економіко-правнича гімназія Вінницького фінансово-економічного університету.

Рішенням Вінницької обласної Ради 31 сесії 7 скликання від 26 квітня 2018 року №616 створено комунальний заклад «Подільський науково-технічний ліцей для обдарованої молоді», який з 1 вересня 2018 року розпочав свою роботу на базі Вінницького національного технічного університету (188 учнів).

В області функціонує 37 об’єднаних територіальних громад (ОТГ). В ОТГ створено 18 опорних шкіл, у районах – 27. Всього, у грудні 2018 року, прийняті рішення про створення 45 опорних закладів з 62 філіями, з підвезенням 2774 учнів із сусідніх сіл. Для порівняння, у 2017 році функціонувало 12 опорних закладів з 24 філіями з підвезенням 931 учня.

Мережа опорних шкіл узгоджується відповідно до формування добровільних територіальних громад, проводиться робота щодо створення опорних шкіл в решті ОТГ.

Діє 45 закладів для обдарованої молоді у 17 районах та 5 містах для 30,1 тис. учнів (18,6%). Функціонують 104 школи (508 класів) з поглибленим вивченням базових дисциплін, у тому числі, 36 - у сільській місцевості. Профільне навчання у старшій школі запроваджено в 213 закладах загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів (37,7%), у тому числі, у 110 закладах сільської місцевості.

Відповідно до Обласної цільової програми роботи з обдарованою молоддю на 2018-2022 роки, з метою пошуку, підтримки, розвитку творчого потенціалу обдарованої молоді в період з 19 січня по 25 лютого 2018 року проведено ІІІ етап Всеукраїнських учнівських олімпіад з 18 базових предметів.

У ІІІ етапі учнівських олімпіад взяли участь 1868 учнів закладів загальної середньої освіти області, з них 937 учні стали призерами, у тому числі: 145 – вибороли дипломи першого ступеня, 305 – другого та 487 – третього.

У ІV етапі олімпіад взяли участь 81 учень, з яких 28 стали переможцями. За підсумками ІV етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад 2 учні здобули дипломи І ступеня, 8 – ІІ ступеня та 18 – ІІІ ступеня.

14 учнів області стали переможцями ІІІ (заключного) етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України.

Переможцями Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка стали 21 учасник, Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика – 1, Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості – 2.

Стипендіатами – переможцями конкурсів та олімпіад стали 7 осіб, з них 6 – Президента України, 1 – Кабінету Міністрів України.

Одним із пріоритетів діяльності облдержадміністрації є організація інклюзивного навчання для дітей з особливими освітніми потребами в умовах закладу дошкільної та загальної середньої освіти.

Обласною державною адміністрацією 21 квітня 2018 року підписано Меморандум про співпрацю з Благодійним фондом Порошенка щодо створення в області мережі інклюзивно-ресурсних центрів. Область стала 15-ю в рамках соціальної програми «Інклюзивна освіта – рівень свідомості нації». На виконання Меморандуму в області заплановано створити 30 інклюзивно-ресурсних центрів у 2018-2019 роках. Станом на кінець 2018 року органами місцевого самоврядування прийнято 27 рішень про створення ІРЦ, 22 з них вже зареєстровані як юридичні особи та проводять комплексне обстеження дітей віком від 2-х до 18-ти років.

На базі КВНЗ «Вінницька академія неперервної освіти» з 2 квітня 2018 року запрацював Ресурсний центр з підтримки інклюзивної освіти.

У 2018-2019 н. р. в області на базі 202 закладів загальної середньої освіти та 45 закладів дошкільної освіти організовано інклюзивне навчання, яким охоплено 378 дітей у 348 класах та 73 дітей в 49 дошкільних групах.

Мережа державних закладів професійної (професійно-технічної) освіти станом на 30.11.2018 року складає 29 навчальних закладів (у т. ч. один у стані реорганізації) та 3 навчальні центри при установах виконання покарань. У закладах професійної (професійно-технічної) освіти на даний час навчаються 12,7 тис. здобувачів освіти. У 2018 році випущено 5456 кваліфікованих робітників та 108 «молодших спеціалістів». Працевлаштування здійснюється на підприємства, установи та організації, які є замовниками кадрів.

Формування обсягів регіонального та державного замовлення на 2018 рік закладами професійної (професійно-технічної) освіти здійснено відповідно до укладених договорів із замовниками кадрів за напрямами економічної діяльності. Відділом професійно-технічної освіти матеріали узагальнено та деталізовано в розрізі кожного закладу, професій та напрямків економічної діяльності.

Обсяги регіонального замовлення на 2018 рік затверджені в кількості 5550 кваліфікованих робітників із 17 напрямів підготовки, фактично зараховано за регіональним – 4547 осіб (82% до плану), за державним замовленням план складав – 375 осіб, фактично зараховано – 311 осіб (83% до плану) та 124 «молодших спеціалістів» із п’яти спеціальностей, фактично зараховано – 113 осіб (74% до плану). Усього зараховано 4947 учнів (93,2%) – це четвертий показник серед закладів професійної (професійно-технічної) освіти в Україні.

Відповідно до обласної Програми розвитку професійно-технічної освіти на 2016-2018 роки, з метою створення потужних закладів, забезпечених сучасною технікою та впровадженням сучасних технологій, здійснюється удосконалення мережі закладів професійної (професійно-технічної) освіти. Завершено процедуру припинення Державного навчального закладу «Центр професійно-технічної освіти торгівлі та харчових технологій» шляхом приєднання до Державного навчального закладу «Вінницький центр професійно-технічної освіти переробної промисловості». Ліквідовано Піщанський навчальний центр №59 на підставі спільного наказу Міністерства освіти і науки України та Міністерства юстиції України №16-17/4006/5 від 13.12.2017 року через припинення діяльності Піщанської виправної колонії №59. Розпочато процедуру припинення юридичної особи Державного навчального закладу «Професійно - технічне училище №21 м. Калинівка» і створення на його базі філії «Гущинецьке вище професійне училище».

В області реалізується регіональна Програма підготовки кваліфікованих робітників на  2016-2020 роки. На реалізацію Програми спрямовуються кошти державного, обласного, місцевих бюджетів та позабюджетні надходження закладів професійної (професійно-технічної) освіти.

Уперше заклади професійної (професійно-технічної) освіти включені до Програми, яка реалізується за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку. Проект «Новітня сільськогосподарська техніка – складова забезпечення ринку висококваліфікованими робітниками підготовлених Комаргородським вищим професійним училищем», спрямований на придбання сільськогосподарської техніки на загальну суму 3175 тис. грн., (з них державний бюджет 2800 тис. грн., обласний бюджет 375 тис. грн.) переміг у конкурсі. Закладом придбано сучасну сільськогосподарську техніку.

Пріоритетним напрямом вирішення проблеми підвищення якості підготовки кваліфікованих робітників є розширення мережі навчально-практичних центрів за галузевим спрямуванням.

Другий рік реалізується проект Уряду в частині створення навчально-практичних центрів з різних професій.

За кошти державного бюджету на суму 5430 тис. грн. створено 3 центри:

- навчально-практичний центр з підготовки кваліфікованих робітників із професії «Електрогазозварник» - на базі ДНЗ «Немирівський професійний ліцей»;

- навчально-практичний центр з підготовки кваліфікованих робітників із професій  металообробки - на базі ДНЗ «Центр професійно-технічної освіти №1 м. Вінниці»;

- навчально-практичний центр з підготовки кваліфікованих робітників із професії «Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування» - на базі Теплицького професійного аграрного ліцею.

За кошти закладів та інші джерела:

 • навчально-практичний центр агротехнічних технологій на базі ВПУ №42 м. Погребище;
 • навчально-практичний центр з професії «Бджоляр» на базі ПТУ №14 смт Вороновиця;
 • навчально-практичний центр сучасних ІТ-технологій на базі ДПТНЗ «Вінницьке міжрегіональне вище професійне училище»;
 • навчально-практичний центр з підготовки кваліфікованих робітників із професій «Кухар», «Кондитер», «Офіціант. Бармен» та «Майстер ресторанного обслуговування» - на базі ДПТНЗ «Вінницьке вище професійне училище сфери послуг»;
 • багатопрофільний навчально-практичний центр з підготовки кваліфікованих робітників із професій аграрного профілю на базі Комаргородського вищого професійного училища;
 • багатопрофільний навчально-практичний центр з підготовки кваліфікованих робітників із професій «Слюсар з ремонту автотранспортних колісних засобів. Машиніст крана автомобільного. Машиніст крана (кранівник). Водій автотранспортних засобів (категорія «С»)», «Електрозварник. Рихтувальник кузовів» та «Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування» на базі ДПТНЗ «Гніванський професійний ліцей імені двічі Героя Радянського Союзу Р.Я. Малиновського».

У 2018 році відкрито 9 центрів. Станом на 20.12.2018 року на базі ЗП(ПТ)О працюють 15 навчально-практичних Центрів, оснащених сучасним обладнанням та технікою, де навчання здійснюється з впровадженням сучасних виробничих технологій. Орієнтовна загальна сума коштів, використана на створення центрів – 11430 тис. грн.

 

Пріоритет 2. Дооснащення газових котелень котлами на альтернативних видах палива та виведення їх з підвальних приміщень у загальноосвітніх навчальних закладах.

 

За останні роки в області проведена значна робота щодо переведення котелень бюджетної та комунальної сфери на альтернативні види палива такі як, дрова, паливні пелети та брикети, гранули із соломи та деревини, щепа тощо.

Якщо у 2010 році налічувалось 31 твердопаливна котельня, то, станом на кінець 2018 року в області працює 442 котельні на альтернативних видах палива. Водночас, кількість газових котелень скоротилась з 811 од. у 2010 до 433 у 2018 році.

Як результат - споживання природного газу усіма категоріями  споживачів з 2013 по 2017 рік скоротилось на 285,8 млн. м.куб. або на 25%.

У 2011 році розпочато роботи по виведенню котелень з підвальних приміщень, тоді їх налічувалось 62. За останні 6 років виведено 36 котелень з підвальних приміщень та 1 котельню з напівпідвального приміщення.

Протягом 2018 року проведено роботи по виведенню котелень з підвальних приміщень по 2 об’єктах на суму 2,3 млн. грн.:

- Ямпільський р-н – Писарівська ЗОШ І-ІІІ ст. (1200,0 тис. грн.).

- Бершадський р-н – Дяківська ЗОШ І-ІІ ст. (1100,0 тис. грн.).

 

Пріоритет 3. Покращення матеріально-технічної бази навчальних закладів.

 

На підготовку матеріально–технічної бази закладів освіти області у 2018 році з різних джерел фінансування залучено – 169,4 млн. грн.:

– державний бюджет – 136,3 млн. грн.;

– місцевий бюджет – 33,1 млн. грн.

Які було направлено на:

–заміну 1847 вікон у 130 школах на суму 9,43 млн. грн.; 

– утеплення фасадів у 23 школах на суму 24,6 млн. грн.;

–ремонт та утеплення дахів у 21 школі на суму 6,79 млн. грн.;

– ремонт систем опалення у 49 школах на суму 5,22 млн. грн.;

– заміну котлів на сучасні та модернізовані у 21 школі на суму 9,57 млн. грн.;

– заміну 105 дверей у 51 закладі на суму 820,0 тис. грн.;

– ремонт 5,2 км. теплових мереж на суму 1,72 млн. грн.

Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 23 травня 2018 року №372-р «Про затвердження переліку інвестиційних програм і проектів регіонального розвитку, що можуть реалізовуватись у 2018 році за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку» виділено 20,1 млн. грн. на будівництво та реконструкцію 6 об’єктів освіти, які освоєні в повному обсязі.

Розпорядженням КМУ від 18.12.2017 року №929-р «Про розподіл нерозподілених видатків освітньої субвенції для територій Донецької та Луганської областей, на які органи державної влади тимчасово не здійснюють або здійснюють не в повному обсязі свої повноваження у 2017 році» для галузі «Освіта» передбачено коштів освітньої субвенції у розмірі 37,69 млн. грн., які освоєні в повному обсязі.

Постановою Кабінету Міністрів України від 4 квітня 2018 року №237 «Нова українська школа» передбачена субвенція з державного бюджету на закупівлю дидактичних матеріалів, сучасних матеріалів, сучасних меблів, комп’ютерного обладнання, відповідного мультимедійного контенту для початкових класів згідно з переліком у сумі 45,85 млн. грн., з яких освоєно:

 • 45,8 млн. грн. (99,9%) (повернено в бюджет – 45,883 тис. грн.).

У 2018 році також освоєно:

 • 12,3 млн. грн. - на умовах співфінансування з місцевих бюджетів.
 • понад 12,5 млн. грн. – інших коштів.

У 2018 році відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 18.12.2017 року №929-р на придбання шкільних автобусів на умовах співфінансування (70% – за рахунок освітньої субвенції, 30% – за рахунок коштів місцевих бюджетів) виділено 10,5 млн. грн.

У 2018 році придбано 13 шкільних автобусів за кошти різних джерел фінансування на суму 23,6 млн. грн., а саме:

– 10 автобусів на умовах співфінансування за кошти освітньої субвенції (10,5 млн. грн.) та кошти місцевих бюджетів (7,8 млн. грн.);

– 3 автобуси – за кошти місцевого бюджету (5,3 млн. грн.).

Значним успіхом 2018 року стали введення в експлуатацію довгобудів трьох шкіл:

– Зведенівська ЗОШ І-ІІІ ст. Шаргородського району (144 уч. м.) загальна вартість 20,8 млн. грн.;

– Михайлівська ЗОШ І-ІІІ ст. Гайсинського району (144 уч. м.) загальна вартість – 19,2 млн. грн.;

– завершено реконструкцію Сосонської ЗОШ І-ІІІ ст. Вінницького району на (260 уч. м.), загальна вартість – 48,2 млн. грн.

З метою державної підтримки якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти Нова українська школа розпорядженням Кабінету Міністрів України від 18 грудня 2017 року №929–р для потреб області було виділено 6,7 млн. грн. на закупівлю техніки для початкової школи. На вказану суму Центром матеріально-технічного та інформаційного забезпечення закладів освіти області було проведено закупівлю 226 фабрик друку, комплектів обладнання (пристрій для сканування та друку, ламінатор, ноутбук).

Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 04 квітня 2018 року №237 на закупівлю дидактичних матеріалів, техніки та меблів для першокласників області було виділено 45,8 млн. грн., які освоєно на умовах співфінансування з місцевих бюджетів 12,4 млн. грн., інших коштів майже 9,4 млн. грн.. Так, за ці кошти придбано майже 18,5 тисяч комплектів одномісних парт, 178 одиниць інтерактивних проекторів, 692 ноутбуки, 40 планшетів, 641 багатофункціональний пристрій, 208 телевізорів, 1731 одиницю меблів для зон відпочинку, більше 500 класних дошок різного типу, більше 8,7 тис. друкованих наборів засобів навчання, майже 14 тисяч приладів і пристосувань та інше.

Проведено ремонт (реконструкцію) альтанок 100 ЗДО, реконструкцію спортивних майданчиків 74 ЗДО.

У 8 ЗДО побудовано спортивні майданчики (Вінницький, Козятинський, Липовецький, Погребищенський райони та Студенянська ОТГ).

У 2018 році у 128 ЗДО були проведені капітальні ремонти: харчоблоків у 20 ЗДО, мереж водогону та каналізації - 12 ЗДО, опалювальних систем - 13 ЗДО, ремонт покрівель та утеплення дахів – 21 ЗДО, утеплення стін – 14 ЗДО, заміна підлог у спальних та групових кімнатах – 14 ЗДО, заміна віконних блоків – 45 ЗДО, дверей – 37 ЗДО, перепланування майданчиків та ремонт огорожі – 37 ЗДО, музичних та спортивних залів – 11 ЗДО.

Придбано: дитячі меблі у 121 ЗДО; м’який інвентар у 144 ЗДО (постільна білизна, рушники, килими, покривала тощо); спортивне обладнання у 103 ЗДО; іграшки у 230 ЗДО; дитячу літературу у 133 ЗДО; новий посуд у 156 ЗДО; технологічне обладнання у 94 ЗДО (холодильники та морозильні камери, електроплити, шафи пекарські, електром’ясорубки, електроовочечистки, електричні котли для приготування страв тощо); пральні машини у 28 ЗДО, встановлено бойлери в групових кімнатах 12 ЗДО.

До навчального року в 63 ЗДО закупили комп’ютерне обладнання та мультимедійний компонент. На сьогодні такою технікою забезпечено 578 закладів, які підключено до Всесвітньої мережі Інтернет. Створили сайти 321 ЗДО. Інші використовують сайти засновників. Майже всі ЗДО мають власну електронну пошту.

У 2018 році згідно з розпорядженням КМУ виділено кошти на оснащення закладів загальної середньої освіти з поглибленим або профільним вивченням природничих та математичних предметів та опорних шкіл засобами навчання, у тому числі, кабінетами фізики, хімії, біології, географії, математики, мультимедійними засобами навчання в сумі 18,1 млн. грн. За дані кошти закуплено 50 сучасних кабінетів математики для закладів загальної середньої освіти з поглибленим вивченням математичних предметів та опорних шкіл вартістю більше 362 тис. грн. кожний.

 

Пріоритет 4. Підвищення якості та ефективності високоспеціалізованої і високотехнологічної медичної допомоги (ІІІ рівень).

 

Одним з головних пріоритетів діяльності органів влади є покращення якості, доступності, ефективності послуг з надання спеціалізованої висококваліфікованої діагностичної та лікувальної допомоги хворим хірургічного профілю; забезпечення оптимальних умов для лікувально-діагностичного процесу.

Медична допомога населенню області надається мережею лікувально-профілактичних закладів первинного, вторинного та третинного рівня.

У 2018 році з обласного бюджету виділено кошти та проведено капітальний ремонт фасаду та даху будівель корпусів №8 та №13 обласної клінічної лікарні ім. М.І. Пирогова, освоєно 1,9 млн. грн. та 3,3 млн. грн. відповідно.

В межах виділених коштів проведено роботи з реконструкції будівлі корпусу №15, освоєно 5, 3 млн. грн. Роботи передбачається завершити у 2019 році.

Кошти на реконструкцію будівлі корпусу №4 обласної клінічної лікарні ім. М.І. Пирогова у 2018 році не було передбачено. Виготовлено проектно-кошторисну документацію на реконструкцію будівлі корпусу №14 обласної клінічної лікарні ім. М.І. Пирогова, загальна кошторисна вартість робіт складає 11,5 млн. грн.

Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 13 червня 2018 р. №423-р «Деякі питання розподілу у 2018 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій» для придбання медичного обладнання для хірургічного корпусу передбачено 97,5 млн. грн. У 2018 році закуплено медичне обладнання на суму 91,5 млн. грн. На даний час триває процедура міжнародної закупівлі операційного офтальмологічного мікроскопу, орієнтовна вартість якого складає 6,0 млн. грн..

У вересні 2018 року розпочато реконструкцію частини інфекційного відділення обласної дитячої клінічної лікарні в відділення екстреної медичної допомоги з прибудовою, освоєно 5,03 млн. грн., у тому числі: кошти державного фонду регіонального розвитку- 5,0 млн. грн., обласного бюджету - 0,03 млн. грн.

Завершено реконструкцію урологічного відділення в хірургічному корпусі обласного онкодиспансеру. Вартість виконаних робіт склала 13,1 млн. грн., у тому числі: кошти державного фонду регіонального розвитку - 11,8 млн. грн., обласного бюджету - 1,3 млн. грн.

Відремонтовано приміщення в хіміотерапевтичному корпусі (вартість робіт - 1,4 млн. грн.), в якому встановлено закуплений комп’ютерний томограф (вартість обладнання - 12,5 млн. грн.).

Розроблено проект на реконструкцію диспансерно-поліклінічного відділення Вінницького обласного онкологічного диспансеру по вул. Хмельницьке шосе, 84 в м. Вінниці. Загальна кошторисна вартість проекту складає 213,1 млн. грн. Кошти для виконання робіт у 2018 році не передбачались.

Розпочато реконструкцію будівлі обласної станції переливання крові по вул. Пирогова, 48, виділені кошти в сумі 1,3 млн. грн. освоєні в повному обсязі.

Кошти на виконання робіт з реставрації фасадів пам’ятки архітектури національного значення «Садиба в П’ятничанах» «Флігель палацу» (корпус «Л») ох. №958/2 – будівлі денного стаціонару Вінницького обласного клінічного високоспеціалізованого ендокринологічного центру по вул. Мічуріна, 32 в м. Вінниці у 2018 році не виділялися.

Продовжувалися роботи з реконструкції з розширенням 2-х поверхового корпусу лікувально-діагностичного відділення Хмільницької обласної фізіотерапевтичної лікарні,вартість виконаних робіт склала 2,8 млн. грн. Об’єкт передбачається завершити у 2019 році.

Розпочато реконструкцію 1-го поверху дитячого відділення Вінницького обласного спеціалізованого територіального медичного об’єднання «Фтизіатрія» в с. Бохоники, Вінницького району, Вінницької області, з обласного бюджету було виділено та освоєно кошти в сумі 1,2 млн. грн.

Продовжувалися роботи з реконструкції ортопедичного відділення для відновного лікування хворих з наслідками травм і захворювань опорно-рухового апарату з метою забезпечення надійності й безпечної експлуатації, підвищення енергоефективності будівлі Жмеринської лікарні відновного лікування, вартість виконаних робіт – 1,3 млн. грн.

На реконструкцію реабілітаційного відділення Тульчинського будинку дитини було виділено та освоєно кошти в сумі 3,3 млн. грн. Роботи передбачається завершити у 2019 році.

Рішенням 31 сесії 7 скликання обласної Ради від 26 квітні 2018 року затверджена обласна Програма «Розвиток екстреної медичної допомоги Вінницької області до 2020 року». Заходами програми передбачено проведення ремонтних робіт у приміщеннях відділень, придбання сучасної радіостанції, придбання медичного обладнання та санітарних автомобілів; удосконалення централізованої диспетчерської служби; доукомплектування станцій «Сортувальними майданчиками».

У 2018 році було проведено реконструкцію приміщень з влаштуванням критої автостоянки Ямпільського відділення ЕМД, капітальний ремонт Бершадської, Хмельницької, Жмеринської станцій та Тростянецького відділення ЕМД. Загальна вартість виконаних робіт склала 3,7 млн. грн..

За рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку (8,0 млн. грн.) та співфінансування з обласного бюджету (1,0 млн. грн.) було закуплено 3 спеціальних санітарних автомобіля та 2 спеціальних санітарних автомобіля було отримано від Міністерства охорони здоров’я України в рамках надання гуманітарної допомоги Україні від Китайської народної республіки.

 

Пріоритет 5. Зниження смертності хворих області від серцево-судинної патології шляхом реалізації субпроекту Світового банку «Складова розвитку системи охорони здоров’я Вінницької області, яка направлена на покращення медичної допомоги хворим із серцево-судинною патологією».

 

Протягом 2018 року в межах субпроекту Світового банку закуплено медичне обладнання для ЗОЗ вторинного та первинного рівнів меддопомоги: 331 «ТЕЛЕКАРД» та 20 «ЮКАРД» (для ЕКГ телемедицини).

За 2018 рік телеметричним підрозділом обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф надано 17871 дистанційних консультацій. Завдяки використанню зазначеного методу дистанційної діагностики виявлено 796 випадків гострого коронарного синдрому. Проведено 33 догоспітальних тромболізисів. На рівень КНП «Вінницький регіональний клінічний лікувально-діагностичний центр серцево-судинної патології» маршрутизовано 185 хворих.

Станом на 01.01.19 р. хворим області із серцево-судинною патологією (1 черга створеного реєстру) безкоштовно:

 • за кошти Світового банку проведено 250 планових коронарографій, під час яких здійснено стентування 91 хворому з «критичним станом судин»; 53 хворих направлені на планове оперативне лікування;
 • за кошти обласного бюджету (4,0 млн.грн) проведено 251 планова коронарографія, під час яких простентовано 65 хворих з «критичним станом судин»; 50 хворих направлені на планове оперативне лікування;

Таким чином, в рамках впровадження регіонального субпрооекту за рахунок обох джерел фінансування проведено 501 планова коронарографія. У 51,7% хворих виявлена патологія коронарних судин. Із зазначеної кількості хворих 31,1% пацієнтів з «критичним станом судин» одразу простентовані безкоштовно. На планове оперативне втручання направлено 20,1% планово обстежених хворих.

Станом на 01.01.2019р. у КНП «Вінницький регіональний клінічний лікувально-діагностичний центр серцево-судинної патології» здійснено всього 1538 коронарографій (в т.ч. 40,3% ургентних), всього операцій стентуванькоронарних судин 879 (в т.ч. 56,7% ургентних).

У 2018році в КНП «Вінницький регіональний клінічний лікувально-діагностичний центр серцево-судинної патології» проліковано 4698 хворих (40% жителів області).

 

Пріоритет 6. Організація повноцінної системи допомоги паліативним пацієнтам та покрокове упорядкування діяльності стаціонарного сектору у Вінницькій області.

 

На базі комунального закладу «Вінницький обласний центр профілактики та боротьби зі СНІДом» функціонує палата для паліативних пацієнтів на 4 ліжка.

Рішенням Вапнярської об’єднаної територіальної громади Вінницької області від 06.06.2018 №133 «Про створення закладу паліативної допомоги» об’єднаною територіальною громадою розробляються заходи для створення відділення паліативної допомоги на 20 ліжок з подальшим перепрофілюванням КУ «Вапнярська міська лікарня» у КУ «Вапнярська міська лікарня паліативної допомоги».

 

Пріоритет 7. Соціальний захист окремих категорій громадян.

 

Забезпечено виплату державних соціальних допомог сім’ям з дітьми (понад 56 тис. осіб), малозабезпеченим сім’ям (понад 9 тис. осіб), інвалідам з дитинства, дітям-інвалідам (понад 19 тис. осіб) та громадянам, які здійснюють догляд за інвалідом І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу (понад 2 тис. осіб).

Родинам новонароджених надано 4533 штук одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка» при народженні дитини.

Житлову субсидію на відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг отримали 232,3 тисяч домогосподарств, 85457 осіб - отримали монетизовану виплату компенсації невикористаних сум субсидій.

В області діє Комплексна цільова програма соціального захисту населення Вінницької області на 2016-2018 роки, затверджена рішенням 7 сесії Вінницької обласної Ради 7 скликання від 30.06.2016 року №124, яка спрямована на підвищення рівня життя вразливих та соціально незахищених верств населення шляхом їх соціальної підтримки, надання якісних соціальних послуг, створення без бар’єрного середовища для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення; здійснення конкретних заходів, спрямованих на забезпечення права кожного громадянина на достатній життєвий рівень, надання адресної підтримки незахищеним верствам населення, залучення до співробітництва з органами виконавчої влади громадських організацій та благодійних фондів, діяльність яких має соціальну спрямованість.

З моменту впровадження Комплексної цільової програми в області посилено роботу у напрямку активізації сфери культурно-дозвільного життя людей похилого віку та осіб з інвалідністю. З цією метою започатковано проведення в будинках - інтернатах арт-терапевтичних майстерень.

Вдалося провести заходи, які відбулись вперше:

- в червні 2018 року відбувся Обласний форум для людей старшого віку «55+» на який приїхали 200 учасників з усієї області. Серед учасників були підопічні територіальних центрів області та мешканці будинків-інтернатів геріатричного профілю.

Цей форум став майданчиком для спілкування серед людей старшого віку, а також прикладом організації та проведення різних форм відпочинку, активного й спортивного дозвілля під відкритим небом для людей похилого віку.

Кошти виділені з обласного бюджету дали можливість провести виїзні тематичні екскурсії та пізнавальні поїздки, різні форми відпочинку та дозвілля під відкритим небом, організацію гуртків духовного розвитку та ведення здорового способу життя для людей похилого віку та людей з інвалідністю.

В вересні 2018 року облдержадміністрацією організовано пізнавальну поїздку в с. Лядова, Могилів-Подільського району та с. Буша, Ямпільського району області. А в жовтні 2018 року - тематичну екскурсію до Національного музею архітектури та побуту (с. Пирогово, м. Київ) для людей похилого віку та осіб з різними формами інвалідності.

В березні 2018 року впроваджено інноваційну послугу – Служба супроводу незрячих та слабозрячих осіб у територіальних центрах соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Барського, Калинівського районів та м. Могилів-Подільський.

У територіальних центрах соціального обслуговування Гайсинського, Тростянецького, Ямпільського, Шаргородського районів запроваджено навчальну програму для людей пенсійного та передпенсійного віку «Активне довголіття», в рамках якої організовано та проведено:

 • клуб спілкування англійською мовою з волонтеркою з Корпусу Миру;
 • лекція на тему ведення здорового способу життя у старшому віці;
 • заняття «Фізкультура для найстарших»;
 • заняття з елементами психологічного тренінгу «Розвиток комунікативних навичок у старшому віці»;
 • майстер-клас з рукоділля.

У ІІ півріччі 2018 року реалізовано пілотний етап інноваційного престиж-проекту «Від пасивності до пасіонарності», в рамках якого підписано Меморандум про співпрацю між Вінницькою облдержадміністрацією та Громадською організацією «Час активного життя», проведено навчальні семінари, круглі столи та опитування працівників гуманітарної сфери, які припинили трудову діяльність.

 

Пріоритет 8. Соціальна підтримка учасників АТО та їх сімей, сімей загиблих (померлих) учасників АТО, а також сімей героїв Небесної Сотні з Вінниччини.

 

З метою надання всебічної допомоги учасникам антитерористичної операції/операції об’єднаних сил, членам сімей загиблих учасників антитерористичної операції реалізовувались заходи Обласної комплексної цільової програми підтримки учасників антитерористичної операції/операції об’єднаних сил, членів їх сімей та членів сімей загиблих (померлих) учасників антитерористичної операції/операції об’єднаних сил на 2016-2021 роки, затвердженої рішенням 36 сесії обласної Ради 7 скликання від 04.12.2018 №705.

За підтримки обласного бюджету надано одноразову матеріальну допомогу 12 сім’ям загиблих (померлих) учасників АТО/ООС на загальну суму 720 тис. грн. та 21 особі, які отримали поранення (травму, контузію або каліцтво) під час проведення антитерористичної операції в східних областях України на загальну суму 420 тис. грн.

За рахунок коштів обласного бюджету здійснено заходи оздоровлення та відпочинку 4 вдів загиблих учасників антитерористичної операції разом з 4 дітьми шкільного віку та 27 батьків загиблих учасників бойових дій у клінічному санаторії «Авангард» м. Немирів.

На території області впроваджено низку власних інноваційний проектів соціальної адаптації, розвитку сімейного дозвілля та психоемоційного розвантаження для учасників бойових дій та їх родин.

Популярним серед учасників АТО/ООС та членів їх сімей став проект у форматі сімейного відпочинку «Літній наметовий табір сімейного розвитку для учасників антитерористичної операції та їх сімей», в якому взяли участь 48 сімей (170 осіб), а також «Літні канікули в місті» (5,8 тис. осіб), «Відпочинок дітей у Карпатах» (50 осіб), «Відпочинок дітей у Польщі» (50 осіб), «Пікнік на природі для дітей» (240 осіб), «Разом у новорічну казку до Карпат» (40 осіб),«Диво спілкування з конями» (60 осіб), «Жіночі посиденьки (пікнік для дружин)» (30 осіб), «Аквапарк «7 Океан» (375 дітей), «Подорож у резиденцію Святого Миколая» (80 осіб), «Подорож до фабрики ялинкових прикрас» (200 осіб),екскурсія до дитячого парку професій «Кідландія» (150 осіб), тюбінговий парк (60 осіб).

 

Пріоритет 9. Забезпечення земельними ділянками військово-службовців, які беруть учать у антитерористичній операції на Сході України.

 

Обласна державна адміністрація тримає на постійному контролі питання щодо забезпечення учасників антитерористичної операції земельними ділянками, придатними для будівництва чи/або ведення сільського господарства відповідно до статті 12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

Станом на 15.02.2019 року до Головного управління Держгеокадастру у Вінницькій області звернулося 19118 учасників антитерористичної операції з клопотаннями про отримання земельних ділянок. З них, 16727 громадян вже отримали накази про надання дозволів на розробку проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок на загальну орієнтовну площу 25264,0324 га, в тому числі:

- 2671 (учасників антитерористичної операції) для ведення індивідуального садівництва, загальною площею 282,7886 га;

- 14056 (учасників антитерористичної операції) для ведення особистого селянського господарства, загальною площею 24981,2438 га;

Разом з тим, 11548 учасникам антитерористичної операції Головним управлінням, підготовлено та видано накази про затвердження проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок та передачу їх у власність на загальну площу 16754,3714 га на території області для вищезазначених потреб.

Крім того, Головним управлінням видано накази про надання дозволів на розроблення документації із землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність 200 членам родин загиблих під час військових дій на загальну орієнтовну площу 287,1073 га. Затверджено документації із землеустрою та передано у власність земельні ділянки 127 вищезазначеним громадянам загальною площею 192,6375 га на території Вінницької області.

Членам родини, яка втратила близьких, під час трагічних подій, що відбулися на Майдані Незалежності у місті Києві, Головним управлінням було передано у власність 3 земельних ділянки загальною площею 0,30 га на території Вінницько-Хутірської сільської ради для ведення індивідуального садівництва.

 

Пріоритет 10. Подолання дитячої безпритульності і бездоглядності, запобігання сирітству, створення умов для всебічного розвитку та виховання дітей, покращення якості життя дітей соціально вразливих груп.

 

Станом на 1 січня 2019 року на первинному обліку служб у справах дітей райдержадміністрацій та міських рад міст обласного значення перебуває 2363 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. З них: 1665 дітей перебувають під опікою, піклуванням громадян, 557 – в прийомних сім’ях та дитячих будинках сімейного типу, 99 – в інтернатних закладах всіх форм підпорядкування, 1 – виховуються в закладах, створених благодійними та громадськими організаціями, 20 – навчаються в вищих навчальних закладах, професійно-технічних училищах різних рівнів акредитації, 22 – в тимчасових формах влаштування (10 - в сім’ях родичів, знайомих, 6 - центрах соціально-психологічної реабілітації дітей, 5 - інше).

В області охоплено сімейними формами виховання 94,03% дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, що на 1,47% більше в порівнянні з 2017 роком.

Функціонує 57 дитячих будинків сімейного типу та 135 прийомних сім’ї, в яких на вихованні перебуває 640 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа.

З початку 2018 року в області:

- створено 11 прийомних сімей та 2 дитячих будинки сімейного типу;

-до дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей влаштовано 74 дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування;

Упродовж 2018 року в області усиновлено 42 дитини-сироти та дітей, позбавлених батьківського піклування, (32-громадянами України, з них 5 дітей старші 6 років).

У 2018 році 3 українські родини усиновили по 2 дитини та 1 сім’я - усиновила 3 дитини однією родинною групою.

Батькам-вихователям та прийомним батькам відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 31.01.2007 року №81 призначення та виплата державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування, грошового забезпечення за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім’ях проводиться за принципом «Гроші ходять за дитиною». За 2018 рік зазначені виплати призначено на суму 31,6 млн. грн. Державні соціальні допомоги виплачені в повному обсязі, заборгованості немає.

Реалізація права дитини на сімейне виховання дала новий поштовх до зменшення кількості дітей цієї категорії в інтернатних закладах. Сьогодні цей показник складає 4,1%.

На території області на обліку служб у справах дітей районних держадміністрацій та міських рад міст обласного значення перебуває 17 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які переміщені із зони проведення Антитерористичної операції/Операції Об’єднаних сил та тимчасово окупованої території. Зазначені діти виховуються в сімейних формах виховання.

В області функціонує 4 прийомні сім’ї з числа внутрішньо переміщених осіб в с. Слобода Дашковецька Вінницького району (1 - прийомна дитина та 1- рідна); в м. Хмільник (1 - прийомна дитина, 3 - рідних); в м. Погребище (4 - прийомних дитини, 1 дитина під опікою та 4 - рідних) та в с. Шпиків Тульчинського району (1 прийомна дитина).

Під опікою/піклуванням перебуває 11 дітей в 11 сім’ях громадян, які переселились з Донецької, Луганської областей та АР Крим. На даний час зазначені сім’ї проживають в помешканнях своїх родичів та в орендованих будинках у Козятинському, Могилів-Подільському, Муровано-Куриловецькому, Немирівському, Погребищенському районах, в містах Вінниця та Жмеринка.

Службами у справах дітей райдержадміністрацій та міських рад міст обласного значення з метою реалізації вимог постанови Кабінету Міністрів України від 05.04.2017 №268 (із змінами) проводиться координаційна робота. Надаються роз’яснення батькам та іншим законним представникам щодо підстав для встановлення статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів та порядку його оформлення. Здійснюється щомісячний моніторинг проведеної в районах та містах області роботи щодо виявлення дітей, які постраждали внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів.

В області проводиться роз’яснювальна робота серед населення щодо порядку надання статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів. Службами у справах дітей райдержадміністрацій, виконкомів міських рад міст обласного значення проведено ряд координаційних заходів. Проінформовано голів міських, селищних, сільських рад, територіальні підрозділи освіти, соціального захисту населення, центри зайнятості, та інші органи. Здійснюються публікації в місцевих засобах масової інформації. Повідомляється про можливість та порядок встановлення статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів.

За оперативними даними служб у справах дітей області стосовно 28 дітей/осіб розглянуто заяви щодо надання вищезазначеного статусу. Станом на 04.02.2019 прийнято відповідні розпорядження райдержадміністрацій та рішення міських рад міст обласного значення стосовно 25 дітей/осіб, яким надано статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів.

Однією з форм соціальної адаптації дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, є їх соціально-психологічної реабілітація у Вінницькому та Жмеринському обласних центрах соціально-психологічної реабілітації дітей.

В зазначених закладах знаходяться на повному державному забезпеченні діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, та діти з сімей, що опинилися в складних життєвих обставинах. Протягом 2018 року в зазначених закладах перебувало 137 дітей. З числа дітей-вихованців, які пройшли соціально-психологічну реабілітацію, 71 дитина повернута/влаштована в сімейні форми виховання, що складає 98,6%.

Протягом року значно покращилась матеріальна база даних закладів. Використання бюджетних коштів на утримання Вінницького та Жмеринського обласних центрів соціально-психологічної реабілітації дітей в 2018 році склало 7,4 млн. грн., залучено позабюджетних надходжень 191,9 тис. грн.

Пріоритетним напрямком роботи в 2018 році було забезпечення житлом дітей-сиріт та осіб з їх числа. Відповідно до річного розпису асигнувань державного бюджету України на 2018 рік Вінницька область отримала субвенцію з державного бюджету місцевим бюджетам на проектні, будівельно-ремонтні роботи, придбання житла та приміщень для розвитку сімейних та інших форм виховання, наближених до сімейних, та забезпечення житлом дітей-сиріт, осіб з їх числа у сумі 17,4 млн. грн.

Протягом 2018 року із загальної суми виділеної субвенції перераховано з обласного бюджету до районних бюджетів, бюджетів міст обласного значення та бюджетів об’єднаних територіальних громад 17,3 млн. грн., освоєння коштів складає 99,6%.

Здійснено розподіл коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам:

 • для придбання 33 житлових об’єктів для 42 дітей/осіб в м. Вінниці, м. Могилів-Подільському, Барському, Бершадському, Гайсинському, Козятинському, Крижопільському, Літинському, Оратівському, Погребищенському, Теплицькому, Томашпільському, Тростянецькому, Тульчинському, Хмільницькому, Чечельницькому, Шаргородському, Ямпільському районах, Іллінецькій та Райгородській ОТГ;
 • для придбання 3 будинків для функціонування дитячих будинків сімейного типу в м. Вінниці, Погребищенському районі та Тульчинській ОТГ, в які може бути влаштовано до 30 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківської опіки;
 • 210 тис. грн. для виготовлення проектно-кошторисної документації на будівництво будинку для дитячого будинку сімейного типу в с. Студена Піщанського району (Студенянська ОТГ) відповідно до розробленого Мінрегіоном та погодженого Мінсоцполітики проекту.

В області проводилась системна робота щодо забезпечення житлом та захисту житлових прав дітей, в тому числі, дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, а також осіб з їх числа.

В районах та містах області діяли програми та реалізовувались заходи щодо забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа, та захисту житлових, майнових інтересів дітей із обсягом фінансування на 2018 рік – 5160,1 тис. гривень на придбання житла, на здійснення ремонтних робіт – 266,9 тис. гривень. Фактично використано протягом 2018 року на придбання житла 400 тис. грн. у Літинському районі, з яких 270 тис. грн. - з районного бюджету, 130 – з бюджету селищної, сільської рад. На ремонтні роботи використано 15 тис. грн.

Протягом поточного року завдяки проведеної координаційної роботи службами у справах дітей області отримали житло 11 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та 6 осіб з їх числа. В рамках районних, міських програм забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа в Літинському районі 2 особам придбано квартиру в смт. Літин та будинок в с. Кулига Літинського району за рахунок коштів, виділених з районного бюджету, у сумі 400 тис. грн.; Ладижинською міською радою надано соціальне житло 1 особі з числа дітей, позбавлених батьківського піклування, в Тиврівському районі 2 особам оформлено право власності на житло шляхом приватизації.

Одночасно проводилась робота з опікунами/піклувальниками, прийомними батьками, батьками-вихователями щодо забезпечення житлових та майнових прав дітей зазначеної категорії.

Так, у Хмільницькому районі 2 дітей, позбавлених батьківського піклування, вихованців дитячого будинку сімейного типу родини Єфімових, отримали житло відповідно до рішення Хмільницького міськрайонного суду Вінницької області про визнання права власності на спадкове майно; 1 дитині оформлено спадщину у м. Жмеринка; у Липовецькому районі 1 дитині-сироті оформлено договір дарування житлового приміщення, та 1 дитині оформлено спадщину на будинок із земельною ділянкою; у Теплицькому районі за кошти опікуна придбано житло 1 дитині та 1 особі; в Калинівському районі за кошти бабусі придбано житловий будинок 5 дітям, позбавленим батьківського піклування; у Чернівецькому районі придбано 1дитині житло коштом опікуна.

З метою координації діяльності об’єднаних територіальних громад з питань захисту інтересів та дотримання прав дітей службою у справах дітей облдержадміністрації проводились моніторингові виїзди та виїзні кущові семінари-навчання для уповноважених з питань захисту прав дитини працівників ОТГ. Стоном на 31.12.2018 року в 5 об’єднаних територіальних громадах області створено служби у справах дітей.

 

Пріоритет 11. Забезпечення ефективної роботи у сфері підтримки сім’ї, запобігання та протидії домашньому насильству, попередження торгівлі людьми, забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків.

 

За підтримки облдержадміністрації громадською організацією «Філософія Серця» у 2018 році реалізовувався соціальний проект «Молодь на шляху до подружнього життя». Семінари-тренінги відбулися в 6-х містах обласного значення та 27 районах Вінницької області, в яких взяли участь представники сільських рад, об’єднаних територіальних громад області, а також активна молодь.

У 2018 році за підтримки облдержадміністрації проведено:

- у березні арт-терапевтичний майстер-клас з виготовлення букета крокусів «Дарунок мамі!» - ГО «Фундація суспільного розвитку»;

- у травні обласне свято «Моя сім’я – моя гордість» до Міжнародного дня сім’ї у сімейному парку активного відпочинку «Дитяча планета»;

- у травні творчо-розважальна спартакіада «Тато, мама, я – обдарована сім’я» до Міжнародного дня сім’ї громадською організацією «Соціально-Культурний Простір» та до Дня матері майстер-клас «Листівка для мами»;

- 1-2 червня обласне свято «Дитинство – країна мрій!» у Подільському зоопарку до Дня захисту дітей;

- 1-2 червня арт-терапевтичний майстер-клас з розпису імбирного пряника та дитячий конкурс «Малюнок на асфальті» до Дня захисту дітей у Подільському зоопарку - ГО «Фундація суспільного розвитку»;

- 24-26 серпня другий фестиваль сімейного тімбілдінгу для багатодітних сімей області спільно з ГО «Соціально-Культурний Простір»;

- 19 грудня арт-терапевтичний майстер-клас з виготовлення листівки Святому Миколаю та подарункового чобітка у м. Вінниця - ГО «Соціально-активна спільнота»;

- 16 грудня арт-терапевтичний майстер-клас з розпису імбирного печива;

- у грудні захід «Новорічний потяг. На гостини до Санта-Клауса» для дітей учасників АТО та ООС;

- у грудні «Під сяйвом різдвяної зірки» для дітей пільгової категорії;

- 26 грудня обласне свято новорічної ялинки для дітей з усіх районів та міст області з числа пільгових категорій в обласному українському академічному музично-драматичному театрі ім. М. Садовського.

З метою підтримки талановитих та обдарованих дітей, дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей з багатодітних сімей, дітей учасників АТО, дітей з інвалідністю громадською організацією «Всеукраїнське об’єднання» Розвиток. Розвиток» за підтримки облдержадміністрації з 1-19 грудня проведений черговий фестиваль творчості та таланту «Крок до мрії».

Обласними заходами у 2018 році охоплено понад шість тисяч дітей з усієї області.

В рамках проектної діяльності МБФ «Українська фундація громадського здоров’я» за підтримки Міністерства соціальної політики України та Фонду ООН у галузі народонаселення в області функціонує 4 мобільні бригади соціально-психологічної допомоги, які створено на базі Вінницького обласного ЦСССДМ (обслуговує Вінницький та Калинівський райони), Барського РЦССДМ (обслуговує Барський та Мурованокуриловецький райони), Гайсинського РЦССДМ (обслуговує Гайсинський та Тростянецький райони), Могилів-Подільського РЦССДМ (обслуговує Могилів-Подільський, Чернівецький райони та м. Могилів-Подільський). Від початку реалізації проекту допомогу надано 1308 особам.

В рамках реалізації обласної комплексної програми у сфері запобігання домашньому насильству протягом 2018 року проведено:

- обласний форум з питань запобігання та протидії домашньому насильству;

- навчання посадових осіб відповідальних за реалізацію державної політики у сфері запобігання та протидії домашньому насильству райдержадміністрацій, міст обласного значення та об’єднаних територіальних громад;

- виготовлено 3 відеоролики;

- Всеукраїнську інформаційно-просвітницьку кампанію «16 днів проти насильства»;

- Стратегічну сесію робочої групи  робочої групи Міжвідомчої ради з питань сім’ї, гендерної рівності, запобігання домашньому насильству та протидії торгівлі людьми.

Для реагування на скарги та звернення громадян за фактами дискримінації за ознакою статі в області утворено Експертну раду з питань запобігання та протидії дискримінації за ознакою статі, яка є постійно діючим консультативно-дорадчим органом. Протягом 2018 року розглянуто 8 звернень, з них: 3 звернення щодо розміщення зовнішньої реклами та 5 звернень щодо розміщення оголошень про вакансії.

З метою підвищення тематичної обізнаності працівників соціальної сфери Вінницької області та налагодження міжсекторальної співпраці у сфері протидії гендерній дискримінації Вінницькою громадською організацією «Інформаційно-просвітницький центр «Вісь» за  підтримки облдержадміністрації 25 червня 2018 року проведено тренінг «Гендерна рівність як базовий принцип паритетної демократії».

У липні 2018 року за підтримки облдержадміністрації проведено семінар: «Базові засади гендерної політики» для голів/заступників голів об’єднаних територіальних громад. В результаті проведення заходу підвищено рівень знань у сфері забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків представників 35 об’єднаних територіальних громад.

У серпні 2018 року розроблено «Гендерний профіль Вінницької області». Крім того, гендерні профілі розроблені на рівні районів, міст обласного значення та об’єднаних територіальних громад.

Протягом вересня – листопада 2018 року проведено 7 навчальних тренінгів для представників структурних підрозділів райдержадміністрацій та міських рад області на тему: «Впровадження гендерних підходів на місцевому рівні» (Козятинський, Літинський, Липовецький, Теплицький, Тульчинський, Шаргородський райони та м. Жмеринка) - охоплено 113 осіб.

За підтримки облдержадміністрації громадською організацією «Інститут Місцевої Демократії «Відкрите суспільство» проведено ІІІ Фестиваль рівних прав та можливостей «INFEST 2018», що став можливістю відкриття нових інноваційних інструментів для просування ідей гендерної рівності, прав людини та платформою для засобів масової інформації щодо поширення нестереотипних уявлень про дівчат та жінок, хлопців та чоловіків. Захід висвітлено у засобах масової інформації.

У 2018 році реалізовано навчальну програму з питань паритетної демократії та активізації участі жінок у політиці. За підтримки облдержадміністрації проведено захід громадською організацією «Інститут Місцевої Демократії «Відкрите суспільство».

За підтримки облдержадміністрації в рамках проекту «Гендерне програмування, як інструмент до забезпечення рівності та захисту прав жінок в Україні», що реалізовується громадською організацією «Жіночі перспективи» у партнерстві з громадською організацією «ВІСЬ», відбулися такі заходи:

- громадською організацією «Інститут Місцевої Демократії «Відкрите суспільство» виготовлено 3 відеоролики, тематикою яких є підвищення гендерної культури, та забезпечено трансляцію цих роликів у громадському транспорті обласного центру;

- в рамках проведення інформаційної кампанії «Щастя в чотири руки», що реалізується Фондом ООН у галузі народонаселення спільно з Міністерством соціальної політики України, з метою подолання усталених стереотипів стосовно соціальних ролей чоловіків і жінок та розподілу сімейних обов’язків, у всіх районах та містах обласного значення розміщено 33 інформаційних матеріалів з концепцією «Я дбаю про свою дитину, так само як моя дружина» на носіях зовнішньої реклами.

З метою посилення виявлення та ідентифікації осіб, які постраждали від торгівлі людьми та розгляду питань, які потребують міжгалузевої узгодженої співпраці щодо здійснення заходів з питань протидії торгівлі людьми, у 2018 році відбулося 4 засідання Міжвідомчої ради.

Вперше проведено навчання для представників 6 об’єднаних територіальних громад щодо ідентифікації та надання допомоги особам, які постраждали від торгівлі людьми.

4 жовтня пройшов семінар – тренінг «Підвищення ефективності міжвідомчої взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у напрямку протидії торгівлі людьми» для посадових осіб райдержадміністрацій та міських рад міст обласного значення, відповідальних за реалізацію державної політики в сфері запобігання та протидії торгівлі людьми

16 жовтня проведено обласну конференцію «Поширення національного механізму взаємодії суб'єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми у Вінницькій області» за участі заступників голів райдержадміністрацій, міських рад міст обласного значення, об’єднаних територіальних громад, представників місцевих відділень Національної поліції, центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та Міжнародної організації з міграції в Україні.

В області проведено інформаційні кампанії присвячені до Всесвітнього дня боротьби з торгівлею людьми (30 липня), Європейського дня боротьби з торгівлею людьми (18 жовтня) та Міжнародного дня боротьби за скасування рабства (2 грудня).

У 2018 році на 13% збільшено кількість заяв щодо встановлення статусу осіб, які постраждали від торгівлі людьми. Ідентифіковано 17 осіб, які постраждали від торгівлі людьми, в тому числі 1 внутрішньо переміщена особа. 16-м особам встановлено статус особи, яка постраждала від торгівлі людьми, в тому числі 2 дітям (одна справа щодо встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі знаходиться на розгляді в Міністерстві соціальної політики України).

За рахунок коштів обласного бюджету функціонує телефонна «Лінія довіри» з питань запобігання та протидії домашньому насильству, торгівлі людьми та дискримінації за ознакою статі (тел. 0-800-75-04-75), за якою надаються відповідні інформаційно-консультативні послуги фахівцями Вінницької обласної правозахисної організації «Джерело надії». За 2018 рік надійшло понад 500 звернень.

 

Пріоритет 12. Розвиток ринку праці.

 

У 2018 році в регіоні продовжується позитивна тенденція щодо зростання рівня заробітної плати.

Так, приріст середньомісячної заробітної плати за 2018 рік до 2017 року складає 27,4% (по Україні – 24,8%).

Середньомісячна заробітна плата за 2018 рік становила 7801,10 грн. За рівнем середньомісячної заробітної плати область займає 11 місце серед регіонів України, а за темпами її росту - 3 місце.

Заробітна плата штатних працівників за грудень 2018 року у порівнянні до грудня 2017 року зросла на 21,6% і становила 9254,85 грн.

Індекс реальної заробітної плати за січень-грудень 2018 року до відповідного періоду 2017 року становив 115,5% (в середньому по Україні – 112,5%). За індексом реальної заробітної плати за звітний період область займає 3 місце в рейтингу регіонів України.

Індекс реальної заробітної плати в області у грудні 2018 року до листопада 2018 року складає 112,4%, (в середньому по Україні – 114,5%).

За останніми даними Держкомстату України чисельність зайнятого населення Вінницької області у віці 15-70 років за січень-вересень 2018 збільшилась порівняно з січнем-вереснем 2017 на 1,2% або на 8 тис. осіб і становила 654,3 тис. осіб. Рівень зайнятості населення відповідно збільшився з 55,8% до 56,9%.

Чисельність безробітних серед економічно активного населення області у віці 15 - 70 років (за методологією МОП) зменшилась на 4,7 тис. осіб – з 76,7 до 72 тис. осіб, рівень безробіття економічно активного населення, визначений за методологією Міжнародної організації праці, зменшився з 10,6% до 9,9%, у т.ч. населення працездатного віку – з 11% до 10,2%.

 

Пріоритет 13. Покращення ефективності системи соціального забезпечення, обслуговування та надання соціальних послуг населенню.

 

У Вінницькій області проживає понад 110 тисяч осіб, яким встановлено групу інвалідності.

Кількість пільгових категорій громадян, які перебувають на обліку для забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації (ТЗР) на сьогодні становить – понад 10 тис. осіб, в тому числі обліковуються 54 учасника АТО.

З квітня 2018 року запроваджено новий механізм забезпечення осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю технічними засобами реабілітації відповідно до якого, повноваження по забезпеченню ТЗР і виплата компенсації за самостійно придбані технічні засоби реабілітації передані структурним підрозділам районних держадміністрацій, виконавчих органів міських рад, міст обласного значення з питань соціального захисту населення, які супроводжують цей процес від моменту підбору виробу і виробника до моменту отримання виробу замовником і відповідно здійснюють оплату поставленого товару.

За державною цільовою програмою «Заходи із соціальної, трудової та професійної реабілітації інвалідів» за напрямом «Забезпечення окремих категорій населення України технічними та іншими засобами реабілітації» область у 2018 році профінансовано на суму 63,97 млн. грн. Підприємствами-виробниками видано понад 17,0 тис. одиниць протезно-ортопедичних виробів, ортопедичного взуття та ін.

В тому числі, зазначеними підприємствами в область поставлено та видано особам з інвалідністю: 13828 протезно-ортопедичних вироби, 1149 крісел-колісних, 2159 одиниць засобів малої механізації, таких як палиці, милиці, ходунки та 248 одиниць спеціальних засобів для орієнтування та спілкування.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 20 червня 2012 року №572 у 2018 році на реабілітацію дітей з інвалідністю з державного бюджету виділено 230 тис. грн. та на реабілітацію направлено 18 дітей.

Особи з інвалідністю, за наявності підстав, в якості засобу реабілітації забезпечуються спецавтотранспортом.

У 2018 році на обліку для забезпечення автомобілями перебувало 4199 осіб з інвалідністю з яких:

 • на першочерговому обліку – 83 особи з інвалідністю внаслідок війни, з числа учасників бойових дій в період Великої Вітчизняної війни та війни з Японією;
 • на позачерговому обліку – 484 особи з інвалідністю внаслідок війни, прирівняні до осіб з інвалідністю внаслідок війни, особи з інвалідністю внаслідок аварії на ЧАЕС І та ІІ групи, сім’ї з двома особами з інвалідністю;

- в порядку загальної черги – 3632 осіб з інвалідністю з дитинства, загального захворювання, дітей-інвалідів до 18 років, інвалідів ЧАЕС ІІ та ІІІ групи, а також особи з числа військовослужбовців, які стали інвалідами під час проходження військової служби, інваліди трудового каліцтва невиробничого характеру.

З початку 2018 року особам з інвалідністю, які перебували на обліку для забезпечення спецавтотранспортом, в якості гуманітарної допомоги видано 6 автомобілів.

Впродовж 2018 року членами сімей померлих осіб з інвалідністю було викуплено 26 автомобілів на суму 383,8 тис. грн., отриманих за кошти державного бюджету. Передано у власність гуманітарних автомобілів після смерті осіб з інвалідністю - 33.

Передано у власність особам з інвалідністю після 10-ти років експлуатації гуманітарних автомобілів – 135, державних автомобілів – 86.

Значну увагу облдержадміністрацією приділяється особистісній та професійній компетентності працівників соціальної сфери області. В рамках цього проведено ряд навчань та організовано низку заходів.

Так, у березні 2018 року спільно з Центром розвитку місцевого самоврядування відбувся дводенний семінар для представників старостинських округів, які отримали інформацію щодо впровадження моделі адміністрування надання послуг із соціальної підтримки населення за принципом єдиного вікна, необхідності створення фронт-офісів у віддалених населених пунктах.

У травні проведено дводений семінар-нарада «Формування інтегрованої системи соціальних послуг в умовах децентралізації: сучасна практика та перспективи».

У червні 2018 року для працівників закладів соціальної сфери проведено 5-денний семінар «Основи довготривалого догляду за людьми літнього віку», який проводився представниками Центру додаткової професійної освіти ДУ «Інститут геронтологіїі м. Д.Ф. Чеботарьова» на базі Обласного пансіонату для людей з інвалідністю та людей похилого віку.

У листопаді для 35 представників територіальних центрів соціального обслуговування (надання соціальних послуг) спільно з громадською організацією «Центр Поділля-Соціум» проведено тренінг-навчання «Сучасні практики роботи з людьми похилого віку».

3-4 грудня 2018 року за участю облдержадміністрації та Вінницького обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проведено моніторинг виконання в 5 пілотних об'єднаних територіальних громадах (Дашівська ОТГ, Райгородська ОТГ, Мельниківська ОТГ, Якушинецька ОТГ, Барська ОТГ) функцій у сфері соціального захисту населення, розвитку сімейних форм виховання, захисту прав дітей та проведено інформаційно-роз'яснювальну роботу щодо дотримання положень Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю.

 

Пріоритет 14. Реалізація програм доступного житла в області.

 

Рішенням 24 сесії Вінницької обласної ради 7 скликання від 28 вересня 2017 року №465 затверджена «Комплексна регіональна програма пільгового довготермінового кредитування громадян, які потребують поліпшення житлових умов у Вінницькій області на 2018-2020 роки» (далі - Програма), яка розпочала свою дію з 1 січня 2018 року.

Метою Програми є вирішення житлової проблеми шляхом створення сприятливих умов для розвитку житлового будівництва, розробка нових та удосконалення діючих механізмів пільгового довготермінового кредитування громадян, які потребують поліпшення житлових умов на будівництво (реконструкцію) і придбання житла.

Кредит за даною Програмою надається на будівництво (реконструкцію) і придбання житла молодим сім’ям, в яких вік кожного з членів подружжя не перевищує 35 років, одиноким молодим громадянам (віком до 35 років включно), учасникам антитерористичних операцій та членам їх сімей, педагогічним та науково-педагогічним працівникам, держслужбовцям та працівникам бюджетної сфери.

В поточному році за рахунок коштів обласного бюджету було видано п’ять кредитів на загальну суму 1,77 млн. грн. з них: три кредити надано молодим сім’ям, в яких вік кожного з членів подружжя не перевищує 35 років, і одиноким молодим громадянам (віком до 35 років включно), один кредит науково-педагогічному працівнику, та один кредит державному службовцю.

Інформація щодо умов участі у програмі розміщена на офіційних сайтах: Держмолодьжитло Україна, Вінницьке регіональне управління Дуржмолодьжитла України, Департамент житлово-комунального господарства, енергетики та інфраструктури Вінницької облдержадміністрації.

 

Пріоритет 15. Забезпечення всіх категорій споживачів питною водою, приведеною до стандартів якості.

 

З метою забезпечення населення та інших споживачів області послугами з водопостачання, підвищення ефективності та надійності функціонування систем водопостачання, проведення їх технічного переоснащення та впровадження передових технологій обласним бюджетом на 2018 рік передбачені бюджетні позички в сумі 10,0 млн. грн. на реалізацію заходів обласної програми «Питна вода».

Позичка (кредит) обласного бюджету надається юридичній особі – комунальному підприємству територіальної громади під 6% річних, терміном до 3-х років, відповідно Обласним фондом сприяння інвестиціям та будівництву

Активними є такі райони, як – Липовецький, Муровано-Куриловецький, Немирівський, Ямпільський, в минулих роках вони спробували прийняти участь в програмі і продовжують співпрацювати й надалі.

Протягом 2018 року виконано 12 проектів у 10 населених пунктах області на загальну суму 7,75 млн. грн. В рамках програми побудовано 52,2 км. водопровідних мереж та 2 нові артезіанські свердловини.

 

Пріоритет 16. Забезпечення міжнародного співробітництва у сфері соціальної та молодіжної політики.

 

У 2018 році в рамках співпраці Вінницької області з Свєньтокшинським воєводством 50 дітям учасників антитерористичної операції організовано відпочинок у місті Кельце.

За підтримки Міністерства соціальної політики України та у співпраці з Міністерством закордонних справ України і Посольством України організовано відпочинок 14 дітей загиблих учасників антитерористичної операції віком від 7 до 16 років у м. Хургада (Єгипет).

З метою напрацювання подальших кроків співпраці між Ясським повітом Румунії та Вінницькою областю, що сприятиме розвитку системи надання соціальних послуг населенню, у грудні 2018 року організовано поїздку по обміну досвідом працівників сфери соціального захисту громадян Вінницької області до Ясського повіту Румунії. За результатами зустрічі підписано протокол про співробітництво.

Велика увага приділяється міжнародній співпраці у молодіжній сфері. У 2018 році реалізовано 4 молодіжних обміни з Республікою Польща.

У травні цього ж року у Вінниці проведено Свьєнтокшисько-Вінницьку Академію молодих лідерів, учасниками якої стали 16 молодих людей зі Свьєнтокшиського воєводства. Результатом заходу стала участь делегації студентів з Польщі у Вінницькій Студентській республіці.

В рамках відзначення 60-ї річниці співпраці Вінницької області та Свьєнтокшиського воєводства делегація молоді з Вінниччини на чолі з головою облдержадміністрації відвідала м. Кельце та підписали Декларацію про подальшу співпрацю у сфері молодіжної політики та побудову відкритих та дружніх відносин між молоддю обох регіонів.

У листопаді 2018 року відбувся робочий візит до міст Стараховіце і Вонхоцк Свьєнтокшиського воєводства (Польща), за результатами якого напрацювано механізм співпраці та міжнародного обміну досвідом між молоддю та представниками влади, реалізації спільних проектів та роботи для молоді, спільно з молоддю та силами молоді, в тому числі, учнівської молоді.

 

Пріоритет 17. Реалізація заходів з розвитку фізичної культури та спорту.

 

На Вінниччині упродовж 2018 року здійснювались заходи щодо створення сучасної матеріально бази фізичної культури та спорту.

За рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку та співфінансування з місцевих бюджетів реалізовувались такі проекти:

- реконструкція будівлі спортивного комплексу по вул. Дружби, 42, в с.Савинці Тростянецького району Вінницької області, планується ввести в експлуатацію упродовж першого півріччя 2019 року;

- реконструкція житлового будинку під побутові приміщення з влаштуванням спортивних майданчиків по вул. Шкільна, 15а в смт. Турбів, Липовецького району Вінницької області, планується ввести експлуатацію упродовж 2019 року;

- реконструкція незавершеного будівництва «Районного спортивного комплексу» в м. Козятин по вул. Довженка, 107, ввести в експлуатацію заплановано в травні 2019 року;

- реконструкція будівлі КО Спорткомплекс «Здоров’я» по вул. Якова Шепеля, 23 в м. Вінниці, введення в експлуатацію заплановано у 2019 році;

- реконструкція спортивно-оздоровчого закладу «Юність» в м. Жмеринка, вул. Київська, 15 Вінницької області, завершення реалізації проекту 2019 рік;

- нове будівництво стадіону на території Вінницького гуманітарно-педагогічного коледжу за адресою: вул. Нагірна, 13 в м. Вінниця, введення в експлуатацію 2019 рік;

- будівництво спортивного комплексу в с. Іванів Калинівського району, будівництво завершено, оформляються відповідні документи.

Крім того, за рахунок бюджетної програми 2017 року «Будівництво футбольних полів зі штучним покриттям в регіонах України» у 2018 році завершено будівництво ще 7 об’єктів в області: 6 майданчиків зі штучним покриттям 42х22м і сучасне футбольне поле 100х64м у м. Вінниці (ПДЮ).

Всього у 2018 році в області збудовано 36 спортивних об'єктів, переважна більшість яких це сучасні спортивні майданчики та майданчики з тренажерним обладнанням. До загальної кількості збудованих об'єктів входять 3 спортивних зали (с. Зведенівка Шаргородського району, с. Павлівка Калинівського району та с.Сосонка Вінницького району), 3 приміщення для фізкультурно-оздоровчих занять (одне в м. Ладижин та два в м. Хмільник) та 1 стрілецький тир (м.Ладижин).Два об'єкти ліквідовані (майданчик та приміщення для ФіС в м.Ладижин, у зв'язку з ліквідацією заводу силікатної цегли).

Всього у 2018 році на галузь фізкультури і спорту з обласного бюджету використано 78,1 млн. грн., що на 25% більше ніж використано у 2017 році. На розвиток олімпійських видів спорту використано 8,9 млн. грн., що на 65,2% більше ніж у 2017 році.

 

В області проведено 47 змагань всеукраїнського та міжнародного рівня, в тому числі легкоатлетичний пробіг до Дня Європи, всеукраїнські змагання з велоспорту, стронгмену, волейболу, баскетболу, боксу та інші, що дало можливість залучити в регіон додаткові фінансові ресурси державного бюджету і позабюджетні надходження.

Протягом 2018 року з обласного бюджету надано грошову винагороду вінницьким паралімпійцям - Олександру Казіку у розмірі 250,0 тис. грн., Ірині Буй - 100 тис. грн., Олексію Денисюку – 100,0 тис. грн, Мар'яні Шевчук – 100,0 тис. грн, переможцю чемпіонату Європи з боксу Олексію Токарчуку – 200,0 тис. грн., по 50 тисяч гривень тренерам Сергію Кучерявому та Марціну Кучерявому, 40,0 тис. грн.  ренеру Роману Вакалюку.

У звітному періоді здійснено виплату 38 щомісячних стипендій від 1800 до 3700 грн. провідним спортсменам області на загальну суму 916,8 тис. грн. та виплату грошових винагород на загальну суму 890 тис. грн..

Забезпечено участь спортсменів області різних вікових груп в чемпіонатах світу та Європи, літніх та зимових Олімпійських і Паралімпійських іграх, Дефлімпійських іграх та інших міжнародних змаганнях. Упродовж року на міжнародних змаганнях вінничани серед спортсменів різних вікових груп вибороли 178 медалей різного ґатунку (65 – золотих, 62 – срібних, 61 – бронзових).

В області підготовлено 246 - кандидатів у майстри спорту, 50 - майстрів спорту України, 18 майстрів спорту України міжнародного класу.

Літніми олімпійськими видами спорту займалися 18397 особи.

Найбільш масовими та популярними серед населення області є такі олімпійські види спорту: футбол, яким займалися –6041 осіб, волейбол – 2697 спортсменів, легка атлетика – 1459 осіб, баскетбол – 1067 ос., бокс – 1002 ос., боротьба греко-римська – 994 спортсменів.

Неолімпійськими видами спорту займалися 4308 осіб. Найбільш масовими неолімпійськими видами спорту є: боротьба самбо (389 спортсменів), спортивна акробатика (370 осіб), пауерліфтинг (298 ос.), футзал (185 ос.), рукопашний бій (174 ос.), спортивний туризм (105 ос.).

Команди об'єднаних територіальних громад залучались до участі в обласних фізкультурно - спортивних заходах. Найбільш масово пройшли сільські спортивні ігри Вінниччини 2018 року серед ОТГ. В змаганнях взяли участь 10 збірних команд об'єднаних територіальних громад.  Переможцем стала Северинівська сільська об'єднана територіальна громада. У 2018 році по фізкультурно-оздоровчу та спортивну діяльність звітували 26 ОТГ, що на 19 більше ніж у 2017 році.

Відповідно до очікуваних результатів упродовж 2018 року забезпечено функціонування 54 спортивних шкіл (50 ДЮСШ та 4 СДЮСШОР). Спортом в дитячо-юнацьких спортивних школах займалися 18160 юних спортсменів, що становить 8,9% та разом зі спортивними клубами (в СК займалися 3602 дітей та молоді) - 10,67% до кількості дітей та молоді в області віком 6-18 років.

В ДЮСШ області олімпійськими видами спорту займалися 16174 особи, що становить 89,1% від загальної кількості дітей та молоді спортивних шкіл, неолімпійськими видами спорту – 1816 осіб – відповідно 10%, видами спорту інвалідів – 154 особи – 0,9%. У спортивних школах функціонувало 221 відділення з видів спорту, в тому числі з олімпійських 184 і 29 з неолімпійських та 8 за видами спорту інвалідів. Найбільш масовими видами спорту, якими займалися діти та молодь є: футбол – займалися 5242 учня; волейбол – 2512 особи; легка атлетика – 1434 учня та бокс – 912 юних спортсменів.

Дитячо-юнацькі спортивні школи організовували навчально-тренувальний процес на 107 власних спортивних спорудах.

Згідно відповідного рішення обласної Ради створено Вінницьку обласну комплексну дитячо-юнацьку спортивну школу, яка розпочала свою роботу.

На Вінниччині станом на 01.01.2019 року функціонувало 4293 спортивних споруд, що на 34 споруди більше, ніж у 2017 році (в тому числі: 37 стадіонів з трибунами на 1500 місць для глядачів, 571 майданчик з тренажерним та нестандартним обладнанням, 454 футбольних полів, 697 спортивних залів, 164стрілецьких тири, 74 майданчика з синтетичним покриттям та інші спортивні споруди;

Спортсмени Вінниччини упродовж 2018 року зберегли показники Всеукраїнського рейтингу з олімпійських та неолімпійських видів спорту, який щорічно проводиться Мінмолодьспортом.

Упродовж звітного періоду в області проведено 423 спортивних захода (285- обласних фінальних змагань та 138 НТЗ), в яких взяли участь близько 20 тис. осіб. Здійснено 273 відрядження спортсменів на змагання всеукраїнського та 93 міжнародного рівнів і 105 відряджень на НТЗ всеукраїнського та міжнародного рівнів.

До складу національної збірної команди України на 2018 рік з літніх олімпійських видів спорту зараховано 202 вінничанина (+13 до відповідного періоду 2017 року), в тому числі: основного складу – 73 (+11), кандидатів – 61 (+5), резерву – 68 (-3) особа. З неолімпійських видів спорту – 274 (-18) спортсмени, в тому числі 106 (0) – основного складу, 74 (-41) – кандидатів, 94 (+23) - резервного. Кількість членів національної збірної команди держави від Вінницької області з року в рік є стабільним, що є підтвердженням якісної роботи провідних тренерів області.

 

Пріоритет 18. Збереження культурної спадщини та сприяння розвитку культури і мистецтва. Створення належних умов для збереження та розширення доступу громадян до документів Національного архівного фонду.

 

Станом на 01 січня 2019 року мережа закладів культури області становить 2104, з них 14 - обласного підпорядкування. Діяльність галузі забезпечують 6853 працівника, в т. ч. 1223 працівника в закладах культури і мистецтв обласного підпорядкування, що залишається на рівні відповідного періоду минулого року.

Забезпечення якісного кадрового потенціалу області здійснюють Вінницький коледж культури і мистецтв ім. М.Д. Леонтовича та Тульчинський коледж культури, де навчається 653 студента. У 2018 році забезпечено першим робочим місцем 141 з 144 випускників, що складає (98%), 3 випускники отримали вільні дипломи.

У 2018 році реалізовано 145 конкурсних та фестивальних програми, серед яких 10 міжнародних, 15 всеукраїнських, 19 обласних та 101 регіональний та районний мистецький проект.

Увагу митців з України та багатьох країн Європи привернули міжнародні проекти: Шевченківське свято «В сім’ї вольній, новій», фестивалі народної хореографії «Барвінкове кружало», ім. П.І. Чайковського та Н.Ф. фон Мекк, мистецький пленер «Кращий художник / The best artist - 2018», Дні джазової музики «VinnytsiaJazzFest», фестиваль органної музики «Музика в монастирських мурах», свято народного мистецтва «Українська витинанка» та інші.

У червні 2018 року в м. Тульчині відбувся II Міжнародний фестиваль «ОPERAFEST TULCHYN». Фестиваль проходив за участю прем’єр-міністра України В. Гройсмaна та міністра культури України Е. Нищука, відвідувачами заходу стали близько 40 тисяч глядачів. В рамках проекту проведено Всеукраїнську конференцію «Культура та креативні індустрії - як основа розумної стратегії розвитку малої території» та відкрито пам’ятник мелодії «Щедрик».

Реалізовано низку всеукраїнських заходів, серед яких: свято сатири і гумору ім. С.Руданського, мистецький проект «Мальована хата», фестиваль «Батозька битва», форум молодої музики «ContemporaryMusicDaysinVinnitsia», конкурси учнів мистецьких навчальних закладів «Подільська весна» та «Юний концертмейстер», відбіркові етапи всеукраїнських конкурсів учнівської творчості «Об’єднаймося ж, брати мої» та молодих виконавців «Червона рута», пленер скульпторів-каменотесів «Подільський оберіг», фестиваль українського борщу, культурно-мистецька акція «Мистецтво одного села» тощо.

Серед обласних заходів варто відзначити нові мистецькі проекти «Різдво в Буші» та «Співає Поділля Леонтовича», конкурс читців «Кобзар і Україна», етно-фестиваль «Калинові мости», фестивалі творчих колективів національних меншин та етнічних груп Вінниччини «Подільські барви» та національних культур «Всі ми діти твої, Україно!», пленер народного малярства, свято фольклору ім. Г. Танцюри, конкурс «Народні музики Поділля», фестиваль народної творчості «Скарби «Поділля», свято обрядових хлібів «Народу вічний оберіг» та інші.

За звітний період Вінницький обласний український академічний музично-драматичний театр ім. М.Садовського театр відвідало 103,1 тис. глядачів. Проведено 12 благодійних вистав, в тому числі 2 вистави для учасників АТО. Доходи від продажу квитків та інших платних послуг складають 3,32 млн. грн, що становить 111%, або на 316,7 тис. грн. більше ніж в 2017 році. Поставлено і випущено в прокат 5 нових вистав: П.Морозова «Ассоль», О.Миколайчука-Низовця «KVITKA», Ю.Рибчинського та Г.Татарченка «Біла ворона», О.Володарського «Селфі зі Склерозом», Т.Гала-Булгакової «Русалонька».

Важливим напрямком роботи колективу Вінницького академічного обласного театру ляльок залишається благодійництво. Творчий колектив театру здійснює безкоштовний показ вистав у навчально-виховних закладах, вихованцями яких є діти-інваліди, а також в лікувальних закладах області. Під час гастролей та показу вистав запроваджено безкоштовний перегляд вистав для дітей з малозабезпечених сімей, дітей-сиріт, дітей-інвалідів, дітей з сімей учасників АТО та сімей загиблих воїнів. Всього за рік проведено 38 благодійних вистав, у тому числі на селі –16.

За сприяння Вінницькою філії громадської організації «Всеукраїнське об’єднання учасників бойових дій» театром здійснено показ 24 вистав в селах та селищах прифронтової зони, від станиці Луганської до міста Маріуполя. Казку «Півтори жмені» переглянули 3950 глядачів. Поряд із цим, театром ляльок реалізовано 2 нові постановки Л.Лопейської і Т.Крчулової «Лелеченя і Опудало» та дитячу оперу М.Лисенка «Коза-дереза» та 2 дитячих новорічних проекти.

За 2018 рік обласною філармонією проведено понад 460 концертів, які відвідали більше 120 тисяч глядачів. Валовий дохід від концертної діяльності творчих колективів становить 2,9 млн. грн..

На базі обласної філармонії створено камерний хор «Леонтович капела», презентація якого відбулась в рамках мистецького проекту «Співає Поділля Леонтовича».

У 2018 році до книгозбірень області надійшло 141,5 тис. примірників видань на суму 6,7 млн. грн. За кошти місцевих громад придбано 43,6 тис. примірників на суму 3,3 млн. грн. Здійснено передплату періодичних видань на ІІ півріччя 2018 року на суму 2,1 млн. грн..

На початок 2019 року кількість предметів основного фонду музеїв області складає 252952 одиниці збереження, що на 7869 музейних предметів більше ніж у 2017 р. У 2018 році музеї області відвідали понад 650,0 тис. осіб, що на 30,8 тис. осіб більше, ніж у 2017 році, створено 1010 виставок.

Спостерігається позитивна динаміка щодо збільшення мережі музейних закладів, зокрема відкрито музеї історії села Гопчиця Погребищенського, Володимира і Олександра Куцих у с.Шарапанівка Крижопільського, народних ремесел і промислів с. Гальжбіївка Ямпільського районів та музею АТО у м. Гайсин. Розпочато роботу з створення Музею археології та виноробства в м.Ямполі, сума грантових коштів складає 12 тис. євро. Створення нових музеїв сприяє організації культурного життя на місцевому рівні та є потужним інструментом розвитку територіальних громад області.

Активізувалась робота музейних закладів області з проведення консерваційних та реставраційних заходів музейних предметів. У звітному році в Національному науково-дослідному реставраційному центрі України відреставровано 26 музейних предметів з фондів обласного художнього,38 - обласного краєзнавчого музею, 2 живописних твори з Мурованокуриловецького районного краєзнавчого музею ім. Ф.З.Коновалюка,  1 предмет із колекції Тиврівського районного краєзнавчого музею.

Проведено перший етап дослідження пам’ятки історії місцевого значення «Залишки ставки «Вервольф». За результатами дешифрування фото, космознімків виявлено підземну пустоту не природного походження, від якої фіксуються коридори з іншими підземними об’єктами, фундаменти будівель періоду Другої Світової війни, вичищено бетонну шахту, в якій знайдено предмети періоду Другої Світової війни. Дані речі поповнять експозицію музею.

Проведено ремонтно-реставраційні роботи на 663 пам’ятках архітектури та історії місцевого значення, на що було витрачено понад 69,3 млн. грн.

В рамках реалізації державної програми «Впровадження електронного обліку і презентації об’єктів культурної спадщини та культурних цінностей на 2017–2020 рр.» Міністерством культури України Вінницька область визначена пілотною з впровадження програми електронного обліку і презентації об’єктів культурної спадщини.

У 2018 році на Вінниччині працювало 4 археологічних експедиції. Зокрема, спільно з Університетом ім. Крістіана Альбрехта у м. Кіль (Німеччина) в області працювала Східноподільська археологічна експедиція Інституту археології Національної Академії наук України. За результатами роботи експедиції на поселеннях трипільської культури виявлено мегаспоруди будівель з площею фундаментів більше 600 квадратних метрів.

Інститут археології НАН України спільно з Вінницьким обласним краєзнавчим музеєм відновив проект археологічного дослідження старожитностей уличів на території Побужжя.

У Вінниці продовжувалися археологічні розкопки фундаменту костелу домініканського монастиря  на території пам’ятки архітектури та містобудування національного значення «Домініканський монастир» 30-х років 17-го століття.

З метою морального та матеріального заохочення митців до творчого пошуку здійснюється виплата персональних та творчих стипендій облдержадміністрації та обласної Ради в галузі культури і мистецтв 17 митцям Вінниччини, 5 кращим студентам мистецьких навчальних закладів І-ІІ рівня акредитації та 18 письменникам у сумі 445,2 тис. грн.

Здійснено ремонти 387 приміщень на загальну суму 58 млн. грн..

Проведено ремонтні роботи 7 закладів культури і мистецтв обласного підпорядкування на загальну суму 5,8 млн. грн. Зокрема: проведено ремонтні роботи фасадів, внутрішніх приміщень, золотого та блакитного залів, балкону, електромережі Палацу Потоцьких в м. Тульчин на загальну суму 1,8 млн. грн.

В обласному академічному музично-драматичному театрі ім.М.Садовського введено в дію систему вентиляції та кондиціювання повітря, електрокотельню, замінено електрощитову театру та паркет першого поверху глядацького фойє. Всього проведено робіт на загальну суму 1,3 млн. грн.

Проведено утеплення фасаду, капітальний ремонт сцени, центральних сходів, вбиральні Вінницького коледжу культури і мистецтв ім.М.Д.Леонтовича на загальну суму майже 2 млн. грн..

Капітальний ремонт приміщення музею «Подільська хата» та огорожі верхнього парку історико-культурного заповідника «Буша» на 348,0 тис. грн. Поряд з цим, в 2018 році завершено ремонтні роботи в художньому музеї заповідника.

Здійснено ремонт музею, фойє актової зали та приміщень бібліотеки Тульчинського коледжу культури на суму 118,0 тис. грн..

Проведено ремонти приміщень Вінницького обласного навчально-методичного центру галузі культури, мистецтв та туризму на суму 101,0 тис. грн. з яких 47,0 тис. грн. - власні надходження закладу.

В грудні 2018 року розпочато комплекс ремонтних робіт Вінницького обласного художнього музею, зокрема поточний ремонт академічної зали та коридору ІІ поверху на суму 224 тис. грн., наразі роботи тривають.

На придбання автотранспорту, зокрема 3 автомобілів та причепу для історико-культурного заповідника «Буша», обласного театру ляльок та краєзнавчого музею використано 2,3 млн. грн..

Також протягом року було придбано музичні інструменти, звуко-підсилююча апаратура, сценічні костюми, аудіовізуальна та оргтехніка, на що використано 4,5 млн. грн., що на 12% більше в порівнянні з 2017 роком.

 

Пріоритет 19. Розвиток туристичної галузі.

 

Відповідно до Програми розвитку туризму у Вінницькій області на 2017-2020 роки (далі - Програма) на реалізацію заходів в 2018 році з обласного бюджету передбачено кошти в сумі 300,0 тис. грн. В ІІ кварталі 2018 року Відокремленим підрозділом Подільський зоопарк ВОКСЛП «Віноблагроліс» для облаштування інфраструктури проведено закупівлю будівельних матеріалів (труба профільна з нержавіючого металу, цемент) через систему «Прозоро», також проводиться підготовка щодо закупівлі скла. Планується, що за результатами заходу підвищиться туристична привабливість зоопарку, що в свою чергу сприятиме збільшенню потоку туристів в регіон.

В рамках виконання Плану заходів Програми розвитку туризму на 2017-2020 роки з 19 по 22 квітня офіційна делегація області прийняла участь у ювілейній X міжнародній виставці сільського та активного туризму AGROTRAVEL&ACTIVE LIFE (м. Кельце), яка проходила у другому за величиною виставковому центрі Республіки Польща – TargiKielce, у Сьвєнтокшиському воєводстві Республіки Польща.

Під час заходу відбулися конференції, семінари та дебати, а також учасникам було запропоновано кулінарні родзинки традиційних кухонь різних країн.

В даному заході прийняли участь представники турбізнесу, туристичні організації, державних органів з Чехії, Литви, Угорщини та відвідало понад двадцять тисяч відвідувачів.

Участь у X міжнародній виставці AGROTRAVEL&ACTIVE LIFE сприяла підвищенню рівня туристичного іміджу Вінниччини.

Крім того, представники облдержадміністрації спільно з Вінницькою міською радою, туроператорами, керівниками готельного та ресторанного бізнесу Вінниччини презентували туристичний потенціал області на найбільшій в Україні міжнародній туристичній виставці UITT 2018: «УКРАЇНА - Подорожі та Туризм», яка відбулася у м. Києві з 28 по 30 березня 2018 року.

В цьому році в заході прийняли участь 24 країни, серед яких компанії з Болгарії, Греції, Грузії, Єгипту, Ізраїлю, Індії, Італії, Іспанії, Китаю, Кіпру, Куби, Мальти, Мальдівської Республіки, Малайзії, Марокко, Словаччини, Словенії, США, Палестини, Туреччини, Тунісу, України та Шрі-Ланки.

З метою розвитку сільського зеленого туризму в регіоні проведено семінар на тему: «Проблеми та перспективи розвитку сільського зеленого туризму в регіоні», в якому прийняли участь більше 60 осіб, які бажають займатися даним видом діяльності.

Організовано та проведено екскурсії по туристичних родзинках м.Вінниці для 25 дітей-сиріт Брацлавського будинку-інтернату та 16 дітей з інвалідністю ГО «Гармонія».

Аналіз фінансово-економічних показників туристичної діяльності за 2018 рік свідчить про позитивну динаміку розвитку галузі, зокрема сума надходжень туристичного збору до місцевих бюджетів склала 483,8 тис. грн., що на 22,5% більше у порівнянні з 2017 роком.

 

Пріоритет 20. Сприяння розвитку вітчизняного книговидання та розповсюдження, популяризації читання.

 

Протягом 2018 року до книгозбірень надійшло 298,8 тис. документів, з них 43,8 тис. примірників на суму 3,4 млн. грн. за рахунок бюджетних асигнувань. Найбільші надходження у Вінницькому – 221,7 тис. грн., Калинівському – 183,2 тис. грн., Бершадському – 146,6 тис. грн., Хмільницькому – 147,7 тис. грн. районах, Вінницької міської ЦБС – 115,7 тис. грн.

Крім того, книжкові фонди поповнились за рахунок спонсорських внесків, подарунків читачів, авторів у кількості 5362 примірника на загальну суму 293,6 тис. грн., що на 30% більше у порівнянні з 2017 роком.

З метою ефективного доступу до інформації населення області здійснено передплату періодичних видань на І півріччя 2019 року. Зокрема, передплачено 10,7 тис. примірників газет і журналів на суму 1,998 млн. грн. Середній показник надходження на одну сільську бібліотеку у Немирівському (19), Погребищенському (18), Калинівському (13), Гайсинському (12), Хмільницькому (11) районах, що майже у півтора рази перевищує середньообласний показник – 8 назв газет та журналів.

Ефективне використання коштів, виділених на передплату періодичних видань, у Калинівському – 95,4 тис. грн., Гайсинському – 91,2 тис. грн., Липовецькому – 76,0 тис. грн., Мурованокуриловецькому – 73,0 тис. грн., Погребищенському – 66,1 тис. грн., Немирівському – 65,8 тис. грн., Тиврівському – 57,0 тис. грн., Чечельницькому – 50,1 тис. грн. районах. Понад 286,0 тис. грн. виділено на передплату для бібліотек Вінницькою міською радою.

Пріоритетним напрямком роботи бібліотек було забезпечення доступності культурно-освітніх послуг населенню та поліпшення поповнення інформаційних ресурсів. Станом на 31.12.2018 року 434 бібліотеки області (47%) оснащено комп’ютерним обладнанням, що на 2,5% більше ніж у 2017 році, 332 (36,1%) – використовують ресурси Інтернету, що на 2,1% більше порівняно з попереднім роком.

Вагомим результатом наукової та просвітницької роботи було проведення VІ Міжнародної науково-практичної конференції «Усна історія: теорія, метод, джерело», семінарів «Дитяча бібліотека – сучасні сфери – сучасні послуги» в рамках проекту «Медіатека майбутнього», «Організація роботи з фондами бібліотек в умовах ОТГ», засідання «круглих столів» «Конституційні права людини в Україні: проблеми їх реалізації та захисту» до Дня Конституції України та «Від версій і перспектив трансформації до ефективної моделі бібліотеки: регіональна специфіка», школи керівника.

У 2018 році за рахунок коштів обласного бюджету видано 53 твори місцевих авторів загальним накладом 14,8 тисяч примірників на суму 1,2 млн. грн. Зокрема, краєзнавчої, історичної, дитячої, художньої, публіцистичної та іншої літератури, альбомів художніх робіт митців Вінниччини. Розміщення замовлень на друк книг проводилось за результатами процедур державних закупівель. Відповідно до Положення про видання творів місцевих авторів 35% загального накладу книг, виданих за рахунок коштів обласного бюджету, передається в бібліотеки області, 35% – у шкільні бібліотеки, 10% використовується для проведення конференцій, ділових зустрічей, відзначення загальнодержавних свят, ювілейних і пам`ятних дат, обслуговування делегацій, репрезентації області в Україні та за кордоном, вручення переможцям змагань, конкурсів та олімпіад. Протягом року проведено 34 презентації книг місцевих авторів виданих коштом обласного бюджету. Презентації проведено в громадах, учбових закладах, бібліотеках, а також під час літературних вечорів, відзначення ювілейних дат письменників, мистецьких виставок.

У 2018 році за рахунок коштів обласного бюджету видано 10 книг серії «Моя Вінниччина» на суму 195,0 тис. грн. Редакцією журналу «Вінницький край» спільно з авторами проведено презентації книг в населених пунктах та районних центрах, а також під час проведення другого щорічного фестивалю подільських громад «Відродимо село – розквітне Україна».

На виконання Закону України «Про порядок висвітлення діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування в Україні засобами масової інформації» укладено 9 угод з редакціями друкованих ЗМІ, телерадіомовними організаціями та інформаційними агентствами на висвітлення діяльності органів місцевої влади.

 

Пріоритет 21. Забезпечення міжконфесійної та міжнаціональної злагоди в області.

 

З метою забезпечення міжконфесійної та міжнаціональної злагоди в області, співпраці з релігійними організаціями та національно-культурними товариствами у 2018 році проведено ряд соціально-значущих заходів релігійних організацій, а також культурно-мистецьких, мовно-освітніх та інформаційно - просвітницьких заходів національно-культурних товариств співорганізатором яких виступила обласна державна адміністрація.

Так, спільно з релігійними організаціями було реалізовано проект щодо популяризації здорового способу життя, за здорову сім’ю, духовні та родинні цінності. В рамках цього проекту в населених пунктах області проведено багаточисельну міжконфесійну ходу «На захист життя та сім’ї», у Вінницькому музично-драматичному театрі ім. М. Садовського проведено фестиваль: «Наша родина поєднана вірою» та конференцію на тему: «Християнська етика, мораль, культура – основа виховання молоді і суспільства».

Також проведено 6 релігієзнавчих культурно-просвітницьких заходів: «Пізнаємо світ разом» та 8 військово-патріотичних заходів: «Естафета пам’яті», «Сокіл» («Джура») у духовно-християнських таборах для дітей та молоді. Загалом, упродовж року у таборах відпочинку релігійних організацій оздоровлено понад 2,0 тис. юних вінничан.

У 2018 році за підтримки облдержадміністрації на обласному телебаченні створено цикл передач та рубрик за тематикою: «Історія церков мого краю» (3 документальних фільми про історію церков краю). Також видано ілюстративний, історико-інформаційний довідник духовної спадщини Вінниччини: «Сакральне мистецтво Поділля. Храми Вінниччини», презентаційний буклет «Духовними дорогами Вінниччини», розроблено нові екскурсійно-паломницькі маршрути місцями, пов’язаними з історією християнства – сакральною спадщиною Подільського краю.

З нагоди 1030-річчя Хрещення Київської Руси-України проведено виховні години в навчальних закладах м. Вінниці та області на духовно-моральну тематику: «Християнські цінності в сім’ї та демократичному суспільстві», пісенні та творчі фестивалі, виставки, урочисту ювілейну академію, науково-релігієзнавчу конференцію на тему: «1030 – річчя хрещення Київської Русі-України: нові виклики, сучасний стан міжконфесійних та державно-церковних відносин. Україна між томосом та автокефалією».

Упродовж року відбулося 9 засідань секретаріату обласної Ради церков та релігійних організацій, яка діє при голові облдержадміністрації.

У 2018 році в ЗМІ висвітлювалися події щодо релігійного життя області, спільно з релігійними організаціями було проведено 7 прес-конференцій.

Відповідно до Програми підтримки діяльності національно-культурних товариств області та забезпечення міжконфесійної злагоди і духовно-морального розвитку Вінниччини на період 2016-2020 роки упродовж року спільно з громадськими об’єднаннями національних спільнот з метою популяризації їх національних культур та традицій було проведено ряд культурно-мистецьких заході: Дні польської, грузинської, білоруської культур; національні свята єврейської, азербайджанської, ромської спільнот; міжнаціональні фестивалі та концерти; історично – наукові зустрічі та конференції з міжетнічних питань. Всього для проведення 17 заходів, які слугують  міжнаціональній злагоді та взаємопорозумінню у регіоні було надано фінансову підтримку на суму 87,0 тис. грн..

Окрім того, продовжував функціонування єдиний в Україні Центр національних культур Вінниччини, який фінансується виключно з обласного бюджету. У звітному періоді на його утримання було використано 100,0 тис. грн. Центр є міжнаціональним осередком, в якому відбуваються зустрічі національно-культурних товариств з представниками офіційних делегацій історичних батьківщин, проводяться заходи культурно-просвітницького напрямку, забезпечуються мовно - освітні потреби національних спільнот.

Протягом року облдержадміністрацією спільно з організаціями національних меншин приділено значну увагу вшануванню пам’яті видатних земляків Вінниччини, які належать до представників національних спільнот. Так, у с. Миколаївка Козятинського району було відкрито пам’ятну дошку видатному українському письменнику чеського походження В. Земляку, у с. Красне Тиврівського району – видатному письменнику єврейського походження            О. Дрізу та у смт. Чечельник – видатним єврейським математикам І.Гельфанду і Д.Мільману. Загальна сума витрат на виготовлення та відкриття пам’ятних дошок становить 10,0 тис. грн..

У звітному періоді з метою популяризації творчості найкращих аматорських колективів національних спільнот та сприяння їх участі у Міжнародних та Всеукраїнських фестивалях було надано фінансову підтримку 4 художнім колективам на суму 35,0 тис. грн.

Забезпечено видавницьку та інформаційну діяльність національних спільнот. За підтримки облдержадміністрації було видано книгу чеської громади «Прадідів розчищені джерела», єврейської громади – «Подільський єврейський альманах», інформаційний бюлетень, буклети і календарі на 2019 рік та надано підтримку радіопрограмі «Слово польське» на загальну суму 51,0 тис. грн.

Окрім того, у 2018 році продовжувалась скоординована робота із забезпечення розвитку зв’язків з громадами закордонних українців, забезпечено їх участь у відзначені на території області національних свят України.

 

Ціль 5. ЕКОЛОГІЧНА БЕЗПЕКА НАВКОЛИШНЬОГО СЕРЕДОВИЩА

 

Пріоритет 1. Забезпечення екологічної безпеки та використання рекреаційного потенціалу області.

 

У 2018 році виконувались

2 заходи з реконструкції та будівництва очисних споруд каналізації населених пунктів області:

- будівництво системи каналізації смт Стрижавка - на реалізацію заходу виділялось 3,84 млн. грн. (3,48 млн. грн. – кошти обласного фонду, 0,36 млн. грн. – кошти селищного бюджету); освоєно 3,69 млн. грн. (96%), прокладено 5 км каналізаційних мереж - роботи планують завершити у 2019 році;

- реконструкція очисних споруд у м. Ямпіль - з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища виділено та освоєно 2,98 млн. грн.;

3 заходи з впровадження практики роздільного збирання побутових відходів, будівництво екологічно-безпечних полігонів твердих побутових відходів:

- будівництво сміттєсортувального комплексу на території полігону твердих побутових відходів у м. Іллінці - виділено та освоєно 8,33 млн. грн. (7,95 млн. грн. – кошти обласного фонду, 0,38 млн. грн. – кошти міського бюджету);

- будівництво сміттєсортувальної лінії для м. Козятин - виділено та освоєно 11,56 млн. грн. (7,5 млн. грн. – кошти обласного фонду, 4,06 млн. грн. – кошти міського бюджету) - роботи будуть завершені у 2019 році;

- будівництво ангару з благоустроїм території на полігоні твердих побутових відходів, м. Хмільник - на реалізацію заходу виділялось 1,02 млн. грн. (1,0 млн. грн. – кошти обласного фонду, 21,5 тис. грн. – кошти селищного бюджету); освоєно 1,0199 млн. грн. (99,8%) - роботи будуть завершені у 2019 році.

Для забезпечення населення області питною водою у 2018 році реалізовано 6 заходів з розчистки русел річок, на які виділено 8,3 млн. грн. (7,8 млн. грн. – кошти обласного фонду охорони навколишнього природного середовища та 0,5 млн. грн. – кошти місцевих бюджетів), станом на 22.01.2019 року освоєно 7,51 млн. грн. (96,5%): р. Десна (смт Стрижавка Вінницького району), р. Домаха (с. Березна Хмільницького району), р. Мурафа (с. Гонтівка Чернівецького району), р. Бушанка (с. Буша Ямпільського району), струмка Дзвіна (с. Тростянчик Тростянецького району), струмка Безіменного, ліва притока р. Шпиківка (с. Шпиків Тульчинського району).

Заходи по р. Десна (проведено коригування проектної документації) та р.Лозова будуть завершені у 2019 році.

У 2018 році проведено заходи щодо відновлення корінних природних комплексів на територіях 17 парків-пам'яток садово-паркового мистецтва (об'єкту природно-заповідного фонду): "Сокілецький парк" (Немирівський район), "Ободівський парк" (Тростянецький район), "Печерський парк" (Тульчинський район), "Северинівський парк" (Жмеринський район), "Парк ім.О.І.Ющенка" (м. Вінниця), "Пятничанський парк" (м. Вінниця), "Мала Софіївка" (Вінницький район), "Покровський" (смт Теплик), Немерченський "Жван" (Мурованокуриловецький), "Огруд", "Стадуб"(Теплицький район), Олександрівський (Жмеринський район), Вербівський (Оратівський район), Деребчинський та Рахнівський (Шаргородський район), а також "Моївський сад-парк" (Чернівецький район).

Заходи реалізовано повністю, витрачено 1,02 млн. грн. (959,5 тис. грн. – кошти обласного фонду охорони навколишнього природного середовища та 61,4 тис. грн. – кошти місцевих бюджетів).

Для утримання і розвитку зоопарку місцевого значення на базі Вінницького обласного комунального спеціалізованого лісогосподарського підприємства "Віноблагроліс" у 2018 році збудовано каналізаційну систему комплексу для утримання та розведення диких червонокнижних тварин (м.Вінниця, вул. С. Зулінського, 9). З обласного фонду охорони навколишнього природного середовища виділено та освоєно 1,5 млн. грн.

На виконання Регіональної програми охорони навколишнього природного середовища та раціонального використання природних ресурсів на 2013-2018 роки, передбачений обсяг коштів в обласному бюджеті на 2018 рік на реалізацію природоохоронних заходів становив 86,05 млн. грн. обсяг коштів, який освоєно – 80,62 млн. грн., що складає 94% від запланованого в бюджеті. Залишок невикористаних коштів, відповідно до Порядку планування та використання коштів обласного фонду охорони навколишнього природного середовища було повернуто до обласного бюджету; співфінансування з місцевих бюджетів склало 10,5 млн. грн.

Що стосується поліпшення екологічної ситуації та підвищення рівня екологічної безпеки у 2018 році в області реалізовано 32 заходи, на виконання яких в обласному бюджеті було заплановано 46,07 млн. грн., фактичне освоєння коштів становить 97% (44,65 млн. грн.).

В рамках реалізації даного напрямку фінансувалось:

- 4 заходи з будівництва та реконструкції очисних споруд каналізації - передбачено на заходи 5,69 млн. грн., фактично освоєно 96% (5,48 млн. грн.);

- 6 заходів з будівництва сміттєсортувальних ліній/станцій та розвитку системи роздільного збору твердих побутових відходів - на заходи передбачено 18,64 та освоєно 18,63 млн. грн.;

- 3 заходи з відновлення гідрологічного режиму водних об'єктів, та берегоукріплення річок - передбачено на заходи 5,7 млн. грн., фактично освоєно 95%;

- заходи із технічного переоснащення ГОУ блоку №1 ДТЕК "Ладижинська ТЕС" (електрофільтрів енергоблоку) - заплановано 15,0 млн. грн., кошти освоєно повністю;

- 2 заходи щодо поводження з небезпечними відходами; передбачено 1,05 млн. грн., освоєно 13%.

На реалізацію заходів з припинення втрат біологічного та ландшафтного різноманіття і формування екологічної мережі у2 018 році було освоєно 6,1 млн. грн., що становило 95% від запланованого обсягу фінансування.

На реалізацію інших заходів, які відповідають переліку видів діяльності, що відносяться до природоохоронних заходів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 19 вересня 1996 року №1147, у 2018 році заплановано 30,55 млн. грн., освоєно 87%.

У 2018 році виконувалось 13 заходів з будівництва та реконструкції каналізаційних мереж: заплановано 22,26 млн. грн., освоєно 82% (18,3 млн. грн.); 5 заходів з розвитку системи збирання твердих побутових відходів: заплановано 2,55 млн. грн., освоєно 100%; 6 заходів із відновлення гідрологічного режиму водних об’єктів заплановано 4,85 млн. грн., освоєно 99%.

Також придбано та оснащено спеціальний транспорт для здійснення контролю за якістю поверхневих, підземних та стічних (для лабораторії контролю Державної екологічної інспекції у Вінницькій області). Використано 889,7 тис. грн.

 

Пріоритет 2. Реалізація державної політики у сфері безпеки виробництва та охорони праці.

 

Управлінням Держпраці у Вінницькій області протягом 2018 року було проведено:

– 511 перевірок суб’єктів господарювання, з яких - 413 планових, 98 позапланових;

– 969 перевірок виробничих об’єктів, з яких 836 планових, 133 позапланових;

виявлено – 9611 порушень вимог законодавчих і нормативно-правових актів з охорони праці.

Під час проведення планових та позапланових заходів видано роботодавцям 619 розпорядчих документів (приписів), за результатами яких було направлено до адміністративного суду 223 позовні заяви щодо призупинення (зупинення, обмеження) виробництва, виконання робіт; кількість випадків тимчасового зупинення (обмеження) виробництва, виконання робіт за результатами перевірок 14 (за рішенням суду); кількість випадків тимчасового зупинення (обмеження) виробництва, виконання робіт за результатами перевірок 12 (за власним бажанням суб’єкта господарювання).

Протягом звітного періоду було притягнуто до адміністративної відповідальності 765 працівників, з яких 484 керівників підприємств.

У рамкам Дня охорони праці протягом квітня 2018 року в області на галузевому, регіональному, виробничих рівнях були створені оргкомітети, опрацьовані відповідні заходи та затверджені робочі плани їх виконання.

У 2018 році було організовано і проведено екскурсії для учнів старших класів з метою ознайомлення їх з правилами охорони праці. В навчальних закладах області створені класи трудового навчання для дівчат та юнаків старших класів, які забезпечені необхідним обладнанням, устаткуванням, стендами, інформаційними матеріалами, вогнегасниками та іншим приладдям в яких учні навчаються виробничому навчанню та вивчають права працівників на охорону праці їх життя і здоров’я у процесі трудової діяльності, створення належних безпечних і здорових умов праці на виробництві тощо.

Фахівці Управління Держпраці у Вінницькій області провели відкритий урок у Державному навчальному закладі «Центр професійно-технічної освіти м.Вінниці» з питань відзначення Дня охорони праці, дотримання вимог нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки для попередження виробничого травматизму.

В трудових колективах підприємств, установ, організацій області, щодо відзначення Всесвітнього Дня охорони праці було проведено понад 80 семінар-нарад. Доведено до відома працівників звернення організаційного комітету з підготовки та проведення у 2018 році заходів з нагоди Дня охорони праці в Україні, роз’яснювались питання охорони праці, розглядались проблеми і перспективи розвитку сфери охорони праці, аналізувались нещасні випадки.

В районних газетах області опубліковано 10 статей в яких піднімались питання соціального захисту працюючих, порушення умов законів про працю, зайнятість населення тощо.

Управлінням Держпраці протягом квітня з відзначення Дня охорони праці були проведені семінар-наради на тему: «Захищене і здорове покоління» з працівниками та посадовими особами, а саме: ПАТ «Вінницягаз», КП «Вінницяоблводоканал», ПрАТ «Вінницький ОЖК», ПрАТ „Вінницяпобутхім”, ТОВ «Газовик», ДП "Крижопільськийрайагроліс" ВОКСЛП "ВІНОБЛАГРОЛІС", КЗ «Вінницький обласний Центр профілактики та боротьби зі СНІДом», СТ "Лідер", ПСП «Промінь», ДП «Літинськийрайагроліс» ВОКСЛП «ВІНОБЛАГРОЛІС», ПСП «Агро-Флора», СТОВ «Прометей», ТОВ «Віфанія», ФГ «Золота Долина-Т», ФГ «Благо СМС», СВКП «Піщанський», ПАТ «Вінницяобленерго», КП ВМР «Вінницяміськтеплоенерго», ТОВ «Вінницький інструментальний завод», ТОВ «Вінницябуд», ТОВ «БМУ-3», КП ВМР «Вінницяміськліфт», ТОВ «УМІА Поділля», ПАТ «Укртелеком», ТОВ «Євровибухпром», ТОВ «Стрижавський граніт», ТОВ «Солодка мрія – Вінниця»,  ВКП «Росита»та інші.

За поданням Управління Держпраці у Вінницькій області спільно з Департаментом архітектури та містобудування Вінницької міської ради було забезпечено розміщення двох друкованих продукцій на рекламних засобах типу «біг борд» за наступними адресами: вул. А. Первозванного (навпроти СЗОШ №10), площа 8-березня.

З метою популяризації питань охорони праці, привернення уваги суспільства до існуючих проблем у сфері охорони праці та виховання високої культури безпеки праці серед молоді протягом лютого - березня проведений перший етап Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнку «Охорона праці очима дітей», в якому прийняли участь дошкільні та навчальні заклади обласні. До Управління Держпраці надійшло понад 500 робіт молодих майстрів пензля. Роботи авторів І етапу конкурсу у ІІІ вікових категоріях були направлені до Києва, де вони прийняли участь у ІІ етапі Всеукраїнського конкурсу, який  проводився Державним підприємством «Редакції журналу «Охорона праці.

 

Ціль 6. РОЗВИТОК ГРОМАДЯНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА

 

Пріоритет 1. Забезпечення підвищення якості державного управління, прозорості, відкритості діяльності органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, подальший розвиток свободи слова і думки.

 

При обласній державній адміністрації та районних держадміністраціях діють Громадські ради. У 2018 році представники Громадської ради при облдержадміністрації взяли участь у роботі Форуму Громадських рад, який 5 жовтня 2018 року відбувся у м. Львів, та підписали Меморандум про співпрацю між Громадськими радами.

Також в області утворено Координаційну раду з питань сприяння розвитку громадянського суспільства.

З метою сприяння участі організацій громадянського суспільства у соціально-економічному розвитку, в області запроваджено механізм «соціального замовлення» соціальних послуг.

В травні 2018 року відбувся ІІ Регіональний Форум Громадських Ініціатив, який об’єднав понад 150 представників громадськості, бізнесу та влади Вінниччини. Мета форуму, що відбувався під гаслом «Я змінюю!», – налагодження повноцінних партнерських стосунків між представниками громадянського суспільства, влади, комерційних та донорських структур задля вирішення актуальних питань регіону.

У 2018 році проведено конкурс з визначення програм (проектів, заходів), розроблених інститутами громадянського суспільства, для виконання (реалізації) яких надавалася фінансова підтримка за рахунок коштів обласного бюджету. Відповідно до протоколу засідання конкурсної комісії переможцями конкурсу стали 25 проектів громадських організацій, які протягом року отримали фінансову підтримку за рахунок коштів обласного бюджету на загальну суму 1 млн. грн.

Протягом звітного періоду проведено 9 круглих столів щодо формування громадської думки та забезпечення більш широкої поінформованості населення області, національно-патріотичного виховання, висвітленню життя та діяльності видатних постатей національної історії. З метою ознайомлення журналістів з соціально-економічним розвитком районів, вивчення досвіду реформування місцевого самоврядування в області та оприлюднення відповідних матеріалів в ЗМІ проведено 9 турів конкурсу «Вінниччина очима редактора».

Проведено 4 наради та 3 семінари для працівників структурних підрозділів райдержадміністрацій, відповідальних за зв’язки з засобами масової інформації, журналістів комунальних ЗМІ, що сприяє підвищенню якості наповнення інформацією сайтів райдержадміністрацій, підвищення журналістської майстерності. Забезпечено проведення на належному рівні в області заходів з відзначення державних і професійних свят, історичних та визначних подій, ювілейних та пам’ятних дат.

Забезпечено проведення на належному рівні в області заходів з відзначення державних і професійних свят, історичних та визначних подій, ювілейних та пам’ятних дат та  здійснено фінансування видатків на організацію та проведення цих заходів, зокрема, виплату грошової винагороди до Почесної грамоти облдержадміністрації та обласної Ради, забезпечено виготовлення друкованої продукції за макетами, надісланими Адміністрацією Президента України та Міністерством інформації України, а також оплату транспортних послуг.

 

Пріоритет 2. Створення сприятливих умов для розвитку і самореалізації української молоді, формування патріота і громадянина.

Протягом 2018 року на виконання Обласної цільової соціальної програми «Молодь Вінниччини» на 2016 – 2018 роки, затвердженої рішенням 4 сесії обласної Ради 7 скликання від 11 лютого 2016 року, реалізовано 54 проекти на загальну суму 2,14 млн. грн. З них - 270,0 тис. грн виділено на реалізацію проектів – переможців конкурсу з визначення проектів (заходів), розроблених інститутами громадянського суспільства, для реалізації яких надається фінансова підтримка, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 2011 року №1049. Загалом заходами програми охоплено близько 22 тис. осіб.

Рішенням 31 сесії обласної Ради 7 скликання від 26 квітня 2018 року №615 утворено Комунальний заклад «Вінницький обласний молодіжний центр «Квадрат», який офіційно було відкрито 19 грудня 2018 року.

Обласний молодіжний центр «Квадрат» містить лекторії, лабораторію, коворкінг-зону, студію звукозапису, майданчик для створення on-line радіо і телебачення та проведення заходів на 300 осіб. Центр цілком обладнаний для роботи – має сучасну лабораторію для проведення наукових досліджень, виготовлення прототипів власних ідей (3D принтери, лазерний різак, ріжучий плоттер, свердлильний та точильний станки).

З 30 листопада по 1 грудня 2018 року проходила звітно-виборча конференція консультаційно-дорадчого органу при голові облдержадміністрації - Студентська рада Вінниччини, на якій голови комітетів прозвітували про свою діяльність під час І скликання та було обрано склад Президії, яка діятиме у ІІ скликанні.

З метою створення умов для забезпечення суб’єктності молоді у формуванні та реалізації молодіжної політики, а також забезпечення ефективної діяльності органів студентського самоврядування, відповідно програми «Молодь Вінниччини» передбачено кошти для виплати щомісячних іменних стипендій обласної державної адміністрації та обласної Ради членам Президії Студентської ради Вінниччини.

Для фінансування проектів та заходів в рамках Обласної цільової соціальної програми національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2017 – 2020 роки, затвердженої рішенням 13 сесії обласної Ради 7 скликання від 20 грудня 2016 року №224 (зі змінами), у 2018 році виділено 960,0 тис. грн. Протягом 2018 року у цьому напрямку реалізовано 33 проекти та заходи, якими охоплено майже 8 тис. осіб.

 

Пріоритет 3. Зміцнення законності і правопорядку, належне забезпечення конституційних прав та інтересів громадян. Посилення заходів щодо запобігання корупції.

 

Відповідно до завдань, визначених керівництвом держави, у 2018 році в області проводились заходи щодо реформування та розвитку правоохоронних органів.

За даними органів прокуратури у 2018 році обліковано 12,6 тис. кримінальних правопорушень, що на 12,1% менше, ніж у 2017р.

Відповідно до статті 19 Закону України «Про запобігання корупції» та розпорядження Голови облдержадміністрації від 21 листопада 2018 року №893 затверджено Антикорупційну програму облдержадміністрації на 2018-2019 роки.

Відповідно до рішення Національного агентства з питань запобігання корупції №252 від 29.06.2017 року проводиться додаткова ідентифікація корупційних ризиків в діяльності облдержадміністрації.

Одночасно забезпечено розробку антикорупційних програм юридичних осіб, які відповідають вимогам статті 62 Закону України «Про запобігання корупції».

В області системно проводиться робота щодо підвищення ефективності інформаційних заходів з питань антикорупційної політики.

Зокрема, забезпечено постійне оновлення рубрики «Запобігання проявам корупції» офіційного веб-сайту облдержадміністрації, на якому розміщено телефони антикорупційних ліній прямого зв’язку прокуратури області, ГУ Національної поліції у Вінницькій області, УСБ України у Вінницькій області та облдержадміністрації. Відповідна робота проводиться райдержадміністраціями та міськими радами міст обласного значення.

У приміщеннях місцевих органів виконавчої влади розміщені інформаційні стенди «Cуспільство проти корупції».

Відповідно до рішення Національного агентства з питань запобігання корупції (далі – Національне агентство) від 10 червня 2016 року №2 з 1 січня 2018 року була проведена кампанія подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Відповідно до статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства  декларації повинні були подати 3164 особи, уповноважених на виконання функцій держави Вінницької обласної державної адміністрації та районних державних адміністраціях. Зокрема,

 • працівниками апарату облдержадміністрації – 83 декларацій;
 • працівниками структурних підрозділів облдержадміністрації – 491декларацій;
 • працівниками райдержадміністрацій – 2790 декларацій.

Відповідно до вимог статті 49 Закону України «Про запобігання корупції» та Порядку перевірки факту подання суб’єктами декларування декларацій було забезпечено повідомлення Національного агентства з питань запобігання корупції про випадки неподання чи несвоєчасного подання таких декларацій.

Було виявлено 21 факти неподання декларацій та 5 фактів несвоєчасного подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави Вінницької обласної державної адміністрації та районних державних адміністраціях.

Також, в реалізації заходів щодо протидії корупції використовуються «телефони довіри» та «гарячі» телефонні лінії державних органів влади.

З 28 липня 2015 року функціонує електрона і телефонна «Антикорупційна гаряча лінія» голови облдержадміністрації.

Системний характер має перевірка відповідно до чинного антикорупційного законодавства щодо недопущення фактів сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності та обмеження роботи близьких осіб. Здійснюється контроль за додержанням вимог статей 25 і 27 Закону України «Про запобігання корупції» в сферах.

 1. Кількість протоколів про корупційні правопорушення, направлених до суду у звітному періоді (без повторно направлених) – 317.

Усього осіб притягнуто судом до відповідальності (штраф) – 111.

З них щодо:

- державних службовців -2;

- депутатів сільських, селищних, міських, районних рад – 43;

- посадових осіб місцевого самоврядування – 13;

- посадових осіб райдержадміністрації – 7;

- посадових та службових осіб інших органів державної влади – 3;

- професійних судів -1;

- органів внутрішніх справ – 5;

- державної податкової служби –3;

-державної кримінально-виконавчої служби – 4;

- Збройних Сил України – 4

-посадових осіб юридичних осіб публічного права – 9;

- осіб, які виконують організаційно-розпорядчі чи адміністративно-господарські обов'язки в юридичних особах приватного права – 19.

В сфері :

- освіти – 3;

- охорони здоров’я – 1;

За статтями КУпАП :

- порушення обмежень щодо сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності (ст. 172-4) – 1;

- порушення вимог фінансового контролю (ст. 172-6) – 107;

- порушення вимог щодо повідомлення про конфлікт інтересів (ст. 172-7) – Усього звільнено осіб з посад – 4.

Кількість кримінальних правопорушень, кримінальні провадження за якими закінчені розслідуванням – 88, направлено до суду з обвинувальним актом – 87, тяжких та особливо тяжких – 53.

За статтям Кримінального кодексу України:

- привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем  (ч.ч.2-5 ст.191  КК України) – 21;

- зловживання владою або службовим становищем (ст.364 КК України) – 6;

- зловживання повноваженнями службовою особою юридичної особи приватного права незалежно від організаційно-правової форми (ст. 364-1 КК України) – 1;

- одержання хабаря (ст. 368 КК України) – 29;

- зловживання впливом (ст. 369-2 КК України) –2;

- викрадення, привласнення, вимагання військовослужбовцем зброї, бойових припасів, вибухових або інших бойових речовин, засобів пересування, військової та спеціальної техніки чи іншого військового майна, а також заволодіння ними шляхом шахрайства або зловживання службовим становищем (ч.ч.2,3 ст.410 КК України) – 2;

- інші корупційні правопорушення – 27.

Кількість осіб, відносно яких вироки (ухвали) набрали законної сили у звітному періоді – 34.

З числа засуджених осіб звільнено від покарання з  випробуванням і встановленням іспитового строку – 7.

З числа засуджених осіб  застосовано додаткові види покарань:

 - штраф -2 , щодо посадових та службових осіб інших органів державної влади;

- позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю – 3, з них :

- щодо посадових та службових осіб інших органів державної влади – 3;

- щодо осіб, що надають публічні послуги – 14;

- щодо посадових осіб юридичних осіб, фізичних осіб - у разі одержання від них неправомірної вигоди – 14;

- органів внутрішніх справ – 5;

- конфіскація майна – 1 щодо посадових осіб місцевого самоврядування.

 

Пріоритет 4. Проведення аналізу ефективного використання бюджетних коштів в ході виконання обласних програм.

 

Повноцінне запровадження програмно-цільового методу (далі - ПЦМ) при виконані бюджетів здатне якісно підвищити ефективність та прозорість використанні коштів, забезпечуючи таким чином краще задоволення населення гарантованими державою суспільними послугами.

Надходження до Зведеного бюджету області за 2018 рік, з врахуванням платежів, які адмініструє державна фіскальна служба, митних платежів та надходжень інших міністерств і відомств, склали 13,9 млрд. грн. та зросли в порівнянні з відповідним періодом 2017 року майже на 20% або на 2,3 млрд. грн.

До Державного бюджету мобілізовано 6153,5 млн. грн., що на 16,4% більше від надходжень минулого року або на 867,1 млн. грн..

За 2018 рік до зведеного бюджету області (загальний і спеціальний фонди) надійшло власних і закріплених доходів у сумі 8091,4 млн. грн., що становить 105,5% до плану на рік, затвердженого місцевими радами з урахуванням змін (заплановано 7673,0 млн. грн.), понад план отримано 418,4 млн. грн. доходів. В порівняні з минулим роком надходження збільшились на 1510,3 млн. грн. або на 22,9%.

За 2018 рік по зведеному бюджету області (загальний і спеціальний фонди) проведено видатків в сумі 22920,1 млн. грн., що становить 97,5% плану на рік з врахуванням змін. З них, проведено видатків розвитку в сумі 3061,6 млн. грн., що становить 86,2% плану на рік з врахуванням змін, це більше проти 2017 року на 615,0 млн. грн. або на 25,1%.

В першу чергу кошти бюджету спрямовувались на фінансування соціально-культурної сфери: за 2018 рік на зазначені цілі використано 17542,8 млн. грн. - це 76,5% усіх видатків загального і спеціального фондів. З них на освіту використано 6657,1 млн. грн. (проти 2017 року збільшення у порівняних умовах на 1184,6 млн. грн. або на 21,1%), на охорону здоров’я – 3646,2 млн. грн. (збільшення проти 2017 року на 62,2 млн. грн. або на 1,7%), на соціальний захист та соціальне забезпечення – 6513,1 млн. грн. (збільшилися на 185,4 млн. грн. або на 2,9%), на культуру – 523,4 млн. грн. (збільшення у порівняних умовах на 72,7 млн. грн. або на 16,1%), на фізкультуру і спорт – 203,0 млн. грн. (збільшення на 42,0 млн. грн. або на 26,1%).

За результатами моніторингу інформаційної бази ProZorro, Вінницька обласна державна адміністрація входить в трійку лідерів за кількістю проведених закупівель через електронну систему та посідає перше місце за рівнем економії коштів серед областей України.

За 2018 рік обласною державною адміністрацією, її структурними підрозділами, установами та закладами, які їм підпорядковані проведено 20,67 тис. закупівель.

Економія бюджетних коштів складає 216,86 млн. грн. Рівень економії становить 5,8% від передбачених витрат на закупівлі, тоді як цей показник по КМДА - 2,2%, Дніпропетровській ОДА - 1,4%.

В 2018 році було проведено 18,04 тис. допорогових закупівель, що становить 87,3% від загальної кількості закупівель.

За результатами допорогових закупівель економія коштів склала більше 46,45 млн. грн, або 21,4% від загальної економії коштів, отриманої при проведенні процедур закупівель через електронну систему.

За рівнем економії коштів по допорогових закупівлях, обласна державна адміністрація знаходиться на другому місці серед інших обласних державних адміністрацій.

 

Пріоритет 5. Залучення територіальних громад до розробки програм (заходів) з комплексного розвитку територій.

 

З метою подальшого розвитку місцевого самоврядування, вироблення ефективних шляхів вирішення проблем життєзабезпечення територіальних громад в 2018 році проведено XV обласний конкурс проектів розвитку територіальних громад.

Цього року вперше, за всю історію існування конкурсу, з обласного бюджету виділено на реалізацію проектів рекордну суму 38,4 млн. грн. (для порівняння: в 2004 році в конкурсі прийняли участь та стали переможцями 27 громад, з обласного бюджету було виділено 300 тис. грн.).

Для участі в ХV обласному Конкурсі проектів розвитку територіальних громад було зареєстровано 735 проектів, з них 142 проекти екологічного спрямування.

За результатами конкурсу визнано переможцями 384 проекти, а саме: 139 - з екологічного спрямування та 245 - по інших напрямках, таких як:

- підтримка людей з обмеженими фізичними можливостями;

- збереження історико-культурної спадщини;

- розвиток спортивної та туристичної інфраструктури населених пунктів;

- впровадження енергозберігаючих та ресурсоефективних технологій в закладах бюджетної сфери;

- проведення енергетичних обстежень будівель комунальної власності з підготовкою відповідного звіту з енергоаудиту та формуванням енергопаспорту будівлі; закупівля спеціалізованого програмного забезпечення для автоматизації щоденного моніторингу споживання енергоресурсів комунальними установами; співфінансування розробки ,,Плану дій сталого енергетичного розвитку і клімату” з метою підтримки ініціатив місцевих рад області щодо приєднання до Європейської ініціативи ,,Угода мерів”;

- модернізація мереж вуличного освітлення.

Одним із напрямків комплексного розвитку територій є залучення грантових коштів шляхом налагодження міжнародних відносин та співробітництва з Європейськими партнерами.

За підтримки країн-донорів таких як Швейцарія, Канада та Європейської Комісії, в області втілюються у життя ряд проектів направлених на соціально-економічний розвиток громад, а саме:

 • Швейцарсько-український проект «Підтримка децентралізації в Україні» (DESPRO), завданням якого є подальша підтримка реалізації реформи децентралізації; максимально широке впровадження моделей децентралізованого надання послуг, впровадження інноваційних механізмів співфінансування проектів розвитку; консолідація досвіду проекту та інтеграція його у нормативні та законодавчі документи;
 • Проект ПРООН, метою якого є: підтримка процесу реформування відповідно до стратегічних планів уряду, зокрема реформи місцевого самоврядування та територіальної організації; сприяння місцевому розвитку, орієнтованому на людину, та покращення умов життя для всіх; створення сприятливого середовища, необхідного для всебічного розвитку людини, надання високоякісних та доступних адміністративних, соціальних та інших послуг органами місцевого самоврядування, установами та організаціями; сприяння розвитку малого фермерського господарства та несільськогосподарського бізнесу в сільських та малозабезпечених районах; сприяння фізичному і психічному здоров'ю та добробуту, а також досягненню загального медичного забезпечення та доступу до якісної медичної допомоги; підвищення ефективності використання енергії на місцевому рівні.
 • Проект «Партнерство для розвитку міст» ПРОМІС впроваджується в області (з квітня 2015 року до грудня 2020 року) Федерацією канадських муніципалітетів (ФКМ) за фінансової підтримки Уряду Канади, який спрямовано на зміцнення муніципального сектору в Україні, впровадження ефективного демократичного управління та прискорення економічного розвитку шляхом підвищення спроможності українських міст у сфері демократизації врядування та місцевого економічного розвитку; створення сприятливого середовища для розвитку малого та середнього бізнесу; підтримка процесу децентралізації та інтегрованого планування розвитку на місцевому, регіональному та національному рівнях.

Також в 2018 році Вінницька обласна державна адміністрація виступала бенефіціаром 8 проектів міжнародної технічної допомоги, з яких 6 фінансуються за рахунок коштів Європейського Союзу в особі Європейської комісії в Україні та 2 - за рахунок коштів Європейського банку реконструкції та розвитку:

 1. Проект «EnergyGo: Впровадження плану дій сталого енергетичного розвитку м.Жмеринка».
 2. Проект «Розвиток можливостей кооперативу для захисту правових і економічних інтересів особистих селянських господарств, а також розширення асортименту молочної продукції для соціальної сфери Томашпільського району».
 3. Проект «Енергоефективний Гнівань – енергетична політика для сталого розвитку міста Гнівань».
 4. Проект «Сільський туризм – вірний крок на шляху покращення транскордонного співробітництва між Сорокським районом (Республіка Молдова) та Ямпільським районом (Україна, Вінницька область)».
 5. Проект «Транскордонна мережа для інноваційного сільського господарства».
 6. Проект «Кластер «Яблуневий шлях».
 7. Проект «Автоматична система оплати проїзду для м. Вінниця - Підтримка в реалізації проекту».
 8. Проект «Автоматична система оплати проїзду для м. Вінниця – Нормативно-правова база».

 

Пріоритет 6. Розвиток самодостатніх і спроможних територіальних громад та їх об’єднань.

 

Станом на 01 січня 2019 року в області функціонують 37 об’єднаних територіальних громад (в т.ч. 2 міста обласного значення - Вінниця і Хмільник), які об’єднали 109 місцевих рад.

У квітні 2018 року до Іллінецької міської об’єднаної територіальної громади приєдналась Паріївська сільська територіальна рада Іллінецького району. Окрім того, 29 квітня 2018 року відбулися перші місцеві вибори у Тростянецькій селищній об’єднаній територіальній громаді, до якої увійшли Тростянецька селищна рада та Демидівська сільська рада Тростянецького району.

Постановою Центральної виборчої комісії від 29 листопада 2018 р. №233 припинено виборчий процес в Павлівській сільській ОТГ Калинівського району, Соболівській сільськй ОТГ та Теплицькій селищній ОТГ Теплицького району у зв’язку з введенням на території Вінницької області воєнного стану (Указ Президента України від 26 листопада 2018 р. №393/2018).

Водночас, обласна державна адміністрація звернулась до Центральної виборчої комісії України щодо призначення перших виборів депутатів та селищного голови:

 • Сутисківської селищної об’єднаної територіальної громади Тиврівського району після добровільного об’єднання з Шершнівською сільською територіальною громадою Тиврівського району;
 • Літинської селищної об’єднаної територіальної громади Літинського району після добровільного об’єднання району з Селищенською сільською територіальною громадою Літинського району

та призначення додаткових виборів депутатів:

 • Томашпільської селищної об’єднаної територіальної громади Вінницького району (приєднуються Антонівська, Жолобʼянська, Кислицька, Паланська, Пеньківська, Пилипо-Борівська, Рожнятівська, Яланецька сільські ради Томашпільського району);
 • Бабчинецької сільської об’єднаної територіальної громади Чернівецького району (приєднується Моївська сільська рада Чернівецького району).

Окрім того, обласною державною адміністрацією надано висновки щодо відповідності Конституції та чинному законодавству проектів рішень стосовно приєднання Некрасовської територіальної громади Вінницького району та Дашковецької територіальної громади Літинського району до Якушинецької сільської ОТГ Вінницького району.

Водночас, на розгляд чергової сесії обласної Ради подано проекти рішень щодо внесення змін до рішення 38 сесії обласної Ради 6 скликання від 24 червня 2015 року №894 «Про проект Перспективного плану формування територій громад Вінницької області» в частині формування об’єднаних територіальних громад:

 • Якушинецької сільської об’єднаної територіальної громади Вінницького району (приєднується Микулинецька сільська рада Літинського району);
 • Староприлуцької сільської об’єднаної територіальної громади Липовецького району (приєднується Костянтинівська сільська рада Липовецького району);
 • Калинівської міської об’єднаної територіальної громади Калинівського району (приєднується Корделівська сільська рада Калинівського району).

Враховуючи особливості процесу добровільного приєднання територіальних громад, організації фінансового забезпечення та фінансової підтримки з боку держави, обласною державною адміністрацією спільно з Вінницьким відокремленим підрозділом Установи «Центр розвитку місцевого самоврядування» розроблено нову модель проекту перспективного плану формування територій громад Вінницької області (далі – План), що охоплює всю територію області.

Зазначений План подано на розгляд постійних комісій обласної Ради для подальшого внесення на розгляд чергової сесії.

Окрім того, з метою сприяння добровільному об’єднанню територіальних громад обласною державною адміністрацією спільно з районними державними адміністраціями, містами обласного значення за участю громадських організацій продовжується проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи серед населення територіальних громад щодо впровадження реформи децентралізації в Україні.

Також, обласною державною адміністрацією вживаються заходи щодо недопущення випадків адміністративного тиску чи спротиву процесу добровільного об’єднання територіальних громад з боку місцевих державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування.

Надходження до загального фонду бюджетів об’єднаних територіальних громад за 2018 рік порівняно з відповідним періодом минулого року зросли на 185,5 млн. грн., або на 22,8%, зокрема: по податку на доходи фізичних осіб – на 130,3 млн. грн. (на 27,1%), платі за землю – на 7,7 млн. грн. (на 7,0%), єдиному податку – на 25,5 млн. грн. (на 19,8%), адміністративних послугах – на 2,8 млн. грн. (на 23,9%).

Темпи приросту доходів загального фонду бюджету області за 2018 рік порівняно з 2017 роком зросли на 1510,3 млн. грн., або на 22,9%, зокрема, по бюджетах районів – на 443,7 млн. грн., або на 19,8%, містах обласного значення – на 611,5 млн. грн., або на 23,8%, обласному бюджету – на 269,6 млн. грн., або на 28,1%, об’єднаних територіальних громадах – на 185,5 млн. грн., або на 22,8%.

Бюджетна децентралізація та розширення повноважень територіальних громад сприяє підвищенню фінансової самостійності місцевих бюджетів та зміцненню їх фінансової основи та самодостатності.

 

Пріоритет 7.Впровадження технологій е-урядування та е-демократії в місцевих органах виконавчої влади та місцевого самоврядування регіону.

 

В області протягом 2016-2018 років діяла регіональна програма інформатизації «Електронна Вінниччина» на 2016-2018 роки, затверджена рішенням4 сесії обласної Ради 7 скликання від 11лютого2016 року №44.

Відповідно до завдань і заходів, визначених програмою, у 2016-2018 роках в області проводилась відповідна робота:

 1. У рамках проекту «Електронне врядування задля підзвітності влади та участі громади» спільно з Міжнародною Благодійною Організацією «Фонд Східна Європа» вжито заходів з автоматизації документообігу 12 пілотних центрів надання адміністративних послуг області.
 2. Впроваджено та здійснюється підтримка системи корпоративної пошти облдержадміністрації, яка забезпечила можливість підключення працівників облдержадміністрації, її структурних підрозділів та райдержадміністрацій до єдиного поштового сервісу у доменній зоні vin.gov.ua.
 3. Проводяться роботи щодо впровадження регіонального веб-порталу адміністративних послуг.
 4. Здійснено удосконалення офіційного веб-сайту облдержадміністрації, завдяки чому забезпечено дотримання законодавства України, в тому числі щодо забезпечення доступу до даного інформаційного ресурсу людей з обмеженими фізичними можливостями.
 5. Проводиться уніфікація та модернізація офіційних веб-сайтів райдержадміністрацій, відповідно до вимог законодавства, з метою забезпечення достатнього рівня їх змістовного наповнення та технічного забезпечення.
 6. Впроваджено систему електронного документообігу в апараті облдержадміністрації та структурних підрозділах облдержадміністрації, яка забезпечує автоматизацію процесів діловодства в облдержадміністрації та її структурних підрозділах, інформаційно-аналітичну підтримку діяльності керівництва, можливість здійснювати роботу з електронними документами в режимі віддаленого доступу за допомогою мобільних пристроїв через веб-інтерфейс, підвищення ефективності та продуктивності праці персоналу за рахунок вивільнення робочого часу шляхом зменшення обсягів рутинних операцій тощо.
 7. Створено хостинг, який забезпечує можливість розміщення офіційних веб-сайтів райдержадміністрацій на серверному обладнанні облдержадміністрації. Наразі цим сервісом забезпечено Бершадську, Гайсинську, Крижопільську та Липовецьку райдержадміністрації.
 8. Впроваджено сервіс ІР телефонії в апараті облдержадміністрації.

На даний час вживаються заходи з розроблення проекту нової програми інформатизації на 2019-2021 роки.