Вінницька облдержадміністрація зайняла перше місце по доступу до публічної інформації

Вінницька ОДА за організацію прийому запитів та роботи спеціального місця по роботі запитувачів з документами отримала максимальні бали – відповідно, 10 з 10 та 6 з 6 можливих та посіла 1 місце серед обласних державних адміністрацій.

Вінницька ОДА за організацію прийому запитів та роботи спеціального місця по роботі запитувачів з документами отримала максимальні бали – відповідно, 10 з 10 та 6 з 6 можливих та посіла 1 місце серед обласних державних адміністрацій.
Нагадаємо, що протягом 2017-го року в рамках Платформи "Омбудсман+" громадські організації проводили всеукраїнський моніторинг забезпечення органами місцевої влади доступу до публічної інформації.
У ході моніторингу громадські експерти оцінили рівень доступу до інформації в обласних державних адміністраціях, обласних радах та міських радах обласних центрів по всій Україні. Зокрема, монітори проекту перевіряли відповідність офіційних документів органів влади Закону України «Про доступ до публічної інформації», а також оприлюднення необхідної інформації на веб-сайтах і якість роботи з інформаційними запитами громадян – цю частину дослідження провів Центр «ЕЙДОС». Монітори Центру демократії та верховенства права оцінювали організацію спеціального місця для роботи запитувачів з документами, можливість запитувачів особисто подати запит, а у місцевих радах – ще й чи відкритий доступ усіх громадян на сесійні засідання. Завантажити рейтинг.
Моніторинг доступу до публічної інформації у приміщенні розпорядників.
Монітори ЦЕДЕМ перевіряли забезпечення розпорядниками інформації "особистого" доступу до публічної інформації, а саме: як обласні державні адміністрації, обласні та міські ради приймають запити на інформацію, що подаються особисто, як вони організували спеціальне місце для роботи запитувачів із документами, а також, чи вільний доступ осіб до засідань місцевих рад.
На Вінниччині такі результати моніторингу забезпечення розпорядниками інформації "особистого" доступу до публічної інформації:
Детальніше про результати моніторингу ЦЕДЕМ за посиланням.
Зазначимо, що на основі проведеного у 2017 році моніторингу в рамках Платформи “Омбудсман плюс”, ЦЕДЕМ видав рекомендації щодо забезпечення умов та безпосереднього доступу до публічної інформації в приміщенні розпорядників. У цьому виданні зазначені не лише проблеми, що виникли у запитувачів у процесі моніторингу, а й поради та позитивний досвід, який може стати прикладом для будь-яких розпорядників інформації. Окрему увагу також приділено рекомендаціям зі створення умов для запитувачів з обмеженими фізичними можливостями.
Завантажити рекомендації можна за посиланням.
Центр демократії та верховенства права (CEDEM) – це аналітично-адвокаційний центр, що працює в громадському секторі України з 2005 року, спрямовуючи свої зусилля на розвиток незалежних медіа, підтримку громадських платформ і рухів, а також побудову правової держави в Україні.

Інформація надана ГО «Філософія серця»

"Гаряча лінія" голови облдержадміністрації Валерія Коровія з питань протидії корупції та додержання законодавства з питань праці і зайнятості населення та захисту прав інвесторів
тел.: (0432) 65-17-61
e-mail: stop_korupcia@vin.gov.ua

Повідомлення про корупційне правопорушення

Архів новин

Липень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4