«Покоління. Паралелі» – телевізійний проєкт творчої групи «UA:Суспільне. Вінниця», який розповідає про боротьбу українців за державність 100 років тому, про діяльність повстанського отамана Якова Шепеля на Літинщині.

Сьогодні, 17 грудня, у актовій залі Вінницького технічного коледжу презентували виставку Українського інституту національної пам’яті «Українська революція 1917–1921: регіональний вимір».

Виставку організовано завдяки спільним зусиллям Центрального регіонального відділу УІНП, Вінницької облдержадміністрації та обласної Ради

«Українська революція (1917-1921) в іменах: вінницькі сторінки» – це унікальне видання, яке немає аналогів серед історіографії Вінницької області

На Вінниччині по особливому ставляться до вшанування пам'яті про події Української революції 1917-1921 років. Вінниччина тричі ставала місцем перебування уряду УНР та відіграла важливу історичну роль на кожному з етапів боротьби українського народу за свою державність.      У смт. Літин відкрито меморіальну дошку на честь літинчанина, державного та військового діяча часів УНР, підполковника Українського війська, відомого художника, геральдиста та письменника Миколи Битинського (1893-1972).

6 травня 1920 року успішно завершився партизанський рейд з’єднань Армії Української Народної Республіки (УНР) тилами денікінських та більшовицьких військ. Ця операція тривала рівно 5 місяців – від 6 грудня 1919 року – і отримала назву Перший Зимовий похід.

Сьогодні, 29 січня, в актовій залі Вінницького гуманітарно-педагогічного коледжу відбулася виховна година «Крути: трагедія чи перемога?» та урок «живої історії», приурочені 102-й річниці бою під Крутами.

Зовсім нещодавно, років з десять тому українці отримали можливість дізнаватися про події в історичному житті своєї країни, які сьогодні об`єднані під загальною назвою «Українська революція 1917 – 1921 років».

Сьогодні, 26 вересня, у конференц-залі Вінницького державного педагогічного університету ім. М. Коцюбинського відбулася ювілейна ХХХ  Вінницька Всеукраїнська наукова історико-краєзнавча конференція, присвячена 100-річчю Української революції 1917-1921 років «Вінниччина: Минуле та сьогодення краєзнавчі дослідження».

Реконструкція Вапнярського бою відбулася 26 липня на центральному стадіоні с. Вапнярка за участю працівників та волонтерів комунального підприємства «Центр історії Вінниці»

Сторінка 1 із 3